Kiemelt Ápolási díj és az Emelt Ápolási díj összege érje el a Nettó Garantált minimálbér összegét, míg az Alap Ápolási díj összege legyen a Nettó Minimálbér összegével azonos!


Vendég

#26 Re: Re: Re: Re:

2016-03-30 06:10

#24: Érintett - Re: Re: Re:  

 Elolvastad a petíciót?! Olyannak is követel ápolási díjat, ami teljes munkaidőben dolgozik, tehát nem ápol nap közben senkit, mert a munkahelyén van! Ez BECSTELENSÉG!!!

Fogyatékosságal élő.

#27 Aki nem hiszi az ,,élje át a védett munkahelyen lévő lelki terrort egyes munkatársaktól is".

2016-03-30 15:05

Amióta tavaly tavaszal egy másik csoportba kerültem a jelenlegi védett munkahelyemen, a régi és az új munkatársaimmal a régi munkatársam azóta időszakonként lelki terrorba tart és uralkodni akar felettem, a főnököt játszva ha nincs jelen a csoportvezetőm és külsős munka zajlik éppen. Ha rászolnék a régi munkatársamra, akkor meg rosszul lehet idegileg és akkor én lennék a hibás.

Ha járna utánam az Ápolási díj akkor az Emelt összegű családi pótlékomat, nem a rezsibe kéne süllyesztenem magán indokok miatt hanem meg tarthatnám azt, és helyette a Rokkantsági járadékomat és az Ápolási díjamat kéne a rezsibe süllyesztenem.

És a Minimálbér 30%-át érő 10% adóval járó Munkarehabilitációs díjammal együtt készülnék fel, anyagilag a munkahely váltásomra. Ilyen munkatársal nem szívesen ülnék egy asztalnál, sajnos nem olyan mint az iskola mert ott másik padba lehetett ülni tanári engedélyel.

És mit olvasok a hozzászólásokban? Jogtalan lenne az ápolási díj, akkor éljék át a ,,kedves és toleráns hozzászólók a jelenlegi helyzetemet és más fogyatékosságal élők helyzetét".


Vendég

#28

2016-04-01 18:22

Sni -bölcsődeben dolgozom látom a szülők, családok helyzetét! Gyakran csak az egyik szülő tud munkát vállalni. Azt már csak mellékesen említem hogy mi történik ha több sérült gyermek van egy családon belül!
Köszönöm üdvözlettel Kovács Lászlóné Panka

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-08 07:13


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-08 07:15


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-08 12:16


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-08 12:20


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-08 12:27


Aspergeres

#34 Akinek nem tetszik ez a Petíció szíve joga, de nincs joga töröltetni ezt a Petíciót.

2016-04-08 16:12

Lehet az Országgyűlési képviselőktől irigyelni, meg a börtön lakóktól is irigyelni az Állami támogatást is.

Nem a valóban rászultakon kéne levezetni a feszültséget.


Vendég

#35

2016-04-08 20:18

Sajnos nekem is van beteg gyermekem és tudom milyen velük lenni itthon.

Vendég

#36

2016-04-09 02:42

Mert érintett vagyok

Vendég

#37

2016-04-09 05:21

természetesen mert alap ,hogy a beteg embereken segítsenek

Vendég

#38

2016-04-09 10:31

Nagyon jó ötletnek tartom,mert igenis szükség van rá!
jenci

#39 válasz

2016-04-09 14:19

Tisztelt hölgyem!a fogy.tamogatas aminek összege 20300 ft emelett ingyen utazhattok plusz kiserőtök is helykozin meg 90%os kedveznennyel utazhattok emelett roki nyugdij is jár a fogy.tamogatottnak valamint 4oraban dolgozhat is.tehat behob nektek havi 100ezer netto.mig egy gyereket nevelo csalad nen utazhat ingyen.

kati es a perec

#40 Re: Aki nem hiszi az ,,élje át a védett munkahelyen lévő lelki terrort egyes munkatársaktól is".

2016-04-09 14:25

#27: Fogyatékosságal élő. - Aki nem hiszi az ,,élje át a védett munkahelyen lévő lelki terrort egyes munkatársaktól is". 

 Orulj hogy vedett munkahelyen dolgozhatsz.nalatok meg szocializmus van,mert a vèdett munkahelyekrol nem basznak ki senkit max ha rèszeg alkapotban megy dolgozni.gyere valodi melohelyre dolgozni meg tudnad mi a kapitalizmus!ott minden dolgozo marja a masikat,furja.

jozsi

#41 Re:

2016-04-09 14:27

#28: -  1956 ota nincs abortusz tilalom,ha ertitek mire gondolok .

 


Vendég

#42

2016-04-09 16:44

Mert jómagam is ,,, fogyatékkal élő,,,, ember vagyok. S, családunkban: többen is.... ( sajnos )
senki

#43 Re: ..

2016-04-09 17:05

#42: -  

 Egyèni szoc problèma!

Fogyatékosságal élő.

#44 Re: Re: ..

2016-04-09 20:24

#43: senki - Re: .. 

 Nem egyéni magán szociális probléma. Ha nincsenek támogatva a fogyatékosságal élők, elvész pár tehetség is köztük.


Vendég

#45 Re:

2016-04-10 06:44

  1. Támogatom azt hogy minden ápolási díjon levő személy a legmagasabb összeget kapja mert a nap 24  órájában dolgozik. Egy kórházi ápoló csak napi 8-10 orat mig egy  apolasin levo aki otthon gondot embereket. megalázóan keves penzt kap!!!!!!! Igy is a létminimum 80.000 ft akkor a házi beteggondozas miert van lehuzva. holott ugyan olyan fontos munka!!!! A #1: -  

 


Vendég

#46

2016-04-10 11:36

Mert engem is érint személyesen.

 


Vendég

#47 Re:

2016-04-10 12:23

#7: -  

 Ezzel nem értek egyet. Nekem van egy súlyosan szellemileg sérült 5 évesem. Most még jár spec oviba, de ki tudja mi lesz vele később, ha esetleg már nem vihető közösségbe, illetve ha betölti a 18. életévét. Jelenleg szerencsénk van dolgozom, ő oviban, de ha később már az állami rendszerből kiesik, akkor hogyan oldom meg az elhelyezését? Ha dolgozom ki vigyáz rá? Egy ilyen gyermek vagy felnőtt mindig 24 órás felügyeletet kíván. Ha én vigyázok rá, akkor kiesik a fizetésem és a család nem tudja magát fenntartani. Ha dolgozom, akkor valakit majd később meg kell fizetnem a felügyeletért. Ezt felejtik el azok, akik a törvényeket hozzák, ezek a gyermekek/felnőttek mindig felügyeletet ígényelben, vagy a szülőét vagy egy megfizetett gondozót, így szerintem függetlenül attól, hogy valaki dolgozik vagy sem, járnia kellene az ápolásinak.

Nem beszélve arról, hogy se szabadság, se nyaralás, mert a sérült embert mindig el kell látni, nincs olyan, hogy na akkor apa is meg én is kifújjuk magunkat és együtt elmegyünk pihenni és hátralévő életünk során nem is lesz, hacsak nem lesz sok pénz, hogy egy megbízható gondozót megfizessünk. Aki nincs enneb a helyzetben (és a törvényhozók nincsenek) az ebbe bele se tud gondolni, micsoda problémák merülnek fel a mindennapi életében egy ilyen családnak.


Vendég

#48 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-10 12:37

#26: - Re: Re: Re: Re:  

 Igen, én most dolgozom és a gyermekem spec oviban van. De fizetem is a horror járulékokat, tehát, ha azt nézzük én bőven beteszem azt amit visszakapok az államtól. Amíg tudok dolgozom, hogy meg tudjunk élni. Egy beteg/sérült gondozása iszonyú költségekkel jár. Speciális ételek, fejlesztések, csak autóval tudunk közlekedni, stb. Ha nagyobb lesz lehet nem veszik majd már be állami intézménybe és fizetni kell gondozót.

És valóban dolgozam napközben, de utána a nap, a hónap az év és életem hátralévő részében őt gondozzuk, mindig felügyeletet igényel. Abba gondoljon bele vagy próbáljon meg belegondolni bárki aki sajnálja a dogozó vagy nem dolgozó ápolást végző emberektől azt a kis ápolási díjat, hogy ez micsoda munka és micsoda áldozat, nincs szabadidő, nincs pihenés, mert mindig felügyelni kell vagy ha egy kicsit kikapcsolódnál, akkor fizetni kell egy idegennek, aki addig felügyel, amíg Te elmész, akár pl. a dolgodat intézni a postára, bevásárolni stb.

Ne azoktól sajnáljuk azt a kis pénzt, akik gondoznak és ápolják a beteg/sérült gyermeküket vagy az idős demens szülőt, nekem ez a véleményem.

Aspergeres

#49 Inkább a börtön raboktól és egyes Országgyűlési képviselőktől kéne sajnálniuk a pénzt.

2016-04-10 13:15

Ismertem egy olyan Országgyűlési képviselőt aki Polgármerter is volt egyben. És Bank Felügyelő Bizottság Elnöke lett,  és havonta 1x kell dolgoznia menni több millió Ft feletti az 1 havi Nettó jövedelme.

És adományozni nem igazán hallottam róla. Egyszer volt, hogy a köszönését hallottam akkor láttam meg nehezen a céges autóján, a sötét ablakot lehúzva kihajolt engem látva.


Vendég

#50 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-10 15:26

#26: - Re: Re: Re: Re:  

 Miért lenne az! A többi időben meg ápol engem.




Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...