Kiemelt Ápolási díj és az Emelt Ápolási díj összege érje el a Nettó Garantált minimálbér összegét, míg az Alap Ápolási díj összege legyen a Nettó Minimálbér összegével azonos!


Vendég

#101

2016-10-28 17:46

Halasz Arpad vagyok es sulyosan fogyatekos ember a felesegem apolasin van velem es nagyon kjeves amit kapunk pedig napi 24 oran at gondoz a parom akkor nem ertem Miert nem kaphatja meg azt az osszeget 80.000 ft ot ami megilletne ,es hasonlo sorstarsaim neveben is irokmert vannbak akik sajnos mar agyhoz kotottek es nincsenek meg fizetve mert mi miattunk nem tudnak dolgozni munkahelyen ,ezert kellenemeg kapniuk azt a 80.000 ft ot .Mereg dragak az ennivalok mivel sok ember cukros is ,ezert ijuk ala hogy segitsunk .Remeljuk hogy sikerrel jarunk onokkel ,Orban urnak kellene mind ezt at elnije.

Vendég

#102

2016-10-29 18:14

Magam is ápolásin vagyok, és fárasztó, idegölő munka. Szabadnap, pihenés nincs, egyetlen napra sem lehet leállni. És a kevés pénzből megélni sem lehet. A gyógyszerek, a megélhetés, a fűtés, rezsi, súlyos gond, amit ebből a kis pénzből nem lehet fedezni. Sok pénzt megtakarítunk az államnak, rámegy a saját egészségünk is, és morzsákat löknek. Emeljék az ápolásit olyan szintre, amiből meg lehet élni!
Bálint Éva Petíció szerzője

#103 Sok kicsi sokra megy!

2016-11-09 16:53

Elég dűhítő számomra is, hogy 2016. Április óta tudom a 0,9%-os Nyugdíjszerű ellátás emelésének mértékéről 2017.01.01. időzítve.

Közel jövőben kénytelen leszek munkahelyet váltani mert, nem biztos megkapom a lakhatási támogatásomat azért nem vagyok hajlandó minimálbér 30%-át érő fizetésel dolgozni. Félre tenni is szeretnék belőle havonta 1 hónap megszakítása nélkül.

 


Vendég

#104

2016-11-09 17:04

azért mert kéttértelmilegsúlyos fogyatékos gyermekem van krómoszoma velükszületett betegség ami gyógyithatatlan életük végégig ápolásra szorunak
Bálint Éva Petíció szerzője

#105 Nem igazán érdekli a legtöbb embert a fogyatékos emberek, és tartósan beteg emberek sorsa.

2016-11-13 13:22

Lassan 8 hónapos lesz a Petícióm November 20-án és nem igazán örülnék ha 2017.03.20-ig elmaradna a több mint 500. aláírás.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-12-19 18:56


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-12-19 18:59


Vica31

#108

2017-01-27 20:14

12 éve ápolom  80% baleseti rokkant önellátásra képtelen 90 éves édesanyámat a nap 24 órájában. Végigjártam a kálváriát,hogy megkapjam a kiemelt ápolási díjat.  Másfél évig tartott ,de nem sikerült. Első körben C2-es minősítést kapott ami ugye azt jelenti,hogy ülő munkára alkalmas . Persze,ha mindent köré rakok és kezébe adom a hámozót, zöldség pucolásra tényleg alkalmas. Megfellebeztem Újra C2 a válasz. Újabb fellebezés, behívás másodfokú vizsgálatr ( nehezen,de beszállítottuk) Ahol is az orvos arra volt kíváncsi,jogosítványa van e ,dohányzik e.  Arra nem,hogy a WC használat vagy a tisztálkodás miként zajlik,enni tud-e egyedül?

Egyedül az ágyból kikelni nem képes.

Végzés: közgyógyra jogosult.De én az e,elt díjra nem. 

Napocska

#109

2017-06-12 13:19

Szép napot Mindenkinekinek!

Én olyat halottam ,hogy megadják a minimálbért az ápolásidíjon lévőknek,mert 24 órában ügyeletesek.Valóban? Mikortól?


Vendég

#110 Re: Nem olcsó éjszakára sem a felnőtt mosható pelenka sem.

2018-08-06 19:47




Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...