Tiltakozás a kormány tankönyvlistája ellen

balazs

#101

2014-04-17 18:46

vicc
sokat tapasztalt

#102 Re: Re: Cassiodorus

2014-04-17 18:50

#12: - Re: Cassiodorus

Már pedig ezt Ön írta!

"A liberálisok máskor a különböző képességű gyerekek összeterelésének nagy-nagy hívei. Verik az asztalt, hogy együtt kell tanítani a zseninövendéket és a többször bukott gyereket az "esélyegyenlőség" jegyében. Erre most azt követelik, hogy majd minden gyerekre külön-külön tananyag és személyre szabott tankönyv legyen? Ha kalapja van az a baj, ha nincs kalapja, az a baj... szokásos kötekedő balliberális attitűd, ami miatt annyian megcsömörlöttek már tőlük."

Politikai acsarkodás helyett szakmai érvek kellenek.

Tapasztalt

#103 Re: Lovászi Fruzsina -JGE Budapest

2014-04-17 19:03

#94: Lovászi Fruzsina - Lovászi Fruzsina -JGE Budapest

500 000 "ostoba, idegen nyelvet nem beszélő, dolgozni nem akaró külföldre ment..... mert nem tűrik a szemellenzőt, az élettől távol álló, szakmai alap nélküli, erkölcstelen törvények szorítását.

Tanár ismerőseim jövedelme jelenősen lesett az ön által emlegetett pedagógus életpálya okán.

Ala

#104 Re: Egres Béla vagyok a Jövő Generációja Egyesületének elnöke!

2014-04-17 21:49

#48: Egres Béla - Egres Béla vagyok a Jövő Generációja Egyesületének elnöke!

Bélám, igazán vicces srác vagy, de azért vizsgáltasd ki magad a Rét utcában. Segítek időpontot kérni, ha gondolod. Szerintem nevet tévesztettetek, javasolnám a Sötét Múlt DeGenerációja nevet.

Ala

#105 Re: Lovászi Fruzsina -JGE Budapest

2014-04-17 21:58

#88: JGE-Budapest - Lovászi Fruzsina -JGE Budapest

Fruzsina, Fruzsina, Ön is egészen vicces, mint Egres Bélánk. Ez itt az épelméjűek fóruma, eltévesztették a házszámot, és az évszázadot is. Sajnáljuk a Sötét Múlt DeGenerációja egyesületének tagjait. Jó gyógykezelést kívánok Önnek is, Bélának is!


Vendég

#106

2014-04-18 06:59

Gyerekeim jovoje/jovokepe, pedagogusaink kiegyensulyozattsaga erdekeben.
Valaki

#107 Re: Re: Lovászi Fruzsina -JGE Budapest

2014-04-18 08:36

#105: Ala - Re: Lovászi Fruzsina -JGE Budapest

Egres Béla és Lovászi Fruzsina együtt dolgoznak- mivel egy egyesület nevében beszélnek.
Az egyik a pécsi diákokat szivatja, a másik a BKV figyelőn ossza az észt és próbálja magyarázni, hogy miért szép és jó a BKK.

felháborodott tanár

#108 Re: Péterffy Balázs

2014-04-18 11:00

#99: KÖNYVTAN - Péterffy Balázs

Nem lesz 5000.

Max 3200 és 3400 közé saccolom a növekedés alapján, de azt is csak a hónap végére közelíti meg. Persze ha lenne, ami megnyomja... de nincs, hiszen minden lényeges elhangzott azon médiákban, amely üzenetet közvetít.

Tesoruccio69

#109 Re: Re: Re:

2014-04-18 12:09

#100: Köszönöm - Re: Re: Szívemből szólt! Pár kérdése már bennem is megfogalmazódott......

 

szülő

#110

2014-04-18 13:32

Én azt gondolom a szülők felé kell fordulni.És megértetni velük, hogy lehet az olcsó is, de azt a gyerekeik jövője bánja. Én inkább 20.000 ft-ot fizetek egy évben egyszer,minthogy összezsugorítsák a gyerek agyát. Ha a szülők megértik miről van szó, szerintem megoldják, hogy összeszedik ezt a pénzt. Ill. itt jöhet még szóba a tartós tankönyv! Ha a "kiesett kiadók" tartós tankönyvet adnak, és nem változtatgatnak évente valamit az anyagban, akkor kisebb bevétellel ugyan, de szerintem a piacon maradhatnak! Mert így árban versenyképesek tudnak maradni, és a tanár így szakmai alapon tud választani, nem kényszerből.
Meg az sem utolsó, hogy ezzel jobban óvjuk a környezetünket!

Vendég

#111 Re:

2014-04-18 15:10

#110: szülő -

Alsótagozaton egy tankönyvcsomag 7-8 ezer forint. felsőtagozaton 11-12 ezer forint. Csak kilencedik osztályban éri el a 15-20 ezer forintot. A többi középsikolás évfolyamon is általában 12-15 ezerből kijön.


Vendég

#112

2014-04-18 17:19

Húsz éve tanítok 8-10 éves gyerekeket, de ilyen jellegű diktatúrával még NEM találkoztam.
Saját tankönyvválasztásom 510 Ft-tal olcsóbb, mint a "javasolt listán" lévő. Kíváncsian várom, melyiket engedélyezik!
Kwizda

#113

2014-04-18 18:01

Tisztelt Hozzászólók!
Lehet zsonglőrködni a tankönyvcsomagok árával,de nem ez a lényeg. A Mozaik Kiadó teljes joggal lép fel az összes törvényes eszközzel érdekei védelmében,hiszen éppen kiváló ,díjazott,kitüntetett tankönyvei bizonyítják teljesítményüket.
Hogyan védjük meg mi, szülők, tanárok a gyerekeink, az oktatási rendszer érdekeit? Nagyon úgy néz ki, hogy ez a petíció is kezd kifulladni, és nem ismerek olyan petíciót, ami ebben a formában a döntéshozókat eltántorította volna szándékaitól.Sokkal határozattabb és főleg összehangolt fellépésre lenne szükség. Ajánlom mindenki figyelmébe az Origó riportját a Kishantosért éhségsztrájkoló Krisna-hívővel, akinek szelíd, megfontolt szavai fontos üzenetet jelentenek.Fel kellene már hagynunk ezzel végtelenül fásult, közönyös, mindent eltűrő mentalitással!
Bizony!

#114 Re:

2014-04-18 19:10

#113: Kwizda -

Sajnos egyet kell értenem az előttel szólóval. Figyelve a statisztikát, tulajdonképpen minden nap megfeleződik az aláírók száma. Ez még hamarabb ki fog fulladni, mint az előző közoktatási petíció.

Mozaik Kiadó????? Azon gondolkodom, hogy kinek van útjában ez a remekebbnél remekebb tankönyveket produkáló  kiadó.

A jelenlegi történelem sorozatuk megjelenésekor ott lehettem az elsők között a bemutató konferencián. Nagy szakértelemmel válogatták a tankönyvszerzőket, grafikusokat stb.

Azóta egyetlen egy színvonalas képzésen vehettem csak részt.

Most már nem csak én nem járhatok minőségi képzésekre, de a minőségi tankönyvekből sem taníthatok????

 

 


Vendég

#115 Re: Re:

2014-04-18 19:10

#114: Bizony! - Re:

Elnézést, az első mondatban elgépelés történt.

KÖNYVTAN

#116 Re: Re: Péterffy Balázs

2014-04-18 21:08

#108: felháborodott tanár - Re: Péterffy Balázs

Minden léggömb kidurran egyszer! :) Én még a 2013/2014-es tanári példányaimat sem kaptam meg. Megoldottam. Bizonyára másnak is feltűnt már, egy idő után képtelenség megoldani az egyre csak szaporodó feladatokat. Akkor kezdünk el kevésbé fontosnak tartottakat elhanyagolni. Ki mit hanyagol, majd meglátjuk.

felháborodott tanár

#117 Re: Re: Re: Péterffy Balázs

2014-04-19 13:37

#116: KÖNYVTAN - Re: Re: Péterffy Balázs

Baj, hogy megoldottad, megoldjuk. Így nyugodtan azt mondhatták: "De hát minden rendben van."

(Ha meg ezek után elhanyagolod, még Te leszel a hibás.)


Vendég

#118

2014-04-19 17:53

A legjobb könyvek a Mozaikosak!!!
Nemmese

#119

2014-04-19 21:22

Az iskolák helyébe egyszerűen nem rendelnék könyvet a KELLO-tól. Rendelnék egyenesen a kiadótól. Akkor talán észbe kapna KLIK is! A probléma ott van, hogy az iskolák vezetői ehhez nem elég erősek sem lélekben sem merészségben. Pedig a szülő azt szeretné, ami a gyerekének a legjobb, ehhez pedig határozott tanárt képzel el,olyat aki kiáll a szakmai véleménye mellett.
Ráadásul ennek akkor van igazán jelzés értéke is, ha a többség emellett dönt. Ha csak egy tucat iskola teszi ezt meg, ismét elveszik az ügy a politika útvesztőiben. Kedves iskolák, fogjatok hát össze! A KELLO meg hagy tologassa a tankönyveit ide meg oda, gyorsan csődöt jelenthetne.
Emese

#120 Re:

2014-04-19 21:52

#119: Nemmese -

Lehetetlent kíván, kedves Nemmese! Az iskolaigazgatók és a tanárok nem mernek a fenntartóval szembeszállni, hiszen tőle függnek. Miért nem tiltakoznak a szülők? Miért nem tagadják meg ők a nemkívánatos tankönyvek kifizetését? Elvégre az ő gyerekeikről és az ő pénzükről van szó! Ha egy igazságtalannak tartott fekete pont miatt be tudnak rohanni az iskolába, és számonkérni a tanárt, akkor hallassák most is a hangjukat!

Sajnos!

#121 Re:

2014-04-19 21:58

#119: Nemmese -

Sajnos valóban lehetetlen kívánság ez a tanároktól, hiszen nekik a megélhetésük, az állásuk a tét, hogyan tagadhatnák meg a felsőbb utasításokat, melyeknek még az iskola vezetői sem mernek ellent mondani. A szülők fellépésének közel nem lehet akkora következménye, sőt semmilyen következménye nem lehetne. Az összetartozáshoz nem csak az oktatók összetartozása szükséges, haenm egy erőteljes szülői bázis segítsége is. Hiszen valójában a szülők gyerekeinek sorsáról van szó.


Vendég

#122

2014-04-19 22:54

Nagyon leszűkítették a tankönyvek válsztási lehetőségét, a mi iskolánk például a MOZAIK könyveit használta, és szeretnénk folytatni.A tanulóknak és a tanároknak sem jó az örökös változtatás,ráadásul az utolsó pillanatban a szokásos időponthoz megkésve, rövid határidővel. Kapitányné Tamás Mária
gereblye

#123 Re: Cassiodorus

2014-04-20 08:37

#4: Cassiodorus - Cassiodorus

Úristen, neked fogalmas sincs az integrált oktatásról... :(

jólmegmondtam

#124

2014-04-20 12:16

A jelenlegi kormány részéről megy a sunnyogás... Senki nem szólalt még meg ez ügyben, pedig elég sok média és cikk foglalkozott már a témával. Ja bocs... egyszer megpróbálták védeni a kísérleti könyvek becsületét... haha kevés sikerrel.
Csak a szokásos folyik. Csendben előbb utóbb úgyis végrehajtják amit akarnak. Az emberek meg beletörődnek mert nem tudnak tenni ellene.
Pozitívum van! A fideszre kevesebben szavaztak mint négy éve! A tendencia jó! Minél több mutyira felhívjuk a figyelmét az embereknek, egyre többen gyűlöljék meg őket. Egyre több munkahelyet fog érinteni az államosítás szó alatt értendő kisajátítás, mutyizás. Az emberek csak akkor veszik észre a problémákat ha a saját bőrükön érzik majd. Akkor el lehet küldeni őket a p...ba.

40 évvel a hátam mögött

#125

2014-04-21 15:48

Miért félnek az apáczais könyvektől!!!???? Igenis nagyon jól használhatóak, színes, érdekes, gyerekközpontúak, rengeteg változatos feladatokkal. Tanítványaim is imádják! Soha nem tanítanék más könyvből. A petíciót pedig az örökösen hőbörgő és elégedetlen kollégáim írják.Tegyék, de nem értek velük egyet.