Tiltakozás a kormány tankönyvlistája ellen


Vendég

#1

2014-04-13 18:04

Hol írja, h ápr 15? Sztem sehol. Persze nem az a lényeg, de ha egy ferdítés van a szövegben, több is lehet.
Egy elégedetlen, de nem hülye tankönyvfelelős.

Vendég

#2

2014-04-13 19:30

Mozaikos könyvek a legjobbak!!!!!
Szintén tankönyvfelelős

#3 Re:

2014-04-13 19:59

Azért ápr. 15, mert utána tavaszi szünet, és akkor már késő lenne.

 

Cassiodorus

#4 Cassiodorus

2014-04-14 05:38

A liberálisok máskor a különböző képességű gyerekek összeterelésének nagy-nagy hívei. Verik az asztalt, hogy együtt kell tanítani a zseninövendéket és a többször bukott gyereket az "esélyegyenlőség" jegyében. Erre most azt követelik, hogy majd minden gyerekre külön-külön tananyag és személyre szabott tankönyv legyen? Ha kalapja van az a baj, ha nincs kalapja, az a baj... szokásos kötekedő balliberális attitűd, ami miatt annyian megcsömörlöttek már tőlük.
Pedagógus

#5

2014-04-14 06:04

Nem az a baj, hogy kevesebb könyvből lehet választani, hanem az hogy nem a legjobb tankönyvek maradtak a listán, azaz nem a tankönyvek minősége alapján választottak. A különbségek oly szembetűnőek, hogy ez nem lehet véletlen. Már a tankönyvek között is óriási a különbség, de a hozzájuk adott egyéb szolgáltatásokban pl. digitális tananyagoknál utcahossznyi különbségek vannak.

Vendég

#6

2014-04-14 07:35

Széles társadalmi összefogásra van szükség az oktatás érdekében! Ez nem csak a pedagógusok ügye! Nem helyes a függő helyzetben levő pedagógusokon számon kérni a hatalommal való konfrontálódást. Ez nemzeti ügy! (Ezt önkritikusan írom )
Szülő

#7

2014-04-14 07:43

Nálunk a tanítónéni már szervezkedik, hogy a szülőktől külön beszedik a pénzt, és mégis megveszik a már jól bevált tankönyveket. DE NEM EZ A MEGOLDÁS! Nem szabad hagyni, hogy titokban szamizdatként kelljen használni a legjobb tankönyveket.
szülő és pedagógus

#8

2014-04-14 08:48

Tisztelt Szülők!
Kérem, hogy gyermekeik érdekében álljanak ki a pedagógusok szabad szakmai döntései mellett és foglaljanak állást az iskolákban, valamint a fenntartó( KLIK) felé, hogy kizárólag a hivatalos
és törvényes tankönyvlistáról választott tankönyveket -és taneszközöket kívánják gyermekeiknek megvásárolni.A szülői közösségek állásfoglalása és ereje biztosítéka lehet a törvényes keretek megtartásának.A szabad szakmai alapon történő tankönyvfejlesztés-és tankönyvválasztás ne legyen 2014-től a múlt története!
Athina

#9

2014-04-14 09:09

A saját gyerekeim érdekében (is)és tanárként is kívánom az érintettek megvilágosodását. A tisztességes, gyerekbarát, szakmailag korrekt oktatásért.

Vendég

#10

2014-04-14 09:38

Annyi helyen kell terjeszteni, ahány helyen csak lehet!!!!
Z

#11 Re: Cassiodorus

2014-04-14 13:40

#4: Cassiodorus - Cassiodorus

Valamit félreértesz. A hátrányos megkülönböztetés legjobb ellenszere, ha megszüntetik a szegregációt. Ha minden gyerek olyan osztályba jár, ahol az a normális, hogy a szülők dolgoznak, a gyerekek nem lopnak, délután pedig leckét írnak bandázás helyett, akkor az ugye szerinted is jót tesz azoknak a gyerekeknek, akik nem ilyen családból származnak?

A tankönyvválasztás viszont más kérdés. Mivel egy osztálynak általában csak egy oktatója és egyféle tanórája van, ezért nyilván nem is merülhet fel olyan lehetőség, hogy minden gyerek külön könyvből tanuljon. Ezt nem tudom, honnan vetted, de abban igazad van, hogy ez butaság lenne.

Viszont remélem azt is elfogadod, hogy rossz ötlet lenne egy felzárkóztató iskolában, ahol a diákok nagy részét még felső tagozatban is értő olvasásra kell tanítani, és egy egyetemre, diákolimpiára felkészítő gimnáziumban ugyanazt a tankönyvet használni.


Vendég

#12 Re: Cassiodorus

2014-04-14 15:10

#4: Cassiodorus - Cassiodorus

Uramatyám, ön nem ért semmit, a gyülölködés elhomályosítja a látást. Itt nem is volt szó a liberálisokról. Tankönyvekről van szó.

Tanár

#13

2014-04-14 15:16

A jelenlegi tankönyvválasztékot a magyar társadalom hozta létre. Több ezer szerző, közel száz kiadó. Bárkinek lehetősége volt az elmúlt húsz évben jobbat létrehoznia.
Hozzon létre az állam is új tankönyveket, de a pedagógus szabadon választhasson. Ha valóban jobbat, szebbet, olcsóbbat tudnak létrehozni, nosza hát. De meg kell hagyni azt, hogy független pedagógusok véleményén megmérettessen a produktum.
egy matematika szaktanár

#14 Tankönyvlista

2014-04-14 16:39

Nálam az verte ki a biztosítékot, hogy még csak nem is felmenő rendszerben gondolkodnak, hanem ott ahol vagy hagyd abba az elkezdett (elvileg 4 évre készült programot)és folytasd egy egészen más tankönyvhöz kapcsolódó, egészen más szisztéma szerint felépülő programot. Ez a matematika tananyagban elképzelhetetlen!!! Hol marad a szakmaiság?
Béla

#15 szakmaiság

2014-04-14 19:13

Semmi nem szól itt már a szakmaiságról. Időnként az iskolák vezetői sem a szakmaisággal törődnek, hanem csak azzal h kellően benyalinthassanak a fenntartónak (ami korábban az önkormányzat volt, most pedig a KLIK). Vagy pedig egyéb hatalmi játékokat űznek.
egy elkeseredett tanár

#16

2014-04-14 19:53

Hogyan választhatnék ismeretlen tankönyvek közül? Hozzáteszem,nem is akarok, hisz a Mozaikos természetismerettel és földrajzzal maximálisan elégedett vagyok. Gyerekbarát, kiválóan lehet szemléltetni az interaktív tananyaggal. Nem értem!!!! El vagyok keseredve. Az hagyján, hogy nekem nem jó ez a helyzet, de a diákok nagy vesztesei lehetnek ennek a változásnak. Az is vérlázító, hogy egy iskoláknak körlevélben kiküldött lista felülírja a törvényt, ami alapján a teljes tankönyvlistáról választhatnánk tankönyveket? Az a baj, hogy a tantestületben magam vagyok ezekkel a kérdésekkel. Nincs kihez forduljak, mert mindenki úgy gondolja, hogy nincs mit tenni, el kell fogadni ezt a helyzetet. Én erre képtelen vagyok!!

Vendég

#17

2014-04-14 20:02

Javasolom, hogy a FIDESZ/KDNP hangadó vezetői alakítsanak vegyeskart (vegyes repertoár, vegyes szinvonal, etc) és minden frakcióülésen énekeljék el az Internacionálét "A múltat végképp eltörölni" szakasz méltó kiemelésével.
felháborodott tanár

#18 Re:

2014-04-14 22:28

#16: egy elkeseredett tanár - "Nincs kihez forduljak, mert mindenki úgy gondolja, hogy nincs mit tenni, el kell fogadni ezt a helyzetet. Én erre képtelen vagyok!!"

No itt a baj!!!!

Ha képesek lennénk egységes azt mondani, hogy NEM, baromságot nem csinálunk! No, akkor nem tudnák átnyomni akaratukat. De csak akkor lehetünk sikeresek, ha EGYSÉGESEN tudunk fellépni.


Vendég

#19

2014-04-14 22:49

egyedül nem megy! :)
felháborodott szülő

#20

2014-04-15 06:13

Ismerem mind a Mozaik, mind az Apáczai kiadó alsós tankönyveit, és a Mozaik kiadó tankönyvei egyértelműen sokkal jobbak. Gyerekközpontúak, a feladatok egymásra épülnek, viccesek, fenntartják a gyerekek érdeklődését, a könyvek kinézete esztétikus.
Nem szeretném, ha más tankönyvcsaládból kellene tanulnia a gyerekeimnek, különösen nem új, kísérleti könyvekből. Ha új, kísérleti tankönyveket szeretnének bevezetni, vezessék be a szabad tankönyv-piacon, ugyanúgy, mint a jelenlegi tankönyveket, és az értékeivel győzzék meg a tanárokat, szülőket, ne pedig egy rendelettel. A szabad piac lényege - különösen kötött árak mellett - hogy az a kiadó marad talpon, amely a legjobbat, a legtöbbet tudja nyújtani az adott keretek között.
A gyerekek oktatásával nem szabad viccelni, hiszen ez alapozza meg a jövőjüket - és az ország jövőjét is.

Vendég

#21 Tankönyv

2014-04-15 06:23

Felháborítóan igénytelen a lista!
Mi merünk mást rendelni

#22 Miért hagytuk, hogy így legyen...

2014-04-15 06:29

A pedagógusok közül sokan háborognak, de nem elegendő háborogni. Szerintem nyugodtan megrendelheti bárki azt amit szeretne használni, majd meglátjuk meri-e a Klikk felülbírálni azokat.
elkeseredett tanító

#23 Bátorság?

2014-04-15 06:47

Én megrendeltem a Mozaik Kiadó tankönyvcsomagját. 6800Ft/gyermek.
Az Apáczai Kiadó kiadványai az ajánlott jegyzékről 12.000 Ft/fő lenne.
Nem az ár miatt rendeltem így. 30 év tapasztalata és mindkét tankönyvcsomag ismeretében döntöttem.
Ráadásul az interaktív tananyagban is hatalmas a különbség közöttük.
Az majd eldől, hogy a fenntartó mit dönt :-(
Tesoruccio69

#24

2014-04-15 07:02

Nagyon remélem, hogy a pedagógusainknak lesz mersze a leendő nyolcadikosainknak az eddig használt tankönyvcsaládból rendelni. Miért mindig a gyerek szenvedi meg a társadalmi konfliktusokat, miért nincs már végre egy erős, bátor, nem megalkuvó pedagógustársadalom - amely az érdekeit nem csak a gyermekekkel és a szülőkkel szemben képviseli, hanem a szakmaiságot is védi!!! ?????
Tesoruccio69

#25 Re: Miért hagytuk, hogy így legyen...

2014-04-15 07:03

#22: Mi merünk mást rendelni - Miért hagytuk, hogy így legyen...

Minden bizonnyal a szülők támogatják a megfelelő tankönyvek megvételét, ha kéri a pedagógus...., ugye?