Tiltakozás a kormány tankönyvlistája ellen

szülő és pedagógus

#151 nyílt levél

2014-04-25 19:00


Kérem, hogy az alábbi levelet osszák meg minél több ismerősükkel,juttassák el az iskolákba:
http://index.hu/velemeny/olvir/2014/04/25/rezsicsokkentes_tankonyvet_a_kalyhaba/
:-(((((

#152 Re: nyílt levél

2014-04-25 19:57

#151: szülő és pedagógus - nyílt levél

Elolvastam, de nem térek magamhoz!!! Egyszerűen HIHETELEN, DÖBBENETES!!!!

Én már elvesztettem a fonalat, hogy merre tartunk!!! A reformkorban a jó öreg fafejű, maradi földesurakat könnyebb volt meggyőzni a haladás fontosságáról, mint.........

Kossuth: " Én leborulok a nemzet nagysága előtt.........

Bocsánat, de én NEM!


Vendég

#153 Re:

2014-04-27 15:59

#125: 40 évvel a hátam mögött -

Apáczai Kiadó első osztályos olvasás munkafüzet borítóján a megjelölés: Munkáltató munkafüzet

Csak én húznám át pirossal már egy általános iskolás fogalmazásában ezt a marhaságot?

És ez még a legkevesebb....

 

 


Vendég

#154 Re: Re:

2014-04-27 16:10

#134: akimaki - Re:

Teljesen igaza van Vekerdynek.

Szakmai indokot szeretnék hallani  a Mozaik Kiadó kiadványai ellen.

Ja, hogy az nincs.

Szomorú

#155 Re: Re:

2014-04-27 19:34

#153: - Re:

Ez bizony nagyon szomorú, de engem legalább annyira aggaszt, hogy ennyi aláírással teljesen komolytalanul fognak minket venni. Ha nem érünk el egy bizonyos " ingerküszöböt", a kutya nem fog ezzel törődni. Én ezt is szomorúnak tartom.

szülő és pedagógus

#156 Az egységes tantestületi fellépés eredménye?

2014-04-28 06:31

szülő és pedagógus

#157 Hol van a százezer pedagógus?

2014-04-28 06:37

A petíció április 13-án indult, miért nincs itt 3 nap múlva,vagy akár mostanra már százezer aláírás( akár névtelenül)? Kérdezzék meg erről a pedagógus ismerősöket!
Egy nyugdíjas tanár

#158 Re: Hol van a százezer pedagógus?

2014-04-28 10:55

#157: szülő és pedagógus - Hol van a százezer pedagógus?

A föltett kérdésére az alábbi válaszlehetőségek vannak:

1. Félnek.

2. Nagyon sokan úgy gondolják, nincs érelme az ilyen tiltakozásoknak, mert úgysem változik semmi.

3. Sokan meg vannak elégedve azzal a tankönyvkínálattal, ami a rendelkezésre áll ( különösen, ha korábban is azokat a könyveket használták).

4. A magyar pedagógusok nem a forradalmiságukról híresek. Amit mondanak nekik, azt csinálják, ellenkezés nélkül. (Legfejlebb a folyosón súgnak-búgnak egymás közt.)

5. Sokan nem is tudnak erről a petícióról, mert nem interneteznek, mert nincsenek rajta a közösségi oldalon, mert teljes gőzzel írják a portfóliójukat stb.

Szomorú

#159 Re: Hol van a százezer pedagógus?

2014-04-28 18:05

#157: szülő és pedagógus - Hol van a százezer pedagógus?

Teljes mértékben egyet kell értenem!!!!

felháborodott tanár

#160 Re: Hol van a százezer pedagógus?

2014-04-28 19:09

#157: szülő és pedagógus - Hol van a százezer pedagógus?

Mit is írtam?

http://www.peticiok.com/forum/93168/start/100#108

Ez a 3000-nél valamivel több bakfitty. Különösen, hogy ez nem ennyi pedagógust jelent, hanem legfeljebb a felét. Szép számmal ismerek fel volt és még jelenlegi diákokat is, egyetemi oktatókat, tanárként soha nem dolgozó tankönyves szakembereket. Pedagógusból 1500 pedig 1 százaléka a teljes körnek... :(

Ha ugyanennyien kimennének kétszer az EMMI/OFI elé és minden reggel síppal-dobbal felszerelt 40-50 fő várná az illetékes minisztert, több fogatja lenne. Így semmi. De ez várható is volt.

!!!

#161

2014-04-29 05:15

" Legyen az akác hungarikum" 3 hónap alatt 72.300 aláírás!!!!!
Sehol nem vagyunk!
Szabó Arabella-angol.info

#162 Hallgatás néma beleegyezés

2014-04-29 09:53

-Mondja a bölcs közmondás
Mind a pedagógusok, mind a diákok mind a szülők megérdemlik ezt a mostani helyzetet!
Igaza van Egres Bélának, Lovászi Fruzsinának és az Angol.infonak. Nem kell mindenkit megtanítani mindenre-főleg nem az én adómból! Aki érez magában egy kis affinitást az majd képzi magát, elmegy dolgozni és megfinanszírozza magának a tanulmányait és eleget tesz a követelményeknek. Aki meg nem az üljön le otthon valóvilágot nézni, legyen 8 általánosa és menjen utcát söpörni.
Nagyon is jó ez a mostani rendszer -főleg úgy, hogy hagyjátok!
Egy diák

#163 Re: Hallgatás néma beleegyezés

2014-04-29 09:57

#162: Szabó Arabella-angol.info - Hallgatás néma beleegyezés

Ezzel az erővel a gyereknevelés is felesleges! Tegyék ki a gyereket a mezőre és amelyikben van affinitás majd feltalálja magát és életben marad a többi megdöglik. Azért mert te csoda gyereknek születtél még nem jelenti azt, hogy mindenki az. Szépen nézne ki az emberiség, ha így működne


Vendég

#164

2014-04-29 22:39

Jó lenne, ha egyre több dolog szakmai és széles(ebb) körű egyeztetés alapján dőlne el.
" A kormányzás nem uralkodás, hanem szolgálat" Ezt kellene követnie minden aktuális vezetőnek, és akkor nem dac és ellenállás szülne újabb ellenállást...

Vendég

#165 Hálás köszönet

2014-05-01 06:55

Idézet egy igazgatóhelyettes tankerülethez írt leveléből (2014. április 14.)
"A kérdésem az, hogy az >>>ISKOLÁNAK<<< vannak 11. évfolyamos fizika tankönyvei az ingyenes tanulók számára elegendő mennyiségben, de az ajánlott könyvek listáján nem szerepel, annak ellenére, hogy az OH teljes listáján szerepel a könyv. Az új típusú fizika tankönyv ingyenes tanulók részére való beszerzése semmiképp nem szolgálja az érdekeinket, mert a következő évfolyamnak nem adható ki újra, az idén viszont azt jelenti, hogy a normatívából nem kellene 71 tanuló részére darabonként 1690Ft-ért beszerezni, ha rendelhetjük az eddig használt tankönyv 11. évfolyamos kötetét.
Ugyanez a helyzet a 9. évfolyamon matematikából is, tehát van kiadható könyvünk, de az nincs az ajánlott listán."

Részlet a tankerület illetékesének válaszából (2014. április 14.)
"A Központ tájékoztatása alapján a „Javasolt kiadványok listája” határozza meg az iskola számára a rendelhető kiadványok körét a közismereti tárgyak vonatkozásában. A tankerületi jóváhagyás során a tankerületi igazgató meggyőződik arról , hogy a tankönyvrendelést kizárólag a részére is megadott „Javasolt kiadványok listája” alapján állította-e össze az intézmény így a rendelésnél ezt kell figyelembe venni."

Két héttel később, 2014. április 29-én délután, miután a tankönyvfelelős már lezárta a KELLO-s tankönyvrendelést, jött az értesítés, hogy a KLIK úgy döntött, hogy ilyen esetekben mégiscsak engedélyezni fogja a bővebb listáról történő rendelést. Másnap (2014. április 30.) tehát, a ballagási előkészületek közepette, a rendelés utolsó napján kellett több száz tanulói rendelését átnézni és ennek alapján módosítani az egyszer már lezárt, majd újra megnyitott KELLO-s rendszerben.

Hálásan köszönjük a nagylelkű döntést, melynek eredményeképpen iskolánk mégiscsak megspórolhatott mintegy 250 ezer forintot az adófizetők pénzéből az államnak.
felháborodott tanár

#166 Re: Hálás köszönet

2014-05-01 22:01


Vendég

#167

2014-05-02 11:16

Mindenféle diktátumtól kiráz a hideg,és azzal sem értek egyet,hogy központilag határozzák meg a tananyagot.Meggyőződésem,hogy ezt rá kell bízni az intézmény igazgatóira.
szülő és pedagógus

#168 Re: Hálás köszönet

2014-05-06 10:46

#165: - Hálás köszönet

Sajnos ez az iskola "csepp a tengerben". Nagyon kevesen jutottak el odáig, hogy szakmai és/vagy pénzügyi érvekkel egyáltalán a KLIK-hez( a hatalomhoz) forduljanak. A többség szolgaian véghez vitte a kötelezően" javasolt" tankönyvrendelést.


Vendég

#169 Minisztériumi válasz

2014-06-02 18:49

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és a Magyar Kémikusok Egyesülete hasonló (közös) petíciót indított. Az erre küldött minisztériumi válasz az alábbi hivatkozáson keresztül közvetlenül is elérhető:

http://elft.hu/sites/default/documents/Miniszteriumi_valasz-Tankonyvellatas.pdf
feher82

#170

2014-10-22 13:50

Tisztelt Egres Béla!

Maga hülye, vagy csak poénkodik, mert viccnek is szörnyű amiket ír

Ancsa1977

#171 Re:

2015-08-19 11:32

#149: -  

 Saját tapasztalatból írom, hogy például a MOZAIK kiadó könyvei (fizika, kémia, stb.) ésszerűek, azokból hatékonyan lehet tanulni, otthon egyedül tanár nélküli tanulással is megérthetők. Súlyos betegség miatt magántanulóként egyedül tanulnak otthon a gyerekeim. De már van olyan tantárgy, ahol le kellett (központi irányelveknek megfelelően) cserélni a mozaikos könyveket apáczaiasra. Hááát, ég és föld a kettő. Utóbbi tanulhatatlan, gagyi, összeszedetlen, zavart okoz a fejekben. Úgyhogy elővettük az idősebb gyerek mozaikos tankönyveit, és abból tökéletesen felkészült a kisebbik a záróvizsgáira. 

A minőségi tankönyvek igen is sokat segítenek a felkészülésben. Azért is írom, mert a tanár órai munkája nálunk ugye teljesen kizárható. De az, hogy fizika, kémia, és a többi reál tárgyból otthon a tankönyv- és az internet segítségével 98%-os záróvizsgát tudott tenni a gyerek, azért az több mint beszédes. És ugyanez a gyerek az Apáczai tankönyvvel való 2 havi kínlódás után közölte, hogy ebből nem lehet rendesen megérteni (ez pl a biológia volt) az anyagot.

Judit

#172 Re:

2015-08-19 11:37

#170: feher82 -  

 Egres Béla neve nem ismeretlen az interneten. Ő valami hazafias egyesületnek a tagja. Ő és társa számos hozzászólást ír pl. politikai tárgyú cikkekhez. 

Nem kizárt, hogy őket fizeti valaki... Szerintem az a cél, hogy belássuk, a jelenlegi oktatási rendszer nem is olyan rossz. Tehát fogjuk be a szánkat, mert ha eljő az általuk remélt szebb jövő, sokkal rosszabb lesz mindannyiunknak. 

 


Vendég

#173 Re:

2016-04-25 17:30

#149: -  

 Már ne is haragudj, viccelsz??? A Mozaiknál pocsékabbat keresve se lehet találni!