Tiltakozás a védőnői méhnyakszűrés ellen

Csepel

#151

2016-06-18 13:55

Egy védőnőnek nem lesz olyan gyakorlata, mint egy orvosnak, hát hasonló okokból nem mennék hozzá, ahogy kezdő fogorvos helyett is inkább tapasztaltat választ az ember.


Vendég

#152 Re: Re:

2016-06-18 15:30

#139: Védőnő 61 - Re:  

 Kedves Kolléganő!Nekem erős kétségem van,hogy Védőnő aki ilyet ír.Részemről inkább a béremelésről mondok le (bár nagyon nem szeretnék,mert akkor sokan pályát módosítanak),de én egy minimális esélyét sem akarom megadni,hogy egy ember miattam haljon meg.Én mint védőnő, nem a kolléganőimhez fogok menni szűrésre, pedig tudom lelkiismeretesen  végeznék munkájukat.Azt is tudom,hogy mindent el fognak követni,hogy mindenki ilyen szűrésre elmenjen, de KOMPLEX szűrésre, amit a hozzáértő nőgyógyászok végeznek, megfelelő gyakorlattal és megfelelő szaktudással.


Vendég

#153

2016-06-18 16:05

Egyetértek a védőnők álláspontjával!

Vendég

#154

2016-06-18 18:50

Legalàbb évente egyszer menjen el egy nő nőgyógyászhoz... mert sajnos nem járnak rendszeresen a nők!

Vendég

#155 Re: Fejezzék be!

2016-06-18 20:14

#118: Citológus - Fejezzék be! 

 Pontosan. Hungarikumok vagyunk. És nem csak az Ön által vázolt "problémákról" csevegünk a kismamákkal, kis-és nagyobb gyermekekkel. Továbbá, a pontos adminisztrációra való készségünk - bocsánat - megalázó így kiemelve, mert pontosan ez az egyik súlyos hiba a munkánkban, hogy az adminisztráció mindenek felett áll. Ha Ön ilyen tudós, nyilván tisztában van egy védőnő munkaköri kötelességeivel, feladataival. ( Ja, nem, szerintem....) Egyébként képzelje: invazív beavatkozást NEM végezhet védőnő egyébként, a főiskolán eddig nem is tanították meg, és vagyunk páran, akik nem eü szakközepet végeztünk. 30 (!) kenet levételétől pedig senki nem lesz profi ebben sajnos. Nem így kellene a méhnyakrák ellen harcolni, mert így nem lehet. Lehet, hogy kevesebb méhnyakrákos fog meghalni, de kicsit több petefészek-és meéhtesti daganatos, akik azt hitték, h ezzel a szűréssel minden rendben is lesz a továbbiakban. (Mert attól, hogy én elmondom a tanyasai, nőgyógyásznál 10 éve nem járt nőnek, h ezek után azért még menjen már be a városba, mert ez nem rákszűrés, lehet, hogy még majd el is küld melegebb éghajlatra, hogy akkor mivégre tárta szét a lábát???Nekünk eddig is feladatunk volt a szűrővizsgálatra irányítás, annak a tudatba vésése, hogy FONTOS az egészségünk, mert következményei lesznek, ha nem jár nőgyógyászhoz az édesanya, nagymama, vagy egy fiatal lány. Ha tudná, mire van a védőnői szolgálat, tudná ezt is. Ezt természetesen lehet még jobban is csinálni nyilván, de azért érdekelne, hogy az egészségnevelés-fejlesztés területén mit tud felmutatni.

Pontosítanék még. Van, aki önként vállalta, és van, aki "szolíd" erőszak miatt végezte el a képzést. És nekem, akinek eszemben sincs elvégezni, mert nincs gusztusom a gyakorlathoz sem (nem, nem finnyás vagyok, csak ehhez nincs gyomrom), bizony fenyegetésnek hangzik az is, hogy adott idő letelte után rendelkeznem KELL a végzettséggel. (Ezt Ön lehet, h nem tudja, de olvasson utána...)

Az anyagi részét meg hagyjuk talán...300ft nettó /kenet az Ön szerint a pluszmunkáért egészen dícséretes? Akkor végezze Ön. Ennyiért. Én ennél többért sem szeretném. 

 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-06-19 03:51


Luxamine

#157 Re: Pozitív vélemény a VMP-ről...

2016-06-19 06:30

#17: Pozitív vélemény - Pozitív vélemény a VMP-ről... 

 Végezd csak nyugodtan,de hidd el a megfelelő felvilágosítás után senki nem fogja igényelni a védőnő ezen tevékenységét. Nálam biztos nem.... Ennyi feladat mellett ,ha minőségi munkát és nem mennyiségit végez az ember,nem tud még évi "tizenpárat" sem beszorítani. A gyerekem az első az óvodában reggelente és az utolsó délután... Nekem a családom fontosabb így köszönöm ebből és az egész védőnő szakmából elég volt. Ne legyen már ennyire sokrétű ez a szakma,nem ez volt régen. Viszont mi vagyunk az egyetlenek szerintem akiknek pici pénzért mindent le lehet myomni a torkán. Egy gyári munkás többet keres és nincs rajta ekkora felelősség. Már várom az első olyan médiában elhangzó sztorit, hogy xy petefészek daganatban halt meg,pedig a védőnőnél járt szűrésen!hidd el a kutyát nem fogja érdekelni hogy te nem azt szűrted. Sok sikert hozzá!

Védőnő / 40 éve

#158 Re: Re:

2016-06-19 07:43

#120: Citológus - Re:  

 A " citológus" hozzá szólása egy dilettáns megnyilvánulás!Akinek van rálátása, ismerete a védőnők tevékenységére nem adna közre ilyen véleményt!Vállalja már fel a levételt 300 Ft-ért, a kenet így azonnal a laborjában lenne, még a posta költségét is megspórolná!Köszönjük a "vállalását", ezzel hozzásegíti  a védőnőket, hogy a továbbiakban is a diplomájuknak megfelelő munkát végezzenek. Fontos! a 300 Ft adóköteles bevétel!


Vendég

#159

2016-06-19 10:54

Azért írtam alá a peticiót,mert nagyon is felelőtlennek tartom,hogy védőnők végezzék a szűrést.

Vendég

#160

2016-06-19 11:56

Egyetértek a petícióval. A leírtakhoz annyit tennék még hozzá, hogy a védőnő és az anyák kapcsolata más minőségű, nem lenne jó belekeverni a kenetvételt, rontaná a bizalmi viszonyt.

Vendég

#161

2016-06-19 13:25

Nem vagyok védőnő, de van védőnő ismerősöm.Nem értek egyet, mert nem teljes körű a szűrés és nem az ő hatáskörükbe tartozik.


Vendég

#162

2016-06-19 13:33

A Védőnő feladata elsősorban a gyermekvédelem! Tanácsadóként segíti az újdonsült Anyukákat. Nem nőgyógyász orvos!

#163

2016-06-19 13:37

A Védőnő feladata elsősorban a gyermekvédelem! Tanácsadóként segíti az újdonsült Anyukákat. Nem nőgyógyász orvos!


Vendég

#164

2016-06-19 14:39

Nem szeretném, ha a védőnőknek kellene végezni a méhnyakszűrést! Egyetértek a petícióval!
Védőnéni78

#165

2016-06-19 17:46

Egy hatalmas területű, 290 fős gondozotti létszámú körzet, folyamatos helyettesítés és egy másodállás mellett nem szeretném még ezt is végezni! Sokszor fordul elő, hogy jóval 5 óra után is még  körzetben vagyok, reggel fél 8-kor már tanácsadást tartok. 

Nem is beszélve arról, hogy mekkora a felelősség! Mi van, ha egy nem megfelelő mintavétel miatt nem veszünk észre időben egy elváltozást? Emberi életekkel játszani több, mint felelőtlenség!

Ha kötelezővé teszik a védőnői méhnyakszűrést, akkor leszek másodszor, de immár végérvényesen pályaelhagyó! :-(


Vendég

#166

2016-06-19 18:03

Valóban a védőnőknek sok egyéb tennivalója van! A nőgyógyász feladata, hogy a vizsgálatot becsületesen elvégezze és ez nem nem csak kenetvételről szól!

Vendég

#167

2016-06-19 18:51

Nevetseges felvetes. Ez nem vedonoi feladat. Van eleg dolguk igy is.

Vendég

#168

2016-06-19 19:27

Azért írtam alá, mert teljesen egyetértek a megfogalmazott peticióval. 6 éve nem dolgozok már, a problémákat nagyon látom és rettentően idegesítenek. A védőnőknél egy a biztos, hogy Csordás Ágnes és a többi...25 éve stabilan ott van, de senkik, szakmailag, emberileg semmik!!

Vendég

#169

2016-06-19 20:36

Aki kitalálta ezt annak üzenném hogy küldje az anyját végőnőhöz rákszűrésre....  ezt is csak egy pasi találhatta ki...


Vendég

#170

2016-06-19 23:01

nem a védőnők feladata!

Vendég

#171

2016-06-20 07:39

Végezze el az, akinek Colposcop, UH-diagnosztikai ismeretek vannak a bírtokában, mellesleg vállalja az eredmények kiértékeléséért a felelősséget az, aki a kombinált teszteket elvégezte. Elvégre ezért van a nőgyógyász. A védőnő meg foglalkozzon a szociális és a régi kompetenciák szerinti feladatkörével ami így is túl sok szerintem.

Vendég

#172 Re: Re:

2016-06-20 11:55

#116: - Re:  

 A komplex képzés 3nap+ 30 db kenetvétel!!!!!!!!!!!!!!!!Se több se kevesebb. Miért kell becsapni a nőket hogy ez elég? Ennyi alapján hogy bízzanak a védőnőben?Meg mi ez , "hogy sok orvos sem tudja olyan jól,mint ők ""milyen orvosról beszél nőgyógyászról?


Vendég

#173

2016-06-20 13:13

Egyetértek!

Vendég

#174

2016-06-20 14:13

Én sem akarnék olyan feladatot ellátni, amely nem az általam választott szakma sajátja! Nem a vedono feladata , hanem a nogyogyogyasze, aki doktor!!! Minden nő saját felelőssége a saját élete, menjünk el évente szűrésre!!!

Vendég

#175

2016-06-20 16:09

És ha egy ilyen szűrés után kérek egy komplex nőgyógyászatit is, akkor pedig úgy tudom fizethetek érte, mert a TB meghatározott időintervallumonként csak egyet támogat.