Tiltakozás a védőnői méhnyakszűrés ellen

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-07-29 12:11



Vendég

#227

2016-08-01 11:44

mert az én tudásom szerint szakorvosnak kell elvégezni.
a plasztikai sebész sem müt daganatos beteget.

Vendég

#228 A NEGATÍV VÉLEMÉNYT TÖRÖLNI KELL?? VICC...

2016-08-01 17:04

UNDORÍTÓ EGY OLDAL, HOGY CSAK AZT A HOZZÁSZÓLÁST HAGYJA MEG, AMI POZITÍV VÉLEMÉNY.... EZEK UTÁN PLÁNE REMÉLEM,HOGY BESZÜNTETIK A VÉDŐNŐSÉGET...

levendula

#229 Re: A NEGATÍV VÉLEMÉNYT TÖRÖLNI KELL?? VICC...

2016-08-06 06:40

#228: - A NEGATÍV VÉLEMÉNYT TÖRÖLNI KELL?? VICC... 

 Nem kellene ilyen indulatosnak lenni !Mit jelent a "védőnőség"mint kifejezés? Ez egy nagyon komoly hivatás,aki   lelkiismeretesen végzi a munkáját nagyon sok energiát és tudást "tesz bele Sokat  kellett tanulni ahhoz, hogy valaki ezt a munkát végezze Akkor vennék észre hogy milyen fontos a feladatunk,ha 1-2 évre leállna szakma.olyan ez mint a takarítás,ha megszünik --tudjuk   a következményt

Pozitív vélemény

#230 Re: Re: Pozitív vélemény a VMP-ről...

2016-08-08 16:08

#223: védőnő aki 42 éve dolgozik - Re: Pozitív vélemény a VMP-ről... 

 Abban egyetértünk, hogy a 30 kenet, amit teljesíteni kellett, lehetett volna több is, és az esetenkénti évi tizenpár kenet sem sok. Én szívesen ültem volna még pár hetet a rendelőben, de úgy érzem, ettől függetlenül képes vagyok a méhnyakkenet levételére. Vettem le idős hölgyektől is kenetet (sőt, szűrtem ki malignitást is). Mind értékelhető lett. Szóval nem félek attól, hogy "ne tudnék tájékozódni". Ha pedig így lenne, akkor sem lenne semmi probléma, hiszen vagy meg tudom mondani az adott nőnek, hogy ne haragudjon, de "nem találom a méhszáját", vagy visszajön egy értékelhetetlen kenet, így mindenképpen szakorvoshoz kéne irányítanom. Számomra az nem presztizsveszteség, ha őszintén elmondom, hogy nem tudok neki segíteni, ezért olyan emberhez irányítom, aki tud. Ez külföldön már olajozottan működik, hogy szakdolgozó (ápoló, szülésznő stb) veszi le a méhnyakkenetet, nem gondolom, hogy mi védőnők erre alkalmatlanabbak vagyunk. Sokkal nehezebben számolok el a lelkiismeretemmel, amikor elhanyagoló szülőket látok, és hiába jelzek az illetékes szervek felé, nem történik semmi... Itt legalább megtettem, ami a tudásomból kitelt. A legrosszabb, ami történhet, hogy rossz helyről veszek méhnyakkenetet, és ezért visszajön, hogy értékelhetetlen volt. Ha valaki nem akar nőgyógyászhoz elmenni, nem húzhatom oda a hajánál fogva....

Még egyszer leírom, szerintem is az lenne az ideális, ha minden nő eljárna évente komplex rákszűrésre (és ezt a nőgyógyászok el is végeznék...). De ameddig ez nem valósul meg, addig a VMP is több, mint a semmi...


Vendég

#231

2016-08-11 18:29

Erre a célra szolgálnak a nőgyógyászok, nekik megvan a kellő tudásuk a szűrések elvégzéséhez.

Vendég

#232

2016-09-21 18:44

Ne a Védőnő feladata legyen a méhnyakszűrés!

Vendég

#233 Re: Milyen igaz amit leírtál!

2018-01-30 17:09