Tiltakozás a védőnői méhnyakszűrés ellen


Vendég

#201 Re: Re: Re:

2016-06-28 19:40

#198: - Re: Re:  Sajnos szövegértési gondjaim, nem nekem vannak! Nem a jővőről, hanem a jelenről beszélünk. A védőnői méhnyakszűrés nem 2019. január 01-től fog kezdödni. Vagy szerinted akik jelenleg is végzik majd csak 2 év múlva teszik le a vizsgát? Mivel az alapfeladatok közé vették be és ott van a halasztó hatályú vizsga megszerzési időpont, mindenki számára kötelező az elvégzése. A kell egyértelmű, szerintem.

 


Vendég

#202 Re: Re: Re: Re:

2016-06-28 20:34

#201: - Re: Re: Re:  

  28/2013. (IV. 5.) EMMI rendelet a területi védőnői ellátásról szóló 49/2004. (V. 21.) ESZCSM rendelet módosításáról. Gondoltam, hogy ha beírok, vitát generálok, de én úgy hiszem, hogy a fenti rendelet nem kötelez bennünket semmire. Sokkal inkább a szolgalelkűségünk, alázatunk. Azért vagyunk ezen a pályán, mert ez tényleg egy szolgálat és mi úgy is viselkedünk. Szeretem ezt a hivatást, de nem vagyok hajlandó behódolni. Nem baj, ha másként értelmezzük ezt a rendeletet, de egy a célunk. Üdvözlettel! Marika

erősen érintett :-)

#203 Re:

2016-06-28 20:38

#200: Anonymous - de családilag érintett -  

 a lendület meg van még, de most a július 1-jén rendezendő tüntetésre és a fotós figyelemfelhívásra összpontosít a csapat :-)


Vendég

#204

2016-06-29 04:20

Azért írtam alá mert ez már egyeltalán nem a védőnők dolga. Akik amúgy is túl vannak terhelve és nincs is olyan körülmény kialakítva nekik hogy eltudják látni ezt a feladatot, és egyébként ez a nőgyógyász dolga nem a védőnőé akik amúgy is nagyon kevés fizetésért dolgoznak és nagyon sokszor a hálátlan munkát nekik kell elvégezni! Én tiltakozom az ellen hogy ezt is a védőnők nyakába varrják van nekik így is rengeteg dolguk!
Valaky

#205

2016-06-29 05:38

Bár felháborít, amilyen diszkriminatív intézkedéseket tesznek a béremelés kapcsán a védőnőkkel, azt az "összemosott" tüntetést mégsem támogatom.
Mégpedig azért, mert nem tetszik, hogy ezzel azt a jelenlegi ellenzéket segítik, akiknek bár szintén lett volna módjuk tenni az egészségügyért, a védőnőkért, ők még ennyit sem tettek, sőt a töredékét sem. Most azért - még ha nem is eleget - de elindult valami (talán), bár minket ez nem annyira jól érint.
Kik is zárattak be egy csomó kórházat (többek közt a Lipótot, Szabolcs utcát, stb....)  ?!
Mert bizony nem tettek semmit értünk, de most belekapaszkodnak ezekbe a demonstrációkba, sőt meggyőződésem, hogy ezek mögött igen keményen ott vannak ők is.
A védőnők közt is vannak olyanok, akik (bár mostanában már nem nyíltan), de nagyon aktívan ott vannak pl. a körül a Bokros Lajos körül, akire én igencsak negatívan emlékszem, mikor a kedvezményes lakáshitelünkből hirtelen piaci kamatozású lett hála neki, és a csomagja elhíresült. (No nem az a csomagja!  :-D  ) Hogy a többi pártocskát ne soroljam.

Igen, felháborító ez a védőnőket érő diszkrimináció, szánalmas az a béremelés, alapbér, stb... amit ide szánnak, mégsem akarok a többieknek segíteni ezzel.

És tegyétek szívetekre a kezeteket. Nagyon sok olyan kolléganő van a védőnők közt, aki nem jár ki látogatni, trehányul végzi a munkáját, stb...
És bizony, ezeket előbb észreveszik és ez alapján ítélik meg a védőnőket. Tudom helyben is. Olyan családokhoz sem járt ki kolléganő, aki igencsak tudja vinni a rossz hírünket. És ez bizony megesik nagyon sok helyen.

Rendet téne tenni magunk közt is először, hogy ne lehessen visszamutogatni. Akkor talán könnyebb lenne mást is elérni.


Vendég

#206

2016-06-29 16:29

Mert Én védőnő vagyok és nem nőgyógyász, annyit is keresek.

Vendég

#207

2016-06-29 19:19

Mert a védőnői szolgálatnak nem ez a dolga,hanem a baba szempontjából fontos tevékenységek,valamint a családnak alkalmatlan társulások (gyermek éheztetés,erőszak,bántalmazás) látogatásokkal való folyamatos figyelése és ez ellen más szervekkel együtt határozott fellépés.

Vendég

#208

2016-06-29 20:25

Azt gondolom, hogy a méhnyakrák szűrést csak szakorvos végezheti el!

Vendég

#209 Re:

2016-06-29 21:04

#205: Valaky -  

 Ezek teljesen logikátlan, ROSSZ érvelések "kolléganő" ! Az  aláírásgyűjtés pedig egészen másról szól! Kérem, elolvasni az első oldalt, köszönöm!


Vendég

#210

2016-06-30 08:02

Nem értek egyet!
Hédi74

#211 Re:

2016-06-30 14:42

#184: -  

 Magam is hasonló helyzetben vagyok, neuromuszkuláris betegség miatt, amelynek része a kézügyesség hiánya panaszos időszakban. Kérdés,ha kérek a kezelőorvosomtól valamilyen igazolást arról,hogy alkalmatlan vagyok erre a tevékenységre,vajon érdekli az ÁNTSZ-t?És ha igen,nem úgy értékelik,hogy a pályára vagyok alkalmatlan?


Vendég

#212

2016-07-01 18:18

Mert egyet értek minden pontjával!
Katacska

#213 Re:

2016-07-02 14:26

#1: -  

 Szerintem sok helyen a felszerelés sincs meg hozzá,vagy épp a higiénia! Személy szerint a mi helyi védőnőnkhöz ennem mennék el,de a legközelebbi nőgyógyászat 25 km-re van,inkább oda járok.


Vendég

#214

2016-07-02 17:34

Azért írtam alá, mert az orvosokat kellene itthon tartani, és nem a védőnőkre hárítani azt a feladatot amit nekik kellene ellátni. Szerintem összeegyeztethetetlen a munkájukkal. Nem ezzel kellene foglalkozniuk, hanem amire felesküdtek, és amit tanultak. Az orvosok is azt csinálják ami a feladatuk.
Valaky

#215 Re: Re:

2016-07-03 09:30

#209: - Re:  

 Az aláírásgyűjtés céljaival egyetértek teljes mértékben.
A fizetésemelés ( vagy minek mondják ?) felháborító!

Az érvelés pedig - higyjétek el - helytálló! Sajnos elsősorban azon kolléganők alapján ítélik meg a védőnőket, akik lusták, trehányak, felelőtlenek. Főleg, ha "befolyásos" emberek környezetében vannak.  :-(

Így utólag pedig: nagyon nagy kár volt a védőnőknek deklaráltan közösködni a fekete ruhással. Előre tudható volt, hogy ez nem szakmai, hanem politikai tüntetés lesz, ahol a védőnőket csak tölteléknek használták!  :-(


Vendég

#216

2016-07-03 17:47

minden porcikám tiltakozik egy ilyen szűrés ellen.ennél fontosabb számomra a nők egészsége,ne a rohamszerűen, az alig felkészitett védőnők végezzenek olyan vizsgálatot,ami szakorvosi kompetencia.aki sok év után szűrővizsgálatra behivható,annak különösen szüksége van a teljes körű szűrésre.nem tudnék nyugodtan aludni,ha ily módon életek lennének rám bizva.

Vendég

#217

2016-07-07 11:25

Kérlek Benneteket, olvassátok el az alábbi linken található szöveget! Nem kötelező jelentkezni a tanfolyamra. Az előzetes igényfelmérés nem kötelez semmire. Azonban minél többen végzik el a képzést, annál nagyobb a valószínűsége, hogy kötelezővé fogják tenni.

https://www.antsz.hu/hir1/160622_efop181_mehnyak_igenyfelmeres.html


Vendég

#218

2016-07-12 06:52

Egyetértek vele, erre a vizsgálatra van szakember és ez nem a védőnők feladata.

Vendég

#219

2016-07-14 07:54

mert a fogász sem gégész, az ács sem asztalos és sorolhatnám. Inkább fizessék vissza az EU-s pénzt, de nem szakmabeli ne kontárkodjon, ha egészségünkről van szó. És amőgy meg van elég feladatuk a védőnőknek, inkább találjanak más megoldást!

Vendég

#220

2016-07-15 20:30

Mert nem gondolom, hogy a vedonok megfelelő képzettséggel rendelkeznek ahhoz, hogy biztosan ki tudják szűrni a pozitiv betegeket.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-07-20 15:57


védőnő aki 42 éve dolgozik

#223 Re: Pozitív vélemény a VMP-ről...

2016-07-20 16:13

#17: Pozitív vélemény - Pozitív vélemény a VMP-ről... 

Egy kérdésem lenne csupán hozzád. Hogy számolsz el a lelkiismereteddel?

Minden manuális tevékenységséget csak akkor lehet biztonsággal, hatékonyan kis hiba százalékkal végezni, amit készség szintjén képes művelni az aki végzi. Az évi tizenvalahány kenetvétellel ezt a tudást nem szerzed meg! Annak aki évek, évtizedek óta nem járt nőgyógyásznál, éppen nem a védőnőnél kellene vizsgálatot végeztetnie, hanem nőgyógyásznál komplex szűrést! Az aki ilyen régen volt szűrésen, vagy nem volt évtizedek óta, vélhetően erősen középkorú vagy idős. Náluk nem az anatómia, hanem a gravitáció működik. Mindig biztos vagy benne, hogy "merre jársz" amikor kenetet veszel? Mert én azért ebben erősen kételkedek. Természetesen aki akarja csinálja! De ne legyen mindenki számára kötelező!

 


Vendég

#224

2016-07-28 08:52

Amikor elmegyek az orvoshoz rákszűrésre észrevehet olyan problémát amiről esetleg nem is tudok,mert ért hozzá. A védőnök meg nem. Ennyi.

Vendég

#225

2016-07-28 22:05

Az ötlet megvalósíthatatlan.