Tiltakozás a védőnői méhnyakszűrés ellen


Vendég

#51

2016-06-13 07:56

Véleményem szerint egy védőnő nem a méhnyakrákszűrésre "esküdött" fel! Az ő feladatuk hogy az anyákat segítse, és tanácsokat adjon nekik a gyereknevelésről! Teljesen megértem azokat a védőnöket akik nem szeretnék elvégezni a szűrést, merőben más dolgokért választották a szakmájukat!

Vendég

#52

2016-06-13 08:49

A védőnőknek van már így is elég feladatuk,a Nőgyogyászoknak meg ez a képesítése.

Vendég

#53

2016-06-13 12:37

Mert a védőnő feladatai közül az orvosi szűrésre szervezést tartom továbbra is sokkal egyszerűbbnek és szakszerűbbnek mert komplexebb vizsgálat.Arról miért nem beszélünk,hogy folyamatosan szervezzük a nőgyógyászati szűrővizsgálatokat.

Vendég

#54

2016-06-13 17:07

Nem erre esküdtem fel! Nem nőgyógyász vagyok! Szeretem a munkámat, a családokat, gyerekeket, de ezt már nem vagyok hajlandó csinálni! A feltételeket ki fogja biztosítani? Az amúgy is nehéz helyzetben lévő önkormányzatok miből szerelik fel a csöpp kis tanácsadót? Béremelés nincs, feladat van...érdekes, hogy ebben az esetben eü. szakdolgozók vagyunk..


Vendég

#55

2016-06-13 17:17

Megerősítem én is,nem a védőnő feladata.Komolyabb annál,nagyobb felelősséggel bír a feladat,mintsem egy továbbképzéssel átruházható lenne.

Vendég

#56

2016-06-13 17:40

egyetértek vele

Vendég

#57

2016-06-13 17:47

Legfontosabb személy az életemben védőnő. Ha méhnyakrák szűrést szeretett volna végezni akkor nem védőnőnek tanul hanem nőgyógyásznak.

Vendég

#58

2016-06-13 18:34

Jobban megbízok egy sok évig tanult nőgyógyászban, aki megfelelő felszereltségü háttérrel is rendelkezik.Ha ő végzi a szűrést, más bajt is megtalálhat.Tisztelem a védőnők munkáját, esetleg az egészséges életmódra való nevelés keretében ajánló, szervező tevékenységük lehet a szúrés érdekében.Kevesen vannak,igy is leterheltek!!!!!!!! Ilyen irányú gyorstalpaló tanfolyam kevés különben is. Teljes mértékben egyetértek a peticióval, rossz irányú ötletelés csak a tervezett védőnői méhnyakrákszúrés!!!!

Vendég

#59

2016-06-13 18:40

A védőnők túlterheltsége már így is jellemző . Nem tudom még mit lehetne kitalálni a terhünkre . Az anyagi megbecsülés meg lemarad . Nem akarok és tudok ezzel foglalkozni szellemi és fizikai kapacitásom további terhére . Nem beszélve a felelősségről és valljuk be a kellemetlenségéről . A sok adminisztráció , túlmunka , nem beszélve a védőnő hiányról . Ha valaki GYES-re megy vagy nyugdíjba már rettegünk , hogy ki lesz a következő és kinek kell helyettesítenie . El kellene gondolkodni vagy valakinek megkérdezni , hogy hogyan érzik magukat a védőnők , mit szeretnének . Az meg senkinek nem jut eszébe ,hogy június 13-a védőnők napja , én is a facebook-on tudtam meg , na és bumm ,kit érdekel ? Meg lettünk szólítva akár jó szóval ? Ennyi és még további plusz feladatok várhatók .

Vendég

#60 Re:

2016-06-13 18:51

#22: -  

 Pont ettől tartok én is... főleg egy kis településen. Ha egy nő eljön szűrésre, és fél év múlva elhuny méhszájat nem érintő nőgyógyászati daganatos betegségben, a hozzátartozók azt fogják mondani: "De hiszen volt a vèdőnőnél szűrésen! Hogy-hogy nem vette észre?" És már terjed is a híre a védőnőnek... 


Vendég

#61

2016-06-13 19:25

Ez szakorvosi kompetencia. Fizessek meg tisztessegesen a szakorvosokat. Egy no elete nem jatek. Teremtsek meg mindenki szamara a legeldugottabb kis faluban is a szakmai protokoll melletti segitseget! Ez allampolgari jog!


Vendég

#62

2016-06-13 21:48

Mert a méhnyakrákszűrés maradjon orvosi hatáskörben

Vendég

#63

2016-06-13 23:15

Ennyi erővel csinálhatná a háziorvos is,ott gyakrabban fordul meg a 50-60 éves korosztály.

Abszolút orvosi kompetencia!!!!

Nőgyógyász sem megy ki újszülöttlátogatásra!!!!


Vendég

#64

2016-06-14 04:40

Ez maradjon a nőgyógyászok feladata!

Vendég

#65

2016-06-14 05:52

A petícióban leírtakon túl ez az ötlet - mert meggyőződésem, hogy egy nem átgondolt javaslat - nem csak felelőtlenség, hanem életveszélyes is.
Vendég

#66

2016-06-14 06:00

Igazságtalannak tartom, hogy így a semmiből kitalálják, hogy most már ez is legyen a feladata a védőnőnek, de a fizetés emelés eszükbe nem jutna. Csak terhelik tovább a feladatokkal...főleg olyannal,ami nem az ő feladata. Jobban megfizetik azokat a szakmákat,ahol se felelősség, se diploma. Aztán,ha gond lesz,mert nem jól csináljuk meg a "rákszűrést"? Minket vesznek elő...pedig nem a mi szakmánk ez. Sokan emiatt pálya elhagyok lehetnek. Én biztos...! 


Vendég

#67

2016-06-14 06:32

Mert nem ertek egyet azzal ,hogy a vedono vegezze el , nem az o kompetenciaja ,amugy is orvoshoz fordulnek ha szuksegszeru lenne.

Vendég

#68

2016-06-14 06:59

Komolyan vicc, amit a védőnőkkel csinálnak. Így is mindent már az ő nyakukba tesznek, megbecsülésük pedig zéró :(.

Vendég

#69

2016-06-14 10:10

Azért, mert egyet értek vele.
Dóri

#70

2016-06-14 10:12

Nem ez a feladatom, nem ezért végeztem el a főiskolát! Nem teljeskörű a védőnői méhnyak szűrés, nincs kapacitás rá, a nőgyógyászok így is féltékenyek a védőnőkre (tiszteleta kivételnek), folyamatosan helyettesítünk, picit túl vagyunk terhelve, senki meg nem kérdezi, hogy bírjuk-e, nem fizetik meg így sem a védőnői munkát, ergo nem becsülnek bennünket. Nem, nem és nem!!!!


Vendég

#71

2016-06-14 13:23

Szerintem a nőgyógyász a szakember.

Vendég

#72

2016-06-14 18:14

Amennyiben 2018 dec 31 -ig nem mutatjuk be az igazolást,hogy elvégeztük a tanfolyamot nem leszünk kompetens védőnők,ez esetben a magam részéről 60 évesen,35 év körzeti munka után 2 diplomával kénytelen vagyok felállni,miután már így is kicsit belerokkantam a feladatokba!
Köszönöm a szakmai megbecsülést!!


Vendég

#73

2016-06-15 10:44

Azért írtam alá,mert egyet értek vele és személyiségi jogomat sérti, hogy olyan dologra akarnak kényszeríteni, amit én nem szeretnék csinálni és amikor védőnőnek esküdtem fel 1988-ban,akkor ez nem volt feltétele annak, hogy védőnő lehessek!
Lola

#74 Re:

2016-06-15 13:54

#1: -  

 Plusz a nőgyógyászok jelentős része nem keres rosszul, és megvan a megfelelő felszerelése. Úgy propagálják már, mintha ez mekkora siker lenne, mintha önként és dalolva vállalnák ezt a védőnők. Egy ismerősöm az, úgyhogy ezt megcáfolhatja....plusz az aláírók száma sem ezt mutatja.

STE

#75

2016-06-15 15:20

Engem az bosszant, hogy nincs választási lehetőség. Aki ezt kitalálta nem tudja, hogy a védőnői munka nagyobbik része inkább a gyerekek fejlődésével kapcsolatos. Engem pl. jobban érdekelne a TSMT, de azt nem tanulhatom meg, arra nem vagyok alkalmas, de pl. egy óvónő igen. Ahhoz nem vagyunk elég értelmesek? Ez a fejlesztés is nagyon sok helyen nehezen elérhető.