Ne szívd a vagyonőr vérét! Menj el dolgozni!


Vendég

#551

2013-04-03 17:49

váltásvezető-volt rendőr ales vagy 200000.-nyugdij+100000.-elbohóckodik!!!!!

Vendég

#552

2013-04-03 17:51

na az ilyeneket meneszteném vagy nyugdij vagy fizetés!!!!!!! és most akkor én vagyok a rosszindulatú az ő szemükben?????
kiskanál

#553

2013-04-03 19:37

üzenem németh ferencnek bassza szájba a kurva édes annyát pintérrel eggyüt ezek a közönséges tolvajok rablók jövőre remélem eltakarodnak a gecibe orbánnal eggyütt és még chavez a diktátor kell a della az uraknak én golyót adnék nekik tehetségtelen luzerek hánynom kell ettöl az országtól fosás jön rám ettöl a diktaturától maffiózó vezeti a rendörséget no coment

Vendég

#554

2013-04-04 05:37

Remélem azt tudjátok, hogy ha erre most rábólintunk, 5 évente vizsga ezután.

Vendég

#555

2013-04-04 08:02

nem kell rábólintani,mert sokan csak hang emberek és elmennek vizsgázni!!!!!!
vendégarc

#556

2013-04-04 14:24

2004-ben betelt a pohár a foglalkoztatási anomáliák miatt. Kiszálltam a cégemből, azóta nem őrzök.
Ami itt zajlik, az nem kamarai kérdés, hanem jogalkotói (kormány).
Adtunk a kezükbe kétharmadot, élnek vele, vissza.
A kamarák, mint civil szervezetek, ma ki vannak herélve,(nem csak a mienk) képtelenek a saját feladataikat ellátni. A jogalkotó herélte ki őket. (Kivéve a kereskedelmi és iparkamarát, mert nekik nagyon jól megágyazott a kormány.) A vagyonvédelmi kamarát azzal, hogy a kötelező tagságot megszüntette. Ha nem teszi, és akkor hozza egy ilyen CXX-as törvényt, ma ingyenes továbbképzések lehetnének.
(megjegyzem: ügyvéd ismerősök sem találtak olyan EU-s jogszabályt, amire hivatkozva a magyar kormány megszüntette a kötelező kamarai tagságot)
Nem csak kormányt lehet 4 évente választani. Kamarai vezetést is 3 évente. És kell is. Mindkettőt.
Lassan 50 éves vagyok. Megtanultam, hogy semmilyen szervezet nem lehet a szervezeten kívülről megváltoztatni. Most vagyok kamarai tag, mert nem kötelező. 34000 fő lépet be eddig. Nekik az a dolguk, hogy új kamarai vezetőket válasszanak, Teljes tisztújítás kell. Nem dobhatunk ki egy autót sem, csak mert éppen nem jó. Azért lehet és kell kritizálni vastagon a kamarát, hogy a mindenkori kormányok mellet, semmiféle aktivitást nem mutattak csak az adminisztrációs feladatokat vették át a belügytől. De nem kell, hogy így maradjon.
De ez most nem kamarai kérdés, hanem jogalkotói (kormány)
Adtunk a kezükbe kétharmadot, élnek vele, vissza.
A kamara akkor is csak vergődne ebben a rezsimben, ha véletlenül arra alkalmas vezetői lennének.
A kamara, mint civil szervezet az egyetlen esélye a szakmának arra, hogy fellépjen a mindenkori politikával szemben. Ezt sem pártok, sem szakszervezetek nem voltak képesek megtenni értünk.
Ha az önkéntes kamarában, ma 80-100 ezer ember lenne, akkor egy kormány sem játszana velünk. Mert az, 80-100 ezer család, és 250-500 ezer választó. Akkor vesznek komolyan minket, ha választási potenciált képezünk, lehetőleg egy szervezetben.
Ez a szakma foglalkoztatja a legtöbb embert az országban. (meg a takarító) Ezért nem az a megoldás, amit elkeseredésében itt többen is megfogalmaztak.(kilépés a szakmából), Nem magunkat kell kivonni abból, amihez jól értünk. Itt kell maradni, be kell lépni, képviselni magunkat, és megtisztítani a kamarát. Mivel cégem volt, pontosan tudom, hogy a képzésnek, továbbképzésnek igen is van haszna. Nem is vagyok ellene. A CXX-as törvénnyel is csak az a bajom, hogy ha a belügy a kamarára lőcsölte a feladatot, akkor miért nem tette mellé a költségeit is. Akkor nekünk olcsóbb lenne. A lehetséges válaszokat sokan már megfogalmaztátok. A belügy hagyja jóvá a kötelező képzési tervet, díjazásért. Miért nem készítették el ők? Akkor nekünk olcsóbb lenne. Állítólag most is ők ülnek rajta, nem akarják elfogadni, csak ha az általuk kijelölt „szakértő” átírja. Sok pénzért. Amit a kamarával akarnak megfizettetni. Miért nem adtak pénzt a kamarának, a képzési anyag összeállítására, a képzések szervezésére? Akkor nekünk olcsóbb lenne. A vizsgabizottságok elnökei rendőrök. Az ő díjazásukat miért nem az állam fizeti? Mert akkor nekünk jobb lenne.
Ami itt zajlik az nem kamarai kérdés, hanem jogalkotói (kormány)
Adtunk a kezükbe kétharmadot, élnek vele, vissza.
Big 13

#557 A Metropol .hu ujságban olvastam onnan másoltam .

2013-04-04 15:30

Tiltakozó vagyonőrök
Vagyonvédelmi szakemberek, szak- és érdekvédelmi szervezetek tiltakoznak a kötelező továbbképzés és vizsga ellen, amely mintegy 80 ezer vagyonőrt érint - írja a Népszabadság.

A lap csütörtöki száma szerint a tanfolyamokat egy hónapja szervezni kellene, de még nem történt semmi, mindez pedig felélesztette a tiltakozók reményeit. Az ellenzők egyszerű "sarcnak" tartják a képzésért és vizsgáért fizetendő 12 ezer forintot és kifogásolják, hogy a vonatkozó jogszabály a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamarát jelölte ki a lebonyolításra.

A Belügyminisztérium a tiltakozóknak írt levelében azt írta: a szabályozás célja a vagyonvédelmi szolgáltatások törvényességének, szakmai színvonalának javítása. Egy meg nem nevezett belügyi illetékes a lapnak azt mondta: a tiltakozókat azok az érdekcsoportok "lázíthatják", amelyek az eddigi gyakorlat fenntartásában érdekeltek; korábban ugyanis a munkaügyi központok szinte minden 18-49 év közötti férfit - különböző magáncégek által szervezett - vagyonőrtanfolyamra küldtek.

Vendég

#558

2013-04-04 16:55

Majd akkor fogok tanfolyamra menni, vizsgázni ha beszabályoznak a munkáltatóknak is.

Jelenleg egy telepet őrzünk ketten 15órába éjszaka, kettő éjjelt váltótársam, kettőt én. Óránként 15-20 perc járőrözés hóba, viharba, öt pont közül ha egyen nem igazolom magam 4000ft minusz hó végén.
Szabadság táppénz csak papiron van kifizetve. Nyáron elmentem négy napra családdal nyaralni, nyolc éjszakát kellett egybe lehúznom, hogy visszaadjam a váltótársam szabadnapjait. Lámpát, bakancsot, nagykabátot, esőkabátot, gázsprayt én vettem. Télen ha nincs ellepátolva a hó a megbízó cseszeget.
Mindezt hónap hosszúságától függően 85-90.000ft.ért. Mikor megkérdeztük a cégvezetőt, hogy miért nem lehetne felvenni helyettesítőt, az volt a válasz, hogy így kettő ember kitesz plusz egyet aki után nem kell fizetni tb-t.

Majd ha ezek a dolgok változnak, joggal várhatják el, hogy képezzük, fejlesszük magunkat addig nem!

Vendég

#559

2013-04-04 16:56

Torgyán úr szavaival élve Németh,Pintér mondjon le!!!!!!!figyeljétek meg belebuknak még ebbe,hogy ilyen diszkriminált vizsgának nem nevezhető valamit akarnak elfogadtatni!!!!!!

Vendég

#560

2013-04-04 17:01

Nem menni vizsgára!!!!!!!!!!!higgyétek el sok lúd disznókat győz!!!!majd amikor jövőre nem lesznek örök a boltokban,telephelyen,irodaházban stb.....na akkor fognak anyázni a megbízók!!!!!!nem megyünk vizsgázni? na és kirúgják az összes őrt?

Vendég

#561 Re:

2013-04-04 17:04

#560: -

igy ígaz!!!! a biztositók is csak úgy kötnek szerződést ha az adott területen van őrség!valószinű előbb a cégek körül kellene rendet tenni!!!! és ha új jogszabály jön ott a Magyar Közlöny!!!!!és elolvassuk.


Vendég

#562 Re:

2013-04-04 17:06

#558: -

ilyen helyen dolgoztam én is az Újhelyi úton és még hajnalban jön a paraszt ellenőrizni......na anyját ellenőrizze


Vendég

#563

2013-04-04 17:43

Gyerekek! Én tényleg csak azt az egyet nem értem, hogy aki elektronikusan készül fel, az minek fizetne tanfolyamért 9500ft.ot?
tanulj b

#564 Tanuljatok tovább

2013-04-04 18:35

Miért nem tanultok tovább?nem szopatnának rommá...

Vendég

#565 Re: Tanuljatok tovább

2013-04-04 19:35

#564: tanulj b - Tanuljatok tovább

okostojás és ha tanulnak?jobb lesz?ugyanúgy lenézik,lehuzzák őket!!!!!!


Vendég

#566 Re: Re: Tanuljatok tovább

2013-04-05 08:55

#565: - Re: Tanuljatok tovább Figyelj ide...16 éves szakmai gyakorlatom van a portaszolgálattól  a fegyveres objektumvédelemig minden területen dolgoztam. Az országban dolgozó vagyonőrök 80 % -a alkalmatlan arra hogy 100 m fusson szélcsendben sík terepen...ez részben köszönhető a munkaügyi hivataloknak akik a 18-48 év közötti munkanélkülivé vállt férfiakat  ész nélkül elküldték a vagyonőri tanfolyamokra ezzel feldúsítva az állományat annyira hogy húgyért fosért dolgoztatnak mert ha nem tetszik 300 másik jön a helyedre..A minimálbér ma 98000 ft igaz?aha a szakmunkát nem igénylő feladatot ellátó munkavállaló számára DE!!! a vagyonőri munkakör végzettséghez kötött OKJ képzési jegyzékben szerepel ezért a szakmunkásoknak járó 118000.ft minimálbér járna..ezért miért nem pofáztok?Munkaruha?Pótlékok?Étkezési hozzájárulás?Folytassam?564 ft a minimál órabér ma..KIEMELT bérezéssel hirdet munkát de koszos 480 ft akar adni.Bolti lopásoknál  a dakota beküldi a kölykét megcsíped megfenyeget hogy elvágja  a nyakad retteghetsz napokig..így van?ez csak egy példa szem előtt a bankaban egész nap...talpon szarért húgyért...ez nem bassza a kis lelketeket?aki nem akar dolgozni csak a faszát vakarni az dolgozik vagyonőrként..tudom mert 16 éve vakarom a sajátom DE:Ausztriában dolgozom 2. éve ahol a vasúton ÖBB -nél vagyok az állomáson vagyonőr 8.60 centes Órabérben bejelentve...nem mindegy....benyeltek mindent mert balekok vagytok...megtehetik veletek...80.000 aktív vagyonőrt érintene a lerántás a kamara azzal hogy évekkel ezelőtt kötelezett a tagságra akkor szarrá szopatta a fejünket még én is csengettem anno..mert megteheti...ennyi..amikor azt írtam hogy tanuj tovább arra gondoltam hogy válts szakmát vagy menj el dolgozni mert a vagyonőri munka biódiszlet állás nem munka ..naplopás 16 éve csinálom pontosan tudom miről beszélek ha emberhez méltó körülmények szerint szeretnél élni akkor válts egy segédmunkás aki bejön az utcáról szart sem tud a teszem azt hogy konkrét példát mondjak egy barátom jelentkezett segédmunkásnak kint nem talált Magyarországon vették fel 740 ft os órabérben szart sem tud az adott munkaterületről vidd ide, rakd oda ennyi a munkája ..ameddig talál balekokat az őrzést vállaló addig kussolhatok moroghattok de ennyi ahogy eddig kibasztak veletek(velünk)ezután is megteheti mert híg az állomány...


Vendég

#567

2013-04-05 10:40

"Az országban dolgozó vagyonőrök 80 % -a alkalmatlan arra hogy 100 m fusson szélcsendben sík terepen" Ezzel nagy butaságot írtál. Nálunk portaszolgálatra olyanok vannak akik az autójuktól a portáig alig tudnak elbellagni, nem hogy még futni.
Mégis merre induljon valaki továbbtanulás terén? Nálunk sokan utólsó mentsvárnak kezdtek el őrködni. Max a kamionozást tudnám elképzelni, de a családot nem hagyom magára.

Vendég

#568 Re: Re: Re: Tanuljatok tovább

2013-04-05 12:27

#566: - Re: Re: Tanuljatok tovább

valószinű igazad van,én is 14 éve őrködőm és szinte minden területen voltam a 400-700 órabérig,csak egy idő után mindenütt a cég baszakodik ilyen-olyan indokkal!!!!sajnos sok középkorú van ebben a szakmában akik tényleg ebből élnek,hiszen hova váltsanak most már?ők vajon beülnek a net elé vagy elmennek a tanfolyamra?figyeld meg sokkal több feketén dolgozó őr lesz mint eddig volt!!!!!


Vendég

#569

2013-04-05 12:34

annak idején azért tettem le a vagyonőrit,mert jobb megélhetést biztosított mint most.nem volt ennyire felhígult a szakma!!!!na de manapság.....tudjuk,hogy vidéki viszonylatban nincs, vagy kevés a munka....sebaj felhozzák őket Pestre 300-400 forintos órabérért és ők örülnek,mert otthon ennyit se keresnének!!!!!.több éve őrködőm,van több szakmám,nyelvet beszélek,de mivel elmúltál 40 nem kellesz sehova.Jó dolog,hogy te kint őrködsz,de ha majd hazajössz valószínű te is levizsgázol vagy más munkát végzel.

Vendég

#570

2013-04-05 16:09

Tényleg ha otthon a net előtt ülők,akkor mire kér pénzt tőlem.átolvasom és megyek vizsgázni.

Vendég

#571

2013-04-05 16:58

Figyelj ide a helyzet szar... a megbízó kicsenget a fővállalkozónak x százezer vagy y millió forintot az őrzésért ő kiadja alvállalkozónak ő vesz fel embert, neki mennyi jut azt nem szeretném ecsetelni öreg fókák vagytok tudjátok....Na de a megbízó jogosan basztat mert ő nem tudja hogy szart sem kapsz csak azt hogy neki vagy a cégének 2-5000ft bruttóban vagy óránként azt látja borostás fáradt laza a szolgálat naná hogy basztat..Ott lett elbaszva hogy a fiatal nyugdíjas Bm_esek a komplett szolgálatokat láttak el szarért hugyért mert el iszogattak beszélgettek alapból járt a 180.000forintos nyugdíj leszarta mennyit ad neki a Fővállalkozó aki szintén ex bmes vagy a korai időszakban éppen aktív állományú rendőr katona stb volt.De a tanulásra visszatérve 12-24 es fordában lehet tanulni éppen ami érdekel.informatika,nyelvek,érettségi estin stb stb csak tudom én nehéz mert család van második harmadik állás van hogy ne dögöljön éhen a család pihenni aludni jár be az ember főleg ha nme teher portát nyom mert ott necces...De itt ahogy már írtam vége is a mutatványnak mert ha a szívedre teszed a kezed egy telephelyen gyár iportán stb stb helyen a 12 órából effektív 20-40 perc a valós munka amiért el kell fogadni hogy ennyi pénz jár és nem több...azért mert jelen vagyunk valahol nem fog senki sem 1678ft fizetni óránként de tudjátok mert öreg fókák vagytok..segédmunka valami rossz épitkezésen 40 körül már kinek kell?ill ki bírná?Valaki írta hogy lenézik a vagyonőröket ezen nem kell csodálkozni csak olvass vissza pár oldalt a saját kibaszott anyanyelvén ami a telibevert világon a legszebb nyelvek egyike nem tud kommunikálni nem tud írni....kurva nagy hiba.....nem ejt pár hibát mert elgépel vagy fáradt alap elemi 3.4. osztályos nyelvtani dolgokkal nincs tisztában..de ezt hagyjuk kizárólag akkor tudsz elérni valamit ha azt mondod :figyelj ide jóbarát vagy lesz ez vagy az vagy verjed bele anyádba azután ültesd ide...radikális tudom de ez máshogy nem megy nem tudsz nyomást gyakorolni mert pótol 30 perc alatt....kapufa a buli még annyit 1995 ben vizsgáztam le már akkor volt vizsgám amikor még nem is írta elő törvény ill nem volt OKJ képzés eakkor 240 forintos órabérben voltunk ma 2013 ban adnak nektek 480 forintot?...érzed?18 elbaszott év alatt gennyes fos 240 forintot emelt ez 100%os béremelés..közben az élethez szükséges anyagi eszközöket igénylő termékek legyen az közmű vagy kenyér 500-700%osan emelkedtek...ha van eszetek beleveritek a faszotokat az egészbe....

Vendég

#572

2013-04-05 17:02

Akarnak valami gyakorlati oktatást is vizsga elött. Ez mit jelenthet? Csak vigyázzunk, mert a végén ingyenessé vagy olcsóbbá teszik az online oktatást, a vizsgán meg majd jól megkefélnek, hogy legyen bevétel a pótvizsgákból!
Oberle Gábor

#573

2013-04-06 04:00

Van szakszervezetünk, de nem csinál semmit!!!

1. https://www.facebook.com/groups/vamosz/
2. http://www.vamosz.sokoldal.hu/

Vagy valakinek tudomása van róla, hogy történt valami előrelépés ezzel a demokratikusnak egyáltalán nem mondható "továbbképzés"-sel kapcsolatban a munkavállalók javára???...

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-04-06 05:25


Kisemizett vagyonőr

#575 Re: Tanuljatok tovább

2013-04-06 05:31

#564: tanulj b - Tanuljatok tovább

Ez mind szép és jó de a kisfejedben nem fogalmazódott még meg hogy sokan mért is nem akarják a képzést fizetni megsúgom csak neked: mert nincs rá pénzük baszki. Szerinted ha enyit nem tudnak kinyögni akkor hogy tanuljanak mást????? Kurvasok külföldön dolgozó emberkétől hallottam már okoskodásokat és a faszom tele van vele. Nem kintről kell okoskodni hanem itthonról. 18 éve vagyok vagyonőr minden tudok erről a fos "szakmáról" most éppen tanulok érettségizek 40 éves fejjel. Mért csak most mert most van rá pénzem. És ha meglesz az érettégim mi fog változni?? Eláruljam? Semmi. az érettégim 150.000 ft lesz a végére. Szerinted ilyen áron hogy tanuljon aki nem tudja még a 12ezret sem kifizetni + a munkáltatók 95%-a nem engedi hogy iskolába járj, mert egyszerűen nem fér össze a szolg. vezényléssel. Húzzunk ki mi is külföldre hagyjunk itt mindent oksa de hogyan??????? mert aki itthon van az csak pénzért segít aki meg kint dolgozik az még akkor sem segítene ha ott doglenél meg az árokban. Egyébként az igaz hogy sokan csaka trágár szavakat tudják használni a nyelvünkből.