Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#426

2015-03-18 04:58

Félretájékoztatást kaptam az ügyintézőktől még 2015.márc.3-án is.Személyesen voltam náluk.hogy elhozom a pénzemet és
lebeszéltek róla.Több mint 10 éve vagyok az ügyfelük.

Vendég

#427

2015-03-18 05:03

Érdekes, hogy még senkit sem vettek őrizetbe.

Akkor nem is történt csalás, és minden rendben?

Azonnal fizessék vissza az egész bentlévő pénzünket.


Vendég

#428

2015-03-18 05:18

Az MSZP elnök-frakcióvezetője, Tóbiás József azt várja Matolcsy Györgytől, hogy ismerje el a jegybank felelősségét a brókerbotrányokban, és biztosítsa a betéteseket a teljes kártalanításról.

Ismét felszólította Matolcsy Györgyöt, a Magyar Nemzeti Bank elnökét, hogy álljon ki a nyilvánosság elé, ismerje el a jegybank felelősségét a brókerbotrányokban, és biztosítsa a betéteseket arról, hogy teljes egészében kártalanítják őket. Ma a károsultak joggal várják el, hogy a kormány finanszírozza a veszteséget

Tóbiás József bejelentette, létrehozták a károsultakat segítő érdekvédelmi fórumot. Minden településen, ahol irodájuk van, várják a károsultakat, akik felvilágosítást kaphatnak arról, milyen lehetőségük van arra, hogy büntetőfeljelentést tegyenek.

Vállalja az állam a kártalanítást

mivel az állam hatáskörébe tartozó felügyeleti szerv hibájából nem jutnak hozzá a pénzükhöz a betétesek, az államnak helyt kell állnia mind az önkormányzatok, mind a vállalkozások, mind pedig a lakossági ügyfelek tekintetében, és vállalnia kell a teljes kártalanítást.


Vendég

#429 Re:

2015-03-18 05:22

#216: -  

 Bocs,ánat én nem vagyok fennt a Facebook-on idős ember vagyok,kérem ha segitene a további

lépésekben.üdv Kati


Vendég

#430

2015-03-18 05:58

Követeljük a jegybank elnökének lemondását! Továbbá követeljük a felügyeleti szerv anyagi felelősségre vonását.

Vendég

#431

2015-03-18 06:08

Felháborító, tűrhetetlen , és remélem valahogy visszakapjuk a nagyon nehezen összegyűjtött kis pénzünket!
Kisemmizett

#432 Mi van még a Tarsolyban?

2015-03-18 06:38

A kormány nem foglal állást az ügybeb... ez TŰRHETETLEN!!! Legalább az ígérnének valamit, hogy valamelyest megnyugodjunk... de semmi... emberek 10-100 ezreit így magára hagyni... ELKÉPESZTŐ!!!


Vendég

#433

2015-03-18 06:46

Én károsult vagyok most is elővettem olvastam aQ-szerződést.Kötvény szó sehol nem szerepel benne.mindenütt pénzügyi eszköz van irva.Mi a vélemenyétek erről? Köszönöm szépen Kati


Vendég

#434

2015-03-18 06:47

Mert a héten lejárt pénzem ragadt bent.
Picurka

#435 Re:

2015-03-18 07:09

#8: -  

 Nagyon jó ötletnek tartom az utcai demonsrációt. Ott valóban mindenki aláírná a petíciót.


Vendég

#436

2015-03-18 07:11

Károsult családtag vagyok.

Vendég

#437

2015-03-18 07:16

Szeretném legalább a befektetett tőkét viszont látni.

Vendég

#438

2015-03-18 07:29

Azért írtam alá mert mélységesen felháborít, miközben a kormány emberei milliárdokkal gazdagodnak , a kisemberek pénzét akarják bezsebelni. Azon emberekét akik a kis pénzük után valamicske kamatot szeretnének, nem pedig azt hogy a számlavezetési díj és egyéb költségek után kevesebb összeget kapjanak vissza, mint amennyit befektettek ! Vissza a pénzünket !!!! Elég a hazugságokból !!! Jobban teljesítünk ????

Vendég

#439

2015-03-18 07:38

Öregségre tettem félre a megtakarításom, azért, hogy gyermekeimnek ne okozzak anyagi megterhelést, hiszen Ők is napra-napra élnek. Most lehet, hogy földönfutó leszek egy életen át kuporgatott megtakarításom csalók miatti elvesztésén.Ha ez egy igazságos jogállam - annak nevezi magát - nem szabad, hogy engedjen az ilyen csalásoknak

Vendég

#440

2015-03-18 07:44

A Q-ban volt saját megtakarításunk a férjemmel és a szüleimé is. Mivel szüleim idősek, betegesek, így a Q. ügyintéző rábeeszélt, hogy azt is tegyük az én nevemre, hogy könnyebben hozzáférhessek, ha ne adj Isten szükség lenne rá, pl. elhalálozás miatt. A mi megtakarításunk is csak az én nevemen van, nem mondta, hogy meg kellene osztani a BEVA határ miatt a férjemmel. Így én most kb. 20 millió forintot bukok el, ebben nem csak a saját, hanem a szüleim megtakarítása is benne van, 4 ember kemény munkával nehezen megszerzett gyümölcse. Mindig azt mondták, hogy itt semmi gond nem lehet, tőkegarantált, a tőkét semmiképpen nem veszíthetem el, max. a kamatot.

Nekem a kamat nem is kell, csak a befizetett tőkémet adják vissza, mert most 4 ember nem alszik egy hete. Nem tudom, hogy mi lesz...:-(

 


Vendég

#441

2015-03-18 07:49

Szerintem itt nem jön szóba a BEVA, és nem csak 6 millióig kell kártalanítani az embereket, hanem teljes egészében. El kell adni az MNB által vásárolt luxus kecókat, meg luxus zongorát, és abból meglesz a pénz a teljes kártalanításra. Majd az állam behajtja a Q-on a tartozását, eleve jobb az igényérvényesítő lehetősége, mint egy kisembernek.

Ne feledjük, hogy az önkormányzatoknak 200-300 millió is beragadhatott, nekik így a működésük kerül veszélybe. Viszont ha őket megsegíti - kártalanítja - az állam, akkor nem diszkriminálhatja a magánszemélyeket, őket is kártalanítani kell, méghozzá teljes mértékben. (A BEVA sem teljes, mert 1 millió felett csak 90%-ot ad 6 millióig).

Szerintem a kamatról mindenki lemond. (De tényleg: hova tűnt a kamatadó?????????)

Az nagyon furcsa, hogy 150 mrd forintnyi megtakarítás eltűnik a magyar gazdaságból, és senki nem vette észre, hogy ez hol lehet, hol foroghat? A pénz útját meg szerintem is könnyű lekövetni.


Vendég

#442

2015-03-18 07:51

Családom egész életen át tartó megtakarításáról van szó, vissza akarjuk kapni, megtakarított pénzünket!

Vendég

#443

2015-03-18 08:00

Be csaptak, családunk egész egész életünk megtakarítását, itt tartottuk, vissza akarjuk kapni a pénzünket. Nem érdekelnek a football őrültek befektetései, ők a saját pénzüket fektessék ebbe a hobbyjukba! Bűnözőkkel szemben a törvény szigorával lépjenek fel. Az állam tette lehetővé ezeket acsalásokat, vállaljon felelősséget, a bűnös mulasztásáért!

Vendég

#444

2015-03-18 08:06

25 éve működő, lakosságot kiszolgáló, politikai pártokon átívelő, több lábon álló befektetői tevékenységet folytató céggel szemben teljes bizalommal voltam. Nyugdíj mellett szerzett jövedelmem, ingatlanom árát rájuk bíztam, annak reményében, hogy öreg napjaimra, gyerekeim, unokám támogatására képes legyek. Mindez most megkérdőjeleződik. Ez nem maradhat ennyiben...!!!

Vendég

#445

2015-03-18 08:08

Azt felejtik el, hogy itt nem csak a 200.000 befektetőről van szó, hanem kb. kétszer ennyiről. Mert ha Marika néni ebbe tette az összes pénzecskéjét és most mindent elveszített, akkor nyilván a gyerekének/gyerekeinek kell gondoskodni róla, anyagilag támogatni, nem hagyhaják, hogy éhen haljon, vagy ne tudja kiváltani az életmentő gyógyszereit, tehát a hozzátartozókat is ugyanúgy anyagilag hátrányosan érinti a dolog. Ez a dolog, ahogy mindig, most is továbbgyűrűzik.


Vendég

#446

2015-03-18 08:08

Kötelességem és együtt Sikerülni fog!!!

Vendég

#447

2015-03-18 08:14

Minket írásban, szóban megtévesztett a bank, kisbefektetők vagyunk, sosem kockáztattunk részvényekkel, ezért vásároltunk kötvényt. A Quaestor Értékpapír Zrt-vel kötöttük a szerződést, nem a Q Hrurira Kft.-vel, Mivel az "anyacég" a Beva tagja, ezért vonatkozik ránk is a kártérítés.
Másrészt fölvetődik az eljárás elégtelensége, mivel azonnal zárolni kellett volna a cégrészeket is, hogy a cégvagyont ne tudják a csődeljárás alatt kimenteni. A cégvezetők számláit zárolni kellene, és azonnali vizsgálatot indítani az egyéni számlamozgásokról.
Már az felháborító, hogy az MNB alá helyezett PSZÁF öt éve nem vizsgálta meg a cég működését, vagy ha igen, azt rendben lévőnek találta, még 2015 év elején is. Követeljük a mielőbbi jogorvoslatot, és megtakarításunk kamatos kifizetését.

Vendég

#448

2015-03-18 08:17

Várjunk már, honnan tudjuk, hogy nincs meg a pénz?

Ezt senki nem mondta, vagy igen?

Az MNB alelnök azt mondta, hogy 150 mrd fiktív kötvényt bocsátottak ki, de azt is, hogy még nem tudják, hogy mekkora a kár, hogy van-e rá fedezet. És ha van?


Vendég

#449

2015-03-18 08:25

Sajnos engem is megkárosított ez a szemétláda cég és nem nagyon látnám hogy sietnének bármi pozitív intézkedést is hozni a kártalanításunkra. Remélem ez a petíció meggyorsítja a folyamatokat...

Vendég

#450

2015-03-18 08:36

Sajnos nem lehet linket betenni, így bemásolom:

www.vs.hu

Tarsoly Csaba orosz befektető segítségével mentené meg az ETO-t

Nem akarja veszni hagyni a brókerbotrányba került Tarsoly Csaba a Győri ETO FC-t, ezért oroszországi kapcsolatait mozgósítja.

Bár Orbán Viktor miniszterelnök azt kérte Borkai Zsolttól – Győr polgármesterétől, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökétől –, hogy aktivizálja magát az ETO megmentése érdekében, úgy tűnik, Tarsoly Csaba maga próbálja megoldani a kialakult helyzetet.

Eddig úgy tűnt, hogy cégcsoportja más részeiből kívánt különböző összegeket átcsoportosítani az üzletember az ETO részére, ám a Borsonline információi szerint Tarsoly már moszkvai kapcsolatait is mozgósította. Orosz befektetőt akar találni, aki finanszírozná a klub működését – írja a lap. A Borsonline azt is megtudta, hogy a csapat játékosai nem furikáznak sokáig Audikkal.

...

És már megint csak az ETO megmentéséről van szó!!!!!!!:-(

Kit érdekel 200.000. vagy még több elkeseredett kisbefektető, akik közül sokan akár földönfutóvá is válnak??? Senkit! Csak az ETO megmentése, ez a lényeg, hát persze! Felfordul a gyomrom most már ettől a hozzáállástól!

Ja, és ez: "Eddig úgy tűnt, hogy cégcsoportja más részeiből kívánt különböző összegeket átcsoportosítani az üzletember az ETO részére..."

 

Tényleg???????????? Nem a károsultak kártalanítására kellene a cégcsoport más résszeiből különböző összegeket átcsoportosítani kedves Tarsoly úr???? TÉnyleg a győri ETO a legeslegfontosabb???????????