Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#526

2015-03-18 20:12

www.origo.hu

gazdasag

offshore-cegek-is-erintettek-a-brokerbotranyban.html


Vendég

#527

2015-03-18 20:20

Nehezen megkeresett, időskori biztonságunkat megalapozó számunkra jelentős pénzösszeg látszik elveszni, érthetetlen, és egyáltalán nem indokolt okból, igazságtalanul, felháborítóan.

Vendég

#528

2015-03-18 20:26

Szeretném a pénzem visszakapni! Ami nem sok, de nekem az.
k

#529

2015-03-18 20:29

Szeretném a pénzem visszakapni! Ami nem sok, de nekem az.


Vendég

#530

2015-03-18 20:42

Az anyagi gondokkal bajlódó, a tulajdonos Quaestor csődje miatt már-már kilátástalan helyzetbe kerülő Győri ETO NB I-es focicsapatának jövőjéről folyamatosan tárgyal Borkai Zsolt, a Rába-parti város polgármestere, a Magyar Olimpiai Biztottság elnöke.

A sportvezető, aki az NSO TV-nek nyilatkozott, szinte naponta egyeztet, hogy megoldást találjanak erre a válságra, azt azonban leszögezte, hogy a klub első emberével, Tarsoly Csabával nem ül tárgyalóasztalhoz.

Borkai ugyanakkor jelezte: már vannak érdeklődők, akik tisztázott jogi körülmények mellett hajlandóak lennének megmenteni a klubot.

– Több oldalról nehéz helyzetben vagyunk, hiszen vannak jogi és időbeli problémák, gondok. S nem változott az a helyzet, hogy az ETO-nak jelenleg is van tulajdonosa, aki nem mondott le erről a jogáról. Egyben viszont biztos vagyok: a városnak a jövőben is lesz utánpótláscsapata – fogalmazott a polgármester.


Vendég

#531

2015-03-18 21:03

Mert egyetértek vele , és mert én is szenvedője vagyok ennek a PISZKOSSÁGNAK 10éve rakosgatom ezeket a kis nyomorult forintjaimat . És most a hatalmasságok bele rondítanak .
...

#532

2015-03-18 21:06

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége a jövő héten közérdekű keresetet indít a Buda-Cash Brókerház Zrt.-vel és az érdekeltségébe tartozó DRB Bankcsoporttal szemben, hogy legyenek felelősök az ügyben, és a károsultaknak ne kelljen egyedül a bíróságra menniük.

Baranovszky György, a FEOSZ elnöke szerint a céljuk az, hogy legyenek felelősei a gyanú szerint 10-15 éve zajló, és akár 100 milliárd forintos nagyságrendet is elérő brókerbotránynak, amelyben 15-20 ezer befektető, 100-120 ezer banki ügyfél, számos önkormányzat és több cég is károsult. A VS.hu kérdésére hozzátette, őket is teljesen váratlanul érte az ügy, az elmúlt években semmilyen jelzés nem érkezett hozzájuk a fogyasztóktól a Buda-Cashsel kapcsolatban.

A közérdekű keresettel a FEOSZ az érintetteket szeretné segíteni, hogy ne kelljen mindenkinek egyedileg a bíróságra mennie. Lesznek ugyanis olyanok, akik – dacára az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) és a Befektetővédelmi Alap (BEVA) kártalanításának – elveszítik a pénzük egy részét. Ez főleg a Buda-Cash ügyfeleinél képzelhető el, hiszen őket a BEVA csak 20 000 euróig, nagyjából 6 millió forintig kártalanítja, és ehhez szerződéssel kell tudniuk igazolni, hogy a brókercég ügyfelei voltak, és mennyi pénzt fektettek be rajtuk keresztül.

A tulajdonosi körhöz tartozó banki ügyfeleket, a DRB-csoport károsultjait az OBA 100 ezer euróig, durván 30 millió forintig kárpótolja, ez ráadásul automatikusan megtörténik, mihelyst a Magyar Nemzeti Bank visszavonja az érintett bankok tevékenységi engedélyét.

A FEOSZ várakozása szerint ez akár már a jövő héten megtörténhet, és ezt követően azonnal elindul az OBA-kártalanítás, 20 napon belül már a pénzüknél lehetnek a betétesek.

A FEOSZ egyébként az MNB-t is perbe hívja a felperesi oldalon, hogy segítse a fogyasztói igények érvényesítését. Baranovszky György hangsúlyozta, a közérdekű pert azért indítják, mert nem lehet előre tudni, milyen megoldás születik a Buda-Cash ügyében. Jogerős ítélet alapján kötelező lesz kártalanítani a fogyasztókat a 30, illetve 6 millió határon felül is, ezt szeretnék elérni.

....

Nem lehet őket elérni, hogy ugyanilyen közérdekű keresetet indítsanak a Quaestor ellen is?


Vendég

#533

2015-03-18 21:45

Igenis a penzunk vissza jar,mert,szandekosan becsaptak bennunket.Allitottak,hogy BEVA vedelem alatt all a financial hrurira altal kibocsajtott kotveny. Kozben kiderult ,hogy nem all BEVA vedelem alatt. Ebben az esetben nem tettuk volna penzunket a quesztorhoz.Meg mas is kiderult,ami miatt jogos a penzunk VISSZA kovetelese. Termeszetesen minel hamarabb..A peticio jo,Remelem elolvassak odafent. Tartsunk ossze. Nem hagyjuk magunkat.

Vendég

#534

2015-03-19 01:11

Mert öt évvel ezelőtt tetem be eköször pénzt a quaestorba,előtte nagyon körbejártam legalább tiz QAESTOR pontra telefonáltam,és mindenhonnan azt a vállaszt kaptam hogy a qaestor tagja a bevának és a pénzem nagyon biztonságos helyen lesz. Mivel 30000000-ft -hoz az én kis pénzem nagyon messze áll igy azóta néhényszor beraktam a kevéske megtakarításomat. Többször rákérdeztem mindég biztató válllszt kaptam,soha nem gondoltam volna hogy igy járunk

Vendég

#535

2015-03-19 05:57

mert 70 év feletti nyugdíjasok vagyunk, a férjemet kétszer műtötték a szívével, engem glaukómával és ezt a pénzt bármilyen esetre vésztartalékként tettük be.

Vendég

#536

2015-03-19 05:59

Mert a család pénze náluk van !!

Vendég

#537

2015-03-19 06:25

Támogatom,

Vendég

#538 Re:

2015-03-19 06:29

#526: -  

 Édesanyám 20 éves megtakarítása lett oda. Szegény azóta sincs magánál. Mondom neki ne idegeskedjen, mert attól félek valami komoly baja lesz. Rajtunk gyerekein akart segíteni. Kész tragédia ez a helyzet.


Vendég

#539

2015-03-19 07:33

Mert a nehezen megtakarított pénzünket az idős korunk által bekövetkezhető vésztartaléknak raktuk be és nem a szélhámosok még gazdagabbá tételére. A férjem két szívműtét után van, én egy zöld hályog szem műtét után. Eddig megbíztunk a cégben /sajnos/. Nincs még egy olyan ország, ahol így elbánnak a takarékoskodó polgárokkal

Vendég

#540

2015-03-19 08:06

Károsult ,érintett több családtagom.:(

Vendég

#541

2015-03-19 08:12

Kb. 20 éve vagyok a Quaestor ügyfele, két év múlva szeretnék nyugdíjba menni, nyugdíjas éveimre előre spóroltam köztisztviselői fizetésemből, most ez semmivé lenne!? NYESZ számlán lekötöttem szinte a teljes összeget, az igénybe vett adókedvezményemet is csalók kezébe adtam! Amikor tavaly egy kisebb összeget, aminek lejárt a lekötése Állampapírba kértem fektetni az ügyintéző (akit egyébként 20 éve személyesen ismerek) kigúnyolt, hogy nem vagyok normális, hogy ilyen kis hozamú papírba fektetem a pénzem. Ennyit a barátokról.

Vendég

#542

2015-03-19 08:29

Évtizedek alatt tisztességes munkával félretett pénzünket lopta el a Quaestor. Ezt a pénzt nem luxusra, hanem betegségünk kezelésére, nyugdíjunk kiegészítésére, a mindennapi életünk elviselhetőbbé tételére szántuk. Teljesen kilátástalan a helyzetünk.

Érthetetlen, hogy bűncselekmény történt (MNB is ezt írja) és még mindig szabadon grasszál Tarsoly és bandája! A Buda-Cash és a Hungáriánál már kattant a bilincs!

Az ellopott pénzünket követeljük!

 


Vendég

#543

2015-03-19 08:36

kispénzű pedagógus vagyok, aki 10 évnyi összegyűjtött pénzét veszítheti el, és már nem tudja újra összerakosgatni. Bereczkiné Maczkó Magdolna

Vendég

#544

2015-03-19 08:36

Megtévesztésen alapuló LOPÁSnak tartom a történteket!

Vendég

#545

2015-03-19 08:39

Nincs egy ember aki kiáll  a nyilvánosság elé,és elmondja mi történt,esetleg történik még most is

Q-ügyben? Hol vannak a nagy politikusok-és jó barátok?

nema Győri Foci,stadion kell hanem az emberek megnyugtatása,akik betették a pénzüket.

A focisták nem a saját pénzüket vitték,ők munkát és jó fizetést kaptak.

Én is egy kis nyugdijas vagyok. Esetleg  Tarsoly ur némaságot fogadott immár 10 napja.de meddig?    Kati


Vendég

#546 Re:

2015-03-19 08:57

#8: -  

 Egyetértek, sok a kispénzű nyugdíjas is a károsultak között.  Azért a családtagok talán felfigyelnek a FB-ra és szólnak nekik, de őket más úton is  meg kellene találni.


Vendég

#547

2015-03-19 09:08

mert elvették a pénzemet

Vendég

#548

2015-03-19 09:11

65 éves kisnyugdíjas vagyok.Sorozatos betörések miatt döntöttem úgy,hogy bankba teszem a pénzem 2015 januárjában.15 év alatt sikerült összegyűjtenem annyi pénzt ami némi biztonságot jelenthetett volna arra az időszakra amikor már nem tudok dolgozni.
Gyermekemet egyedül neveltem,taníttattam.Többféle egészségügyi problémával küszködik,állandó segítségre szorul anyagilag is.
Teljes kétségbeesésben vagyok.


Vendég

#549

2015-03-19 09:31

Több szempontból is!
1. Károsult (remélem a helyzet csak átmeneti)
2. Nincs megfelelő tájékoztatás a kirobbant ügy kapcsán. Sem a kormány, sem az MNB, sem a cég oldaláról (kiadtak ugyan egy közleményt a honlapukon.
3. A média össze-vissza "tájékoztatása" hergelése a népet, mint "úgy kell nekik kockáztattak, veszteni is kell" NEM. Összekeverik a részvényekkel magas kockázat - magas hozam - 1 éven túli tőkemegtérülés.
4. Magas kamatra hivatkoznak, holott rövid távra kínál ismert Bank is ( 4,5%).
5. Nem világos az sem, hogy a cég neve ugyanaz, de még sincs közük egymáshoz? Több lábon álló vállalkozásnak tartotta mindenki. Egy honlapjuk van, egy szórólapon szerepelnek, akkor miért is nem felelnének a másikért? Állítólag tárgyalnak egymással.
SZERZŐDÉSembe QUAESTOR C S O P O R T szerepel, szerződőfél pedig a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Nyilvánosan Működő Részvénytársaság.
Adásvételi szerződésben is és a Letét igazolásban is (ez a fura nevűt nem látom sehol). Akkor a BEVA miért nem kárpótol? Talán nincs pénze ? Bár én inkább szeretném vissza a pénzem (most lejárót mindenképpen)
6. SENKI nem tudja mi történt (kivéve 1-2 embert), de egymásra mutogatnak. Talán nem véletlenül. Félek, hogy ez sem tesz jót az ügyünknek.
7. Tanácstalan vagyok én is, hiába tudom, hogy a vizsgálat eredményétől függ sok minden. De az nagyon hosszú idő lehet!

Talán jót is jelenthet, hogy nem tartóztatták le még a vezetőt!
Össze kell fognunk, segíteni (akár nettel nem rendelkezők informálása), információt megosztani. Érdeklődni a fiókban, mert én azt tapasztaltam készségesek, ők is "kis" emberek!

Viszont nem világos, hogy ezzel a petícióval mi történik? Elküldik valahová?

Vendég

#550

2015-03-19 09:35

Csatlakozom, és egyetértek.