Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#501

2015-03-18 16:47

Gáborpapa1959!


Vendég

#502

2015-03-18 16:58

Mert nem akarom, hogy elvesszen a megtakarításunk, sem nekünk, sem a többi hasonló, mondvacsinált indokkal súlyos helyzetbe kényszerített társamnak. Mi nem koldulni mentünk, hanem kis tőkénk értékét akartuk szinten tartani. Szó sem volt hazardírozásról. Mi éppen 21 éve voltunk a cég ügyfelei.
vendég

#503 Re:

2015-03-18 17:12

#20: vendég -  

 Jó kérdés: Több évig befolyt kamatadó + EHO kérdése? Az hol van? Ha nincs kifizetés, akkor ezek sincsennek


Vendég

#504

2015-03-18 17:21

Az egész életem munkájának eredménye, megtakaritása van a Quaestornál. Kérem vissza!

Vendég

#505

2015-03-18 17:25

Az egész életem munkájának eredménye, megtakaritása van a Quaestornál. Kérem vissza!!

Vendég

#506

2015-03-18 17:31

Nyugdijas koromra gyüjtögettem, most eluszni látszik a biztonságom.

Vendég

#507

2015-03-18 17:38

Kérem vissza a pénzemet!

Vendég

#508

2015-03-18 17:40

A biztonságom van veszélyben, ha nem kapom vissza A PÉNZEMET

Vendég

#509

2015-03-18 18:24

Súlyos átverés áldozta lettem!

Vendég

#510

2015-03-18 18:24

szeretném visszakapni a pénzemet

Vendég

#511

2015-03-18 18:31

Súlyos átverésnek érzem! Kérem vissza a pénzem!
Baby

#512 Queastor

2015-03-18 18:40

Nyugdíjasként nyugdíjkiegészítésre kuporgattam...


Vendég

#513

2015-03-18 18:44

Szeretném visszakapni az évek óta kuporgatott pénzemet. Sajnos éppen a botrány előtt gondolkodtam a pénzfelvételen egy nagyobb kiadás miatt. Elkéstem.

Vendég

#514

2015-03-18 19:08

Aszerződést többször átolvastam egyetlen szó sincs arrol hogy a kőtvényekre nincs biztositás.ugyan akkor több összefügégben hivatkozik aBsz.Budapesti Értéktőzsde és a KELER ZRT vonatkozó szabályzataira stb. A szóbeli tályékoztatásnál/több esetben/ az elmult idő eredményeit bemutató szorólapokkal is felvilágositottak a kötvények biztonságárol. Ilyen előzmények és médiában TV-ben hallottak látottak alapján nem gondolhattam voltna hogy egy csaló tolvaj vállalkozással kerültem kapcsolatba.A Qvestor álltal elcsalt több éves megtakaritásomat vissza akarom kapni. és feltétlen felelősnek tartom a felügyeleti szerveket nem utólsó sorban azt aki 70 milliárd értékü kötvény forgalomba hozását engedélyezte a meglévő sorozatos szabályok és törvénysértések "ismeretében" mert hogy erről nem volt tudomásuk ez hihetetlen.....

Vendég

#515

2015-03-18 19:08

Sajnos jó magam is ,benne vagyok a károsultak csoportjában...

Vendég

#516

2015-03-18 19:22

Mert én is károsult vagyok.

Vendég

#517

2015-03-18 19:23

Mert megloptak, kellő ellenőrzés mellett nem történhetett volna meg. Az a Ft amit kp-ben befizettem, valahol meg kell hogy legyen! Hol van?
Követelem vissza kamattal együtt!

Vendég

#518

2015-03-18 19:29

MErt egy kulturállamban nem engedhető meg, hogy az embereket megkárosítsák tisztességgel megtakaritott pénzükből.

Vendég

#519

2015-03-18 19:33

Mert a gyermekem jövőjét vették el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#520

2015-03-18 19:34

Teljesen félrevezettek minket, becsaptak. A nehezen összegyűjtött pénzünket csalták el. A kormánynak ki kellene állni értünk. Kártalanítani kell minden károsultat. Bízzunk benne, mást jelen helyzetben nem tudunk tenni. Nagyon nehéz, de valahogy túl kell élni.


Vendég

#521

2015-03-18 19:37

Nem BEVA kártalanítást kérünk, hanem minden egyes ellopott forintot. Az nem párologhatott el a semmibe, annak valahol meg kell lennie. De ha eddig húzzák a vizsgálatot, akkor minden egyes percben azt kockáztatják, hogy szépn kivándorolnak offshore cégekbe, külföldi számlákra. Miért nincs zárolva a cég vagyona, miért nincs őrizetben senki, ha ez valóban így történt, ahogy az MNB kimondta ma?


Vendég

#522

2015-03-18 19:38

MNB:

 

A kibocsátó összes jogszerűen – tehát a felügyeleti engedélyen alapuló - kibocsátott kötvényállománya ma mintegy 58 milliárd forint, mely összeg a kibocsátási tájékoztató szerint a mintegy 100 milliárd forint konszolidált mérlegfőösszegű Quaestor-csoport finanszírozását szolgálta.

 

---

Nem értem. 70 mrd-ra volt engedélyük, ehelyett csak 58 mrd-ra bocsátottak ki engedélyezett kötvényt, a többire kamut? Amikor volt még 12 mrd engedélyezett?

vendég

#523 Re: Re: ...

2015-03-18 19:43

#106: penznyelo - Re: ... 

 Az ÁLLAM is kibocsájt KÖTVÉNyt, a Bankok is......akkor azok is felelőtlen, aki odafektetbe? Ott is ismeretes a csőd....

".A kötvények hitelviszonyt, azaz kölcsönt megtestesítő értékpapírok, amik az adott kölcsön feltételeit rögzítik írásban. "

Nem ezzel van a baj.

A károsultnak arra van szükségük, hogy információhoz jusson, mit tehet, összefogjanak,stb. Mint Gábor nicknevű és egy vendég is beírt (és a többi információt megosztó).

Befektető és Pénznyerő nicknevű úgynevezett kockázatról regél. Magas kamatról.... egyik ismert Bank 4,5% ígér rövid távra, míg a Quaestor 5% -öt.

A részvénynek van nagy kockázata, magas kamata, megtérülés is 1 éven túli.....

........igenis van felelősssége az MNB-nek, aki engedélyt adott folyamatosan és megváltozott az nyilatkozatának a stílusa, valamint a médiának is.

Nem is tudjuk mi történt, de már ítélkeznek egyesek sok emberről...akik BÍZTAK (államban is, MNB,végzi a felügyeletet - nemcsak bekéri az adatokat, engedélyez,stb.)


Vendég

#524

2015-03-18 19:48

Mer kell a segítség és az összefogás.


Vendég

#525

2015-03-18 19:59

Új:

Teljes egészében át kell nézni a Quaestornál fellelhető eszközállományt, s ez alapján lehet egyenleget vonni arra vonatkozóan, mekkora a volumene pontosan a cégnél a „fiktív", a Kelerben, a központi értéktárban meg nem jelent kötvénykibocsátásnak – derül ki a jegybank felügyeleti szóvivője nyilatkozatából. Nem tudok új fejleményről beszámolni. A felügyeleti biztos egy hete dolgozik az összesítésen, amely egyelőre még folyamatban van, a jogszabályi keretek között zajlik – mondta a Napi Gazdaság kérdésére Binder István.

A Quaestor a jegybank által nem felügyelt kibocsátó cége, a Quaestor Financial Hruria Kft. mintegy 60 milliárd forint értékben legális kötvényprogramot is működtetett. Ám vállalati kötvényre, mint arról a múlt héten lapunk is írt, nincs garancia a Befektetésvédelmi Alapból (Beva), ez a befektetők kockázata volt, akár tisztában voltak ezzel, akár nem. Az MNB a csoport felügyelt értékpapírcégénél (azaz a Quaestor Értékpapír Zrt.-nél) végzett vizsgálata már korábban megállapította ugyanakkor: az egy hete öncsődöt jelentett Quaestor Financial Hruria Kft. 150 milliárd forintnyi fiktív kötvénykibocsátásban is érintett lehet.

Binder szavai szerint jogilag alaposan meg kell vizsgálni, hogy ez a „pult alól kínált" eszközállomány – ahogy fogalmazott: a „kötvénynek látszó tárgyak" – minősíthetőek-e a Quaestor Értékpapír Zrt.-nél (tehát nem a kft.-nél) lévő ügyfélvagyonnak, értékpapírszámlának. Amennyiben ilyenekről is szó lehetett, a zrt. esetleges felszámolása esetén vonatkozhat rájuk a Beva kártalanítási garanciája – erősítette meg –, de az MNB nem kezdeményezte jelen pillanatig a felszámolást – tette hozzá a szóvivő. Ha mégis kötvénynek minősülne a fiktív kibocsátás, akkor is szó lehet „valamekkora kifizetési lehetőségről", mégpedig a Quaestor-csoport vagyonának erejéig. Itt  nemcsak a 12 milliós kft.-ről van szó, hanem az egész csoportról – hangsúlyozta Binder István.

Előzőleg a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ) elnöke úgy foglalt állást, kártérítés járhat a fiktív kötvények után. Ha a kötvény fiktív volt, semmis az ügyfél és a Quaestor szerződése – mondta Dióslaki Gábor, akit a Hír Tv idézett. A semmis szerződésnek és a semmis kötvénynek az a következménye, hogy a befektetőnek számlapénz-követelése van a forgalmazóval szemben. Ebből adódóan a Beva kártérítési kötelezettsége véleményünk szerint a jogszabályi szöveg alapján vonatkozik rá – tette hozzá Dióslaki.