Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#351

2015-03-17 15:15

Mert az összes öregségemre félretett pénzem odalett

Vendég

#352

2015-03-17 15:33

Az egész családi megtakarításunkat bíztuk rájuk, bíztunk bennük. Brokernet után nehéz volt valakiben újra megbízni, férjem Quaestorra tette le a voksát. Abból indultam ki, hogy kellô információ birtokában hozta meg ezt a döntést, melyet én elfogadtam. Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezetnél dolgoztam, amely még mindig felszámolás alatt áll. És így tovább...
Két lányunk van, nagyobbik egy év mùlva (remélem sikerülni fog)egyetemre szeretne menni tovább. Támogatnunk kell,hiszen tudjuk, hogy mennyire ingyenes Magyarországon az oktatás, még akkor is,amikor az államilag finanszírozottak közé tartozhatna.
Mit lehet ebben az ors,ágban még megtenni ?
Egy tollvonással ismét elvesznek tôlünk mindent, amiért dolgozunk eddig?Hát ennek már sohasem lesz vége? Szükségünk van arra, hogy kárpótoljanak minket,hiszen nálunk van annak a pénznek a helye!

Vendég

#353

2015-03-17 15:39

Mert károsult vagyok

Vendég

#354 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-17 15:47

#132: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 A kibocsátott 10000 Ft-os névértékű kötvényeknek nincs sorozatszáma (az engedélyezett keretszámra (pl 70 Mrd) utalnak kibocsátáskor), így nehéz megállapítani azt, hogy melyik az "igazi" és melyik a "fiktív". Időbeliségre nem hivatkozhat senki sem, hiszen az "igazi" kötvényt a "fiktív" kötvény vitte csődbe. Szerintem nem tudják megállapítani a kötvény milyenségét, ha megállapítja valaki, ellenőrzés céljából ott szeretnék lenni.

Egyébként az Eladó (QUAESTOR Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt) szavatol a pénzügyi eszköz hiány-, per,- IGÉNY- és teher mentességéért. A MNB bejelentése alapján az engedélyezett kereten felül értékesítettek, így a fennt megnevezett Zrt nem teljesítette az adásvételi szerződésben foglaltakat. Ha ez így van, akkor mire vár a MNB??

 

egy hiszékeny károsult


Vendég

#355

2015-03-17 16:00

Mert a quaestornál volt minden megtakaritot pénzem és most semmim sincs

Vendég

#356 Becsaptak. Nemvolt értéknövelés.

2015-03-17 16:03

Köcsönadtam a pénzemet a Questornak. Azt ígérte, hogy értéknövelő beruházásba fekteti (A KÖTVÉNY ERRRE VALÓ) és a haszonból részesülök. Ez nem spekuláció. Ez a kapitalista gazdálkodás egyik hajtóereje. A kibocsájtsi engedélyt is ennek megfelelően kapták vagy kapták volna. Nem, hogy értéknövekedés nem volt de még a befektetett pénzemet sem akarják vissza adni. Ez elfogadhatatlan. 


Vendég

#357

2015-03-17 16:06

Felháborító,hogy a kis embereket mi mindenre használják.

Vendég

#358

2015-03-17 16:39

Mert remélem, hogy ez a pici is számít!!
egy károsult

#359

2015-03-17 16:44

Nagyon sokan vagyunk, akik ezt a pénzt verítékkel keresték. 

Sajnos lehet, hogy az elbukott pénzt csak vérrel lehet visszaszerezni!


Vendég

#360

2015-03-17 16:56

Ez az egész ügy politika, leszámolás valaki, valakik ellen. Sajnos úgy tűnik, hogy sehogy máshogy nem lehet megoldani, mint politikai szálon. Lehet pereskedni, meg "szakmai/gazdasági" oldalról erőlködni, de az 100%, hogy eredménytelen lesz. A kft. becsődölt arra meg nincs beva garancia, ezt hirdeti a beva és a felügyelet. Ha volt is bűncselekmény, akkor is azon gondolkodnak, hogy lehet-e valódi kötvény a fiktív kötvény. Már hogy a fenébe lehetne, de ezen gondolkodnak, tehát ki akarnak bújni a kártérítés alól. Ha politikailag szignifikáns mennyiségű ember fejezi ki elégedetlenségét a kormánnyal szemben, akkor van esélye, hogy segítenek, ahogy a devizahitelesek esetében is csináltak valamit. A kormányt láthatólag nem érdekli, hogy a kisemberek elveszik a pénzüket, de ha a szavazatukat veszélyben látják, akkor biztosan lépnek. Hiába lopta el a kormány a magánnyugdíj pénztári megtakarításokat, nem volt az elégedetlenség jelentős, így ellopta, az államadósság nem, hogy nem csökkent, hanem nőtt is azóta, most kb ugyanott van, mint az ellopása előtt. 128 adót vetett ki, 0 tiltakozás, kivet még 10-et... Itt csak max 210 milliárdról van szó, az állam szempontjából ez nem tétel, amikor a szar stadionokra sokkal többet kiszórtak, meg MNB-s luxus ingatlanokra, hegedűkre meg mindenféle szrra. Ha most lennének a választások, már mindenki kártalanítva lenne, ez tuti.


Vendég

#361

2015-03-17 17:02

Mert érintett vagyok és egyetértek.
egy károsult
Vendég

#362

2015-03-17 17:12

Nem lehet az emberek pénzét elvenni  jogi csűrcsavarok mögé bújva úgy közben az újabb kötvény kibocsájtást engedélyezése történt 2014 novemberében  a kisbefektetőt ezzel megtévesztve.

 


Vendég

#363

2015-03-17 17:17

Becsaptak, felrevevezettek,ígérték,hogy van BEVA bíztosítás és azt elfelejtették közölni hogy akár el is lophatják a pénzem.

Vendég

#364 AZ MNB felelosseg!

2015-03-17 17:25

Irtunk a az Europai Bank Felugyeletnek!!

 

károsult
Vendég

#365

2015-03-17 17:26

Károsult vagyok!


Vendég

#366

2015-03-17 17:29

Én is kisbefektetö vagyok a Questornàl,és aggòdva hallgatom a hìreket,hogy az évek alatt munkàbòl megspòrolt pénzét az embernek ...csak úgy ellopjàk!!! A gyermekemtöl,az egyetlentöl,aki még csak 9 éves ugyan, de a jövöjét akartam megkönnyìteni hogy neki legalàbb könnyebb legyen a kezdés. A NAGY Magyar àllam csak azt érte el,hogy minden bizalmam megszünt a banki szféràval kapcsolatban.
Keresem a külföldi befektetéseket....és megköszönöm az àllamnak hogy egy percig sem gondolkozzak azon hogy megigényeljem a svéd àllampolgàrsàgit és még véletlenül sem költözzek haza.
k

Vendég

#367

2015-03-17 17:37

Azért írtam alá ... mert a becsületesen évek óta lemondások árán összekuporgatott pénzemet vissza akarom kapni Az az enyém és a családomé. nem a másé.

Vendég

#368

2015-03-17 17:39

Mert károsult vagyok

Vendég

#369

2015-03-17 17:43

Minden megtakarításom itt volt.Fölháborító ami itt folyik!

Vendég

#370

2015-03-17 17:50

Igazságot, erkölcsi és anyagi biztonságot akarok.

Vendég

#371

2015-03-17 17:53

Én is csalás áldozata vagyok!!

Vendég

#372

2015-03-17 18:03

Nem tudom mit tegyek.

Vendég

#373

2015-03-17 18:10

Minden megtakaritásom itt van.

Vendég

#374

2015-03-17 18:14

Én azért írtam alá a petíciót, mert közel 20 évig rakosgattam össze azt a pénzt, amit a Quaestorhoz befektettem. Azért, hogy idős koromra, legyen megtakarított pénzem... És ez most mind "oda van"????

Vendég

#375

2015-03-17 18:17

Én konkrétan megkérdeztem a Q. ügyintézőt: "El lehet ezt bukni bármilyen módon?"

Egyértelmű válasza az volt, hogy NEM, SEMMIKÉPPEN.

Az ügyintézők felelőssége fel sem merül, akik szándékosan csalták lépre ezek szerint a gyanútlan kisbefektetőket? Vagy ők sem voltak tisztában azzal, hogy mit adnak el? Kötve hiszem.