Ott Voltunk. Virtuális Békemenet Magyarországért

Quoted post


Vendég

#727

2012-02-20 19:54

Pár percet késtem, ezért nem mentem el a Hősök terére, hanem az Andrássy úton, a tér közelében vártam meg, hogy odaérjen a menet. Gondoltam, mivel így alakult a helyzet, végignézem az egész menetet és csak utána csatlakozom hozzá. Ezt életem legjobb döntései közé sorolom, mert hihetetlen élmény volt a látvány. A felvezető kocsik és a menetet lezáró autók felbukkanása között 1 óra 15 perc telt el. Én ennyi embert még soha életemben nem láttam, pedig több Fidesz rendezvényen is részt vettem és bejártam a világot. Olyan - számomra élhetetlen helyeken mint London, New York stb., ahol az egy m2-re eső emberek aránya igen magas és fullasztó - sem láttam ennyi embert egyszerre és különösen nem ilyen elképesztő fegyelmezettséget és szervezettséget. A társadalom minden rétege jelen volt: az értelmiségieken, vallásos csoportokon és határon túliakon kívül láthattam az egész országot, a legkülönbözőbb helységneveket és néprétegeket. Több cigány csoport részvételét is tanúsíthatom, akik eltérő módon "ünnepeltek, de látszott, hogy úgy érezték ott kell lenniük. Az Andrássy út 2,5 Km hosszú és mivel sokan egyből a Parlamenthez mentek, valószínűleg összeért a sor. Mikor a Parlamenthez értem, többször bemondták, hogy 1 millió volt a résztvevők száma. Én is úgy gondolom, hogy egy 3,5-4 Km-es összefüggő emberáradat, ami soronként 30-40 főt jelentett - megszámoltam többször is, tehát 2-3 sor tett ki 100 embert - közelebb van az 1 milliós létszámhoz, mint azok a nevetséges számok, amiket a külföldi sajtó jelentett. Nagyon örülök neki, hogy ilyen sokan vállalták, hogy kiálljanak a közös ügyért - sokan komoly áldozatot hoztak ezért, és igen magas azoknak a száma, akik lélekben "meneteltek". Büszke vagyok erre a példátlan nemzeti összefogásra, hiszen a magyarokat főleg a széthúzás jellemzi és azt kívánom, hogy a jövőben már ne legyen szükség békemenetekre, mert megvalósult a béke.

Válaszok


Vendég

#732 Re:

2012-02-20 21:25:54

#727: -

Mire vagy büszke, barika? Gondolkodni szoktál néha?

békés birkamenet

#736 Re: Szépek vótatok, szebb a napnál, de nem szebb a sejhajomnál.

2012-02-21 11:07:47

#727: -

Ahogy hömpölyögtetek ott, olyan volt, mint az öreg birkás meg a nyája, csak a kolomp hiányzott Birka Mari nyakábúl.


Vendég

#743 Re:

2012-02-22 17:34:10

#727: -

Kedves Ismeretlen !

 

Ennél lényeglátóbban nem is lehetett volna megfogalmazni azt a csodát, aminek részese lehettem én is. Nagyon boldog vagyok, hogy éltem a felkínált lehetőséggel.Egerből ugyanis ingyen utazhattunk kis nyugdíjasok egy jószándékú igaz EMBER jóvoltából.

Üdvözlettel : egy résztvevő a sok közül