Tiltakozunk a GYED és TGYÁS összegének csökkentése ellen


Vendég

#1

2012-01-18 22:59

Miért mindig a kis pénzű embereket bűntetik?

Vendég

#2

2012-01-18 23:07

Csatlakozom az előttem szólókhoz.Nekem 2 kisgyermeket kellene nevelnem majd 41000 Ft-ból.Képtelenség.

Vendég

#3

2012-01-18 23:32

nagyon el szomoritó ez az élet.nem is fognak jó formán gyerekek születni.Nagyon szomorú vagyok.igy se volt sok a gyedem.most meg még kevesebb lesz.

Vendég

#4

2012-01-18 23:36

Azt magyarázza el nekem valaki, hogy miért mindig a gyerekes szülőknél húzzák össze a nadrágszíjat? Lassan már a kisújunk sem fog beleférni!
Mindenki panaszkodik, hogy fogynak a magyarok de azt nem nézik, hogy ezt az állambácsinak köszönhetjük! Hova szüljünk gyereket? Az utcára? A magyar állam nem áll ki a szülők, egyedül álló szülők mellett! Nincsenek olyan munkahelyek amik a bölcsöde, óvoda, iskola ideje alatt tart. Ha mégis akkor minimális összegért. Miből tartsa fenn magát az ember? És a gyerekét? A gyed összege a döntő többségnek alig haladja meg a minimálbér összegét és még ezt is csökkenteni akarják? Meddig? Lassan eljutunk oda, hogy aki gyereket szül az nem kap semmit mert az állambácsinak nincs pénze a gyerekekre! Nem gondolva arra, hogy Ők a mi jövőnk!!!

Vendég

#5

2012-01-18 23:37

a gyet et sem emelik évek óta!28 500 ft! a főnökünk szerint be lesz fagyasztva,bár ezt már a Gordonkáék megtették és nem emeltek azóta sem!Szégyen!de azért szülj gyereket!nekem 4 van de ha most kezdeném nem hiszem hogy 1 nél több lenne..és nem is itthon..szégyen..

Vendég

#6

2012-01-18 23:39

ja és a fityesz családbarát!!ezt hangoztatta minden fityeszes!!

Vendég

#7

2012-01-19 00:15

aljas dolognak tartom, h a mostani kormány a saját választótáborát (is) cserbenhagyja, vagy rosszul értettem valamit? mégsem a (sok)gyerekes családoké a magyar jövő? ennek, ami itt zajlik most a magyar kormányzásban, a fele is sok lenne a normális, emberi értékítélet számára.

Vendég

#8 Re:

2012-01-19 00:25

#7: -

Ezt hívják nyilvános népírtásnak emberek!


Vendég

#9

2012-01-19 00:53

Nemcsak nyilvános, de lassú és módszeres népirtás!!!

Vendég

#10

2012-01-19 03:01

felháborító hogy mindig a kis keresetű emberektől vonnak el mindent akinek meg bőven van mit a tejbe aprítani az meg még kap.komolyan mi ez már miért akarnak minket nyomorba dönteni...
nem hogy adnának hogy még több gyerek szülessen nem!!! inkább elveszik azt a keveset is ami van.
VerAnna

#11 GYED kontra GYES

2012-01-19 08:01

Azt gondolom GYED-re az jogosult, aki a gyerekvállalást megelőzően munkahelyen dolgozott. Aki GYED-en van, annak már így is jócskán kevesebb a 0-24 műszak után kapott "bére", mint a korábbi fizetése. Ellenben GYES már alanyi jogon jár, megspékelve a kedvezményes bérlet vásárlási lehetőséggel, és a bölcsödei elhelyézi lehetőséggel. Ha a maximum GYED-del számolunk, és mondjuk beismerjük, hogy időnként a gyereknek saját kortársi szocializációra is igénye lenne, és ezt játszóházzal, vagy heti 1-2 napos csana elhelyezéssel biztosítjuk, plusz vveszünk egy teljes áru bérletet, akkor máris kijön, hogy a 28500 forintos GYES-hez képest jó ha 0 forint marad....
Nem feltétlen értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy a "gazdagoktól" vegyünk el mindent, pusztán csak kevésbé kellene minden felesleges dolgot támogatni, csak azért mert az elmúlt 60 évben minden "járt" szociális alapon. Fel kellene azt a tényt ismerni, hogy bár járni jár, de már nem jut! Továbbá ésszerű dolgokat kellene bevezetni és nem mindig a szociális alapon járó marhaságokat erőltetni. Nem ártana elfelejteni a közös kalapba dobálás elvét, legyen midenkinek egyéni gyűjtögetése és tehesse meg, hogy azt eldöntse abba mennyit szán magától, de cserébe nem az államtól várja a megoldást. Nyílván ehhez az kell, hogy ne az okozza a legtöbb gondot, hogy a számlákat a fizetésből már ki sem bírja fizetni...

Vendég

#12

2012-01-19 08:27

Sajnos nincs mit hozzáfűzni, a népnyomorgató intézkedésekhez. Szomorú, hogy a kis embereken csattan az ostor, nem az Országházban. A lányom most szült,az Ő jövőjükért írtam alá. ( Az én nyugdíjam is csökkent 30000 Ft.-al mert én is rendvédelmis voltam.)

Vendég

#13 Re:

2012-01-19 08:30

#7: -

De , a sokgyerekes családoké a jövő, csak az nem magyar származású.....


Vendég

#14 Re: GYED kontra GYES

2012-01-19 08:42

#11: VerAnna - GYED kontra GYES

Ehhez én csak annyit fűznék hozzá, hogy 6-án lejár a gyedem. Visszamenni dolgozni nemtudok mert egyedülálló vagyok és nincs ki vigyázzon a gyerekemre és 3 műszakba kéne dolgoznom! Mindemellett a gyes ami alanyi jogon mindenkinek jár nos hát nekem nem! Mert ha a gyest választom nem fedezi az albérlet díját! Munka mellett /amíg kiadják a szabiaimat/ szintén nem jár a gyes mert heti 40 órára vagyok bejelentve nem 30-ra és egészséges a gyerekem. Munkanélküli mellett szintén nem igényelhetem mert 2 segélyt egyszerre nem kaphatok! Kérdezem én! Akkor mit csinálljon egy egyedül álló anya? Hogyan, miből tartsa el a gyerekét? Míg gyedet kaptam addig azért nehezen de megéltünk. És most? Melyik újjamat harapjam meg? Válasszak a gyerekem és a megélhetés mellett? Köszönöm kedves állambácsi!!!

 


Vendég

#15

2012-01-19 09:14

Én nem értem miért a szegényember fizet mindig én nem 41000ft kapok én 24500ft ot kapok és 3 gyermekem van!

Vendég

#16

2012-01-19 10:17

Ne csökkentsétek!!!
Nem fer hogy aki magasabb bérű volt az sokat kap aki meg alig keresett még jobban csökkentik a bért!!

Vendég

#17

2012-01-19 10:28

3gyermeket nevelek.A legidősebb is csak 4éves,ráadásul a középső kislányom súlyos beteg.
Miért az ÉN hibám,hogy a munkáltatóm nem jelentett be 200ezer forintra??????
xxxxxxxxxx

#18 xxxxx

2012-01-19 10:32

Nekem egy családom van,és gyest kapok,szerintem emelni kellene a gyest és a gyedet mert sajnos ez a kis pénz semmire sem elég,mi is szeretnénk több családot,de hová ebbe a világba mikor nyomorgunk még házat sem tudunk venni mert egyszerüen nincs miből. Nem azoknak kellene adni akiknek van. Undorító ez az egész. Nemtudom hogy a kormány bácsik akiknek milliós autójuk,fizetésük és házuk van hogy tudnák ilyen kevés pénzből a gyerekeiket ellátni és megélni egy hónapban!!!!!!!!!
vir

#19 --

2012-01-19 10:51

Ez felháborító amit csinálnak ugy ahogy van!!!! Nem nagyon tudok hozzászolni mert csak forrok magamban,hogy lehet ezt megtenni!! Ök egy havi fizetésböl 4 honapig is meg tudnának élni a másik 3 honapra miért nem mondanak le a fizetésükröl????????? Akkor lennének tökösek,ha ezt megtennék mindjárt nem lenne annyi államadósság!!! Pffffffff

Vendég

#20

2012-01-19 10:57

Drága Orbán Ur élne maga havi 25000ft gyesböl.Magának lehet 5 gyereke? Másnak miért nem ,1 év alatt nem kapok annyi gyest mint önek 1 havi fizetése,Jol el szarta országot.Maga gyerekének ,lesz lovéja,Tudja is mi az 4 gyerekel albérletbe élni havi 93 ezer ftbol ugy ,hogy albérlet 120ezer ft.Jönne el és élne igy mint mi.Nem lenne ,olyan nagy pofája,

Vendég

#21

2012-01-19 10:59

felháborítónak tartom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vir

#22 --

2012-01-19 11:05

Addig mig külföldön luxusban élnek az emberk a válság ellenére is ,addig Magyarországon luxus élni és levegőt venni is!!!!!!

Vendég

#23

2012-01-19 11:58

Ennyi címen juttatott szociális ellátás mint nálunk talán sehol máshol nincs az Unióban. Az én gyermekem már 16 éves. Sajnos vagy sem én bizony 9.900 Ft ellátást kaptam a Bokros csomag miatt, senki nem kérdezte hogy érzem magam...A férjem 2 helyen dolgozott...Nem tudtam kitölteni a 3 évet. Viszont felneveltem egy gyereket eddig sikerrel. Szerintem enyhén brutális, hogy 3 évet fizetünk egy embernek azért mert gyermeket szült. Aki ezt vállalja legyen felelősségteljes és bizony számoljon az esetleges nehézségekkel. Szerintem megéri. Hamár az Euval dobálózunk mindenhol akkor megemlíteném, hogy kb 6 hónap amit odahaza töltenek az anyák... És szerintem is ideje lenne felnőni .. Mert olyan , hogy nekem jár... olyan nincs!!!!!!

Vendég

#24

2012-01-19 12:07

Remélem sokan aláirjátok!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-01-19 12:07