Kérem folytassák az InuYasha leadását, mely évek óta szünetel!

Eszter
A petíció szerzője

#226

2012-11-16 15:39

Értem Lengabor, gondolkoztam is, hogy az az angol fandub szerintem túl jó fandubnak, így néha azt gondoltam nem egy másik stáb csináltatta-e. Igen, tudom hogy október elejétől kezdték el leadni péntekenként angolul a Final Act részeit. Úgy értem már azóta egy ideje tudom, de azért köszi. Sejtettem, hogy Kagome és Sesshomaru hangjai azért mások, mert mások szinkronizálták őket a Final Act-ban.

Kicsit elkezdett bosszantani a Youtube-on lévő part 1-es, part 2-ős megoldás, elmondom miért. Mert valójában jobb szeretem egyben és mert a part 1-ek végén, meg a part 2-ők végén fél, vagy 1 perces ismétlés van, ami így duplán van úgy meg. Szóval a Youtube-ra a feltöltője kissé rosszul vágta, vágja ketté a részeket. Írtam neki erről levelet Youtube-on, de egyelőre semmit nem reagált. De már nem olyan fontos, ugyanis a részek a Youtube-on a justanimedubbed.tv weboldal felvételeiből, feltöltéseiből származnak, legalábbis a legtöbb. A részek felső sarkában a részeken belül, mármint a videó felső sarkában ott a weboldal címe. Eddig Youtube-ról töltöttem le part 1 és part 2-ként a Final Act eddig leadott, feltett angol részeit. De már töröltem őket, elmondom miért. Gondoltam a justanimedubbed.tv weboldalon hátha egyben vannak fent a részek, meg is néztem, hogy így van-e (mármint egyben egy rész és nem kettévágva) és szerencsére igen! Fogadok a Youtube-ra feltöltő illető onnan szedi le egy globálisabb Firefox videóletöltő kiegészítővel, majd az elején levágja a főcímdalt és kettévágja a részt, majd így 2 részletben part 1 és part 2 végződéssel tölti fel. Nekem már rég le van töltve, fel van telepítve 2féle videóletöltő kiegészítő a Firefox-hoz. Egyik a Download Helper, a másik neve meg Flash Video Downloader Youtube Downloader. Sajnos ezek egyikével se tudtam letölteni a Just Anime Dubbed TV oldalról a Final Act angol részeit egybe, mely kissé elszomorított. (Letölteni a lejátszás elindítása után azt lepause-elve kell, különben nem azt tölti le.) Majd arra gondoltam, keresgélek a kiegészítők között más videóletöltő kiegészítők közül egy olyat, mely globálisabb és még több, vagy akár az összes típusú, beágyazású videót letölti (még talán blokkoltakat is). Tehát most már én is egy globálisabb Firefox videóletöltő kiegészítővel szedtem, szedem le a részeit egybe. A kiegészítő neve Ant Video Downloader. Természetesen elolvastam a kiegészítő leírását, mielőtt telepítettem a Firefox-hoz. Eléggé meggyőzött és gondoltam ártani biztos nem árt és kipróbáltam. Teljesen igaz, globálisabb és jobb. De ettől még meghagyom a Download Helper-t és a Flash Video Youtube Downloader-t is, ezért nem törlöm őket, mert azért azok is jók, csak úgy néz ki, nem elég globálisak, nem elég okosak. Így hát az első 6 részt angolul a Final Act-ből innen a justanimedubbed.tv weboldalról szedtem le és a part 1-es, meg part 2-ős FLV verziókat töröltem (a Final Act 6. részét hivatalos angollal már így egybe letöltve néztem meg). Csak 40-50 MB közöttiek a részek külön egybe (minősége közepes, de az is jó) és MP4 formátumba tölti le. Azt nem tudom eredetileg is arra az oldalra úgy töltik-e fel MP4-be, vagy hogy az Ant Video Downloader alakítja-e át. Végül is mindegy, főleg ha VLC Player-t is használ valaki, az eléggé jó és globális, az MP4-eket is lejátssza, szinte bármilyen videó és zene formátumot. Így ezentúl is innen töltöm le egybe a Just Anime Dubbed TV weboldalról. Ha te is, vagy bárki jobb szereti inkább egyben, akkor javaslom a fenti Ant Video Downloader-rel való letöltésüket az említett justanimedubbed.tv oldalról. Főleg ha meg is akarod tartani. Ráadásul online-ban nézve a Just Anime Dubbed TV oldalon lejátszva kissé akad és késik, mármint az akadás miatt késhet. Ettől függetlenül Youtube-on továbbra is bekedvencelem part 1-re és part 2-re vágva a részeket. És az a Youtube-ra feltöltő illető is gondolom vagy Ant Video Downloader-el szedte, szedi le őket, vagy valami másik globális kiegészítővel, különben nem tudná. Ja és ha használod az Ant Video Downloader-t, erősen javaslom, hogy nézd meg a beállításait és a legtöbb dolgot hagyd úgy benne. Ott a letöltési hely útvonala a legfontosabb, amit meg kell nézned, mert oda tölti le az azzal letöltött videókat, igaz ezt át is lehet állítani. Ám nem érdemes, hiszen ez a kiegészítő már létrehozott egy elérést saját mappával, akkor érdemes oda hagyni tölteni. Ez az útvonala: C:\Documents and Settings\Felhasználóneved\Dokumentumok\Letöltések\Ant Videos\. Nyilván azért kell ezt látnod és tudnod, hogy majd megtaláld ott az ezzel letöltött letöltéseidet. Persze ha készek a letöltések, rendezd őket máshova külön felismerhető mappá(k)ba, legalábbis érdemes. A nem hivatalos angol fandub verzióban Inu hangja eléggé eltért a korábbi angol hangjától, nehéz volt megszokni. A fandub ki van nekem írva DVD-kre rég, ám ezt a hivatalosat is kiírom majd akkor, ha már mind a 26 darab részét leadták, feltették és letöltöttem a Just Anime Dubbed TV oldalról. Nekem ez a verzió közepes minőség is megfelel, de azért majd még meglátom, hogy megszerzem-e DVD minőségben, mely gondolom hasonló minőségű lesz a japán hangú angol feliratos verzióhoz, ami szintén megvan még a fandub angol előttről, mert nem bírtam a 6. évad utáni nézés során nagyon várni anno.

Lengabor

#227

2012-11-18 04:22

Köszi a hasznos információkat! :) Én Google Chrome-t használok egy ideje, azelőtt hosszú évekig Firefoxot használtam, de az utóbbi időben annyira "túlfejlesztették", hogy állandóan lefagyott, lelassult és csak a baj volt vele. A gépet is újra kellett telepítenem (igaz, nem a böngésző miatt), és akkor elhatároztam, hogy váltok a Chrome-ra, ami azóta is nagyon szuperül működik. Azelőtt Firefox-hoz én is a Download Helpert használtam, a legtöbb és legnépszerűbb online videóoldalakról gond nélkül letöltötte a videókat flv vagy mp4 formátumban. Chrome-hoz sajnos nem alkalmazható a kiegészítő, de ha nagyon kell egy videó, online és ingyenes módszerekkel nagyon egyszerűen le lehet tölteni.
Mint mondtam, nem sokára megjelenik hivatalosan is az első 12 rész, ami rá pár napra teljesen biztos, hogy felkerül a legnépszerűbb torrentoldalakra, kiváló minőségben, mindenféle darabolás és vágás nélkül. Sokkal jobban szeretem a torrentet, mint a különféle linkes letöltéseket, mert gyorsabb, bármikor szüneteltetheted anélkül, hogy megszakadna és kezdhetnéd elölről a letöltést. Ha tudsz torrentezni (de ha nem, az sem baj, végtelenül egyszerű megtanulni), ajánlom a µTorrent nevű klienst, aminek segítségével bármit letölthetsz, ami torrentoldalakon megtalálható, mindössze az a lényeg, hogy legyen elég seeder, tehát olyan személy, aki már letöltötte és vissza is osztja, hogy mások is letölthessék. Van rengeteg magyar nyelvű torrentoldal is, egy részükre be is lehet regisztrálni, mások (a minőségibb, jobb és nagyon tartalommal rendelkezők) meghívásos rendszerűek. Emellett számos külföldi oldal is van, óriási kínálattal (ez főleg zenék, programok, játékok, eredeti nyelvű filmek és sorozatok esetén jön jól). Kettőt ajánlanék tanulásra/gyakorlásra/vagy ha már ismered a módszert, akkor sok-sok letöltésre :)
http://thepiratebay.se/
http://kat.ph/
Konkrét példa: ha az InuYasha alapsorozatát és a 4 mozifilmet szeretnéd úgynevezett dual audio-ban (tehát angol és japán hang is található a videón, és te döntöd el, melyiket akarod hallani), akkor erre a torrentre van szükséged: http://thepiratebay.se/torrent/6237001/InuYasha_1-167__amp__4_Movies__amp__The_Final_Act
Ez a torrent tartalmazza a japán nyelvű és angol feliratú The Final Act-et is, azonban ahogy a feltöltő is írta, újra fel fogja tölteni, ha leadják angol szinkronnal. Nagyon egyszerű a letöltés: miután feltelepítetted a µTorrent programot, és beállítottad, hová töltse le az új dolgokat, kattints a GET THIS TORRENT linkre, indítsd el, és már tölti is. :)
Természetesen kisebb és rövidebb videók (pl. youtube) esetén nagyon jók a böngészőhöz készült kiegészítők, de ha egy filmet, sorozatrészt akarsz kiváló minőségben nézni, érdemes átállni a torrentre. Évekkel ezelőtt még én is a direktlinkes megoldással tököltem (pl. rapidshare, az akkor még létező megaupload, data.hu, MediaFire stb.), de mióta torrentezem, gyakorlatilag nem is töltök linkes oldalakról semmit, hisz előbb minden torrentre kerül fel, csak aztán a linkeket megosztó oldalakra.
Még egy trükk: ha olyan oldalt nézel, ahonnan az istennek sem tudod letölteni a videót, mert semmilyen program segítségével sem lehet rögzíteni, akkor ajánlom a WM Capture nevű programot (fizetős, de a thepiratebay-en ez is fent van úgy, hogy ingyenesen tudd használni a telepítés után). Ez bárhonnan rögzíti a videót és hangot is egyaránt, mivel a képernyőképet menti el, illetve a hangot, amit hozzá társít a folyamat. Videóletöltésre csak a legvégső esetben érdemes használni, mert nagyon nagy lesz a mérete, ráadásul wmw formátumú, mind a videó, mind pedig a hang. Én hangrögzítésre szoktam használni online streamoldalak esetén (pl. RTLMost, AXN Player), de mondom akár a videót is fel lehetne venni vele, csak utána érdemes átkonvertálni egy másik fájlformátumba (pl. videó esetén avi-ba, hang esetén mp3-ba; ehhez kiváló program a Xilisoft Video Converter Ultimate). Egyébként mind az RTL Mostról, mind pedig az AXN/Animax Playerről is tökéletesen le lehet rippelni a tartalmakat, azonban ennek módjához sajnos nem értek, de a magyar nyelvű torrent- és letöltőoldalakra felkerülnek, tehát vannak szakértők, akik tudják hogyan kell leszedni onnan a dolgokat. :)

Eszter
A petíció szerzője

#228

2012-11-19 11:09

Köszi a jó tanácsokat, de én jobb szeretem Firefox kiegészítők valamelyikével letölteni, ha van rá mód. Hiába gyors a Chrome és fagy kevesebbet, az nem elég biztonságos, részben ezért is gyorsabb. Igaz, hogy a Firefox könnyebben fagy, de azért nem gyakran. A Firefox biztonságosabb, én azt javaslom, na de te tudod. Ha neked megéri a sebesség és a valamivel kevesebb fagyás a biztonság helyett, hát csak csináld. Ha van tűzfal és vírusirtó, ha nincs, akkor is biztonságban és egyéb szempontokból a Firefox a jobb. Szóval gondold meg jobban (csak jót akarok)!

Tudok torrentezni évek óta, szoktam is. Nagyon ritkán szoktam nem regizős külföldi oldalakról torrenteni végszükség esetén, ha valamit tényleg nagyon szeretnék és nem találom. Már évek óta egy zárt magyar közösségű torrent oldalról szoktam torrenetezni. Itt nem teszem közzé, nem tartozik ide és egyébként is. Szóval köszi, de nem megyek más magyar torrentes oldalakra, elég nekem ez az említett egy ilyen magyar oldal. Én az Azureus-t szoktam használni, évek óta beválik. Anno az uTorrent-et is próbáltam, de nem nagyon tetszett és kissé bonyolult volt nekem, aztán lemondtam róla. Nem kell bizonyítanod, ha van egyszerűbb módja is, tehát nem kérek leírást, mert úgyis az Azureus-nál maradok!

Azóta a Final Act 6. angol része leadása után hirtelen 13. rész jött. A Just Anime Dubbed TV oldalon a bizti kedvéért visszanéztem a Final Act teljes listáját és feltették, valahogy gyorsabban megszerezték a 6. rész után a 13. részig. Ezen pozitívan meglepődtem, persze az Ant Downloader-rel le is töltöttem a 7. résztől a 13. részig (folytatom is a nézését), hisz a korábbi 6 darabot már leszedtem egy ideje. Itt a teljes elérhető lista az eddigi részekkel:
http://www.justanimedubbed.tv/watch/inuyasha-the-final-act/
Gondolom nyilván majd lesz a többi rész is angolul, csak ezek után nem tudni mikor milyen ütemben, de nem baj. Hisz itt a lista, amit néha érdemes visszanézni. A leírt javasolt módszerrel érdemes őket letölteni és időnként érdemes visszanézni majd az újabb részek miatt. És mivel nem vagyok minőségkényes, ezért mint mondtam, nekem nagy valószínűséggel elég ez a minőség, de azért még meglátom letöltöm-e azt a DVD minőséget is, vagy sem. Ráadásul VOB-okban nem fogom (soha semmit nem töltök ilyen formátumban), mert túl nagyok, nem éri meg és jobban szeretem AVI, WMV, MKV, MP4, akár FLV és hasonló videóformátumokban. Részben a fájlméretük miatt, részben amúgy is. Plusz a fandub változat rosszabb minőség volt a Just Anime Dubbed TV minőségnél, mégis jól bírtam.

Hime-chan

#229

2012-11-19 18:11

Van benne valami... én kiskoromban néztem és nagyon imádtam ... pl inuyashába szerelmes is voltam -röhögjetek ki- ez van. Barátom is már nagyon rég várja a folytatást .. de még olvastam is egy oldalon -tavaly- hogy várjuk a folytatást mert biztos lesz. Azóta is nagyon jön ^^" Rem sikerül ez az egész..
Lengabor

#230

2012-11-19 22:14

Látod, pont ez az a stílus, amiért NANA és Kagome is összeveszett veled, meg korábban én is. Tipikus ki ha én nem, mindent jobban tudó személy, aki "a másiknak csak jót akar" meg meggondolásra biztatja, de ő maga nem kér tanácsot a másiktól, mert úgy is nagy ívben sz*rna rá. Én csak ajánlottam két oldalt, ahonnan arányrontás nélkül leszedhetsz zenéket, programokat, játékokat stb. Ha neked elég egy torrentoldal, ahol mindent megtalálsz, amire szükséged van, akkor jó, örülök neki. Én nem akartalak kényszeríteni semmire. Jó magam több magyar torrentoldal tagja vagyok, köztük a legnépszerűbbé is, ami mellett a többi haszna lényegében eltörpül. De van, amikor kényelmesebb egy külföldi oldalról lekapni valamit. Az µTorrent-et meg azért mondtam, mert én azt használom, nyilván nem véletlenül, de bármelyik klienst is használod, a célját eléri és teljesíti. Az Azureus (ami ma már Vuze néven fut) is nagyon jó. Eszemben sincs neked semmit bizonyítanom, meg koptatni a billentyűzetet leírásokkal, azt csinálsz, amit akarsz. De hogy részemről többet az életben nem adok egy tippet sem, az tuti.
Én ha valamit letöltök, a minőséget tartam szem előtt. 2012-ben a Full HD korszakában nem akarok ramaty minőségű, túl kis méretű, fene tudja hányszor átkonvertált, mindenféle ráégetett felirattal elcsúfított szemetet letölteni és nézni, ha találok jobbat is. Nálam a DVDRip, HDTVrip vagy a WEB-DL-Rip (tehát amikor egy hivatalos, az adott csatornához tartozó vagy elvileg fizetős oldalra felteszik a részt teljes egészében és onnan mentik le) az alap. Ettől csak akkor tekintek el, ha pl. youtube-ról mentek le magamnak egy videót, ott az flv vagy mp4 fájlformátum is megteszi. Azért tanácsoltam a torrentet, mert ha türelmes vagy, oda egyben, de egyesével is felkerül az egész cucc, kiváló minőségben, gyors sebességgel, míg ha különféle böngészőbe beépített videóletöltőkkel szenvednék, az sokkal hosszabb időt venne igénybe, ráadásul ha megszakad a letöltés, cseszhetem és kezdhetem elölről. De ha te egyesével akarsz szenvedni a letöltéssel, a te dolgod. Ettől függetlenül köszönöm a linket, mert megtekintésre nagyon is korrekt a videók mindegyike. De én ezt nem tölteném/menteném le magamnak. Megvárom, míg hivatalosan kiadják DVD-n, onnan lerippelik, felteszik torrentre, és majd azt megőrzöm - már ha megőrzöm, magyar szinkronnal minden további nélkül megtenném, de az még nagyon-nagyon odébb van, már ha valaha is eljutunk oda.
Én a torrent esetén nem a DVD minőségről beszéltem (mert annak valóban túl nagy lenne a mérete, azt én sem szeretem, akkor már inkább megvenném a boltban), hanem az úgynevezett DVDRip-ről, tehát a DVD-n lévő anyag másolatáról és tömörített változatáról. Ez egy húsz perces rész esetén 175-350 megabyte között mozog, ami nagyon előnyös méret. Érdekesség, hogy pl. egy amerikai húsz perces sorozatrész mérete általában 175 MB körüli, de az ugyanilyen, vagy kicsivel hosszabb idejű animék mindig 250-350 MB között vannak. A DVDrip-ek fájltípusa általában avi esetleg mkv. Manapság pedig egyre népszerűbb az x264-es kódolás, ami mp4 fájltípust eredményez. Mind a három kiváló.

A Chrome pedig marad, mert az ESET Smart Security vírusirtójával és tűzfalával megvan a kellő biztonság. A gyorsaság nekem meg többet ér, mint az állandó agybaj a lefagyások miatt. De szerintem innentől tartsuk meg magunknak a tanácsainkat, az a biztos, ha mindenki a maga módszerét használja. Plusz nincs kedvem egy újabb vitasorozatba belemenni.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-11-25 16:30


Eszter
A petíció szerzője

#232

2012-11-26 20:13

Nem hinném, hogy bármilyen rossz stílust használtam, csak általában komoly vagyok és jót akarok, ez van. Vagy igyekszik valaki elfogadni, vagy ha lehet, akkor hagyjon békén. Nem kéne negatívan kezelni az írásaim egy részét és főleg a jó szándékot kéne észrevenni! Nem vagyok mindent tudó és okoskodó, de ha egyszer valamit jól tudok és segíteni szeretek, azt nem fogom eltitkolni, se meghazudtolni, csak mert vannak, akiknek nem tetszik és/vagy akik féreértenek, amiről általában nem tehetek! Rugalmasabbnak, elfogadóbbnak és befogadóbbnak kéne lenni, nem pedig érzékenynek, haragosnak és kötekedősnek! Ha pedig valakinek valamiért baja, rossz napja és egyéb problémái vannak esetleg, akkor ne rajtam és ne másokon vezessék le, ami persze mindenkire ugyanúgy vonatkozik! Előre is köszönöm. Én is általában ezt teszem, legalábbis maximálisan igyekszem. Amit tudok, azt ténylegesen tudok, nem pedig okoskodok, meg ilyesmik! Elnézést, ha informálok időnként másokat és ha segíteni próbálok, erre meg egyesektől ezt kapom, mármint negatív, kötekedős következtetéseket és talán még egyebeket is,... Inkább nekem lenne jogom és okom megsértődni, haragudni és nem az ilyeneknek, már bocsi.

Az a Kagome csak azért mérges és szemét velem, mert a petíciót anno hirdetni mertem az ő oldalán (is), amiért ő keményen és hamar leszólt engem,... Ez pedig nem ok erre és eléggé szemét, bántó dolog, aminek szerintem te se örülnél. Nyilván ha előre tudtam volna, hogy magyarul ennyire utálja és megveti azokat, akik magyarul (is) szeretik, akkor nem hirdettem volna ott, főleg ha még jön leszólni is engem. Nem bántottam őt, nem tudhattam ezt előre, így ő a hibás! Nyilván azért én se vagyok se hibátlan, se tökéletes, de én legalább nem szólok le másokat (pláne nem undorító gúnyolódós módon és nem többszörösen, ahogy ő tette), csak mert nem mindenben egyezünk meg ízlésben, vagy bármi másban!

Okkal tapasztalatból mondtam és kértem a bizti kedvéért, hogy nem szeretnék az uTorrentről leírást kapni. Azért, mert volt már néhányszor olyan, hogy valamit valakinek említettem, hogy mit használok (nem csak torrent ügyben, hanem bármilyen más ügyben is) és az illető váratlanul hamar elkezdett reklámozó, meggyőző leírást adni róla, mint aki nagyon azt akarta, hogy térjek át arra, mikor én nem akartam. Mindezt ezért, vagy bármi másért nem kéne negatívan, rosszul felfogni és megharagudni, vagy megsértődni, főleg mikor semmi rosszat nem tettem! Nyilván nem tudhattad, hogy tudok torrentezni, ezért írtál erről ilyen hosszan, ez nem baj. Bár azért meg lehetett volna kérdezni, de ez se nagy baj, már mindegy és mindent tudunk ebben egymásról. Tehát a bizti kedvéért mondtam saját tapasztalatok alapján és ne a rosszat lásd! Köszi.

Azért, mert sokak szerint ez HD-s korszak és amolyan divat, vagy divatszerű, nem muszáj, nem kéne mindig mindent követni, mert úgy az a menő stb. Na de te tudod, akkor te (sajnos) minőségkényes vagy (illetve lettél, én sose leszek). Ami a Just Anime Dubbed TV oldalon van (onnan van feltéve kettévágva a Youtube-ra részenként) az nem agyonvágott, agyonégetett, agyonrippelt és nem feliratos változat, hanem felvett angol szinkronú. De ezt már leírtam. Vagy nem erre gondoltál? Legelőször a szerintem DVD rippelt japán hangú égetett magyar feliratú Final Act lett letöltve, legalábbis a minősége közel volt a DVD-hez, vagy HD-hez, avagy picit alatta volt, nem tudom melyik igaz és mennyire. És az tuti nem agyonégetett, agyonrippelt stb. A részei 300 MB körüliek és AVI-k. Mint mondtam nekem a Final Act fandub angol hangú változat nem sokkal volt rosszabb minőségű a mostani hivatalos angol szinkronú Final Act-nál, mely azért már jobb, a közepes felett van valamivel és picivel a HD alatt. Ezt főleg letöltött állapotból nézve tudom VLC Player-en keresztül, a(z eddigi) részeket persze az említett Just Anime Dubbed TV oldalról töltöttem le. És köszi, de ezt is tudom, hogy a rippelt sorozatok általában 180-200 MB körül vannak részenként, de van úgy, hogy felette is 220-400 MB körül. Nem baj, hogy elmondtad, csak mondom, hogy tudom, ne sértődj meg ezért is! Tévedsz, mert egyáltalán nem szenvedek egyesével a részei letöltéseivel és nem hosszadalmas. Egyszerre egyet kell tölteni és megvárni, akkor általában nem szakad meg. Ráadásul ez böngésző és gépfüggő is, hogy megszakad-e és hogy mekkora eséllyel, milyen gyakran, meg attól is függ, hogy használunk-e külön letöltésvezérlőt, vagy sem. Igaz, én nem használok külön letöltésvezérlőt, de rendkívül ritka és kis esélyes nálam a megszakadás, melyről bőven van tapasztalatom. És ezeket is azért mondtam el, hogy mely böngészővel hogyan és mit töltök le bizonyos esetekben, hogy tudd és a torrent infók miatt is, nem másért.

Mindezért nem kéne se megsértődni, se haragudni! Ne valami negatív személynek fogj fel engem, különben ennek így semmi értelme, plusz akkor úgy érzem, hogy kissé hiába írtam és írok, amit persze nem szeretnék!

Kagome

#233 Na,de kérlek...

2012-11-26 23:44

Szia Eszterke! Szeretném ezt a vitát mostmár lezárni.. azt,hogy engem most a legnagyobb szemét mocsoknak állítassz,be na azért megáll a menet!Nem is tudom,hogy ki titulált engem a saját oldalomon hülyének. A hülye reklámoddal még probléma sem lett volna,ha olyan helyre írod,ahová kivan téve (jó.. két helyen hírtetted és az egyik között ott volt az ahol jó,ha írod..) A lényeg annyi,hogy,ha mégegyszer valamilyen kedved,jó madártól azt hallom,hogy már megint engem ócsárólsz akkor teszek arról,hogy a kis petícíódnak lőjjenek!
Ui:. Szeretném ,hogyha ezt most nem zsarolásként fognád fel csupán egy ,,barátságosabb" jó tanács :) és nekem mostmár ennyi volt nem fogok több litániát írni puszi:Kagome
Sango-chan

#234 Dili eszterke...

2012-11-27 00:05

Kedves, Eszter!

Végig olvastam az eddigi bejegyzéseket, melyeket TE jó magad is hozzá formálsz a témádhoz, van pofád létrehozni egy petíciót annak ellenére hogy pont te beszélsz itt letöltésekről?! Meg ki adni az Inuyashát DVD-ben?! Van mit lemosnod a pofádról, úgy szintén Leng Gabornak is! Nem tudom hogy a fenébe merül fel egyeseknek aláírni ezt a petíciót annak ellenére hogy szerepel a leírásodba ez a szöveg: „magyarul DVD lemezeken (így a rajongók jól járnának, mert az veszi meg, aki akarja és akit tuti nem sért)! „ Van a pofádon ezek után ezt leírni, csak mert te és Leng Gabor ezen vitáztok hogy hol is érdemesebb ezt a sorozatot letölteni és hol nem?! Ez már eléggé szánalmas, főleg rád jellemzően Eszterke, aki létrehozta ezt a petíciót! Mersz ilyeneket leírni a saját petíciódon, mellesleg azok is el süllyedhetnek szégyenükbe hogy ilyeneket leírnak egy olyan petíciós oldalon ahol teljesen meg van írva a leírás, így gondoljátok hogy majd ha le lesz zárva a petíciónak akkor majd ezt nem veszi figyelembe a média? PFF! Várhatjátok hogy ezentúl az Inuyasha valaha is legyen magyar hangon! Vagy ki is legyen adva DVD-n! Leshetitek szinte.... Eszterke, neked pedig nem kéne folyton vissza beszélned és még inkább megmondani a saját véleményedet, és még jobban kibővíteni a mondani valódat mert annál inkább pofára esel! Kicsit sem vagy okoskodó, mi? ELEGÜNK VAN BELŐLED! Jó lenne ha ezentúl be is fognád most már azt a kis helyes pofikádat, mert már egy csomó jó oldalon is láttam hogy hirdetted ezt a petíciódat, ráadásul arra nem is gondolsz bele hogy Inuyasha FAN oldalakon is hogy beszóltál az illetőnek, csak mert egy cikk nem úgy le írva ahogyan te azt akartad! Ha jól emlékszem egy Kagomés Fan oldalon is okoskodtál, akkor ez mi ha nem okoskodás?:

„Csak úgy mondom, hogy Kagome igazából nem gimnazista, avagy nem középiskolás (rosszul fordították), hanem általános iskolás 7. osztályos lány. Legalábbis egy ideig, majd hamar 8. osztályos lesz (hiszen az egész a 7. osztály befejezésének vége felé kezdődik), mindez a mangában jobban kiderül. Ilyenkor matekból kétszer is megbukik, de harmadszorra már sikerül neki a nyár végén megoldania a matek pótvizsgát, mely az animében a 82. rész előtt történik valamikor (mi ezt nem látjuk), a mangában meg a 224. fejezet előtt valamikor, ahol minden jobban kiderül ekkor és korábban előtte is néha néhány fejezetben. Legalábbis ilyenkor már nyár vége új tanév van, ami a 8. osztály. A 7. évadban (Final Act-ban) a 18. részében és a manga vége felé pedig az 520. fejezetében már a gimnázium felvételi vizsgáira készül és leteszi a vizsgáit. Ez is mutatja, hogy később lesz gimnáziumos tanuló, korábban nem (volt) az. Na meg később el is ballag az általános iskolából. Majd 3 év múlva a végén leérettségizett és a barátai beszélnek az egyetemről, hogy oda felvételiztek. És gondoljunk csak bele, Kagome először 15 éves, így nem is lehet(ett) gimnazista korábban, a 7. és 8. osztályosok szoktak 14, 15 évesek lenni. „

Igazán leállhatnál már, sőt igazából már épp ideje lenne hogy ne okoskodj mások oldalán! Nem csak ezt a oldalt szóltad le, hanem sok oldalon is csak okoskodni tudsz, ezek után persze elvárod hogy jöjjenek ide és írják alá a petíciódat??? Hát kész szégyen fruska vagy te, hallod?! Jó lenne ha a viselkedéseden és a stílusodon tudnál és változtassál is, mert különben ennek nagyon rossz vége lesz, majd meglátod! És jobb lenne ha nem ugatnál vissza másoknak, főleg hogy ő is leírta hogy nem akar veled erről tovább beszélni/témázni, de te írod, írod és be nem áll a kezed! Még hogy te komoly??? Inkább egy hisztis fruska vagy és semmi több! Jobb lenne ha eltakarodnál most már innen végre, mert ez a petíciód semmit sem ért... fel is dughatod magadnak kicsinyem!

UI: Törölheted, de annyiszor fogom ide beilleszteni ahányszor csak kell! Ezt jól jegyezd meg!
Lengabor

#235

2012-11-27 01:10

Sango-chan: ha már megemlítesz engem is, legalább annyi eszed legyen, hogy helyesen másolod ki a nevemet... Lehet, hogy neked pofád van, de nekem (nekünk) arcunk, ami részemről tiszta. Ha ismernél, tudnád, hogy az elmúlt időben a belemet kigüriztem, nemcsak az animékkel kapcsolatban, de mindenféle sorozatokat és médiát illető témában, akinek tudok, segítek. 2012-t írunk aranyom, ha nem tűnt volna fel, a letöltések teljesen mindennapos, megszokott dologgá váltak. Ráadásul sorozatot és animét letölteni a jog szerint sem illegális, úgyhogy nincs miről beszélnünk. Az igazi rajongó ettől függetlenül is megveszi mind a DVD-ket, mind pedig más jellegű cuccokat is. Ilyen alapon a magyar animekedvelő közösség 100%-a(!) "bűnelkövető", mert jószerével online vagy letöltve nézik felirattal. Attól, hogy te homokba dugod a fejed és erről nem veszel tudomást, vagy nem beszélsz róla, még egy létező jelenségről van szó. A petíció fő célja nem a DVD-n való kiadás folytatása/befejezése, mindössze egy opcionális lehetőségként felmerült, ha semmiképpen sem oldható meg a tévés vetítés. Attól, hogy itt néhányan nyíltan beszélünk letöltésről, még nem okozunk kárt egyik tévétársaságnak sem. Mert ha a világ így működne, sehol nem mutatnának be semmit, nem hogy szinkronnal, de sehogy sem, mert az egyszerű ember úgyis csak "lelopná" a netről. Egyebekben nem reagálok, azt majd Eszter megteszi, ha akarja, de zárójelben megjegyzem, hogy van, amivel egyetértek veled.

Kagome: kérlek a személyes konfliktusotoknak ne ez a petíció lássa kárát, még ha valószínűleg sok haszna nincs is, de mégis számos rajongónak adhat egy támpontot, elég csak azokra gondolni, akik aláírták. Oldjátok meg privátban vagy ami még jobb: próbáljátok meg egymást elfelejteni (ez persze úgy nehéz, ha folyton érkezik valamelyik féltől viszontválasz), de kölcsönösen egymással kitolni nem szép dolog, főleg, ha az másokat is érint. Mindamellett vannak dolgok, amikben egyetértek veled, már ha ez érdekel egyáltalán. :)

Eszter: minden esetben örülök, ha valamilyen hasznos infót közölsz, de próbáld meg mások álláspontját, tanácsát is elfogadni. Én nem akarlak bántani, főleg, hogy az alap célkitűzéssel egy oldalon állunk, de az talán elgondolkozásra adhatna okot, ha többen is hasonlóan vélekednek rólad. Lehet, hogy nem is másokkal van a baj, hanem magadban keresendő a hiba?
Én is szeretek segíteni, de igyekszem sosem kioktatni senkit, ehhez azért tényleg olyan dolog kell, amitől felmegy az emberben a pumpa. Tudod, az ember abba köt bele, amibe érdemben bele lehet, ez nem feltétlen gonoszságból vagy sértődékenységből származik, sokszor tényleg csak jó szándékból.
Senki sem hibátlan vagy tökéletes. Te elkövetted azt a "hibát", hogy hirdettél náluk, majd utána egy vitafolyam generálódott. Egyszerűen annyiban kell hagyni, még ha az igazságérzeted nem is engedi. Okos enged, szamár szenved. Ezzel minden jövőbeli konfliktus megelőzhető.
Igazad van, rákérdezhetted volna, hogy ismered-e a torrentezést. Akkor egy csomó írást és civódást elkerülhettünk volna. Sajnálom. Én viszont ismerem a böngészőkhöz készült kiegészítők használatát, mégis szívesen olvastam, ahogy elmondtad a lényeget a letöltőprogramod használatáról, pedig nagyrészt magamtól is tudtam. De mindegy. Információ-átadás, ez is egy fontos dolog, amiért tényleg nem kell megharagudni a másikra.
Valójában csak annyira vagyok minőségkényes, ami még egy normál, elfogadható szintet képez. Furcsa, hogy pont én említettem, de soha nem töltök le semmit full HD-ban, mert túl nagy méretű, de a lényeg ugyanaz lenne, csak nekem nem ér annyit. De tudom, hogy sokan ragaszkodnak hozzá, és ha választhatok, hogy egy tényleg jó minőségű vagy közepes dolgot nézzek, akkor inkább előbbire voksolnék. Én a ráégetett cuccnál nem angol/magyar feliratra gondoltam, hanem a Just Anime Dubbed TV "logójára", vízjelére, noha nem túl zavaró, de azért mégsem örülök, hogy ott van. Egy DVD-minőségű képen semmi zavaró dolog nem lesz.
Természetesen nem írsz hiába, remélem innentől kicsit jobb kedvű lesz a társalgás hangulata, ha lesz érdemi mondanivalónk. Bár a felettem lévő két hozzászólás még elég sok puskaport tartalmaz egy "háborúhoz", de remélem tudod intelligensen kezelni, mert lassan a petíció hozzászólásai nem InuYasha-központúak lesznek, hanem egy írott Mónika show-szerűség...

NANA

#236 Őőőő

2012-11-27 13:48

Nem akarok beleavatkozni de úgy látom nekem is megvan a véleményem erről az egészről! Így gondoltam mért ne avatkozhatnék közbe? Lássuk csak kezdem... :D

Sangoval és Kagoméval totálisan egyetértek, mert ami Eszter művel az teljesen felháborító, pláne hogy annak idején mikor még nem volt ez a Petíció akkor érdekes módon nem történtek ehhez hasonló viták, nem volt az aki belekötött egyetlen egy InuYasha Fanos oldalon lévő cikkekben! Sokszor jöttek hozzám is panaszkodni hogy segítsek megvédeni őket, mert egyszerűen nem bírtak már Eszterrel, az az He84=Eszter nevű oldalakon járva, de akkor már azt sem értem hogy miért kellett neki he84 néven feltűntetni a nevét, amikor ide Eszter néven ír? O.O Mindegy. Ha ezt Eszter nem is vallja be, már pedig így volt, tisztán rémlik a dolog hogy folyton csak beleavatkozott mások cikk leírásába, abba is belekötöttél, ne mond hogy nem! Persze mert te sosem fogod tudni elfogadni mások megírt cikkének leírását, mindig kell valamit mondanod amitől elveheted a szerkesztő kedvét, ez neked öröm? Szerintem az. Amit Sango-chan beillesztett ide neked az szintén beleavatkozás, de szerintem ezt is simán le fogod tagadni vagy törölni a bejegyzést! Ez rád jellemző, szerintem. Lengabor és én is meg sokan mások igyekeznek neked segíteni és jó tanácsokkal ellátni, meg „jót akartunk” neked, mint ahogyan te is nekünk? Az ki van zárva hogy te ”jót akartál” volna nekünk! Sango-channak teljesen igaza van hogy ezzen jó lenne változtatnod, mert te nem „jót akarsz”, hanem rá venni az illetőt hogy menjen át egy másik letöltő oldalra, mert az jobb, menjen át másik böngésző oldalra, mert te is azt használod, elégedett vagy vele, akkor nem beszélve a Player lejátszókról, neked már tökre nem mindegy hogy az ember mit akar és mit nem akar használni és stb. A lenéző, nem érdekel és nem érdekelnek az emberek hogy megteszik azt amit tőlük kérsz: értsd: agyba földbe beleavatkozol egyetlen egy normális és a szerkesztő szemszögéből nézve a cikkeket, aztán lököd nekik a linket(ezt a linket) hogy jöjjenek és írják alá a petíciódat? Kicsit tényleg nevetséges, egyáltalán nem is csodálkozom hogy ennyi veszélytársad született mióta csak itt van ez a petíciód. Ám semmi baj nincsen a petícióddal, csak annyiban van benne igazság, hogy ha már egy lehetőséget felkínáltál a rajongók előtt hogy akár DVD-ként is érdemes lenne tovább kiadni az InuYasha kiadását, amit valljunk be jó is lenne. DE akkor nem beszélek a letöltési dolgokról, nem?

Lengabor: Veled is szintén egyetértek, de valahányszor amikor látom és olvasom ahányszor csak ide írsz mindig az a érzésem támad fel hogy te Eszter oldalán ülsz, vagyis valamennyire kis mértékkel próbálod őt megvédeni és magadat is! (Ha magadat véded abból nincs is bajom), csak nekem valahogy ez a érzésem támadt most is olvasva a hozzászólásodat, gondolom sok dolgot nem is tudsz amit Eszter leművelt egyes Fanos oldalakon, legalábbis InuYasha oldalon, amit Sango beillesztett az teljesen igaz, nade ezt Eszter figyelembe se veszi hogy netalán nem is a Manga szerint foglalkozik az oldal, hanem Anime kapcsolatosan. (Mint tudjuk, hogy az anime sokszor nem a manga alapján készült). Eszter, ha ezt nem is de nem is vallja be saját magának ezt a hibát, mert ő a Miss Tökéletes királynője! (Ez Halálosan Komolyan Írtam le!) A letöltéseket mint téma megemlítése, abban teljesen egyetértek hogy ez már divat hogy ne vedd meg az általad kinézet DVD-t ha már azt le is tudja szedni az ember, de egy petíciós oldalon nem említem meg, pláne hogy egy lehetőséget felmutatva a rajongók körébe, hogy van 3 lehetőség amit Eszter felkínált, akkor nyilván nem hozom szóba a letöltési témát! Én sem vagyok híve a letöltés, illetve a „lopás” anyagoknak, de mivel nem csak az Anime piac haldoklik, hanem a sorozat piac/film is szintén haldoklik, de ennek érthető is hogy miért= Mert sokan leszedik, így kb 200 év mire kiadják. A piac sem hülye hogy nem veszi észre hogy a legtöbb ember inkább beszerzi neten, az az letölti saját magának és kiírja DVD üres lemezre, és csókolom! Szerintem vannak páran akik igen megvették az InuYasha eddigi megjelent DVD-ket, de mostanra már nem igazán fogják megvenni a DVD-ket és nem csak azért mert nincs rá kereslet, hanem a piac haldoklik, na meg a letöltési cuccot is megemlítik páran, így a piac/média nem fogja így kiadni és hasonló. Én jó magam is töltök le, de ha látom hogy megvan DVD-n. Teljesen felesleges volt neked is megnyitni ezt a vitát, mert mint látod Eszterrel nem lehet szót váltani, mert ő mindig kibővíti a témákat, mert az ő akarata szerint cselekedjünk, ne magunktól! Mellesleg szerintem már ez a InuYasha téma kicsit ki van már hallva, sok rajongó mindent elkövetett azért hogy folytassák végre az InuYashát, esetleg DVDjét, de ennek a ellenkezője sem történt meg. Hallottam és tudok róla hogy Final Act elkezdték angolul, de mikor lesz magyarul? Azt senki sem tudja, még ha rá is bukkantál pár infóra azok sem biztosak, csak akkor lesznek biztosak, ha tényleg be is jelentik azt! Mellesleg, nem InuYasha az egyetlen anime, amit ígértek nekünk, fűt és fát, még sem kaptuk meg! Talán 1-2 év múlva fognak rábólitani hogy friss legyen a jog, de ha már újra le is adják az Inut, akkor érdemesebb elölről kezdeni egészen Final Act-ig! Plusz 16 korhatárral(mivel ugye már final acban erős vérezés szabadul el).

Mind ennek ellenére, ez a vita felesleges, ha törlöd ha nem az már a te gondos bajod lesz! De ideje lenne belátnod hogy van mit változtatnod a stílusod és a hozzáállásodon! Mellesleg amit Kagoméról írtál az teljesen nem igaz, épp te voltál az aki beleszólt mások szerkesztő cikkjékben, mert hogy még véletlenül sem kéne úgy írni ahogyan a szerkesztő látja a nézőtérét, még ha a történet nem is úgy van, vagy úgy van! Mindenkinek más és más a véleménye egy adott Animéről, melyről témát nyit magának, ebbe tényleg felesleges beleszólnod! A másik dolog hogy nagyon is agyon hírdeted a petíciódat, nem mondom hogy ne hirdess, mert mi is ezt tesszük, de nem illesztem be 3x duplán, így nyilván hogy a szerkesztő ki van rád akadva, amiért ennyiszer kell hirdetned és nem megfelelő helyeken, pluszba beleszól mások munkájába és jó tanácsában! Ugyan ezt csináltad velünk is, tudtommal a petíción éppen hogy nem hirdetünk egymás petíciójába, de ha te megtetted, akkor mért ne tenném meg én is? Arra még inkább kifogás találtál hogy mi lett volna ha... nem írjuk alá a petíciódat? Megöltél volna minket? Vagy mész anyukádhoz? Legalább a rajongókra gondolhatnál néha! Ha ezen nem akarsz változtatni, akkor sajnálom, és üdvözlöm a további bunkó támadó embereket, mert ezzel sok bajod lesz. Mellesleg, mint Lengabornak is említettem, nem csak InuYashát akarják a rajongók, több animét is, nem ez a egyetlen népszerű volt anime...

UI: Nem mónika vagy balázs-show lesz itt, hanem háború! XD
Lengabor

#237

2012-11-27 15:53

NANA: szia, rég olvastam tőled/hallottam felőled! :) Amit Eszternek írtál, nagyrészt egyetértek vele. Nem sorolom fel újra az érveket, mert tényleg nem akarom, hogy innen, egy ártatlan petícióból valaki lelki sérülten távozzon, rossz szájízzel, frusztráltan, depressziótól szenvedve, annyit nem ér. Én annyiban állok (ülök?, ezt így még nem hallottam :D) Eszter oldalán, hogy az alapgondolata, amiért ezt az egészet létrehozta, hozzám is közel áll, és támogatni tudom. Magamat annyiban védem, amennyiben valami igazságtalanság vagy téves következtetés áll fel ellenem. Eszter pedig védi magát elég rendesen. Ha kicsit visszaolvasol,láthatod, hogy rengeteg olyan dolgot tettem neki szóvá, ami pont nem azt tükrözte, hogy én őt védeném, hanem inkább azt, hogy a ti véleményetekkel értek egyet, hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem. Ettől függetlenül senki sem tökéletes, és nem lehet csak egy embert a kutyák közé dobni, mondván, hogy egyedül ő a bűnös. Én elmondom neki minden alkalommal a véleményemet, fenntartásomat, erre ő reagál, mert szíve joga válaszolni. Utána mivel én inkább békeszerető vagyok alapjáraton, így egyrészt próbálok enyhébben fogalmazni, nem szítani tovább a viszályt, hiszen ezzel saját magamat (és őt) tenném nevetségessé, másrészt a petíció - már így sem túl jó - hírnevét ásnám alá, ha tovább öntenénk a szót feleslegesen. Amit csak lehet, elfogadom tőle, nem kötök bele a továbbiakban, csupán kisebb megjegyzéseket teszek. Eszter stílusában egyébként a felkiáltójel a "legfélelmetesebb", mert ő képes úgy használni, hogy másban azt a benyomást keltse, hogy csak és kizárólag az ő véleménye a szent és sérthetetlen. Ilyennel ritkán találkozom, de az is igaz, hogy írásban (főleg smiley-k nélkül) nehezebb érzékeltetni a valódi gondolataidat, és nem mindig jön át, hogy te azt határozott, bántó vagy vicces stílusban adod elő. Eszter nagyon határozottnak tűnik és magát is komolynak nevezte, így én minden megmozdulását határozottnak könyvelek el és aszerint reagálok rá. Lehet, hogy a való életben, négyszemközt ez totál máshogy jönne le.
Igazad van, lehet, hogy nem volt a legokosabb dolog megemlíteni a letöltéseket, de egyrészt nem én kezdtem, másrészt akik korábban aláírták ezt, a nyakamat tenném rá, hogy nagyrészt ők is letöltve/online nézték, harmadrészt pedig a 21. században erről nem említést tenni vagy szándékosan játszani a hülyét, hogy ez a folyamat nem létezik, elég nagy álszentségre vallana. Talán annyi lehet a mentségünk, hogy nem magyar szinkronos letöltőhelyeket említettünk.
Nagyon jól látod a DVD-piac helyzetének csődjét, erről korábban pont én tartottam itt egy kisebb "előadást". Én tisztában vagyok a helyzettel, csak ma már nálunk, amikor a tévés vetítés után egy órán belül boldog-boldogtalan leszedheti DVDrip-ben vagy jobb minőségben a dolgokat, nehéz is lenne átállítani az emberek gondolkodását arra, hogy vegyék meg hivatalosan. Ráadásul az üres DVD sem a fán terem, azért is kell fizetni az árán túl az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesületnek, ami valahol totál vicc, mert mindenki tudja, hogy mire használják az emberek az üres DVD-t, mégis kicsengetik az akkor még nem is létező tartalomra a jogdíjat.
Az InuYasha téma addig nincs kihalva, amíg legalább egy ember életben tartja. Az tény, hogy visszaesett a népszerűsége és támogatottsága hazánkban, de erről csak a kialakult helyzet tehet. Abban is igazad van, hogy ígértek mást is, de ez sajnos többek között az Animax rossz helyzete miatt egyelőre nem valósult meg. Erről viszont tényleg nem a letöltők és átlagemberek tehetnek. Egy elhibázott műsor- és nem létező reklámpolitika eredménye volt, amit megspékelt az, hogy a tulajdonosok szerint nincs igény az egészre, mert a béka segge alatt van a nézettség. Hát kérem a sok ismétlés után nem is csodálkozom ezen.
Azzal sajnos továbbra sem értek egyet, hogy ha folytatódna az Inu, akkor az elejétől kezdjék. Ha ezt tennék, a maradék lelkesedést is kiölnék a rajongókból, mondván, hogy már megint csak ismétlik... Mire eljutnának a "friss" részekig, a nézők nagy része elszivárogna.
Abban is tökéletesen igazad van, hogy sok más animét is akarnak a rajongók, de ugye ez a petíció csak erre korlátozódik. Mindenkinek jogában áll a saját kívánságai és érdekei mellett lándzsát törni. De hogy lásd, nem csak a levegőbe beszélek: az én közbenjárásomra az eddig magyar szinkronnal sehol nem elérhető Pokémon 7. mozifilmjét nem sokára bárki megnézheti (igen, letöltheti...) magyarul. A véletlen folytán fedeztem fel a műsort, majd kértem fel egy szakértőt, hogy készítse el a release-t. Vagy szintén az én érdemem, hogy felhívtam arra a figyelmet, hogy az RTLMostra elkezdtek rajzfilmeket és animét (A tini nindzsa teknőcök új kalandjai) is felpakolni, ami azelőtt nem, vagy csak rosszabb minőségben volt elérhető. Ezáltal megmentettük az utókornak, főleg, hogy egy-két nap után hivatalosan törlik is. Mint mondtam én is foglalkozom rengeteg más dologgal (főként nem is animékkel, hanem sorozatokkal), de ha ebbe a petícióba írok, akkor igyekszem InuYasha-központú maradni.
A Mónika show pedig amilyen színvonaltalan, olyan izgalmas is volt, de azért próbáljunk meg nem lesüllyedni odáig. :)
NANA

#238

2012-11-27 17:04

Langabor: Azt hittem már elfelejtettél az elmúlt napokban/hónapoban! :D :) Oké, rendben van nem mondom hogy nincs igazad, de tényleg egy kicsit már betelt mindenkinél a pohár, hogy Eszter nem képes megmaradni a helyén, valahol/valakinél mindig bele kell ugatnia mások munkájába, tegye ahogyan jónak látszik, de akkor ő ne csodálkozzon azon hogy igen jönnek ide hozzá támadni, nem pedig aláírni és jó szívvel-lélekkel ajánlani ezt a petíciót, hanem minél inkább felháborodás fog zajlani az emberek között, pláne hogy ő mindenbe beleszól és bele-bele piszkál! Persze nem akarom bemocskolni Eszter hír nevét, már ha mondhatok ilyet, mivel eléggé fel lógatja nekünk az orrát, csak mert ő okos, ő mindent tudó, ő egy komoly felnőtt ember... (x'D) akkor sem kéne lenézni másokat, pláne hogy rajongókat! Eszter szó szerint védelmezi magát, de hogy a való életben is e? Ki tudja. Annyiból lejött több rajongónak is és több baráti társaságomban(akiket jó maga eszter ok nélkül bántja azokat akiket nem kéne és le hazudtolja, saját magát becsapva) erőszakos nő személy! Nem tudok róla sok jót leírni, de a hozzáállásán tény és való hogy kéne változtatni, de ezt ő nem látja be! Neked is és nekem is és mindenki másnak is van szabad akarata, döntése és véleménye arról amiről kell, de Eszternek ezek a szavak semmit nem jelentenek, mert ő a kormány, ő a miss miniszterelnők, túl sokat is képzel magáról hogy a mások szavaiba, cikkjébe és életébe szól bele! Mi jogon van neki beleszólnia mások szerkesztő fejlesztésébe? SEMMI! Egyszer valamelyik oldalon akkora egy szája(jobban mondva írása) volt hogy mint annak a rendje, így csodálkozott Eszter hogy jöttünk többen is leszólni őt egy Inu Fan oldalon chatbe, sőt arról nem is beszélve, hogy ő mondta nekünk hogy majd ő fog létrehozni egy jobb InuYasha oldal, ha ez nem bunkóság és nem szemétség, akkor ez mi? Ok. Nem mondom hogy ne csináljon magának weboldal, de ne nézze le az embereket! Nem kell tőle smiley, mert minek? Csak fogja fel azt, hogy a szavaival meg tudja bántani mások érzéseit, szavait! Már pedig ha nem hiszed, a szavaknak is komoly lelki bajai lehetnek, ha nekem Eszter azt a hangnemet adja nekem, akkor miért ne adjam én is vissza? Érthető hogy sokan utálják Esztert, amiért ennyire okoskodó és csak neki legyen igaza...Hát ne is várjatok se többet, se kevesebbet! Mellesleg aki komolynak és határozottnak nevezi el magát, az egy beképzelt álszent micsoda(már komolyan nem tudok mit mondani Eszterhez). De főleg azt utálom ha az én barátaimat bántsák! Ha még egy rossz szót megemlít Eszter a hazudni valójával akkor ott nincs bocsánat, vagy sajnálkozó szavak! Nem szeretem ha pont ő vagy mások bántják azokat akiről nem igaz egyetlen egy szó sem!

InuRól még annyit, hogy én is szeretem, de már nem annyira mint régebben. Már nincs megy bennem az a ihlet hogy jó lenne egy weboldal, jó lenne végig nézni. Elölről kezdeni pedig azért lenne jó és megfontolt mert lehetséges hogy van aki szívesen megnézné elölről, tehát fel frissül tőle a memóriája, bár az állandó ismétlés is belőle is elegünk volt. Na de, mivel én gondolok a rajongókra, így szerintem érdemesebb még inkább elölről kezdeni, mert van aki nem is látta és nem is ismeri az inuyasha történetét, mondjuk kb az inuyasha lehetne hétvégénként elölről kezdeni, már aki nem látta, aki pedig de, akkor 110.résztől talán innen kéne kezdeni vagy 100.résznél. A Final Acthoz azért adnék 16 karikát mert volt benne erős vérzés, mint akár az alap InuYashánál is, tehát tökre mindegy. Ha valaha IS elkezdik újra adni vagy kiadni DVD-n az csak a rajongók érdeke lesz, nem miattunk akik vagy 100x is de letöltik az anyagot. :D

DVD és hasonló piacoknak mindig is átláttam a helyzeteket, de ha tenni akarunk ellene akkor petíció(még ha sok értelme nincs is). Talán egy picit vagy egy minimálisan fel lehetne lendíteni a piacot. De ez persze közre is játszik a véleményezők tere is, mint rajongók, mint aláírok. De ha ezt látni fogja ezeket a bejegyzéseket, akkor a média erősen el fog gondolkozni ezen. A letöltésekkel nincs bajom, mint mondtam. Csak ha már valamit elkövetel egy rajongó(létrehozz egy petíciót, megtesz mindent annak érdekében hogy kb a sikere: 0000 alá is csökkenhet.) Meg van a DVD akkor már ne letöltse hanem meg is vegye azt! De persze a DVDnek is vannak gazdagabb árai, 3x meg is kell fontolni: akarod vagy kukába markoló szívvel de nem veszed meg? De akkor a petíciót miért kellett létrehozni? Hát igen. Elhiszem, hogy te több témában is foglalkozol, ez jó dolog is. Eszembe sincs bele szólni ebbe.(Nem vagyok Eszter xD). De az Anime DVDket inkább legfeljebb díszdobozban dobnám piacra, mert sokkal és sokkal jobban megéri, mint egyenként megvenni azt. De az sem baj, ha valaki letölti, de akkor ne követelje azt a sorozatot DVDben.

Mielőtt félreértés lenne, veled semmi bajom nincsen, örülök hogy van valaki aki egyetért velem, de amit Eszter itt leművel saját magának abból sem én, sem mások nem kérünk Eszter stílusából! ;)

Mónika-show->Lejárt lemez :D

UI: Tudod a e-mailomat írhatsz bármikor :P
Eszter
A petíció szerzője

#239

2012-11-27 22:50

Igazán köszi mindenkinek a(z újabb és/vagy folytatásos) vitát és bántást, nem ezt vártam, erre nem számítottam már ezek után! Én legalább nem törlök általában szó nélkül, nem úgy ahogy NANA tette az ő petíciójánál! Ti is bőven hozzátesztek ehhez, ami inkább titeket minősít és nem engem,...! Én már rég le akartam zárni, be akartam fejezni ezt, de nem,... Ti lelitek örömötöket ebben, nem én!

Az bezzeg nem számít, hogy más(ok) megbánt(anak) engem, az én érzéseim szinte nem is számítanak (legalábbis mindebből ez látszik), hogy ki mennyire és hogyan bánt engem meg. De én ugye figyeljek mások esetleges érzékenységére, érzésire. Ez érdekes és igazán kedves,... Már miközben olvastam ezeket a hozzászólásokat, már ideges, dühös, de főleg elkeseredett és nagyon szomorú lettem. A végén már tényleg úgy érzem, hogy nagyrészt hiába teszek bármit is, jönnek kötekedő, félreértő, lenéző, leszóló és gúnyolódó emberek, amiből már nagyon elegem van! Már megmondtam, hogy nem vagyok sem okoskodó, sem lenéző, se hisztis, se pedig beképzelt! Ennyire nehéz ezt elhinni és megérteni végre?! Nem is ismertek engem (ahogy NANA is mondta nekem, hogy én se ismerem őt, ami nagyrészt igaz)! Ráadásul én akkor se vagyok gúnyolódós, lenézős és káromkodós, meg hasonlók, mikor nem vagyok épp jókedvű, ahogy most is! Én és gyakran Lengabor is tudunk magunkon uralkodni, normálisan írni, akkor más(ok) megtehetné(k) ezt!

Kagomét nem én hoztam szóba, hanem Lengabor, igazán köszönöm, hogy egy reakcióm miatt fenyegetni kell engem és velem együtt a petíciómat,... Akinek nem tetszik, ne írja alá és ne írjon ide, nem kötelező! Én már rég nem akartam Kagoméval foglalkozni, erre meg ez történik,... Én vele már nem akarok beszélni, de róla se! De akkor más se hozza szóba többé! Ha mégis, akkor majd nem reagálok rá, legalábbis igyekszem.

Amely oldalakon nem volt kérve, se tiltva, hogy a vendégkönyvbe az (vendégkönybe ráadásul biztosan többen néznek be általában), hogy ne hirdessünk, akkor persze, hogy ott hirdettem, hisz nem volt tilos és láttam, hogy más is megtette a hirdetését minden rossz következmény nélkül! Az ilyen oldalon persze, hogy hirdettem, ahol nem tilos, ez logikus (én legalább nem szóltam, nem szólok bele, hogy ki és hol hirdet, vagy sem)!

A ! jelek nem azért léteznek, hogy ne használjuk őket! Nem értem, hogy 1 darab ! jel miért akkora baj némely mondatom végén, ami arra való általában, hogy kihangsúlyozzuk, komolyabbá és élénkebbé tegyük az adott mondatot. Ha mondjuk 3-mat használok, vagy ennél többet több mondat végén, akkor még megértem, ha ijesztő, vagy ilyesmi, de így nem! Nem értem, miért ekkora baj, hogy itt Eszter a nevem, máshol több helyen meg he84. A he84 a monogramom, mely egyben a legelső nickevem. Mások is vannak szerte a neten, akik itt, meg ott más nicknevet is használnak. Több helyen vagyok he84, de máshol más nicknevem is van.

Egy chat-es vita rémlik (ott már nincs chat hosszú ideje, a szerkesztője törölte) egy Kagome kedvelő oldalán, mely oldal igenis tetszik nekem, de én ott csakis a főszerkesztőnek írtam pozitív jellegű javaslatokat és javításokat. Ő maga írta az oldalán, hogy fogadja a látogatóktól a kritikákat és a javaslatokat az oldalhoz (legyen az elírás akár helyesírásban, akár bármi másban)! Erre meg igazán köszönöm, hogy én lettem ott leszólva, mert írtam neki, mások elkezdtek belém kötni, direkt bosszantani undorító módon stb.,... Majd kiderült, hogy a szerkesztője gyakran nem ér(t) rá. Csak mert meg mertem említeni, hogy egyszer majd talán lesz egy Inus oldalam, ahol pontosítok és bővítek bizonyos infókat, nem azt jelenti, hogy ez bunkóság, meg hasonlók! Inkább örülni kéne kíváncsian várva okulásképp, vagy hasonló. Pozitívabban is lehetne hozzáállni a dolgokhoz és nem azt nézni, keresni hogy hogyan kössünk bele a másikba és hogyan gonoszkodjunk vele, meg hogy ő rosszat akar stb.! Nem vagyok ilyen és nem ezt kellett volna, nem kéne! Nem kéne a rosszat feltételezni! Azért mert ott, vagy bármely más Inus oldalon valaha írtam, az nem leszólás, nem okoskodás, hanem segítés! Sajnálom, ha ezt páran, vagy többen mégis annak veszik, ez nem az én hibám, mivel javasolni és segíteni nem lehet sokféleképpen. Nem leszólás, de tapasztalatból és több megfigyelésből tudom, hogy sok rajongó bizonyos dolgokban téved, nem elég informált az ügyben, ezért van az, hogy segítettem és helyesbítettem némi infót! Emlékszem is egy oldalra, ahol a szerkesztő kifejezetten örült, hogy segítettem neki helyesbíteni ezt-azt. Kagome életkorát és az ezzel összefüggő suliját a mangából is tudom, de eredetileg is tudom az animéből is (részben a Final Act végén derül ki), nem én találtam ki, mert igenis úgy van, ahogy írtam! Itt az anime és a manga nagyon is hasonlít egymásra, igaz vannak itt-ott kisebb-nagyobb eltérések, de nem olyan jelentősek. Aki ismeri a mangáját is, az tudja, aki meg nem, az utána nézhet és összehasonlíthatja, ha akarja. Az animében pedig van pár helyen szinkronbaki, ez a Kagome sulis dolog is beletartozik. Azt nem tudom, csak a magyarban van-e így, vagy japán és angol szinkronokban is. Ha igen, ha nem, helytelen. Főleg mivel mangában nincs külön említve, hanem ott simán látszik (vagy néha jobban látszik), mint ahogy idővel az animében is. Erre meg mert segíteni akartam, mertem jó szándékkal, máris (megint) le kell szólni engem,... Nagyon unom! Sokszor láttam a sorozatot figyelmesen, így elég sok mindent tudok, sok mindent észrevettem, leszűrtem, tudok róla, amit sok rajongó nem (több helyen ezt tapasztaltam, még külföldi oldalak némelyikén is) és ezért írnak némileg hibás és/vagy hiányos dolgokat róla. Elnézést, hogy nekik mertem segíteni, nem leszólni,... Sajnálom, ha ezt páran negatívan, rosszul fogják fel. Na de hogy még valaki azok után is ragaszkodik ehhez annak ellenére is, hogy elmondtam neki, hogy mi a helyzet és semmi bántást nem szándékoztam tenni, az már nevetséges és buta dolog, már bocsi,...! Azért, mert valaki sok mindent jól tud valamiről, az nem feltétlenül okoskodás, meg hasonlók, hanem valós alapjai vannak! (Így akár az orvosok, tudósok és a tanárok is okoskodóak, lenézőek lehetnének, mert némely dologról többet tudnak, figyelmesebben tanulmányozták, látták.) Nem ellenségeskedve, negatívan kéne felfogni és lereagálni, hanem örülni kéne neki!

NANA pedig szó nélkül hirdette itt a petícióját, mégse szóltam le, nem jártam el ellene! De utólag én bezzeg kaptam, hogy hogy mertem én ezt ő nála hirdetni. Igazán kedves,... Annak ellenére, hogy az InuYasha is egy anime, függetlenül attól, hogy mikori. Inkább örülni kéne, nem pedig ellenségeskedni. Ráadásul ő is hirdetett több oldal vendégkönyvében, meg "itt hirdess" könyvekben. Úgyhogy jó lenne, ha senki nem akarná nekem megmondani, hogy mikor és hol hirdetek, mert igenis olykor fontos! Én se szólok bele máséba, főleg akkor nem, ha témába illő! És én már rég nem írtam NANA petíciójához, mondta is, kérte is, hogy ne írjak oda, mert le akarja zárni az egészet. Én csendben tudomásul is vettem aztán, erre meg ő jön ide ezt tovább feszegetni! Hát igazán köszi,...

Lengabornak csupán javasoltam egy böngészőt, ő meg nekem egy torrentletöltő kliens progit. Nem értem, hogy ebbe (is) miért kellett negatívan és kötekedve beleszólni,... Nem szabtam meg neki (másoknak se), hogy mit tegyen és mit nem, csak leírtam az okaimat normálisan, majd ő is ugyanezt tette, nem volt ezzel semmi bajunk. Vagyis tanács és infócsere volt az egész, semmi több!

Én már nem akarom ezt se folytatni, se újrakezdeni, hanem ténylegesen le szeretném zárni! Aki nem hisz nekem és ezek ellenére még mindig lenéz és/vagy haragszik rám, az lehetőleg ne írjon nekem és hagyjon végre békén! Részemről ez az egész lezárva (főleg ha más se folytatja)! Aki ennek ellenére mégis folytatja, akkor ő se jobb, akit a petíció(m) sem érdekli igazán és aki nem veszi figyelembe mások érzéseit, amit bezzeg tőlem elvár (én igenis figyelembe veszem)! Mindezt normális(abb)an is meg lehetett volna beszélni, nem így és pláne nem ilyen hosszasan elnyújtva! És nekem ez az egész nem öröm, aki meg így véli, az nagyon téved! Tehát lezártam, ennyi!



Engem a Just Anime Dubbed TV vízjele nem kifejezetten zavar a részeken, csak néha egy kicsit. De te tudod Lengabor, mindenki azt és úgy tölt le, ahogy és amit akar, meg persze ahogy tud. Mint mondtam, talán majd én is megszerzem a vízjel nélküli jobb minőséget belőle, de nem biztos. Még meglátom.

Itt a 7. aloldalon a vitalapon korábban bővebben leírtam valakinek reagálva több kisebb-nagyobb hozzászólásban, hogy miért nem lenne jó elejétől leadni újra az Inut, aki gondolja, az olvassa el! Akit meg érdekel az első 6 évadja, az vagy megszerzi valahogy DVD-n, ha tudja, vagy keresgél a neten és megnézi online-ban, avagy letölti. A letöltése a sorozatoknak nem illegális (nincs anyagi kára), pláne ha már adták anno tévében egy ideig, vagy végig! Ennyi erővel ne adjanak semmit se tévében, mert nagyrészt ingyen nézzük meg, nem pedig megvesszük,... Egyáltalán nem az a fő célja a petíciómnak, hogy DVD-n adják ki. Az csupán egy lehetőség akkor, ha nem folytatják tévében a leadását, akkor lenne jó DVD-n, mint utolsó lehetőség. A célja az, hogy magyarul folytassák tévében a 100. vagy 110. rész utántól. Ha folytatják az Inut, azt este 8-9 után kell 16-os korhatárral, mert anno az RTL Klub emiatt is hagyta abba, hogy túl korán adták, amikor sok kisgyerek is látta. De egyéb oka is volt. Azért is van megosztás, letöltés az ügyben, mert rég adták le és nem végig, folytatni meg nem akarják a leadását, így persze, hogy a többség letöltve szerzi meg, ha egyszer másképp nem tudja (főleg ha a piac is haldoklik)!

Aki szerint nincs értelme a petíciónak (tudtommal sok petíciónak nem sok eredménye szokott lenni, de próbálkozni, reménykedni lehet és van úgy, hogy megéri), az kérem ne jöjjön ide és ne szóljon bele semmilyen formában se, mert semmi szükség arra, nem azért van! Köszönöm.

Lengabor

#240

2012-11-27 23:25

Eszter: ha gondolod, már megszerezheted a hivatalos angol szinkronos epizódokat, hiszen az első 13 rész, tehát a The Final Act fele hivatalosan is megjelent BD-n (Blu-ray lemez), 720p minőségben (ami nagyon szép és éles képet ad), és ahogy az várható volt, le is lehet tölteni. Hátránya, hogy a mérete elég nagy (6.98 gigabyte), de ez ilyen minőségnél teljesen megszokott. Nem mellékelek linket, nehogy valaki belekössön, de a korábban általam említett oldalon megtalálható.

Eszter
A petíció szerzője

#241

2012-11-28 00:01

Hát nem tudom, de azért köszi az infót. Nekem fontos a formátum és a méret is. Hát én több GB-os formában biztos nem szedem le sehonnan se, bocsi. Ennyire azért nem éri meg és mint mondtam én nem vagyok minőségkényes, még akkor se, ha vízjeles. Hogyha részenként AVI, vagy WMV, vagy MP4, vagy MKV, vagy MPEG formátumú és nem több részenként maximum 400 MB-nál, akkor esetleg igen. De különben nem. Ennek ellenére köszi, majd még meglátom lesz-e kisebben ezek közül valamelyik formátumban. Nekem még tökéletesen megteszi a vízjeles jóval kisebb és valamivel közepes minőség feletti is. Hogy örökre, vagy sem, azt még nem tudom, majd még meglátom. Ám regizős (már hogyha regizős) oldalról nem valószínű, hogy leszedem, ha majd netán leszedem. Bár régen úgy hallottam, hogy állítólag a VirtualDub-ban valahogy le lehet szedni külön a vízjeleket, de ez nem biztos, avagy nem minden esetben. Bár sajnos tudom (főleg tapasztalatból), hogy a VirtualDub a legtöbb esetben kényes és főleg AVI-kat hajlandó csak megnyitni. Te mit tudsz erről?
Lengabor

#242

2012-11-28 00:33

Nem regizős oldalról töltöm, teljesen szabad, bárki számára nyílt oldal, mindössze annyit kell tenned, hogy a keresőbe beírod a nevet (elég, ha csak annyit írsz inuyasha, de a konkrét név itt: [Daman] Inuyasha The Final Act 01-13 BDRip [720p Dual-Audio]), kiválasztod a számodra megfelelőt, rákattintasz, aztán kattints a GET THIS TORRENT linkre, indítsd el, és már tölti is. Amit a 227-es hozzászólásban linkeltem példaként, arról az oldalról van szó. Az egyes részek méretei itt 480-tól 687 MB-ig terjednek, formátumuk a 720p-ből adódóan mkv. Valószínűleg lesz kisebb méretű, sima HD vagy DVDrip verzió, de egyelőre ez van. Tényleg csak a minőségkényeseknek éri meg, mert amúgy nagy pazarlás 25 perces tartalomért ennyi helyet áldozni.
A VirtualDub valóban inkább csak az avi-kat szereti. Életemben egyszer használtam, talán 2008-ban, mert a South Park részekből el akartam távolítani az angol hangsávot, hogy csak a magyar maradjon, de az lett a vége, hogy a magyar hang össze-vissza elcsúszott a szájmozgáshoz képest... Tölthettem le az egészet elölről, ráadásul akkortájt még a torrentet sem ismertem, így egyesével szedhettem újra a több mint 150 körüli részt. Egy örökkévalóságig tartott.

Itt van két youtube videó arról, hogyan lehet eltüntetni a logókat. Talán hasznosnak találod őket.

http://www.youtube.com/watch?v=OhaSOHImHfo

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=5qKxF7dGWaI&feature

NANA

#243

2012-11-28 14:06

Eszter: Se többet, se kevesebbet nem mondok, csak ebből az egészből annyit jött le nekem, hogy saját magadat igyekszel sajnáltatni, hibáidat nem látod be! Mellesleg ez nem igaz hogy én hirdettem itt a petíciómat, tudtommal te voltál az első aki ezt megtette! Mellesleg, Zsolti-kun is úgy vélte hogy töröljük a bejegyzéseket, főleg az olyanokat, mint egyesek hirdetni elkezdik a saját petíciójukat! A másik javaslatodra még a válasz: Nem azért jöttem ide hogy tovább is vitázzak veled, hanem azért hogy megvédjek valakit, mert te folyton szóvá teszel valakit, ha valaki azt a nevet megemlíti, jó lenne ha vissza fognád magad és nem sajnáltatnád állandóan saját magadat! Arról sem én sem mások nem tehetnek róla hogy te vonzód a rossz akaratokat, ha ezen tudnál is, és akarnál is akkor tudnál ezen változtatni! Arról sem tehetek hogy te így gondolod a dolgokat, gondolj amit akarsz. NEM mondtam egy szóval se hogy ne hirdess a petíciódat, csak már képzeld el én is BAROMIRA UNOM hogy mások jönnek hozzám PANASZKODNI MERT ESZTERKE NEM BÍRJA BEFOGNI A POFÁJÁT! Akkor én mitévő legyek? Egy barátot muszáj megvédenem, mert a barátom/barátnőm! De ha neked ezek a szavak nem hatottak meg, sem most és sem a régebbi és utóbbi bejegyzéseim akkor erre nem tudok mit tenni! Pont te mondod hogy nem akarsz megbántani senkit? Pont te? Lengabor azért nem mondja meg neked a frankót, mert ő békeszerető! Rajtam kívül sokan egyet is értenek mind azzal ahogyan TE viselkedsz! Mellesleg nem attól komoly az ember csak mert jeleket használ... -.-" Ebből is látszik hogy te nagyon gyerekes vagy és nem érted meg az embereket! Ennyi erőből én is annyi felkiáltó jeleket használhatnék, hogy jaj én menő vagyok és komoly meg minden szent sz*r -.-" Az sem igaz hogy káromkodtam, pedig megérdemelnél többet is, annál jobbat! Ha csak sajnáltatni tudod saját magadat, akkor nagyon sajnállak, de tényleg, sajnálom hogy ennyire okoskodó vagy! Segítség?? Te és a segítség??? :D Na ne röhögtess...
Eszter
A petíció szerzője

#244

2012-11-28 16:44

Köszi Lengabor, még meglátom. Mint mondtam egyelőre tuti az, hogy nem biztos. A vízjel leszedést meg szintén meglátom még, de azért köszi a segítséget.

Mondtam, hogy nem szeretnék további vitát! De úgy látom nem érdekel és te leled ebben örömödet, plusz elárultad ezzel, hogy nem szereted a békét. Hát igazán remek,... A ! jel igenis azért van, hogy használjuk, nem arra, hogy kerüljük, sajnálom ha neked az írásjelek mértékletes használata gyerekes és menőzésre ad okot (ha menőzni akarnék és gyerekes lennék, szinte minden mondatom végén 3, vagy több ! jel lenne). Egy szóval se mondtam, hogy csak az írásjelektől lesz komolyabb az adott mondanivaló, én azt mondtam, hogy az is komolyabbá teheti, jobban kihangsúlyozhatja azt. Sem menőzős, sem okoskodó, sem gyerekes (de igenis értem az embereket, a legtöbbet biztos, inkább te és még páran nem értetek engem), sem a többi említett nem vagyok, akár elhiszi valaki, akár nem (ti sem ismertek engem igazán)! Hidd el, ha én nem fognám magam vissza, elég nagy baj lenne az! Visszanéztem és a 9. aloldalon a #211-es hozzászólásod végén igenis hirdetted itt a petíciódat. Arról nem én tehetek, hogy félreértenek, hogy rosszat hisznek rólam és hogy nálad panaszkodnak! Már rég nem írtam oda. Ha valamit tudok, akkor igenis segítségadásból, jó szándékból informálok másoknak, nem pedig okoskodok (a végén már nem fogok merni, mert ki tudja mikor lesz ilyesmi megint, ha mégis megteszem, akkor ritkábban és óvatosabban)! Erről bőven írtam feljebb, még példákat, de ahogy látom, vagy nem érdekel téged, vagy el se olvastál mindent. És azért, mert valaki megemlített korábbról valakit, amire én konkrétabban mertem reagálni, az még nem kéne, hogy tragédia legyen! A bántó, lenéző, nem megértő és gúnyolódó szavak soha nem fognak se meghatni, se érdekelni! Márpedig főleg ezt kaptam, mikor senkit nem bántottam! Az a baj, hogy félreértenek páran és teljesen felfújják az egészet (most is itt tartunk) veled együtt! Nem értem miért, lehetnétek megértőbbek, de az már túlzás és nevetséges, hogy annak ellenére se történik meg, hogy elmondtam, mi a helyzet és hogy nem annak van szánva, aminek páran értelmezik! Titeket ez nem érdekel, vagy nem tudjátok megérteni. Épp ezért nem értelek meg titeket, sem a hasonlókat nagyrészt, mert semmi bajt, kárt nem okoztam sehol se, de mégis fel vagytok, vannak háborodva!

Én már nem akarom ezt se folytatni, se újrakezdeni, hanem ténylegesen le szeretném zárni! Aki nem hisz nekem és ezek ellenére még mindig lenéz és/vagy haragszik rám, az lehetőleg ne írjon nekem és hagyjon végre békén! Részemről ez az egész lezárva! Aki ennek ellenére mégis folytatja, akkor ő se jobb, akit a petíció(m) sem érdekli igazán és aki nem veszi figyelembe mások érzéseit, amit bezzeg tőlem elvár (én igenis figyelembe veszem)! Mindezt normális(abb)an is meg lehetett volna beszélni, nem így és pláne nem ilyen hosszasan elnyújtva! És nekem ez az egész nem öröm, aki meg így véli, az nagyon téved! Tehát lezártam, ennyi! Mostantól minden ezt folytató, vitára utaló, minden vita, kötekedő, nagyon off és egyéb ilyesmi tartalmú hozzászólást törölni fogok! Ugyanis nagyon elegem van, semmi konkrét értelme nincs az egésznek és csak mindannyian idegesek leszünk, elnyújtjuk off-al az egészet, amire nincs szükség, pláne nem petíciókon!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-11-29 20:32


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-11-30 14:43


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-12-09 20:32



Vendég

#248

2012-12-10 23:01

OKÉ
h.barbi

#249 Kérem adják már ki

2012-12-26 19:41

Én is nagyon szeretném, ha kiadnák magyar szinkronnal vagy legalább DVD-n kiadni. Így tényleg nagyon sok bevétel lenne belőle. Rengetegen várják már :)
budha

#250

2013-01-14 14:18

Nem értem miért nem adták végig. Ez nem korrekt azokkal szemben, akik nézték a sorozatot. Egy brazil szappanoperával ezt nem merték volna megcsinálni!