Tiltakozunk a GYED és TGYÁS összegének csökkentése ellen

egykismama

#51 Re:

2012-01-19 15:02

#23: -

Ezzel csak egy baj van...az Unióban egyedül Magyarországon nem lehet megélni még két fizetésből sem, nemhogy egyből.

Rendben töröljenek el mindent, ne legyen thgyás, gyed, gyes, szociális juttatások. De LEGYEN MUNKA, AMIT FIZESSENEK MEG! Jelenleg éhbérért dolgozik majd mindenki.


Vendég

#52 :((

2012-01-19 15:25

Az a baj, hogy még most is hiszünk a kormányoknak! Mert nyájasan körbe fonják az embert egy-egy választáskor, és akkor utána 4 év pokol jön! Nem értem, mivel nagyobb munka az, amit pl a parlamenti dolgozók csinálnak. Mert ha az munka, hogy csődbe hajtom az országot, akkor uccu neki, jelentkezek!Mi meg dolgozunk 3 műszakban 60ezer ft ért, hogy majd a thgy és a gyedünk legyen legalább 45-50 ezer ft. És akkor jön a hideg zuhany, hogy még ez sem. Kérdem én hogy a fizikai munka nem ér annyit , mint a parlamenti üléseken való alvás? Amiért havi 1-2 milliókat visznek haza? Na abból el is lehet tartani 5 gyereket. Nem kell a gazdagoktól elvenni semmit! Csak reálisan kéne osztani. De itt a baj, hogy hozzák, nyakra főre a törvényeket, és csak a népet szítják:( Ez a cudar valóság.Világ életemben 2 babára vágytam, mert nekem az az ideális család képe. Most a 7 hónapos kisfiamnak nem mondhatom ha majd megkérdezi miért nincs testvére, hogy azért, mert akkor éhen halnánk:( Soha nem kértem segélyt, mindig is dolgozni akartam, mert én nem más nyakára akartam gyereket szülni, de ha még azt sem hagyják, hogy a munkám után megkapjam ami igen is JÁR akkor itt már nincs miről beszélni.

Vendég

#53

2012-01-19 15:48

Aláírtam,bár sok mindent nem fog érni,mert kétlem hogy nagyon foglalkoznának a dologgal a kedves törvényhozók!!Hisz lássuk be nem sok jót törvénykeztek az érdekünkben,őket nem érinti ezért szarnak ránk EMBEREKRE!!!!!

Vendég

#54

2012-01-19 16:00

Nem ertem ezt a magyar kormanyt mit akar meg kisajtolnii a szegeny ember penztarcajabol mikor igyis olyan szegemyek az emberek.az ok penztarcajuk meg vastagszik.

Vendég

#55 Re:

2012-01-19 16:01

#54: -  

 


Vendég

#56 Re:

2012-01-19 16:02

#54: -

Pontosan ezt,hogy vastagodjon a pénztárcájuk!!!

Anyuka87

#57

2012-01-19 16:05

Aláírtam,de sajna nem fog érni semmit!!Ne vagyük el a kedves parlamentben ülök,olvasók esetleg alvóktól azt a pénzt ami "jár"nekik??Miért ne??Mit csináltak az ügyben hogy egy picit jobb legyen a helyzetünk??(azért csak egy picit,mert szarból nem lehet várat építeni,de próbálkozni azért lehetne!!)Mi 6-szor gondoltuk meg,hogy a 6 éves kisfiam kapjon e kishúgit vagy sem!"SAJNOS"a szívünk erősebb volt mint az agyunk,félre ne értsétek imádom a kislányom,de ha belegondolok hogy ebbe a ki..szott szar életbe szültem akkor verem a fejem a falba!!!A páromnak az első babája mert a fiam nem tőle van 19 évet várt rá!!!!!Most ott tartunk,hogy oké megvan de ebben az 1 évben nem sokat volt vele,sőt!!2 műszakban,két munkahelyen dolgozik,hogy Ne halljunk éhen!!És így is 1 honapban 170000ft a bevételünk,de ebből elmegy 140 az albérletre,pelusra ovira.A fent maradó 30000 -ből kell megoldani a bérletet a kaját!!1 hónapban.Nem tudom ti hogy vagytok vele nekem nem megy!!Lehet hogy Én vagyok a béna de nem !!Úgy hogy kedves törvényhozók figyeljetek fel ránk,mert eljön a mi időnk és akkor ti fogtok könyörögni nekünk!!!!Szebb Jövőt!!!

Vendég

#58

2012-01-19 16:14

Nem csökkenteni kéne ezt az összeget, hanem növelni! A maximum összegből is épp, hogy meg lehet élni, ha az ember tisztességesen fizeti a számlákat és a lakáshitelt v. albérletet! Hogy akarja az ország vezetése arra sarkallani a népet, hogy szaporodjanak, ha nem hogy nem támogatják a kisgyermekeseket, hanem elvesznek tőlük! Tudja azt a kedves kormány mennybe kerül egy pelenka, egy tápszer, egy nem kötelező, védőoltás, mennybe kerülnek a babakelengyék, még ha az ember használtan veszi is meg, tudják mennyibe kerül a hozzátáplálás során vásárolt élelem?? Önök szerint ezek összeszámolása után ebből a pénzből amit egy kismama kap meg lehet tisztességesen élni?? Ha igen, akkor a saját bérüket miért nem csökkentik az átlagbér összegére, bár még az is magasabb ettől??
VerAnna

#59 Re: Re:

2012-01-19 16:15

#51: egykismama - Re:

Köszönöm szépen, erre szerettem volna rávilágítani!

Nem a szociális juttatásokat kellene finanszírozni odafentről, itt lent meg arra hajazni, hanem megteremteni annak a lehetőségét, hogy:

1. egy fizetésből szűkösen, de meg lehessen élni

2. két fizetésből vígan lehessen tengődni

3. ne okozzon problémát a munkahelyre való visszatérés (adva legyen a gyerekfelügyelti kérdés megoldása, mégha fizetősen is, de az ne legyen olyan összeg, amire a fizetésből nem futja)

4. no és persze ne csak elviekben várják tárt karokkal a visszatérni vágyókat, hanem ténylegesen

Talán alapvetően ezek megteremtésével már csak az a réteg nyavalyogna a támogatások csökkentésével, akinek amúgy sincs kedve munkába állni.

Ezen kívül még sorolhatnám a javaslataimat, de azt hiszem előbb a bkv-hoz adom be a pályázatomat, mert amit a metróval műveltek, azt én kevesebb pénzből is képes lettem volna így elrontani, ha nem jobban :-P


Vendég

#60

2012-01-19 16:24

Orbán papa gyere ide 12000ft családim élj meg belöle

Vendég

#61 Re:

2012-01-19 16:34

#23: -

És hova rakta a gyereket?Csak mert én még azt sem tudom elképzelni, hogy a 3 év után hova megyek!Ki visszi a lányom oviba ?ki megy érte, ha én is reggeltől estig dolgozom meg a párom is?És a bölcsiért is fizetni kell már!


Vendég

#62 Re: Re: GYED kontra GYES

2012-01-19 16:35

#14: - Re: GYED kontra GYES

Akkor sem egyszerűbb a helyzet, ha két szülő van a családba, mert az egyik kidolgozhatja a lelkét is, hogy legyen miből élni! Ha nincs nagyszülő v rokon, aki el tud menni a gyerekért v. vigyáz rá ha beteg. Mert ugye egy munkahelyen se nézik jó szemmel, ha a szülő táppénzre megy. Ha nem marad bent túlórázni azt sem nézik jó szemmel, de akkor ki hozza el időbe a gyereket az oviból v. bölcsiből??


Vendég

#63 Re: Re:

2012-01-19 16:35

#61: - Re:

Teljesen egyet értek Veled!


Vendég

#64 Re: :((

2012-01-19 16:37

#52: - :((

_Nálunk ugyanez a helyzet........... kétségbeejtő.... :(

 


Vendég

#65 Re: Re: Re:

2012-01-19 16:38

#59: VerAnna - Re: Re:

Teljesen igazad van! Egyet értek! Azt nem értem ezeket odafentről nem látni??? V becsukják a szemüket???

 


Vendég

#66

2012-01-19 17:08

Miért szálka a kisember a politikusok szemében?
Sárba tiportak és még a lábukat is belénk törlik!
Minden EU-s meg IMF- es törvény vonatkozik a Magyarokra csak a munka bérek nem?
Azt nem veszik észre, hogy itt minálunk nincs normális bér, meg Gyed stb..?

Vendég

#67

2012-01-19 17:30

Kismamák, gyesen és gyeden lévők, tiltakozzatok ti, is főleg azok, akiknek kevés a gyedük, hiszen az övék még kevesebblesz.

Vendég

#68

2012-01-19 17:43

Én mint nagymama írtam alá a petíciót.
Mivel három unokám jövőjéről, és gyermekeim nyugalmáról is gondolkodó nagymama vagyok.
A jelenlegi munkanélküliség okaként, én sajnos segíteni nem tudom Őket anyagilag, mivel a jelenlegi "Aktív korúaknak" adományozott összegből se rezsit nem lehet fizetni, se közlekedni nem lehet, így csak éhen lehet halni!!!

Vendég

#69

2012-01-19 17:52

Annyi bőrt húznak le rólunk, amennyit csak lehet. Férjem tanár, 5 éve nem kapott fizetés emelést, kérdezem én, a kenyér ára nem változott azóta? Most meg a kisgyerekes családokat rövidítik meg, közben meg azt hangzotatják, hogy kevés a gyerek...

Hol az igazság? :-(

kismama

#70

2012-01-19 17:54

Vajon foglalkozik majd ezzel a petícióval valaki?


Vendég

#72

2012-01-19 18:02

SZÉGYEN!!!!!!!!!!!!!!!!
*-+

#73 Re:

2012-01-19 18:03

#23: - Vajon mennyit ért anno az a 9900 ft? minden ilyen drága voltm mint most? Az jó lesz, hogy majd neked fizetik a nyugdíjadat ezek a gyerekek akiknek most 3 évet "fizetsz". persze majd amelyik dolgozni fog, mert sajnos eléggé fellazult az összetétel :( Vajon azoknak akik börtönben éldegélnek, pl. akik úri rabok stb...azoknak hány évet fizetünk? A gyerekesektől sajnálod a pénzt? Régebben nem volt ennyi ember az utcán, ott annyira nem volt megengedett, hogy így csődbe jussanak az emberek, mindenkinek volt munkája... Párom reggeltől éjfélig dolgozik,és én is otthon dolgozom 2 gyerek mellett ,amióta a pici 1 éves lett, mégis az ember már azt se tudja, hol szoritson jobban a nadrágszíjon.  És az Eu-ról annyit hogy igen ott 6 hónapot tölthetnek otthon fizetve,,,de az apuka simán eltartja a munkájával a családot. Ott simán kifizetik az albérletet, az autót, az évi 1-2 nyaralást, a márkás ruhákat, a modern életet. És ott van hely az ovodákban-bölcsödékben, ott munkahelyi bölcsödék vannak, ott a cég biztosít rövidített munkanapot, ott nem tömegnyomor van a csoportokban , ott modern jól felszerelt bölcsik-ovik vannak és még sorolhatnám. Ott az anyuka nem apropénzért megy vissza dolgozni, hanem normális fizetésért. Míg itt magyarán szólva hugyért-szarért szakad meg az anyuka amikor visszamegy dolgozni és senkit se érdekel, h. a gyerekek még az elején max 1 hetet bírnak ki betegség nélkül , a többi 3 hét betegségben, ami szintén legalább 10 ezer ft-okat emészt fel,,,persze még többet is ,mert sorra lebetegszik mindenki a családban.  Én azt mondom a fenti hozzászóló igen irigy és ronda hosszászólást produkált. Aki tisztességes és dolgozott rendesen annak igen is meglegyen a lehetősge , hogy normálisan felnevelhesse gyermekeit. Még az is szülhessen akit nem vet fel a pénz. Persze a teljes nyomorba ne akarjon az ember szülni, mert abból tényleg nem az államnak kell őt kiásnia , de az államnak ilyen drágaságok mellett nem elvenni kéne még a rendes emberektől. Mert ugye mi tartjuk el az államot is, meg a jóban csücsülő bácsikat is :(


Vendég

#74

2012-01-19 18:50

Így válaljanak a magyar nők gyereket(gyerekeket)???Hogyan,miből????

Vendég

#75

2012-01-19 19:24

...