Tiltakozunk a GYED és TGYÁS összegének csökkentése ellen


Vendég

#126

2012-01-22 22:06

emberek ne engedjük hogy még kevesebb pénz jusson a gyermekünkre!

Vendég

#127

2012-01-23 07:29

Hiába minden, ha ott fent valamit eldöntöttek, mi kevesek vagyunk. Sajna még mindig több az aki anyagilag jól áll, mi sem bizonyítja jobban mint a kormánypárt melletti tüntetés. Szégyen ránk nézve amit a kis emberekkel művelnek.

Vendég

#128

2012-01-23 13:57

Köszönet mindazoknak akik erre a kormányra voksoltak.

Vendég

#129

2012-01-23 15:20

Egyetértek a sok előttem szóló anyukával! Szomorú, felháborító és igazságtalan a csökkentés! Aki minimálbérért dolgozott, örült, hogy van munkája, és nem ő tehet róla, hogy a munkáltató rajta akart spórolni! A kormány mikor veszi már észre, hogy az emberek nagy része milyen körülmények között él??? Hogy magyarázzam el az 1 éves gyerekemnek, hogy nincs mit enni??? Nem vagyok híve a luxus dolgoknak, de már a mindennapi betevő falat is luxusnak is számít??? Elhiszem, hogy tele pénztárcával, tele hűtővel, biztos munkahellyel, kipihenten könnyű megszorító intézkedéseket hozni, főleg, ha ez őket nem is érinti! Csak 1 hétre lennének a mi helyzetünkben...
elkeseredett

#130

2012-01-23 15:49

Én nem vagyok könyvelő, de mivel 2011-ben szültem a 2010-es keresetemet vették figyelembe tehát annak a 70%át kaptam gyedként. 78000 -70%-a kb 54000 ft.. Szó sem volt adójóváírásról.. most meg ennek címén vesznek el kb 13600 Ft.ot. Nem értem.. Ja és mondanom sem kell, hogy nem frankón voltam bejelentve- tehát úgy jártam mint más, kb az 1/4-ét kaptam a régi keresetemnek.. Á.. dehogy Viktor- nem halunk éhen.. hányingerem van az egésztől.. MAGYARORSZÁG ÉN NEM SZERETLEK

Vendég

#131

2012-01-23 16:24

én nem kérem, hogy vegyenek el attól akinek most több jutott- mert nem sajnálom- de nem hiszem, el, hogy nem lehetne megoldást találni azoknak akik amúgy is nagyon kevés gyedet-tgyást kapnak. minket miért kell ellehetetleníteni..egyszerűen nem értem. 20 éve fizetem az állam felé amit kell.. 38 évesen mertem elmenni szülni- és most ott tartok egyedülállóként, hogy éhen fogunk halni- ilyen rezsi és kaja árak mellett.. egy ilyen szemtelen és pofátlan döntés miatt. Miért nem azokra vonatkozik ez akik még most tervezik a gyerekszülést-miért minket állítanak kész tények elé? azért mert nem tehetünk semmit??? felháborító
vendég

#132 Re:

2012-01-23 20:02

#131: -  

 Nem értek veled egyet, hogy miért nem azokra vonatkozik akik még csak tervezik a gyereket. Nekik, nekem talán jobb lesz? Nem kell annyi pénz mint neked? Szerintem mindenkinek fixen kellene ezt is adni, mint a gyest, csak nem olyan nevetséges összeget. 80000-100000 .- tal én például elégedett lennék.


Vendég

#133 Re:

2012-01-23 20:56

#23: -

Ezzel csak az a baj ,hogy ma már ha családod van ,és nőből vagy nem vesznek fel sehova dolgozni,nem kötelesek visszavenni a munkahelyedre ha szültél az új munkatörvény miatt,nincs annyi bölcsödei hely amennyi elég lenne ahoz ,hogy protekció nélkül el tudjad helyezni a gyerekedet,plusz gondolom nem volt frankos hiteled sem ,ami a duplájára nőtt ,és mindez mellett én is "csak " egy gyereket szeretnék felnevelni ,és egy 51 m2-es olcsó panelban lakni,amire úgy kuporgattuk össze a pénzt ,hogy legyen kezdő tőke.Teljesen más világ volt 16 évvel ezelőtt ,mint most ...A többi uniós országgal pedig nem kéne összehasonlítani Magyarországot ,mert ekkora szar ,mint itt nincs máshol.


Vendég

#134 Re: Re:

2012-01-24 06:42

#132: vendég - Re:

Tudom, hogy elsőre igazságtalannak tűnik-én fogalmaztam meg rosszul.. arra gondoltam, hogy más az ha tudom,hogy pl nincs normális gyedem.. mint amikor számítok rá- és úgy csökkentik egyik pillanatról a másikra..Ha most lenne tervbe véve, hogy gyereket akarunk egész másképp mérném fel a helyzetet, és nagyon átgondolnám, hogy szüljek-e.


Vendég

#135

2012-01-24 12:49

Mintha családbarát politikát hirdetett volna meg a kormány annak idején. Vagy rosszul emlékszem?

Vendég

#136

2012-01-24 15:56

Remélem sok édesanyához/édesapához eljut ez a petíció, és végre történik valami ebben az ügyben!

Vendég

#137

2012-01-24 23:21

Én nagyon szívesen odaadnám a TGYÁS-t a kormány tagjainak hogy próbáljanak megélni belőle!A gázszámlámat nem futja és akkor még hol van a többi fizetni való,több millió forinttal havonta a zsebembe én is könnyen lennék!

Vendég

#138

2012-01-26 20:25

Ez a legnagyobb arcátlanság amit kitaláltak eddig nem szégyellik ki venni sok-sok gyermek szájából azt a 8-9 ezer forintnyi ennivalóra költhető összeget???????????

Vendég

#139

2012-01-27 13:13

Én csak a miérteket látom..Miért kell ezt?Miért velünk? Miért a gyerekeinkkel...Miért mindig lentről kezdik???
Mit akarnak még de most komolyan..Polgárháborút??

Vendég

#140

2012-01-27 13:49

fogy a magyar ember,több gyereket akar a kormány .MINEK? MIBŐL?nem tudják a fiatalok saját magukat fönn tartani! hát még gyereket nevelni!a tisztelt urak ott a parlamentben könnyen ugatnak az anyagi biztonságukat össze lopkodták már.jó lenne ha nekünk a NÉPNEK is adnának már valamit a népnyúzáson kívül.elveszik a rokkantsági nyugdíjat, a rokkantsági járadékot,most már csak a gyes és a többi hasonló juttatás marad lassan na és az éhen halás! ami sok-sok családnál lassan be is következik ilyen árak és megszorítások mellett.még annyit hogy kérjük a t kormányt az EURÓPAI UNIÓT, vagy bárki mást aki tud TEGYEN MÁR RENDET ebben az országban.adjon végre a szegénynek és vegyen el a gazdagtól.remélem a TEREMTŐ ATYA most már meg segít bennünket s ki-ki meg kapja ami jár neki!!!!!!!!

Vendég

#141

2012-01-27 14:39

Én GYES-en vagyok, kitörölhetem vele a seggemet!
Ha tehetem minél előbb itt hagyom a családommal ezt az országot! Szánalmas mit meg nem tesznek az emberrel! És meg is fogják, mert tudják hogy a többségnek nincs választása!

 

Jó dolog ez a petíció, de nem fog semmi sem változni!

VerAnna

#142 Re: Re: Re:

2012-01-28 23:52

#124: - Re: Re:

Kb. 3 millió nyugdíjas van, rájuk inkább vonatkozik a sajtószabadság kérdése, mint az internet adta szabad megnyílvánulás lehetősége.

Szavazáskor cirka 5 millió fős a részvétel, magas arány esetén, ebből 3 millió a nyugdíjas, szerinted kire voksol a 3 millió? Aki neki több nyugdíjat ígér, meghogy nem lesz gázár emelés... Tudatos félretájékoztatást az interneten nehezebb, ezért nem kell a sajtószabadság. A lakosság eme 3 milliós tagjai, aki a "célközönség" nem is jut internethez.

Mi többiek meg itt höbörgünk mindenért, de a csodás parlamenti "felvonulásokon" nem ezt a korosztályt szoktam látni.


Vendég

#143

2012-01-29 11:12

Az én gyesem családival 37e ft és ebből kell megélni.
Kíváncsi lennék Orbán meg tudna e élni ennyiből a száz gyerekével?!!!
Vendég 2

#144 Re:

2012-01-30 11:37

#17: -

Miért a te hibád? Miért hagytad, hogy NE jelentsen be! Vagy miért nem kerestél olyan helyet, ahol nem feketemunkát végzel. Egyértelműen tudtad, hogy nem vagy bejelentve (vagy nem annyira, amennyire kellene), - ez mindig megegyezés kérdése. Miért másnak hánytorgatod fel a saját butaságod?

Vendég 2

#145 Re:

2012-01-30 11:42

#16: -

Én a "magasabb bérűek" közé tartozom. Bocsi. Ezért cserébe viszont nem napi kényelmes 8 órát dolgoztam, mint sokan, vagy vakartam a hátsóm, mint még többen.

Hanem napi 16-20 órát dolgoztam a szülés előt 14 évig, úgyhogy épp ideje, hogy különbség legyen szorgalom és áldozathozatal, valamint a semmittevés és a lustaság között.


Vendég

#146

2012-02-01 17:34

attól, hogy kevés a GYES, arról nem az Orbán tehet, kedves 143-as válaszoló! A GYES már nagyon régóta ilyen alacsony.

várjuk meg, hogy jöjjön a kompenzáció, mert jönni fog... jönnie kell...

Vendég

#147

2012-02-01 19:40

Egyet értek vele!!!

Vendég

#148 Re: Re:

2012-02-05 23:07

#145: Vendég 2 - Re:

Ne haragudj de veled nem értek egyet. Kíváncsi lennék a munkádra, mert biztos nem egy gyárban dolgoztál, 3 műszakban kemény fizikai munkát. Mert ha végig olvasod a válaszolók többségének nem 100fölött van a gyede. Tehát ők valószínüleg nem irodai ülő munkát végeztek. A két kezű munkát soha nem fizették meg úgy ahogy te azt gondolod. Én is diplomás vagyok, de még is 3 műszakban gyárban dolgoztam, izzadtam, sokszor 12 óráztam, és mind ezt pihenő nap nélkül. Még is 70 ezer ft volt a fizetésem. De panaszkodni nem lehetett mert kellett a munka. Tehát, ezzel nem bántani akarlak, csak ne hidd azt, hogy aki ide ír az irodai munkás.

Sara

#149

2012-02-06 15:08

És így szaporodjon a magyar....Mire vállaljanak gyereket???
Jutka68

#150 kompenzáció...

2012-02-07 10:34

Mivel nem én kértem a családi kedvezményt, hanem a férjem veszi igénybe, elvettek a gyedből 8.290Ft-ot. Ha kérem a "kompenzációt", ő bukik el kb. 9.000Ft-ot a fizetésből. Akkor most hogy is van ez?
Ha vki tud jó megoldást, kérem segítsen átlátni.