Tiltakozunk a GYED és TGYÁS összegének csökkentése ellen

Quoted post

egykismama

#51 Re:

2012-01-19 15:02

#23: -

Ezzel csak egy baj van...az Unióban egyedül Magyarországon nem lehet megélni még két fizetésből sem, nemhogy egyből.

Rendben töröljenek el mindent, ne legyen thgyás, gyed, gyes, szociális juttatások. De LEGYEN MUNKA, AMIT FIZESSENEK MEG! Jelenleg éhbérért dolgozik majd mindenki.

Válaszok

VerAnna

#59 Re: Re:

2012-01-19 16:15:06

#51: egykismama - Re:

Köszönöm szépen, erre szerettem volna rávilágítani!

Nem a szociális juttatásokat kellene finanszírozni odafentről, itt lent meg arra hajazni, hanem megteremteni annak a lehetőségét, hogy:

1. egy fizetésből szűkösen, de meg lehessen élni

2. két fizetésből vígan lehessen tengődni

3. ne okozzon problémát a munkahelyre való visszatérés (adva legyen a gyerekfelügyelti kérdés megoldása, mégha fizetősen is, de az ne legyen olyan összeg, amire a fizetésből nem futja)

4. no és persze ne csak elviekben várják tárt karokkal a visszatérni vágyókat, hanem ténylegesen

Talán alapvetően ezek megteremtésével már csak az a réteg nyavalyogna a támogatások csökkentésével, akinek amúgy sincs kedve munkába állni.

Ezen kívül még sorolhatnám a javaslataimat, de azt hiszem előbb a bkv-hoz adom be a pályázatomat, mert amit a metróval műveltek, azt én kevesebb pénzből is képes lettem volna így elrontani, ha nem jobban :-P