Tiltakozunk a GYED és TGYÁS összegének csökkentése ellen


Vendég

#76

2012-01-19 20:01

Tegyünk ellene...

Vendég

#77

2012-01-19 20:16

még ezt is le akarják venni az emberektől?így szüljön az ember gyereket.arra nem gondolnak hogy azt a gyereket valamiből fel is kell nevelni.

Vendég

#78

2012-01-19 20:43

Szólj hozzá...hova süllyed már ez az ország

Vendég

#79

2012-01-19 20:45

Kérlek, írd alá Te is! Az eddig kapott összeg is nevetséges volt! Mi lesz így ezután?

Vendég

#80

2012-01-19 21:04

Ehhez hozzá szólni,alapból járna aminek járni a kell!
Szégyellje magát az állam,hogy a legkiszolgáltatottabbakat sújtja!!!

Vendég

#81 Re:

2012-01-19 21:47

#1: -

elhiszem hogy nehez, de Magyarorzagon meg mindig sokkal jobb a helyzet mint peldaul Angliaban. nekem 2 gyermeket kell nevelnem semmibol!!!! 39 hetig jar gyes es aqaz is nagyon keves. atszamitva kb annyi mint otthon, csak itt az arak sokkal magasabbak. gyes utan pedig nincs am alami ovoda meg bolcsode. heti 400 font kornyeken lehet talalni ovodat, a mi kornyekunkunk olcsobban nem!  Spanyol orszagban 4 honap gyes jar. gyereket nevelni mindenhol nehez, de mielott mindenki csak nyafog hogy neki milyen nehez, meg kellene nezni hogy masutt mi a helyzet.


Vendég

#82 Re: Re:

2012-01-19 22:08

#13: - Re:

Igen, egyetértek, a nem magyar származású sokgyermekes családoké ma a jövő. Igaz szülőnek lenni, szeretetből gyermeket szülni intelligencia kérdése. A másik oldal inkább az állat mód szaporodás képviselője. Lehet hogy a kormány burkoltan akadályozza a magyar emberek népességnövekedését, közben szószólója annak, hogy jaj de fogy a magyar. Igen, azt már elérték hogy alig szaporodunk. De az anyai ösztönt még nem sikerült kiírtania belőlünk!


Vendég

#83

2012-01-19 22:17

"Egy társadalom fejlettségének legjobb fokmérője, hogy hogyan bánik az öregekkel, betegekkel, szegényekkel és gyengékkel." Hát kedves Magyarország, lószart sem érsz!!! De leginkább azóta, mióta a fityesz gyakorolja a diktatórikus hatalmat a belünket taposva!!!

Vendég

#84

2012-01-19 23:04

Én nem kaptam soha gyedet mert vállalkozó voltam nekem a gyes járt 5 gyereket nevelek a legnagyobb 17 éves a legkisebb 3 éves de mindig muszáj voltam dolgozni ,mert a gyes nem elég semmire.
Nagyon egyet értek az anyukákkal nem jó hogy a kicsiből elvesznek,sok megszorítást át kellett mostanában élnünk ami nem megszorítás,csak azoknak akik pici pénzből élnek.10 éve fizetem a lakáshitelt öt gyerek mellett ,80eft helyett mára már 200eft-ot és lehet hogy a köv,10 évet már nem tudom fizetni,orbán elintézte hogy az utcára menjünk! Én nem a pénzért szültem a gyerekeket,de az a pénz amit kapunk,legalább az étkeztetésre,ruházkodásra elég volt,most számlát és hitelt fizetek belőle,enni meg majd eszünk valamit.Nagyon elrontottak itt valamit!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#85

2012-01-19 23:08

Csak annyit irnék,hogy gondolokozzanak már el milyen összegekről beszélünk miből akarnak még lefaragni???Ebből még tényleg úgy gondolják le lehet??csak járjanak utánna pl.mennyi egy pelenka....

Vendég

#86

2012-01-19 23:09

NE itt faragjanak!!!!!!!!!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-01-19 23:09



Vendég

#88

2012-01-19 23:11

Még mi az amit az Állam el akar venni az emberektől vagy csökkenteni már nem sok mindenhez tud hozzá nyúlni.

Vendég

#89

2012-01-19 23:18

Írjuk alá minél többen,!!!
pufi

#90

2012-01-19 23:44

Már megint a kis emberek szívják meg!!!!!
2 gyermekes anyuka

#91

2012-01-20 00:55

Olyat ne mondjatok,hogy már semmihez nem tud ezután hozzányúlni,mert még kitalálnak vmit.
Nem mondom,hogy nagyon sokat dolgoztam gyermekvállalás előtt,meert nem igaz!8 hónapot dolgoztam aktívan,mert előtte nem találtam munkát,mert mindenhova tapasztalatot kértek,ami ugye képtelenség,ha nem vesznek fel sehova.Lányomnál még mindketten dolgoztunk,de a terhességem felénél a férjemnél csődöt mondott a cég,így munkanélküli lett.Én közben meg veszélyeztetett terhes,így mehettem táppénzre.50.000 ft havonta nem volt sok és abból kellett megélnünk és összeszedni a babakelengyét.Szülés után 1 hónappal talált a férjem munkát,ami azóta is meg van (kopp-kopp-kopp).Albérletet és lakáshitelt nem kell fizetnünk,de saját házunk sincs.(Ezt após mindig a fejünkhöz vágja,de nem érti meg hogy ma már képtelenség házhoz/lakáshoz jutni).Apósnál lakunk.Férjem minimálbéréből plusz az én 50.000 ft-os gyedemből és 12.200 családimból éldegéltünk.Éppen kijöttünk mindig hó végére. (erről jut eszembe: Hogy lehet havi 18.000 a pelus?Nekem 2 gyerekre a pampers 10.000 ft-ból kijön)
Szóval ebből a pénzből úgy gondoltuk,hogy bevállalhatjuk a kistesót.20 hónap különbség van köztük,tehát a gyed alatt született meg.A munkaügyisek azt mondták, hogy a gyedet a lányom 2 éves koráig használjam ki és a fenn maradó időszakra igényeljem a tgyást,mert az már pár ezerrel kevesebb lesz.Aztán majd a másik gyedem is kevesebb lesz.Számítottam rá,így is kalkuláltuk.
De az viszont már kényesen érint,hogy az adójóváirás eltörlése miatt a gyedem a vártnál jóval kevesebb lesz,a férjem 18.000 Ft-os cafeteriáját lecsökkentik 5.000 ft-ra és még a bérét is csökkentik az adó miatt.
Tudom,hogy vannak mások is rosszabb helyzetben.Éltem benne egész gyerekkoromban (4 testvérem van).Anyámék még mindig egyik napról a másikra élnek,holott mindenki dolgozik,de igaz hogy éhbérért.Albérletben laknak,mert anno a bank nem adott hitelt,mert sok volt a gyerek a családban.És anyám szerintem abban is fog megöregedni,mert nincs kiút.
Sok országban szintén úgy élnek az emberek,hogy nincs saját házuk,mert bérlik,de nem teszi ki a fizetésük 70-80 %-át a bérleti díj.

A tehetősebbek (direkt nem a gazdag szót írtam!Bár az is relatív) fizetéséből nem kell elvenni,de nem is kell növelni,ha a szegényektől meg elvesznek.Amit nekik adnának,azt inkább a "rászorulóknak" adnák.Itt van az egyik probléma.

Na mindegy!Nagyon sokat tudnék még írni,de nem akarok senkit untatni!
Köszi ha végig olvasod!
Az aláírás ment viszont!

Vendég

#92

2012-01-20 01:00

Hát igen igy is elég nehéz a kisgyerekeseknek mert a munkahely sem biztos most meg még ezt is csökkentik és azt várják a miniszterek hogy legyen gyerek ???
2 gyermekes anyuka

#93

2012-01-20 01:02

Még hozzá fűznék egy gondolatot!
Ki találta ki,hogy a kétkezi munkás kevesebbet ér, mint aki irodában dolgozik.Ha mindenki tudna tanulni,akkor ki dolgozna a márkás (?) gyárakban,hogy a gazdag meg tudja venni a drága és márkás cuccokat?Ki gyártaná az előre csomagolt ételeket?Ki dobozolná?
Nem értem,hogy miért kell lenézni őket?Engem?
Az egyik tanárom mindig azt mondta,hogy tanuljunk,mert ha nem,akkor mehetünk utca- vagy kéményseprőnek.
Kiakadtam és szóvá tettem,hogy nem kell őket lenézni,mert ha ők nem lennének,akkor mocsokban járhatnánk az utcákon!
A válasz erre: egy szaktanári! -.-'
valaki

#94 Re:

2012-01-20 07:55

#23: -

Igen,csak az unióban van hová elhelyezned a gyermekedet.van pénzed magán bölcsire.nem kell esetleg hajnali 6kor a 2 éves gyerekedet magaddal húznod.ja és nem 50-70 ezer forintnak megfelelő eurót keresnek.nem küldik el alapból a kisgyerekes anyákat,hogy nem kellesz,mert van egy gyereked.


Vendég

#95

2012-01-20 09:58

Esküszöm összegyűjtöm a fiam használt pelenkáit, és megdobálom vele a sok naplopó, parlamenti senkiházit! Valamit tenni kell, az aláírás sajnos ide nem elég! Na persze a pelenka dobálás sem megoldás, de felrobbanok a dühtől!


Vendég

#96

2012-01-20 11:16

Banya nikolett

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-01-20 11:41


:@ :(

#98

2012-01-20 11:42

Személy szerint én is felháborítónak tartom azt, hogy mindig a kisgyermekesektől veszik el a pénzt!! Én másfél évet dolgoztam a Fiam születését megelőző 2 évben, de amikor a Fiam született, már nem volt munkaviszonyom, így közölték velem, hogy a másfél évem a gyed szempontjából elveszett, nem vagyok rá jogosult! Így kapom a netto 25650 Ft-os gyes-t, ami több mint 2 éve be van fagyasztva a családi pótlékkal egyetemben, s idén további 2 évre újra befagyasztotta a "kedves, családbarát" kormány... És a legszörnyűbb, hogy nem tudunk mit tenni, mert igazából senkit nem érdekel a mi problémánk, legalábbis akiket 2/3-os többséggel a parlamentbe ültetett a nép, őket nem... Elkeserítő ez az egész... :(

Vendég

#99

2012-01-20 11:53

Lehetne népszavazást indítani az ügyben, bár törvényileg lehet, nem sokat érnénk vele, de legalább nagyobb visszhangja lenne a dolognak! Nem szabadna hagynunk, hogy bármit lenyomjanak a torkunkon!

Vendég

#100

2012-01-20 12:09

A családban bennünket is érint /ez is/. A lányom 2 picivel van otthon. De, a fiam is szeretne már családot alapítani, ha lenne munkája és biztosítva lenen a megélhetése Magyarországon. Bennünket, a Fidesz jogszabályai sokszorosan sújtottak már eddig is.