Tiltakozunk a GYED és TGYÁS összegének csökkentése ellen


Vendég

#101

2012-01-20 12:39

hát tőbb gyereket ,akar magyrország szerintem meg gondolják az emberek,,

Vendég

#102

2012-01-20 13:33

nekem is ez a véleményem.teljes mértékben igazatok van.remélem elérünk valamit.

Vendég

#103

2012-01-20 13:51

ÍGY IS ALIG LEHET MEGÉLNI HÁTHA MÉG CSÖKKEN A GYED GYES ORBÁN TALÁN NEM TUDJA MENNYIBE KERÜL EGY GYERMEK NEVELÉS MENNYIBE KERÜL EGY HAVI PELENKA S T B...????? ÉS AKKOR NEM BESZÉLVE A MINDEN NAPI BETEVŐ FALATRÓL!!!!

Vendég

#104 Re:

2012-01-20 13:53


Vendég

#105

2012-01-20 14:39

Nagyon remélem, hogy ezt a döntést megváltoztatják, mert ha nem akkor sokan nem mernek majd gyermeket vállalni! A gyed összege még így is nevetségesen kevés volt nem beszélve most!
7

#106

2012-01-20 14:53

Szomorú, hogy idejutottunk! :-(

Vendég

#107

2012-01-20 15:16

Tényleg nem a gyerekektől kellene elvenni azt a keveset is, vannak ebben az országban nagyon gazdag, luxus körülmények között élő emberek, bár azoktól meg nem könnyű elvenni... persze mit tehet egy pici gyerek és egy anyuka, elviseli amit rámérnek....

Vendég

#108

2012-01-20 21:47

Ne csodálkozzanak, hogy egyre többen el fogják hagyni az országot lassan.

Vendég

#109

2012-01-20 23:18

Bárki is kezte, és írta, szívemből szólt. Nagy puszi érte!!!Csabi
xinon

#110 :(

2012-01-21 13:02

3-rom gyermeket nevelünk.A férjemet már így is alig látjuk.Egy egész éjszakán át sírtam mikor meghallottam.Nem tudok visszaménni dolgozni,mert nincs ki vigyázzon a gyerekekre.Bár a nagyok már ellennének egyedül mégsem hagyhatom itthon őket,meg a picit,mert ha ne adj isten valami történik,meghurcolnak bennünket.Én ezzel a pénzel számoltam minden hónapban.Így is éppen hogy kijövünk.Váratlan kiadások várhatnak,nem tudok két forintot sem kifizetni "váratlanul".Lehet,hogy a nagyokosoknak nem számít az a tízezer forint,de nekünk kispénzüeknek EBBŐL KELL MEGÉLNÜNK!!!!!Csak azt tudnám mikor értik meg végre!

Vendég

#111

2012-01-21 16:38

Teljesen 1et értek és fel vagyok háborodva amit a kormány véghez visz a mi kontonkra!!!!!

Vendég

#112

2012-01-21 20:14

Hajrá

Vendég

#113 Re:

2012-01-21 21:59

#99: -

Egyetértek, népszavazás kellene. De gondolom ki vannak arra is találva procedúrák hogy meg legyen akadályozva. Elvégre már rég nem demokráciában, annál inkább diktatúrában élünk!


Vendég

#114

2012-01-21 22:03

Egyébként mit is várhatnánk drága politikus vezetőinktől. Halvány lila gőzük sincs milyen szegénységben élni. Undorító önző büdös férgek. Az emberi fajjal nem egy szinten vannak. Tényleg nem kívánok mást, csak hogy a rák egye meg a családjukat, meg hogy szegényedjenek le úgy, mint mi. Ja és ha van jóisten, valamint ha az élet igazságos, megkapják a jussukat.
Krisz

#115 Re: GYED kontra GYES

2012-01-21 22:15

#11: VerAnna - GYED kontra GYES

2012-től változott a szabályozás a kisgyermekes BKV bérletet illetően: ma már GYES, GYET, GYED vagy TGYÁS folyósításáról szóló határozat (+ budapesti lakcímkártya) bemutatásával igazolható a jogosultság. Tehát a baba születésétől kezdve jár a kedvezményes BKV bérlet!!

Krisz

#116 Re:

2012-01-21 22:17

#99: -

A jelenlegi szabályozás szerint népszavazás nem kezdeményezhető (pontosabban nem lehet népszavazást tartani) adózással kapcsolatos kérdésekben.


Vendég

#117

2012-01-22 01:40

Nesze neked demokrácia. Nem szavazhat a nép szinte semmiről. Önkényuralom és diktatúra. Ezeknél már csak Hitler volt rosszabb.
Krisz

#118 Re:

2012-01-22 10:55

#117: - Nesze neked demokrácia. Nem szavazhat a nép szinte semmiről. Önkényuralom és diktatúra. Ezeknél már csak Hitler volt rosszabb.

Ellent kell mondjak. Tényleg sok olyan szabályozás történt mostanában, ami sérti a jogállamiságot, és diktatórikus rendszer felé vezet, de ez véletlenül pont nem tartozik közéjük.

Már közvetlenül a rendszerváltás után megszületett ez a rendelkezés, elsőként a 1989. évi XVII. törvényben (a népszavazásról és a népi kezdeményezésről), melynek 6. § (1) szerint:

"Nem bocsáthatók népszavazásra:

a) a költségvetésről, a központi adónemekről és illetékekről, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvények;

b) az Országgyűlés hatáskörébe tartozó személyi kérdésekben való döntések (kinevezések);

c) a nemzetközi szerződésekben vállalt kötelezettségek teljesítése, illetve az e szerződéseket kihirdető törvények."

 

... és azóta valamilyen törvényi formában, pár szó módosításával azóta is folyamatosan hatályban volt. Ma ez a rendelkezés az új Alaptörvény része (ÁLLAM c. fejezet, 8. cikk (3) ) :

"(3) Nem lehet országos népszavazást tartani

a) az Alaptörvény módosítására irányuló kérdésről;

b) a központi költségvetésről, a központi költségvetés végrehajtásáról, központi adónemről, illetékről, járulékról, vámról, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvény tartalmáról;

... stb."

Amint látható, kis kiegészítéssel copy-paste, 1989. óta. A korlátozásnak semmi köze a jelenlegi hatalomhoz.

Ráadásul ez egy teljesen logikus és szükséges korlátozás, hisz a nép szükséglete mindig is az lesz minden rendszerben, a saját egyéni érdekeit szem előtt tartva, hogy minél kevesebb adót fizessen, vagy akár ne fizessen adót. Ezzel szemben az állam számára elengedhetetlen az adókból/illetékekből származó bevétel, hisz gyakorlatilag mindent ebből kell finanszíroznia. Ha a törvények lehetővé tennék, hogy a nép népszavazás formájában megvétózza a mindenkori országgyűlés adókivetéseit, az a legideálisabban működő államhatalom esetén is államcsődhöz vezetne pikk-pakk.

Egyszóval nem itt van a probléma gyökere...

Krisz

#119 Re: Re:

2012-01-22 11:00

#118: Krisz - Re:

(Mindezzel nem azt próbáltam kifejezni, hogy az adójóváírás megszüntetése jó döntés. Csupán azt, hogy az ilyen kérdésekben a népszazás engedélyezése annál is sokkal nagyobb kárt okozhatna hosszútávon, mint amekkorát egy-egy rosszul meghatározott adó, vagy eltörölt adókedvezmény okoz.)


Vendég

#120

2012-01-22 11:52

Jogos.Így is alig lehet egy babával megélni,nemhogy most hogy még csökkentettek is.Aztán csodálkoznak hogy nem vagy csak egy gyereket vállalnak a fiatalok.Mire?Pucér fenékre?hiába dolgozunk,akkor is minket piszkálnak.Nem annak csökkkentenek akinek kellene!
Tessék megvonni a milliárdosoktól a családit és egyéb kedvezményeket.
Tessék kedves kormányzók a saját nadrágszíjukon húzni,nem a miénken még jobban!
Megnézném,hogy ennyi pénzből megélnének-e!

Vendég

#121

2012-01-22 12:17

Azthiszem tegnap megkaptam a választ! Míg itt 864 aláírás gyűlt össze, tegnap több tízezren (vagy százezren) vonultak utcára, hogy támogatásukról biztosítsák a kormányt. Azthiszem ez mindent elárul! Csak azt nem tudom, hogy akkor azok az emberek mind 2- 300 ezret keresők körébe tartoznak??? Mert míg a kiadásaink 30- 40%- kal nőttek, a bevételünk 10- 15%- kal csökkent, hála a kormánynak! És nem, nem vagyunk naplopók, és 10 éve dolgoztam szülés előtt, a párom meg már nem is tudom, de az biztos, hogy most is 3 műszakban nyomja az ipart 120 ezerért, hiányszakmában, míg mi alig találkozunk, és lassan a kapcsolatunkra megy a kilátástalanság! És soha életemben nem kértem, és nem is kaptam semmit az államtól. Csak mert azt is írta már valahol egy nagyokos, hogy a GYED- en lévő kismama, ne akarjon már segélyen élni... Hmm, azt én nem alanyi jogon kapom, hanem azért, mert előtte nem keveset adóztam, és szültem egy gyereket, akit el kell tartani!

Vendég

#122

2012-01-22 12:53

hajrá, legyünk minél többen!!!!!!!

Vendég

#123 Re:

2012-01-22 18:49

#121: -

Megnézném azt a több tízezer embert, aki a kormány mellett tüntetett, hogy őket mennyire érintette negatívan az egykulcsos adó és az adójóváírás eltörlése. Mert ha jól tudom kb 80ezer anyukát érint a GYED csökkentés, a többinek nőtt.


Vendég

#124 Re: Re:

2012-01-22 19:50

#123: - Re:  

 Ez a baj ebben az országban! Akit nem érint épp akkor közvetlen, az leszarja. Mert 80 ezer azok száma akiknek csökken, ez oké, de hol vannak azok, akik idén szülnek majd, vagy akik gyereket terveznek! Nekünk nincs autónk, mert nem engedhetjük meg magunknak, de például felháborítónak tartom, ha tényleg kicseréltetik a rendszámtáblákat, csak azért, hogy még több pénzt sarcoljanak ki!

Olvastam olyat, aki közölte: Neki sem volt TGYÁS, sem GYED annó, épp ezért most meg is szüntetné az egészet! A sajtószabadság miatt mindenki fel van háborodva, pedig engem az internet korában ez épp nemérdekel! Mégis mindenki amiatt vergődik! Az, hogy a kisgyerekesek, meg a kiskeresők éhendöglenek, amiatt a kutya nem tüntet! Ez a szomorú!

x

#125

2012-01-22 21:51

Ez úgy rossz,ahogy van!A kormányzatnak azt kellene felfognia,hogy amit 20-30évvel ezelőtt elrontottak,azt most nem lehet 1-2év alatt helyre hozni.Persze valahonnan be kell hozni az államháztartási hiányt,na de miért gondolják azt,hogy ezt csak a nehezebb körülmények közt élőktől kellene,úgy hogy rájuk nagyobb,súlyosabb pénzbeli elvonásokat vetnek ki!?Eltörölték az adójóváírást,ennek köszönhetően az alacsonyabb keresetűeknél,csökken a gyed,míg akik jobb fizetést kaptak,azoknál még,így is több marad!Nem azzal van a gond,hogy a magas keresetűek magasabb Tgyást,Gyedet kaptak!Mert mindenki a fizetésének mérten,arányosan kapta meg ezeket az összegeket!A probléma azzal van,hogy ezen törvény bevezetésével,csak az alacsonyabb fizetésű,minimálbéreseknek kell megint gatyaszíjat húzni!Ez így nem igazságos!
Olvastam a kommenteket,hogy külföldön sem jobb,és ne sírjon a szánk stb....Nos,én nem külföldön élek,én itthon,Magyarországon próbálok megélni.A gyermekem születése előtt 15évig,napi 10-12órákat dolgoztam.Annak ellenére,hogy sok éven keresztül azt mondták,nem lehet babám,megfogant és megszületett a fiam!Most,hogy Gyeden vagyok,még ezt a kevés összegű pénzt,amiért előtte keményen megdolgoztam,még csökkenteni akarják???Albérletben élünk,a párom rengeteget dolgozik,és egy gyermekünk van.Még jó,hogy nincs hitelünk.Albérletet+rezsit fizetünk!Olcsó kajákat főzök,magunknak!A gyereknek,igyekszem a jobbat adni,odafigyelek az étkezésére,az egészsége testi,szellemi fejlődése,boldog gyermekkora többet ér,1000 Orbán Viktornál.De kérdem én?Ilyennek kellene lennie az életszínvonalnak?Aki ezt teszi az országával,azokkal az emberekkel,akiknek köszönhetik a befolyt adókat,pénzeket,azt én nem nevezném miniszterelnöknek!Kicsit el kellene gondolkodnia!!Ha tönkreteszi azokat,akik a munkájuk után adóztak,és már nem lesz több bőr,amit lehúzzon róluk,akkor nem is fog több pénz befolyni az államkasszába.
Elnézést,hogy hosszúra sikeredett,de már egyszerűen dühítő,ami ebben az országban folyik!Tudnék még mit írni...régi rendszer stb...De az már ide nem férne ki,és mások idejét sem rabolnám!
Kérem,aki teheti írja alá!Egyszer az életben,a Magyarok,ne csak csendben tűrjék a kormány pénzhajhászását,hanem legyen végre rend,és szülessen igazságos döntés!!!!