Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6851 Re:

2016-07-08 18:03

#6850: -  

 Isteni!! Akkor hasonló levelet várunk....


Vendég

#6852 Re:

2016-07-09 05:32

#6850: -  

 Lehet tudni, hogy milyen kötvénynél számítottak ki/vontak le hozamtöbbletet?


Vendég

#6853 Re: Re:

2016-07-09 06:39

#6852: - Re:  

 Persze, hogy tudható. QFH-s sorozataink (is) voltak, QFH180406A11,  QFH190220A12,  QFH171109A10 Ezeket nem diszkont áron vette meg az ember annó, hanem vételkor a vételárban kifizette a fordulónap és az adott vásárlási nap közt már felhalmozott hozamot is. Nos ezt a pluszt simán levonták mint valós "hozamot" (mintha a fordulónapon szállt volna be az ember, s onnantól termelte volna a hozamot, holott ugye csak kevesen szálltak be pontosan a fordulónapokon) az előző számításnál, most ezt korrigálják, ebből csurran cseppen vissza valami. 

Sajnos azonban azért itt ne sokra számítson az ember, hacsak nem a fordulónap előtti időben vette a kötvényt (erre viszont a Q-nál kínosan ügyeltek, mindig volt olyankor egy "jobb" másik kötvény ajánlat, vagy nem is volt elérhető az adott kötvény)

Akinek csak QFD sorozata volt, az ne számítson semmire se. Csak QFH és QFF-nél van ez a probléma, akinek ezek voltak, s nem a fordulónap vette őket, azoknak jöhet vissza valami kis aprópénz.


Vendég

#6854

2016-07-09 09:37

még mindig nem vettétek észre, ezek a (QFH,QFD, QFF, STB.) a lakosság szándékos tévedésben tartására trükkök százai+ezrek ,vagyis az öszödi beszédben elhangzott hazudtunk reggel,délben+ éjszaka is. Nem tarsoly Csaba felelős, ez nyilván való, hanem az aki nem biztosítja az egyenlő bánásmódot, és továbbra is félrevezeti a lakosságot, vagyis említetteket előnyösebb, vagy hátrányosabban megkülönbözteti.  


Vendég

#6855 Re: Re: Re:

2016-07-09 11:49

#6853: - Re: Re:  

 Nem kizárólag neked szól a kérdés: mi a helyzet az ingatlankötvények téves hozamszámításával? Van akinél korrigáltak, s mennyit?


Vendég

#6856 Re: Re: Re: Re:

2016-07-09 12:34

#6855: - Re: Re: Re:  

 Én arra sajnos nem tudok mit mondani, mert (hála istennek) az ingatlankötvényekből kimaradtunk... nem tudom hány ember kapott eddig ebből az újraszámolt értesítőből, reméljük az ingatlanosokat is rendbe teszik, BÁR az összkifizetés 1-1,5 milliárdos mivolta ezt erősen megkérdőjelezi...


Vendég

#6857 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-10 07:46

#6856: - Re: Re: Re: Re:  

Be van az is tervezve egy nagyobb botrány esetére, ami kirobbanhat például a tárgyalás során.

Lesz még ilyen, mert nincs akkora szőnyeg, amely alá ezt a rengeteg mocskot be lehetne söpörni, akárhogy is erőlködnek. 


Vendég

#6858 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-10 08:05

#6857: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Te milyen tervről tudsz botrány esetére?


Vendég

#6859 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-10 19:27

#6858: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Tudni nem tudok semmiről, de az ingatlankövény hozamának disznó módon történő elvonására céloztam.

Sokak esetében ez okozta a nullás leveleket, logikusnak látszik, hogy botrány esetén ezt is módosíthatják.

angrybird

#6860 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-11 06:52

#6858: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Édes Istenem! Milyen botrány? Csodálom a naivitásodat... Tisztelet a kivételnek, de bamba birkák országává silányított le bennünket a politika. Nemcsak az elmúlt huszonvalahány év, de az előtte levők is. Nem lesz itt botrány, egy szál sem. Azon sem leszek meglepve, ha holnap (és az azt követő két napon) elhalasztják a tárgyalást. Mindenesetre én ott leszek! És Ti? Lehet menni szerdán és csütörtökön is, mindhárom napon reggel 9-re van kiírva a tárgyalás Budapesten, a Markó utcában.


Vendég

#6861 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-11 09:37

#6860: angrybird - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Nem vitatkozom, mert többnyire egyetértek. De mindig történhet valami ebben a mocsoktengerben. Ha nem hangoskodunk az elszámolások miatt (volt hozzá némi közöm), ezt az aprópénzt se kapjuk vissza. És minden jel szerint, készültek erre. Ezért gondolom, hogy történhet még valami, a birkabégetés erejében sajnos én sem bízok. 

angrybird

#6862 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-11 10:07

#6861: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Akkor Neked is köszönöm, hogy hangoskodtál az elszámolás miatt, mert valami megint csurrant-cseppent. Én az MNB felelősségét firtató ügyben látok némi reményt, ill. hogy az ügy felszínen tartásával rá tudunk dolgozni a többi szennyes ügyre (Szijjártó Péter, ill. a hozzá kapcsolódó korm. szerv ügye, bennfentes kereskedelemmel kapcsolatos infók bolygatása és egyebek), s előbb-utóbb borul a bili....


Vendég

#6863

2016-07-11 11:02

Egyetértve veletek egyetlen egy dolog van amiben vannak kétségeim: van-e ma Mo-on olyan dolog ami egy bili kiborulás esetén hathatós VÁLTOZÁSOKAT fog okozni kormányszinten - legalábbis az átlagemberek VALÓS helyzetének értékelése terén. (mert most ugye nincs munkanélküli, mindenki milliomos, robog a gazdaság, minket irigyel nyugat-Europa (ami amúgy szétrohad lassan persze), 47e Ft-ból meg lehet élni, mindenki annyit ér amennyije van, stb, stb a sor folytatható a végtelenségig, s ebből a  jelenlegi szemléletből nekem 3 dolog jön le: 1, a végtelen cinizmus, az átlagember szó szerint szarnak, idiótának nézése 2, a kábítás, hisz a törzsközönség vevő erre, meg el is hiszi a rizsát 3, a teljes fogalmatlanság, hogy mi is zajlik valójában az országban a felső 10000 hatókörén KÍVÜL.

Van-e ma olyan balhé, buli amiből kormányzati politikus szemlesütve, szégyenkezve jön ki, s ennek hatására átértékeli addigi nézeteit. Mert sajnos szerintem NINCS. Ha a TÁRSADALOMBAN a gondolkozás szintjén nem lesz változás, akkor nekünk annyi - már ami a további kártalanítást illeti. Ha nem lesz szolidaritás, esetleges kormányváltási nyomás, s továbbra is csak a "10 millió elégedetlen elégedett" országa leszünk, ahol az 500e-t kereső kormánytisztviselő is jajgat, hogy milyen rossz (neki), meg FÉL, hogy mi lesz vele, HA olyat merészel tenni, vagy mondani, na akkor szomorú évek jönnek Mo-ra 2018 UTÁN is. Sok jót én nem várok a jövőtől, pedig 2010-ben azt hittem most jön az igazi felemelkedés. (az igaz el is jött, pár tíz, esetleg százezer embernek...)


Vendég

#6864 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-11 11:40


Vendég

#6865 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-11 12:00

#6864: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Az MNB lelkén szárad a Quaestor-botrány?

nepszava.hu|2016. júl 11. 
angrybird

#6866 Re:

2016-07-11 12:59

#6863: -  

 Most erre azt mondom, hogy nincs, de sosem lehet tudni, hogy mikor és mire lobban be a szikra. A hétköznapi szolidaritás nem létező fogalom a mi országunkban, csak nagy természeti katasztrófáknál vagyunk hajlandók segíteni egymásnak. De ott is sokszor a "jó buli lesz" valamint majd a "tábortűznél lesz mit mesélni" elv vezérel bennünket. Gondoltad volna, hogy "rongyos" 700,-Ft internetadóért akkora tömeg megmozdul? Az érdekesen alakult egyébként: okt. 23-án a Blahán jó, ha párszázan voltunk (nem a netadó ellen), okt. 26-án már hömpölyögtünk az Andrássy úton, s ha már ott voltunk, egyből 10 milliós kárt is okoztunk a fidesz székházában (a valós kár 145.000,-Ft volt), okt. 28-án egy őszi kedd estén meg véget nem ért a tömeg Buda és Pest között...

Mindenki csak akkor érzi a bajt, amikor közvetlenül már körülötte csapkodnak a hullámok. Közülünk hányan voltunk pl. a trafikosok által szervezett megmozdulásokon, hányan a magánnyugdíjpénztárak megmaradásáért szervezett tüntetéseken? Gyanítom, hogy nem sokan, max. csak azok, akiknek ott is voltak "érdekeltségei", a többiek nem is hallottak róla, akkor még vígan tették be a pénzecskéjüket a Q-ba, mit érdekelte őket, hogy másokat kiraboltak. Bezzeg, amikor beütött a ménkű, mindenki szaladt fűhöz-fához...

Na, be is fejezem ezt a kis kitérőmet. Egyszer mindennek vége lesz, mint a botnak. Vége lett a fasizmusnak, vége a kommunizmusnak, szocializmusnak, leomlott a berlini fal, felbomlott a szovjet. Egyszer ennek a rendszernek is vége lesz. Nekem van időm, kivárom, s közben vívom a magam kis harcait, csak úgy, a magam szórakoztatására. Csak ami marad utánuk, abban nem lesz köszönet, egy szellemileg-anyagilag végletekig lerabolt, kifosztott ország. Még a polgárháború is benne van a levegőben.


Vendég

#6867 Re: Re:

2016-07-11 13:28

#6866: angrybird - Re:  

 Most jöttem a postáról. Ajánlottak "tuti" jó befektetéseket. Mondtam, köszönöm, volt benne részem, a Q által. Kérdezték mekkora volt a károm. Mondtam, hogy a családon belül kettőnknek 32 milliónál kicsit több. "DE VISSZAKAPTÁK, UGYE ?" Aha, mondom, 23.5 milliót sikerült kifizetni nekik "kártalanítás" cimszóval, ennyit a "visszakapásról". A mai magyar társadalomnak fingja sincs, pld ebben az ügyben is mi a VALÓS ábra (ahogy halvány lila gőze sincs a most tomboló földmutyiról, annó a trafikmutyiról, a magánnyugdíj "kölcsönkéréséről", Paks2-ről, olimpiáról, stb, stb, stb.)

Azt hiszik, amink volt a Q-nál, azt vissza is kaptuk. Ráadásul, mondom, nem csak az utca egyszerű embere (nem megbántva őket) van teljesen "melléinformálva", azok is, akik a munkájuk révén nyitottabb szemmel kellene, hogy szemléljék a világot, az országot. Persze ott meg előjön a tipikus magyar betegség, az irigység és társai. 


Vendég

#6868

2016-07-11 16:08

Holnap tüntetés!!!! Lehet személyesen gratulálni Tarsoly úrnak a remek munkájához is.

Az esemény helyszíne: Budapest, Fővárosi Törvényszék
V., Markó u. 27.
Az esemény időpontja:2016.07.12
Gyülekezés reggel 8-tól
A demonstráció 11 órától kezdődik


Vendég

#6869 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-12 07:33

#6860: angrybird - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

„Édes Istenem! Milyen botrány? Csodálom a naivitásodat...”

Ha az előzményével (6857) együtt újra elolvasod a felháborodásodat kiváltó bejegyzésemet, nem csodálnád a állítólagos naivitásomat, és rájöhetnél, hogy elhamarkodottan háborogsz. Én nem a tárgyaláson esetleg kirobbanó botrányról érdeklődtem, hanem az arra betervezett, tudni vélt lépésekről. 


Vendég

#6870 Re:

2016-07-12 12:14

#6868: -  

 A Quaestor-károsultak nevében mintegy negyvenen tartottak flashmobot a „tisztességes kártalanításért” demonstrálva a Fővárosi Törvényszék épületénél a tárgyalás előtt. http://vs.hu/

 

angrybird

#6871 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-12 14:36

#6869: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Sem nem háborodtam fel, sem nem háborgok. A tárgyaláson ott voltam, két károsult kiabált be, de a bírónő jól kezelte. Semmilyen botrány nem lesz, sem a tárgyaláson, sem a tárgyalás hatására. Fél 11-kor T. védője még a vádismertetés jogosságát is megkérdőjelezte, mondván a becsatolt bizonyítékokkal a méret miatt (mittudomén mennyi terabyte) még a vádhatóság sem lehet tisztában, s akkor hogyan és mi alapján tud vádat emelni, ill. ők a megfelelő védelmet ellátni. T. is szót kért és kapott. Nem lettem volna meglepve, ha a bírónő elnapolja a tárgyalást, de szerencsére nem így történt.

Az ügyész piramisjátéknak igyekezett beállítani, amely kb. 2002-2003 óta tartott, s már az ominózus ingatlankötvények között is vastagon voltak fiktívek, bármennyire is kifizették őket. Szó volt VIP ügyfelekről, opcionális szerződő ügyfelekről, akik nagy pénzekkel játszottak, s ők mindig mindent megkaptak, nehogy boruljon a bili. Szó szerinti kettős könyvelés zajlott, a nemlétező értékpapírokat külön kezelték, stb....s mindezt a felügyeletet ellátó hatóságok orra előtt. Majd igazán érdekessé akkor válik, amikor a védelem is megszólal.

Holnap folyt.köv., sajnos nélkülem, holnap már nem tudok menni. De aki tud, menjen, érdekes.

ÁLLAMI MAFFIA?Q !

#6872 FIDESZ SZAVAZZUNK ?Q ?

2016-07-12 15:49

Családunktól összesen 3 790 000 Loptak el állami segédlettel !  KELLE? MNBANK ? BANKFELÜGYELET ? felelősége hol van ?

Több tizéves megtakarítésunkat kúrtították jelentősen lopással meg . Állam elötte kimenekítette vagyonát !

 Laikusnak maffia összefonódásnak tünik az ügy. Ki tud segíteni ? A dolgozók pénzünk utáni jutaléka nem hozam ?

 Hozamunk megállapításánál állami kamatot legalább az OBA kártérítésnél figyelembe vehette volna ?  VÁROM AZ ÁLLAM 

  KORMÁNY KORREKT MÓDOSÍTÁSÁT ! SOKAN JÓL ÉLNEL AZ ELRABÓLT , LEADÓZOTT PÉNZÜNKBŐL !

A KIRABÓLT CSALÁD ELKESEREDETT, MIKOR A FELSZÁMOLÓ IS LEFEJT ÉS SEMMIT NEM KÉPES ÉRDEKKÉPVISELETRE.

 SAJNOS EZ A VEKT: -TÓL VÁRHATÓ VOLT. DE AZ ÁLLAMNAK EZ HOZZA A HASZNOT. JOBBOLDALIKÉNT mikor a FIDESZTŐL kértem a korrekt jogalkotást, kártérítést leirtak a honlapjukról ? ITT VALLAMI NEM OK ! ÜGYÉSZSÉG DOLGOZZON NE FALAZZON , KÁROSULTAKAT NEM KELL BOLONDNAK NÉZNI, MIKOR ÁLLAMI GARANCIÁT IGÉRTEK 6 000 000 FT-ig, HAZUDTÁK ??

 SEGÍTSÉGET KÉREM . : Temesvári Péter és családja

  06-30-4367137,  Pécs, Türr István u 1/5   7633

KÁROSULTAK PÉNZE AZ HOZAM DE KINEK ?

#6873 PÉNZÜNK HOL VAN ?

2016-07-12 15:55

#6871: angrybird - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 ÁLLAMI MAFFIA IRÁNYITHATJA  AZ ÜGYET LAIKUSKÉNT MEGITÉLVE. ELLOPTÁK ÁLLAMI FELÜGYELET MELLET A PÉNZÜNK NAGY RÉSZÉT . A DOLGOZÓK JUTALÉKJA AMI KIMUTATHATÓ AZ NEM HOZAM ?


Vendég

#6874 Re: FIDESZ SZAVAZZUNK ?Q ?

2016-07-13 06:38

#6872: ÁLLAMI MAFFIA?Q ! - FIDESZ SZAVAZZUNK ?Q ? 

Kedves Temesvári Péter!

Megkérdezhetem, hogy eddig hány tüntetésen volt? Jelenleg ugyanis ez az egyetlen eszközünk az érdekeink érvényesítésére. Ezek a beírások semmit se számítanak.

Tüntetni és kiabálni kell mind hangosabban. Csak akkor fogják majd meghallani, ha sokan és elég hangosak leszünk. Más segítségre nem számíthat, sem Ön, sem a családja, sem senki más. Ideje lenne tudomásul venni, végre felébredni és összefogni!!!!!! 

josh

#6875 Re: Re: Re:

2016-07-13 08:06

#6867: - Re: Re:  

 Nekem cirka 4 millióm maradt ott, de magamat is okolom, hogy nem vettem ki hamarabb a pénzem. Ugyanis pár éve már olvastam róla, hogy nem a nagyobb, átláthatóbb Q zrt, hanem egy kis mögöttes kft bocsátja ki a papírokat. (Azaz valós kötvényt is nagyon kockázatos volt vásárolni!)

Buta voltam. Amikor a bankban 6%-ot kamatot kaptam volna, akkor a Q 9%-ot ígért. Igen a az 50%-al nagyobb hozam reménye tartott ott.

És elhittem, hogy ha szép új irodában, sokféle ágazatban tevékenykedő cégbe "fektetem be" a pénzem, akkor minden csak rendben lehet és jól prosperál a társaság. 

Magam egyébként a pénzügyek után érdeklődőnek, az átlagnál tájékozottabbnak tartom. 

Ja, és tisztában vagyok azzal, hogy ha ellopják a pénzem, akkor az államnak nem kötelessége megtéríteni a károm. Beperelhetném jómagam a Q-t, aztán várhatnék 4-5 évig egy ítéletre. De ha igazat is ad a bíróság nekem, még akkor sem biztos, hogy kapok egy forintot is! A vállalati kötvényesek a hitelezői sor végén kullognak, ezt sokan nem tudják! Tehát előbb kell minden mást a cégnek kifizetni (hitelek, bérek, számlák), és a végén a maradék pénzből(!) a kötvényeseket a csőd esetén.

Ha egy tolvaj ellopja a pénzem, akkor a rendőrséghez fordulok, és nem az államot hibázatom, hogy nem állított rendőrt oda, amerre jártam. Ha a tolvajt elkapják, akkor tőle kaphatom/perelhetem visssza a pénzem, nem az államtól. Ott is megvan az esélye, hogy sosem kapok vissza semmit, mégse jut eszembe a rendőrséget/kormányt hibáztatni.

Ezt sokan nem látják át, hogy most ez történt: a tolvaj helyett az állam fizetett valamennyit. Aki nem fogadta/ja el, az mehet a hagyományos pereskedés útján.

Magamról tudom, hogy buta voltam, de kíváncsi volnék, hogy a többi 32 ezer károsult közül hányan látják be, hogy a következő két csoport egyikébe tartoznak:

1: nem elégséges információ birtokában tették be a Q-ba a pénzüket. 

VAGY

2: tudták, hogy kockázatos, mégis ott tartották a pénzt a magasabb hozamok miatt.