Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6901 Re:

2016-07-14 10:53

#6900: -  

Jól látod! Hogy lehet elvárni a kisbefektetőktől azt, amit a felügyelet pénzügyileg képzett munkatársai se ismernek fel majd egy évtizeden át. Ezért a büntetés, vagyis a hozamok elvonása is jogtalan. Nincs az a független bíróság, amely ezt ne így látná, és ne marasztalná el a felügyeletet. (Persze napjaink hazai bírósága ez alól kivétel lehet)

 


Vendég

#6902

2016-07-15 05:34

"Bocsánatot szeretnék kérni a munkatársaim nevében az összes károsulttól, akik kárt szenvedtek ebben az ügyben, de ezt nem mi okoztuk" - fogalmazott a tárgyaláson Tarsoly Csaba még a bíróság kényszerintézkedésről szóló döntésének meghozatala előtt. Hozzátette: bocsánatot kér "azok nevében is, akik ezt soha nem fogják megtenni, akik a Quaestor-csoportot szándékosan tönkretették, és egyik sem ül itt a vádlottak padján". A vádirattal összefüggésben jelezte, nem tartja valósnak az abban foglaltakat, és minden erejükkel arra koncentrálnak, hogy bebizonyítsák ártatlanságukat. Az ügyészség képviselője mellett helyet foglaló sértetti jogi képviselőknek Tarsoly Csaba azt mondta: közös céljuk, hogy a befektetők a pénzükhöz juthassanak. Arról is beszélt, nincs titkolnivalója, titkos külföldi befektetése, strómanok által kezelt tulajdona, sem magánrepülője vagy jachtja az Adrián, minden pénz a cégcsoportban volt.

 


Vendég

#6903 Re:

2016-07-15 07:22

#6902: -  

 Miből lehet a bíróságon a plafon, hogy nem szakadt le?!


Vendég

#6904

2016-07-15 15:54

Életveszélyesen megfenyegettek egy Quaestor-károsult nőt a bíróságon


Vendég

#6905 Re:

2016-07-15 17:54

#6900: -  

Meglesz ez, nem kétség. Kitartás és türelem kell hozzá. EU bíróság fogja kimondani. MNB felelőssége. 


Vendég

#6906 Re: Re:

2016-07-15 18:01

#6903: - Re:  

 szíjjból gyártották


Vendég

#6907 Re: Re:

2016-07-15 18:05

#6905: - Re:  

Egyre jobban bízok benne. 


Vendég

#6908 Re: Re:

2016-07-15 18:43

#6905: - Re:  

Én is hiszem és tudom, hogy így lesz.


Vendég

#6909

2016-07-16 04:37

"Az LMP ismételten felszólította a kormányoldalt pénteken, hogy járuljon hozzá a brókerbotrányokat vizsgáló országgyűlési bizottság létrehozásához. Az ellenzéki párt szerint az ügy nem állna meg itt, mert szerintük a brókerbotrányokat politikai összefonódások és a megfelelő pénzügyi felügyelet hiánya is segítette."

josh

#6910 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 08:53

#6898: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 A befektetési tanács és a "pénz visszaszerzése" két külön kategória, olvasd el mégegyszer mit írtál, felelősséggel...

A vállalati kötvény a részvény-kereskedésnél is kockázatosabb. A Q-ok többsége fel sem fogja h ez azt jelenti: biztosabb helyen lett volna a pénze egy magyar blue chip részvényben.

 


Vendég

#6911 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 10:58

#6910: josh - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Köszönöm, hogy végre válaszoltál, de most már zárjuk le ezt a témát. Márcsak azért is, mert miközben a legtöbb hazai blue chip vonatkozásában igazad van, de a ha  például Mtel-t vettem volna valamikor 2010-ben 800 Ft körül, és abban ücsörögtem volna napjainkig, akkor most nagyobb bukóm lenne, mint a Q kötvény után kapott kártalanítással. 

Na mindegy, ne rongáljuk ezzel egymást, csak azért írtam, hogy azért lássuk be nehéz és rizikós a befektetések világa.

Azzal pedig nagyon is egyetértek veled, hogy az újratervezésen kell gondolkodni, ahelyett, hogy a sebeinket nyalogatnánk. Én is ezt teszem, bár jelenleg fogalmam sincs, hogy tudnám manapság újrakeresni a kb 15 milliós veszteségemet a visszakapott 10 millióval, valószínűleg sehogy. Remélem neked sikerül, sok sikert hozzá! 


Vendég

#6912 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 11:18

#6911: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 A 810-es MT, a 7400-as OTP-m és a 23000-es MOL-om is szépen nézne ki ha még bennük ülnék 2010 óta... azaz ez is egy "korrekt" kis befektetői tanács volt az illető részéről... tudom, tudom el kell adni a részvényt HA... - csak úgy, mint ahogy a Q papírt is el KELLETT VOLNA adni HA... No meg persze majd Mari néni, meg Jóska bácsi fog napi szinten tőzsdézni, "blúcsipekkel" aha. :)

A FIX hozamú, alacsony kockázatúnak kikiálltott Q papírok agyament kibocsájtását kellett volna megelőzni 2007 (?) től, akkor nem ülnénk MOST a szószban... ezt meg nem mi, hanem más tudta VOLNA ellenőrizni, leállítani, betiltani. S akkor most nincs 220 milliárdos kár 32000 károsulttal.

Újra kell tervezni, adja magát, de mellette nem szabad hagyni, hogy 40-50-60-70%-os kifizetésekkel minden további reményünk a további kártalanításra elvesszen.


Vendég

#6913 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 12:13

#6912: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Miért, te komolyan hiszed, hogy ezt a pénzt viszontlátjuk? Jó lenne, de hogyan?

Én arra gondoltam, hogy a visszakapott pénzzel elkezdek Forexezni, nagy tőkeáttétellel. Ennyi pénzt csak így lehet visszaszerezni, vagy a maradékot is elveszteni.


Vendég

#6914 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 12:42

#6913: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nem akartalak elkeseríten, ezért nem írtam le, de akkor leírom szerintem, hogyan lehet ezzel a pénzzel (értem a te 10 millióddal, hogy 25 legyen belőle) "valamit" csinálni:

1, biztos módszerrel, 30-35 év alatt vissza lehet termelgetni, a jelenlegi kamatszinteknél kicsit magasabb kamatokkal (amik majd eljönnek egyszer - lehet hamarabb mint gondolnánk), soha hozzá nem nyúlva, imádkozva, hogy se az infláció ne robbanjon, se újabb pénzügyi válság be ne üssön

2, Forex, ahogy írod, vagy egyébb "tuti" bulik, amikkel vagy visszanyered a pénzed, vagy minden mindegy alapon, most már a maradék 10 milliót is elveszíted, aztán akkor annyi, "nem lesz gondod". A tőkeáttéttel vigyázz azért, 1:100-as aránynál 1 buktával ugorhat a teljes összeg - s abban biztos lehetsz, hogy nem nagyon fognak időt adni, hogy legyen második kisérleted sajnos. 

Alternatív megoldás: esetleg vállalkozás indítása még a tippem, arra 10 millió elég lehet, egy ötlettel... 

 

Én magam NEM hiszem, hogy viszontlátjuk a pénzt.

DE. Ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes firtatni, forszírozni dolgokat, mert ESETLEG, egy halvány remény mégis lehet - s akkor igaz ÉVEK múlva, de talán rendeződhet az ügyünk. Nem, nem lesz ezekre a mostani évekre kamat, nem, nem 100%, hogy MINDEN visszakapunk, de egy 90%-os megtérülés is jobb mint a 40 esetedben vagy a 75% az enyémben. Lehetnek itt még meglepetések Tarsoly "tarsolyában", a Fidesz is kerülhet kellemetlen helyzetbe, lesznek választások, bármi lehet. Ami a mostanin felül jön pénz az AJÁNDÉK lesz. Természetesen veled egyetértve, kemény idők várnak ránk.

Azonban K-ra nem értek egyet azokkal az ide irogatókkal, akik tényleg elhiszik, hogy csak MAGUNKNAK köszönhetjük a bajt, RÁADÁSUL jönnek az "örök bölcseségekkel" (UTÓLAG PERSZE!!!) a részvények, a kötvények elemezgetésével - ráadásul fordítva ülve a lovon, "elfelejtve" mondom azokat az időket amikor a magyar tőzsdén 30-40%-ot hetek ALATT lehetett bukni, de a kisbefektetőnek - akinek a fix hozamú kötvény is magas mint malacnak a szaxofon - eladják, hogy "tőzsdézni" kellett volna BMEG az elmúlt 5-6 évben... na ja, mert a BudaCash-es tőzsdés aztán marha jól járt. Tudomásul kell venni, NEM a papírok, s nem a tőzsde, hanem a tróger cégek, meg akik ezeket hagyják létezni okozták 2015-ben a magyar emberek pofáraesését (BudaCash, Hungária, Quaestor, bankcsoport csődök). Egyedül "Marcsika befektetőit" nem tudom annyira sajnálni, estükben a tipikus emberi butaság, hiszékenység, naivság áll meg. 

 

 


Vendég

#6915 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 12:45

#6910: josh - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Ember, hogy írhatsz ilyet!

A MOL és az OTP kötvényeivel eddig még sosem volt baj, biztos, bár mérsékelt hozamú befektetések.

Ezzel szemben nézd meg a fenti két részvény árfolyam mozgását. Ha jókor veszed és adod őket, szépen kereshetsz velük, de ellenkező esetben többet bukhatsz mint a Q kötvénnyel (figyelembevéve persze a kártalanítást).


Vendég

#6916 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 13:11

#6914: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Köszönöm, hogy írtál. Sajnos én is így látom a helyzetünket (a Forexet nem gondoltam komolyan, annál jobban ismerem a tőzsdét. Arról nem beszélve, hogy vesztes helyzetből indulva már alig merek kockáztatni).

Ha nem lenne ilyen nagy a veszteségem, lelkileg már rég megszabadultam volna az egésztől, de sajna nem ez a helyzet.

Már én is csak a véletlenben, és TCs "megvadulásában" bízok. Ha hosszabb időre bezárnák, lehet, hogy teríteni fog, biztosan van mit (feltéve, hogy lesz rá módja). Csaltak, de nem egyedül, ezt a napnál is világosabb. Érdemes végigolvasni a különböző oldalakhoz tartozó lapok tudósítását a perről, ez mindent elárul.

 

josh

#6917 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 15:17

#6912: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Eszem ágában sem volt tanácsot adni, köszönöm h kiforgattad a szavaimat.

Mondanivalóm arra irányult, hogy a Mari néni meg Józsi bácsi, aki vállalati kötvényt (pl. Q kötvény) vett, az kockázatosabb dologba fektetett, mintha egy nagyvállalat részvényét vásárolta volna. (Még akkor is, ha fogalma se volt erről.)

A vállalati kötvény értéke a cég csődjekor egyenlővé válik a nullával. Így történt ez pl. egykor a Baumag, meg az E-star esetében is. Ők pontosan annyit kaptak, amennyit a papírjuk ért, azaz 0 forintot. A Q-papírok szintén ennyit érnek! Szerencsénkre viszont volt egy csomó hamis köztük, ezért fizetett a BEVA, mivel a Q Zrt tagja volt és forgalmazóként garantálta a papírok valódiságát.

Hasonlítsd össze kérlek még egyszer a részvények értékét 2010-2016 között a Q-kötvények jelenlegi értékével (azaz 0Ft-al)

 Igen, a felügyelet felelőssége is megkérdőjelezhetetlen! Véleményem szerint ha nincs hamis kötvény, a törvényt sem alkották volna meg, tehát nem kaptunk volna egy árva petákot sem! (A BEVÁ-tól sem, ugye.)

Egyébíránt volt itt olyan hozzászóló, aki egyenesen a kötvényesek tulajdonjogát szerette volna bejegyeztetni a Dunacity projektre...

Neki még egyszer leírom, hogy aki vállalati kötvényt tulajdonol az a kifizetési sorrend végén kullog. (ezért is nagyon kockázatos) Tehát ha borul a cég, akkor kap bármilyen pénzt, ha már mindenki mást kifizettek és még maradt valami a kasszában. A gyakorlatban ez jó esetben a követelés néhány százaléka.

Szintén jöttek itt még a bankká válással, mint pozitív hírrel...

Talán emlékeznek még arra is, amikor a Q tőzsdén is be volt jegyezve, igen furcsa árfolyamozgások jellemezték (B-szekció, de akkor is), aztán egyszer csak eltűnt a börzéről. Érdekes ez senkinek nem szúrt még szemet a fórumon, miért történt, hogy egy kevésbé átláható működésí formába váltottak. (Nyrt->Zrt.)


Vendég

#6918 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 17:19

#6917: josh - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Nekem nagyon is szemet szúrt a Q részvények kivezetése a tőzsdéről. Nem tetszett, mert tudtam, hogy a cég még kevésbé lesz átlátható. Ezért el is akartam vinni az összes pénzem, de ekkor jött a Q bank alapítása. Beszéltem a felügyelettel, azt mondták, minden ok a cégnél, csak nem képzelem, ha nem így lenne, meg adták volna az engedélyt? "Szakértői" véleményükkel támogatták a maradásomat. Előkeresheted a felügyelet honlapjáról, hogy egy esetet kivéve, sohase semmiben se marasztalták el a Q-t, pedig rendszeresek voltak az ellenőrzések. Na, akkor valójában ki is vezetett engem félre? 


Vendég

#6919 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 17:43

#6918: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Röhej ez az egész! Egy transzparens tőzsdei cég orránál éveken át orránál fogva vezeti a felügyeletet, a lakosságot és a pénzügyi szakmát is. Hol van még egy ilyen banánköztársaság, ahol ezt meg lehet csinálni?


Vendég

#6920 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 17:51

#6914: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Lehetnek itt még meglepetések Tarsoly "tarsolyában"

Biztosak lehetünk, hogy vannak ilyenek. Egy ilyen fehérgallérosnak, aki maga köré csavart mindenkint és létrehozta ezt a szövevényes cégbirodalmat, ne lenne menekülési terve, aligha hihető. A letartoztatása előtti két hétben nyilvá nemcsak a vagyonát, de a bizonyítékait is kimentette. És ha nagyon szorul a hurok, fel is fogja használni, és akkor borulhat a bili.


Vendég

#6921 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 18:23

#6917: josh - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Bocsánat, nem a szavaid kiforgatása volt a cél, hanem arra reagálás, hogy a bluechip-es befektetéssel is "elért" volna károsult társunk 25 millióból 10 "hasznot" ha bluechip-be forgat 2010-ben. Erre reagáltam, HOGY ott is lehetett simán jókorát pofára esni. Az a baj, hogy engem szidsz, (én meg téged), közben a kormány, a bankok, a károkozó meg rajtunk röhög, mert a KÁROSULTAK MI VAGYUNK, TE MEG ÉN, MEG A TÖBBIEK, s nem ők akik az egészet okozták nagyrészben...

 

még egy apró dolog: egy cég nem úgy megy csődbe, hogy reggel felkelnek aztán NULLÁT ér egy cég. Ez akkor van ha azt csődbe akarják vinni. A csőd egy (általában hosszabb) folyamat VÉGE, de a folyamat alatt a cég mindig valamennyi értékkel bír - hogy az a valamennyi mennyi, az most más kérdés. Na ha ezt a MOL, OTP tenné (azaz csődre játszana) az ő részvényük is pikk-pakk nullát érne. A Q mint cég NEM nullát ért éveken át, (vagy már előbb csődbe ment/mehetett volna ha tényleg semmit sem ért), csak nem volt tudható a valós helyzete. E valós helyzet tisztázása, megismerése (a publikált adatokon TÚLI bűvészkedés átlátása) meg nem a befektető, hanem a jósok, jövőbelátók dolga. Lenne ugyan szerv arra hivatott, aki a kiadott adatokat ellenőrizve a befektetőket figyelmeztethette volna... itt EZ nem történt meg. Ennek az IGAZI okára - hogy MIÉRT NEM - kellene rájönni, s akkor meglenne az is, hogy KI fizesse a 220 milliárdos kártérítést. (de ez nem egyszemélyes játék (TCS), az kizárt, ahhoz a működési időfaktor, s a kár nagysága is mind mind túl nagy)


Vendég

#6922 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 20:12

#6921: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Senki nem ül a vádlottak padján azok közül, akik felelősek a Quaestornál történtekért. Az elmúlt 25 évben társaimmal felépítettünk egy jól működő cégcsoportot, és nem maffiát, ahogy azt a vádhatóság állítja. Többször döftek kést a hátunkba, mi kihúztuk, megpróbáltuk begyógyítani a sebeinket, és mentünk tovább” – ezt mondta Tarsoly Csaba a Quaestor-per csütörtöki tárgyalásán. 


Vendég

#6923 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-17 06:25

#6922: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Vajon kikre gondol? Csak vádaskodik, vagy egyszer majd meg is nevezi meg őket? Egy biztos, nem csak pénz, de info is lehet bőven a tarsolyában


Vendég

#6924 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-17 07:39

#6921: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 "A Q mint cég NEM nullát ért éveken át..."

Sőt ma sem nulla az értékük. Hallani se lehet róla, hogy mi van a cégcsoport tagjaival, de a céginfoban nincsenek csődbejegyzések. A Lifestyle Hotel például komondottal jól prosperál, és lehet még ilyen a cégcsoportban.


Vendég

#6925

2016-07-17 09:39

Kapott már valaki levelet az újraszámolásról?