Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

Quoted post


Vendég

#108 Re: Mindennapok.

2013-11-22 03:52

#77: pont. - Mindennapok.

Szóval, ha a kutya kárt tesz másban, akkor a gazdi fizesse a kárt és/vagy az orvosi költségeket?!

Rendben!

De előtte kötelezni kéneva vadásztársaságokat, hogy ha a vad kárt tesz emberben, autóban, akkor a vadásztársaság fizesse a kárt és az eü költségeket.

Rendben?

 

Ugyanis ma Magyarországon minden vállalkozás köteles felelősség biztosítást kötni, hogy a tevékenységével kapcsolatos kárt, harmadik fél számára megtérítse! ( őzzel, szarvassal, vaddisznóvel, stb., való ütközés.

Ezen kötelezettség alól egy profitorientált gazdasági társaság a kivétel:

A VADÁSZTÁRSASÁG!!!!

Nekem már volt ütközésem őzzel, casco-t én soha nem kötök, így a vadásztársaságot szerettem volna perelni a kárért. Közölték, ha megteszem, akkor ők viszontperelnek, az elütött őz ára, plusz a vélhető szaporulata, annyiba fog jönni, mint az én károm...

Mintha én üldöztem volna az őzet, hogy elüthessem...

 

Persze tudom, dzsentroid politikusaink és újgazdagék vadásznak, mert az olyan úri dolog!!

 

 

Válaszok

mimin

#205 Re: Re: Mindennapok.

2013-11-25 14:14:07

#108: - Re: Mindennapok. 

 igazad van. ráadásul ha egy kutya megkerget egy őzet, semmi nem történik. velünk is előfordult, és lássuk be, az őz gyorsabb :). a kutya is belátta 2 perc után, és lihegve visszakullogott. nem tudom, hogy milyen kárt okoztunk, ami miatt ki kellene lőni a kutyát, vagy az erdőben is pórázra venni szegényt.