Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen


Vendég

#1

2013-11-21 10:31

Engem kutyásként is dohányosként is halmozottan hátrányos helyzetbe hoztak! ..................
A pontok helyére képzelje oda mindenki,mi a véleményem a politikusokról!

Vendég

#2 Re:

2013-11-21 10:40

#1: -

Én is pont ezt élem át... duplán érzem magam leprásnak és bűnözőnek...


Vendég

#3

2013-11-21 10:43

Nevetséges ami már ebben az országban megy...

Vendég

#4

2013-11-21 10:44

Nagyon jól megfogalmaztad! - bocsi a tegeződésért,de kutyások között ez megszokott. Nagyon elegünk van abból,hogy másodrangú állampolgárnak néznek! Van 4 befogadott, kistestű kutyánk. Oltottak,chipezettek,ivartalanítottak,szocializáltak. Mi nem a forgalmas utcákon szeretnénk velük póráz nélkül sétálni csak a parkokban! Tőlünk telhetően összeszedjük utánuk a "csomagokat" - a bokrok alá azért nem szoktunk bemászni, az úgyis tele van sajnos a kedves kutyátlan emberek által otthagyott szeméttel és egyebekkel! Az meg ugye senkinek sem tűnik fel csak a kutyásokat kell mindenért piszkálni!

Vendég

#5

2013-11-21 10:44

Az utolsó mondatot, én így fogalmaztam volna.
Sok sikert, nekünk.

"Tisztelettel kérjük, ne tegyék számunkra MÉG élhetetlenebbé ezt az országot, és ne büntessenek tovább azért, mert megosztjuk otthonunkat négylábú barátainkkal!"

Vendég

#6

2013-11-21 10:47

Ez abszurd baromság!Mindenki a saját belátása szerint döntsön hogy pórázon vagy anélkül sétáltat.Joga van hozzá!

Vendég

#7

2013-11-21 10:47

Már régóta keresem azt az országot ahol nyugodtan élhetek majd négy gyönyörű kutyusommal.- mert itt nem lehet!!!

Vendég

#8

2013-11-21 10:51

Kérek minden tiszta érzelmű kutyabarát embert, ha valami körülményből kifolyólag most nem is tud kutyát tartani, írja alá. Lehet egy életen át "kötél" végén élni?
rubinka

#9

2013-11-21 10:51

üdvözlök mindenkit,én aláirtam,ugyan külföldön élek,de sürön hazalágotagok,a két kis bolimal,egyszerüen felháborito,és az emberiség legaljasabb emberei hozzák az utobbi idöben ezeket a törvényeket......miért van az,ha én itt kint a városi parkban lemegyek kutyát sétáltatni,poráz nélkül rohangálnak a kutyáim,mi belefutunk más kutyás pajtiba is és a kutya nem szol....minden egyes sarkon kutya toalett,itató,bevásárlo központokba kutyákkal járnak az emberek,elszomoritó,de remélem eljön az idö,hogy az ötletadonknak lesz kötél a nyakukban
Viki

#10 Re:

2013-11-21 10:52

#4: -

Nagy igazság, tényleg a kutyát kell félteni, nehogy injekciós tűbe, vagy hányadékba lépjen! A köztisztaságon nem csak a kutyások rontanak (tisztelet az amúgy nagy többségnek, akik összeszedik a csomagot), hanem például a kiürítetlen gyűjtők is.

Valakit mindig ki kell kiáltani közellenségnek, akkor lehet fújolni...

Amúgy miért is ez a nagy póráz-láz?...

 


Vendég

#11 Re:

2013-11-21 10:53

#7: -

ausztria....itt bevásárolni járok a kutyáimmal,meg orvoshoz közösen,senki nem szol

Anette

#12

2013-11-21 10:59

azt nme értem hogy Németországban Ausztriában és hasonló helyeken miért kezelik a kutyákat szinte emberként????és itt miért nem???bemehetnek az élelmiszer boltba is itt még a ruházatiba se engedik be őket.olyan rossz hogy amikor lemegyünk sétálni pórázzal lehet csak...pedig az a boldogság és öröm amit látok rajtuk amikor elengedem és arra mehetnek amerre akarnak hát minden pénzt megér :)))


Vendég

#13

2013-11-21 11:00

Jó lenne, ha végre Magyarország is eljutna arra a szintre, hogy a kutyák nem haszonállatok, meg nem is vadállatok, hanem TÁRSAK!

Vendég

#14

2013-11-21 11:03

kedves anett ez sajnos igy van,én ha bevásárolni megyek jönnek velem,senki nem szol érte egy rossz szot se,csak uton ut félén azt hallom jajj de édesek és milyen okosak.......az orvosi rendelöbe bejönnehetnek velem,az éttermekbe mindenhova.....utoljára mikor otthon voltam 8 föt akartam ebédelni meghivni a városomba,azt mondták kutyával nem mehetek be,megemlitettem 8 fö enne,és nem kis pénzt hagynék itt egyböl lehetövé tette a tulajdonos.....nem bánom hogy elköltöztem magyrországrol

Vendég

#15

2013-11-21 11:07

Örülök,h ez a legfontosabb kérdés az állat fronton.Ez oly mértékig sérti szerintem a kutyik érdekeit,h magam részéról már állatkínzónak vélem.Végre lett olyan határozat mely tiltja az 5 méternél rövidebb láncon tartást ,erre most a lakásban tartottakat kényszerítik 2 m-nél rövidebbre ,vagy lakásban tartásra .Ez szerintük nem állat kínzó?Vagy vegyük elő a vadászkutyákat velük folyton törvényt fognak sérteni?Röhejes lesz amint egy vizsla,vagy egy kotorék kutya a póráz végén fog vadászni.Ismét egy tervezet amely semmiféle átgondoltságot nem takar,azért sem mert a legritkább esetben hallani lakásban tartott kutyákról melyek bárkiben kártokozó támadást intéztek volna ember ellen.Így azt gondolom ,h aki ezt az őrületet kiötlötte soha sem élt kutyák közelében .

Vendég

#16 Re:

2013-11-21 11:15

#7: -

Londonban lehet, en meg pl.szajkosarral nem lattam itt kutyat :)


Vendég

#17

2013-11-21 11:15

Az állam túl sok mindent kíván szabályozni. Semmi, ami megnyomorítja emberek, gyerekek, állatok létét nem kerüli el a figyelmüket. A kutyáknak igen is szükségük van egy kis szabad mozgásra, futásra. Minden gazda maga tudja, hogy melyik az a kutya amelyiket pórázon kell vinni. Állatkínzás!!!!

Vendég

#18

2013-11-21 11:15

Ez egy nagy baromság, a dohányosok után most a kutyásokra szállnak rá. Ennél nagyobb problémája nincs is ennek az országnak! Mert a cigin és a kutyákon kívül szerencsére minden a legjobb, és a legnagyobb rendben van! :P

Vendég

#19

2013-11-21 11:18

kutya szâmâra fontos a szabadsâg.Pâr ember nyakàra kellene pl jò erős kötél....
Miriam

#20 Re: Re:

2013-11-21 11:19

#16: - Re: Miért is hordanám a yorki 3 kg-os kutyámat pórázon és szájkosárral?

 


Vendég

#21 Re:

2013-11-21 11:20

#7: -

Hollandiát ajánlanám. Mikor ott jártunk 2 éve a 38 kilós, azaz nagytestű vizsla-kopó keverék kutyinkkal, csak ámultunk és bámultunk. Hágában, a Novotel melletti park minden ösvényének a bejáratán tábla: kutya pótáz NÉLKÜL sétáltandó! Minden kutya és gazdija totál kedves, barátságos volt. Akinek a kutyija kevésbé volt szociális, pórázon volt, mert a gazdi tudta, mindenkinek jobb úgy. A tengerparton pedig azt a mennyiségű, szabadon és boldogan együtt rohangáló kutyimennyiséget! Igaz, ez márciusban volt, a strandszezon előtt, amikor tilos kutyival ott sétálni. De mindenki tudja ezt és respektálja. Télen a kutyák boldogsága a fontos még a strandon is :o)

Rimi

#22 Re: Re:

2013-11-21 11:20

#16: - Re:

Szájkosár használata jelenleg tömegközlekedésen kötelező, illetve veszélyesnek nyílvánított egyedeknél!

Miriam

#23 Re:

2013-11-21 11:20

#15: -

Egyetértek!

Mona

#24

2013-11-21 11:20

"Tisztelettel kérjük, ne tegyék számunkra élhetetlenné ezt az országot, és ne büntessenek tovább azért, mert megosztjuk otthonunkat négylábú barátainkkal!"

NEM,NEM kérjük,hanem KÖVETELJÜK!!!!Elég volt a meghunyászkodásból!Meg aztán mire fel is??-talán jogaink is vannak nem csak kötelességeink!-nem de??!Ezért tudnak minden szart a nyakunkba varrni,mert mert folyton csak udvariasan kérünk,szarnak rá/nk és igába hajtja a fejét mindenki,mondván úgysem tudunk mit tenni.Hát ilyen hozzáállással nem is!Követeljük és ellent mondást nem tűrünk!Ennyi.Akinek meg nem tetszik ki is nyalinthatja!-kezdheti az enyémmel! ;)

Vendég

#25

2013-11-21 11:21

Én biztos, hogy továbbra sem fogok pórázon sétáltatni egy vizslát. Neki lételeme a száguldás, az erdő. Ettől megfosztani olyan, mintha mi nem léphetnénk ki az otthonunkból soha többet.
Felháborító kezdeményezés. Külterületen kit zavar egy kutya??? Akkor legyenek a rókák és a többi vad is pórázon? Nem a gazdis kutya szokott támadni, hanem az éhes kóbor eb. De az ő létük is az emberi felelőtlenség eredménye.