Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

Akácvirág

#1101 Akácfa

2014-02-09 20:18

Az akác, azonkivül, hogy a legjobb, és a legtöbb mézet adja, a leggyorsabban növő, legmagasabb hőértékü tüzifa.
Soha nem voltam kommunista beállitottságu, de ennyire még az oroszok sem avatkoztak bele az ország belügyeibe.
Ne hagyjuk, hogy az EU-nak nevezett gittegylet azt csináljon velünk, amit akar, és ne kelljen valamennyi diktátumát végrehajtanunk!!
Még a magyar nóta is igy kezdődik: Akácos út, ha végigmegyek rajtad én... Tehát az akácfa az Hungarikum, igazi magyar fa, mely bölcsőnk, asztalunk, és egyben koporsónk is lehet.
Tehát a születéstől a sirig egészen elkisér.


Vendég

#1102

2014-02-09 20:20

Szeretem az egészséges akácmézet ebből nem engedek.
A tar vágás után gyorsan növő keményfa akác pedig felbecsülhetetlen érték.
Puci

Vendég

#1103

2014-02-09 20:39

szerintem is legyen az akác HUNGARICUM!

Vendég

#1104

2014-02-09 20:39

Az akác immár megtelepült és alacsony,mezőgazdaságilag kevésbé hasznosítható területek szinte egyetlen alkalmas,több célra hasznosítható fafajtája.Méhészeti,asztalosipari és tűzifának való felhasználása szinte mással nem helyettesíthető.A betelepítése is nyugatról történt.Őspéldánya a Bábolnai Ménesbírtok udvarán ma is látható.
Jucus

#1105

2014-02-09 20:45

Az egész világon Magyarországon a legjobb minőségű az akácfa ,,persze hogy nem tetszik a ˝nagy hatalmaknak˝,inkább a nyárfát kellene irtani!

Vendég

#1106

2014-02-09 20:45

A méhek és az akácméz igen fontosak kis hazánknak.
Az akácfa nagyon sok célra kiválóan hasznosítható.
Az EU meg csak foglalkozzon az uborka görbületével, ha nincs jobb dolga és ne a mi akácfánkkal.

Vendég

#1107

2014-02-09 20:48

Aláírásomat megerősítem.

Vendég

#1108

2014-02-09 20:52

Nagyon szükség van az akácra

Vendég

#1109

2014-02-09 20:53

szeretném,ha a Magyar fehér akác és a méze-hungarikum lenne!!

Vendég

#1110

2014-02-09 21:00

Természetesen, kötelességünk védeni a nemzeti kincseinket!

Vendég

#1111

2014-02-09 21:23

Védjük meg amíg lehet,az akácfákat, mert szükségünk van a Magyar méhészek által készített mézre, NE KÜLFÖLDRŐL HOZZUK AZT IS BE!!!!!!!!!!

Vendég

#1112

2014-02-09 23:17

Az Árpád iskolában , hallottam először az akác erdők jótékony hatásáról . Dóry Péterné Tanitó néni aki , úri asszonyként tanítónő lett és a háború után az Alföldről mint kitelepített ,hadiözvegy tanítónőként Budafokra került . A negyedik osztályban osztályfőnökünk lett, igazi partrióta nevelést adott nekünk.,Kemény volt , féltünk a szigorúságától , de imádtuk. Apja alföldi gazdálkodó volt és nagy híve volt a z alföldi futó homok 19 . századi megfogásának.Elmondta , hogy került Amerikából az Alföldre. Sok osztályfőnöki órán arról beszélt , hogy a homok földeket megkötő védő erdősávokkal apja is elérte , hogy paprikát termeltek sok hektáron valahol a Duna -Tisza közén, ezért tudott tanítónő lenni. . Szidta a Tisza örőltetett szabályozását a 19. században ,ami miatt is elindult az ősi magyar pusztán a homok és majdnem sivatag lett. El vitt minket a budafoki temetőbe , amikor virágzott az akác és az Árpád utcában akác virágot gyűjtöttünk és figyeltük a méhek dongását.Egy életre szóló élmény és intelem a természetről 1952-ből.
1953-ban Székely Kálmán bácsi osztályfönökünk és természetrajz tanárunk , szintén alföldi,Ö csizmás , bajszos ember volt ,azt mondta , ha az akác virágzik és érzed az illatát vége a fagynak és biztos szép nyarunk lesz ., Erre vágytam a hadifogságomban .Mi gyerekek megdöbbentünk és kimentünk vele az iskola udvarba és belélegeztük az akác illatát. Erre a két tanárra , mindig emlékezem akác virágzáskor és senki mástól nem kaptam ennyi hazaszeretet érzést , mind ettől a két csodálatos tanártól. Sajnos ök, hamar elmentek Budafokról , hova , nem tudom ?
Aki az akácot itt Mo. -on nem tűri , az vétket követ el
fonyódi ferenc

Vendég

#1113 Az akác valóban HUNGARIKUM !

2014-02-09 23:19

Kb. 80 email- címre továbbítottam a peticióra való felkérést . Ebben több parlamenti képviselő neve is szerepelt . Nyilván azért küldtem tovább ennyi embernek , hogy rajtam kívül ők is nyilvánítsák ki egyetértésüket aláírásukkal . ( Z. I. )
Akác rajongó

#1114 Re: Re: Re: Akác - az igazság

2014-02-09 23:27

#974: - Re: Re: Akác - az igazság

Sajnálom, hogy így látod!

Engem semmilyen szakember sem fog meggyőzni arról, hogy az a fa, amely tavasszal szemet gyönyörködtet, mesés illatot áraszt, mézet ad, nyáron árnyékot vet, megél olyan talajon is, amelyet elhordana a szél, ha nem kötné meg a gyökérzete, télen a kandallomból áradó meleget neki köszönhetem, a parkettám belőle készül ...  Nem sorolom tovább, de hogy az a fa kártékony és irtandó lenne. ... Ez a fa 30 év alatt vágásérett, és jó minőségű, feldolgozható keményfát ad. Egyetlen hazai fafaj sem képes erre. Na ez a szálka szúrhatja a legjobban az EU szemét.

Nem vagyunk egyformák, nem gondolkodunk egyformán, és ez jól is van így. Én azt kívánom, hogy a józan ész győzzön, mert a "csak' szakemberekkel sokszor megégettük már magunkat. Természetesen a kettő nem zárja ki egymást, ismerek józan eszű szakembert is.

Meddő vita ez, az egymással egyet nem értők között  Ha nem érzed érdemesnek ezt a fafajt a védelemre,  akkor ne védd. Ne írd alá ezt a petíciót. De arra kérlek, hogy tartsd magad a döntésedhez, és zárj ki mindent az életedből, ami a fehér akáccal összefügg. Légy résen, mert a füstölt szalonna meg a kolbász is ide tartozhat!

Üdvözlettel


Vendég

#1115

2014-02-09 23:28

Szólj hozzá!...

Vendég

#1116

2014-02-10 00:26

Az akácosok ki irtása csak egy beteg gondolat lehet - inkább ültessünk
akácfát és tavasszal élvezzük az illatát és csináljunk a virágágól finom szörpöt, akácmézzel.!!!!
ifjpalyizoltan

#1117 Kiváló ötlet! (Re: )

2014-02-10 01:20

#674: -

Kedves Hozzászóló!

 

Kiváló ötlet! Májusban országos akácvirágzás ünnep. Ilyet úgy sem nagyon lehet látni másutt a világon. Javaslatát nagyon támogatom!

 

Baráti üdvözlettel!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#1118 CO2 (Re: )

2014-02-10 01:24

#683: -

Kedves Hozzászóló!

 

Engedjen meg egy pontosítást. Minden anyag, így a fa elégetésekor is keletkezik CO2. Az más kérdés, hogy kén nem szabadul fel, ill. a fa megújuló energiaforrás.

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#1119 Őshonos magyar erdők (Re: )

2014-02-10 01:41

#692: szőke koala -

Tisztelt szőke koala!

 

Köszönöm hozzászólását. Erdészettörténeti tény, hogy a Kárpát-medence őshonos fafajai alkotta erdőket nem az akác tüntette el az elmúlt háromszáz évben, hanem a tájban élő és gazdálkodó ember, és már az akácnál jóval korábban. Amennyiben nem így lett volna, nem kellett volna hazánk rendkívül elerdőtlenedett vidékeit újrafásítani, hogy legalább a téli tüzelő kikerüljön a pusztákon. Az akácot tehát elsősorban nem a megmaradt erdők helyére, hanem az évszázadok alatt eltűntek helyére telepítették.

 

Napjainkban az erdőtelepítés mértéke sajnos mélyrepülésben van a közösségi támogatások ellenére. Ez annak veszélyét veti fel, hogy az 1925-ös 11,5%-os minimumhoz képest nem biztos, hogy meg fogjuk tudni kétszerezni hazánk erdősöltségét 2025-ig. Jó lesz-e ez?

 

Személy szerint én, az ön által "populista aláírásgyűjtés"-nek bélyegzett petíció Kezdeményezője soha nem ültettem akácot és soha nem terveztem akácerdőket, nem mintha nem értenék hozzá. Ellenben terveztem kizárólag őshonos fafajokból álló erdőtelepítéseket és én magam is telepítettem ilyet, mégpedig saját költségen, támogatás nélkül. Tisztelettel javaslom, kövesse ezirányú populista példámat.

 

Ettől viszont még az akác olyan sokrétű és értékes fafaj, hogy hungarikum lesz! Ezért nyugodt szívvel tovább folytatom ezt a nagyon populáris aláírásgyűjtést...

 

Erdőtelepítő üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#1120

2014-02-10 01:46

Nem kell nekünk KANADAI nyárfa, meg más allergén csodafa, de kell az akác, ami a miénk! Agyrém, aki ezt kitalálta, ne hagyjuk.

Vendég

#1121

2014-02-10 01:47

Mivel okolják meg ezt a nagymértű értelmetlen fairtást? A világon mindenütt fákat ültetnek környezet védelem, környezet tisztítás végett!

Vendég

#1122

2014-02-10 03:33

"Tele van a varos akacfaviraggal" Igy is kell hogy maradjon orokre. Cs.E.

Vendég

#1123

2014-02-10 04:33

Ha az EU döntés hozó lobbistáin múlna ökosteril lenne Európa! A természet eddig mindig meg oldotta a saját problémáit ha nem piszkált bele az ember!

Vendég

#1124

2014-02-10 04:35

Elképesztő. jellemző haszonnövényünk. Építőanyag és tüzifa. Szerencsére nem olyan könnyű kiirtani. De tiltakozom! És mi lesz a lila és rózsaszín akáccal, Az már most is Hungaricum. Nem?

Vendég

#1125

2014-02-10 05:32

El a kezekkel az akacfatol.
TTamas