Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1126 Re:

2014-02-10 05:40


Vendég

#1127 Re:

2014-02-10 05:41


Vendég

#1128

2014-02-10 05:42

úgy tűnik már az Európai parlament is tele van idiótákkal. Újra be kellene vezetni a halálbüntetést, DE CSAK parlamenti tisztviselőknek, valamint kormánytagoknak. Hiszen ezek teljesen elfordultak minden észtől, és már csak a pénz, pénz, pénz....

Vendég

#1129 Re: Akác ´es a méhek.

2014-02-10 05:45


Vendég

#1130

2014-02-10 05:58

Akácos út ha...

Vendég

#1131

2014-02-10 06:37

Ki kell lépni az EU-ból amíg nem késő. Vagy már elkéstünk? Lehet. Akkor úgy fogalmazok, hogy mentsük, ami még menthető.
Már eddig is óriási károkat okoztak, és ha ez folytatódik, akkor tényleg nem marad más kis hazánkból, mint egy elgyötört, elszaporodott (!!!) vérszívók által elfoglalt, kisemmizett gyarmat.
Szegény, drága Magyarország! Hát nem ezt érdemelted!
http://youtu.be/_D9a9JSAftQ
Ihász Gábor

#1132 Re:

2014-02-10 06:37

Bár aláírtam a peticiót, de nem értem, hogy miért kell ez. Az Eu sem hozhat negatív megkülönböztetésre törvényt. Nem azzal kell foglalkoznia, hogy milyen erdőket írtsunk ki, hanem hogy milyen fákat telepítsünk helyette az emberiség érdekében. De ha erre szükség van kérlek nyújtsatok be peticiót a burgonya és a kukorica védelmében is. Nem dohányzó révén a dohány megmentése érdekében nem szólalok meg.

Prof.Dr. Habil.Adj. Egy Magyar

#1133 Csalfaság

2014-02-10 06:54

Akác,szőlő,cukorrépa,tej??? A piac átrendeződése,összeomlasztása után mire kihullott a nép és tönkrement a termelők java része, érdekes módon mégis lehetett szőlőt ugyanoda visszatelepíteni,tejet ,répát termelni kvótával,persze a nagytőkések érdekeit és az Eu multikat szolgálva.
Nézzék meg ,hogy a sertés körül is mi megy jelen pillanatban! Új vírust fedeztek fel,ami miatt le kéne ölni a magyar sertésállomány felét. Közben valakik Európa egyik legnagyobb sertéstelepét és feldolgozóját építik Magyarországon. Hát nem érdekes?

Akác? A sok észkombájn egy kis pénzt szagolva beáll a szétverők csapatába,mindenféle szakmainak mondott tudományos halandzsával,hátha majd csepeg neki később egy kis zsír. Persze utána már nem lesz ennyire invazív meg nem lesz agresszív és irtandó az akác,csak most amikor a földtörvény változik meg jó lenne mégtöbb földet olcsón,leértékelt,nyomott áron elszedni a kisebb emberektől,átrendezni az erővonalakat és a piacot.Meg hát persze hogy az uniós polgár nem vehet Magyar földet,na majd akkor betartanak nekünk mindenhol,romboltatnak,irtatnának kötelezően,kiépített hazai belsős asszisztenciával.

Na és a természeti erők,amivel akármelyik szakember sem tud mit kezdeni,azt nem tudják megváltoztatni ha megindult. Éghajlatváltozás ellenére görcsösen ragaszkodnak az ősi és azóta teljesen más éghajlatba visszatelepítendő növényekhez több okból is. Nekik is kell a munka,nem ők fizetik,illetve a fenti okok miatt.

 

10évvel ezelőtt is ugyanez volt a helyzet az akác invazívitásával,akkor miért nem akarták kiirtatni a külföldi és a hazai nagyokos tudorok?Miért pont most amikorra a magyarországi erdősültségi mutatók emelkedésében az akác nagy szerephez jutott!?  Szánalmas !

 

 

Maradjon csak az akác,ne sunnyogjon itt senki!


Vendég

#1134

2014-02-10 07:19

Igen !!! Vannak akiknek fáj a magához térő
MAGYARORSZÁG ... ezért fűbe-fába belekötnek.
Az egyre terjedő, haszontalan ecet-fát kellene
inkább irtani !

Vendég

#1135

2014-02-10 07:20

Ragaszkodom az akáchoz!!!!!!
Attika

#1136

2014-02-10 07:23

Ébredj Magyar! Mert ha most nem ébredsz, TÖBBÉ nem lesz ébredésed!Vegyétek már észre hogy számunkra mit jelent az UNIÓ! Összehangolt támadást országunk, és népünk ellen!

Vendég

#1137

2014-02-10 07:24

akácfa erdőink ma már őshonosak

Vendég

#1138

2014-02-10 07:30

Akácos út....
a génmódosított kukorica az bezzeg megfelel nekik.
Mintha őshonos lenne ?!?!?!

Vendég

#1139

2014-02-10 07:37

Ez egy újabb agyrém az EU-tól, néha az ember azt gondolja, hogy egy olyan családba került, ahol neki csak hátrányt szenvedni szabad az idősebb (mostoha) testvérekkel szemben !

Vendég

#1140

2014-02-10 07:37

Végre egy jó kezdeményezés!!!!

Vendég

#1141

2014-02-10 07:44

Az akácméz legyen hungarikum!
Favédő

#1142

2014-02-10 07:50

Ha a Fidesz, vagy a maszop kormányoz, akkor szolgai módon ki fogják irtani az akácot is, mint ahogy a szőlőt korábban. Csak a nemzeti erő tudja megvédeni az országot, nem az idegeneket kiszolgáló kommunista-utódok.

Vendég

#1143

2014-02-10 07:51

Bár valóban nem ős honos az akác, de a leírtak tökéletesen igazak. Nem értek egyet semmi kiirtásával legyen az állat, növény, vagy akár ember. nincs joga az embernek felül bírálni azt, amit a teremtő alkotott. Azt hiszik az emberek, hogy dönthetnek életekről, sorsokról és rendkívül fel vannak háborodva, ha ez az ő életükről szól. Tisztelettel Cseh Attila

Vendég

#1144

2014-02-10 08:14

Az akác kiirtásával nem értek egyet. Viszont felénk a bálványfa (ecetfa) szaporodik úgy, mint a parlagfű. Az erdészek sopánkodnak, hogy nincs rá kapacitásuk az irtására. Én csak azt nem értem meg, hogy az erdészetek és az önkormányzatok miért nem fognak össze. Rengeteg munkanélküli van, akik az önkormányzatoknál dolgoznak közmunkán. Sokszor eszement hülyeség a munkájuk, mert már azt se tudják mit dolgoztassanak velük. Szerintem az erdész és az általa megbízott személyek vezetésével az önkormányzatok vágják ki a kártékony bálvány és egyéb veszélyes fákat és ossza ki az önkormányzat a rászorulóknak, mint tüzelőt. Szerintem az erdészet, a természet, az önkormányzatok és munkanélküli emberek, illetve a rászorulók is jól járnának. Én sose kaptam, mert nem vagyok rászoruló, nem ezért írtam be.
Nem kötődik szorosan ez a téma ide, csak azért írtam be, mivel látom sok erdész, erdőmérnök írt ide, hátha néhány esetleg megpróbálkozik ezzel.
Köszönöm, ha elolvasták és legalább fontolóra veszik.

Vendég

#1145

2014-02-10 08:22

Szegény ukránok! Nem tudják, hova igyekeznek!
Az EU vezetői egyre jobban a birodalom császáraihoz hasonlóan viselkednek, és olyan dolgokkal foglalkoznak, amelyek az emberek mindennapjait keserítik meg (az uborka mennyire lehet görbe, a görögdinnye átmérője milyen nagy lehet, AZ ISKOLATEJ INTÉZMÉNYÉT EGYSÉGESÍTENI AKARJÁK, MERT MAGYARORSZÁGON KEFIRT, ÉS TÚRÓRUDIT IS ADNAK A GYEREKEKNEK), az igazán nagy horderejű kérdésekkel nem tudnak mit kezdeni.
Nem azt kaptuk az EU-tól, amit vártunk, vagy nem úgy értettük az ígéreteket, ahogyan ők gondolták:
1. A tőke szabad áramlása: ebben a termőföld csak a volt szoc. országokkal közötti szerződésekben van, minden máshol nemzeti vagyon.
2. a munkaerő szabad áramlása: Angliában nincs orvosképzés - majd jönnek e keletiek.
3. Olyan szabályokat ítél törvénytelennek az EU a keleti országokban, amelyeket a nyugatiaknál elfogad.
4. A kényszerfogyasztáson alapuló iparágakat - ivóvíz, fűtés, áramellátás - nálunk piaci alapon követeli működtetni, nyugaton hatósági áron engedi.

Vendég

#1146

2014-02-10 08:24

Reméljük még időben lesz ez a lépés, ugyanis már rengeteg akácfát irtottak ki ahhoz, hogy a méhészetet Magyarországon tönkretegye.

Vendég

#1147

2014-02-10 08:30

EGÉSZ NAGY CSALÁDOM LEGJOBB IMMUNERŐSÍTŐJE,ÉS GYÓGYSZERE

Vendég

#1148

2014-02-10 08:31

hosszú életem során nekem, és 27 tagu családomnak

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-10 08:32



Vendég

#1150

2014-02-10 08:37

Az Isten áldja meg, aki kitalálta! Az akácirtás kezdeményezőit pedig egy akácfából készült kalodába kell zárni, s közszemlére tenni mindaddig, amíg a kaloda le nem rohad róluk. Vagy ők a kalodáról, ami, tekintve az akác nagyszerű tulajdonságait, szerencsére valószínűbb!