Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

ifjpalyizoltan

#651 Dicséretes hozzászólás (Re: a másik oldal érvei)

2014-02-07 13:43

#526: csak egy botanikus - a másik oldal érvei 

 Tisztelt Sipos Ferenc KNPI botanikus!

 

Nagyon köszönöm a részletes, számos szempontra kitérő, és legfőképp a szubjektív emberi indulatoktól mentes tárgyilagos hozzászólást.

 

Nagyon szeretném minden eddigi és ezt követő Hozzászóló figyelmébe ajánlani Sipos Ferenc véleménynyilvánításának az összeszedettségét és hangnemét.

 

Örülök, hogy egy gyors odamondás helyett vette a fáradtságot, hogy az összes Ön előtt született véleményt végigolvassa, ill. hogy gondolatait ilyen terjedelemben megírja. Példaértékű!

 

Az Ön által leírt makroökológiai vonatkozások legtöbbjével messzemenőkig - még ha nem is maradéktalanul - egyetértek. A néhány eltérő részletkérdésről szőrszálhasogatás is lenne ehelyütt vitát nyitni.

 

Mindenki számára nagyon megszívlelendőnek találom az akác monokultúrák hosszú távú ökológiai leromlásával kapcsolatos tényközlését. Mindazáltal általános erdőökológiai tapasztalat, hogy egy adott óriástájban - jelen esetben a közel félmillió négyzetkilométer kiterjedésű Kárpát-medencében - a kizárólag egy-egy őshonos fafajunk alkotta erdei monokultúrák szintén meglehetősen alacsony biodiverzitással bírnak a potenciális lehetőségekhez képest.

 

Mindenesetre minden erdőgazdálkodónak jó szívvel ajánlom, hogy állománystabilitási szempontból törekedjen az elegyes állománynevelésre és -fenntartásra, legyen szó akár őshonos, akár idegenhonos fafaj alkotta állományról, akár folyamatos erdőneveléssel (finn: jatkuva metsänkasvatus; angol continuous silviculture), akár vágásosan kezelt erdőről.

 

Ám az is erdőökológiai tény, hogy a kizárólag őshonos fafajokból létrehozott elegyes erdőtelepítésekben is közel fél évszázadnak el kell telnie, mire cönológiai értelemben már viszonylag sokoldalú erdei életközösség jelenlétéről beszélhetünk. Amennyiben az akácosok eleve elegyes és többszintes állományok lennének, és nem 35 év lenne a jellemző vágásfordulójuk, úgy hosszabb időtávon azokban is elég változatos erdei életközösségek lennének képesek felépülni. (Az más kérdés, hogy nem ez az általános gyakorlat.)

 

A Kárpát-medencében őshonos fafajok melletti általános kiállásomat támasszák alá a Prof. Bartha Dénes által szerkesztett, 'A Sóstói-erdő' (624 o., NYÍRERDŐ Zrt., Nyíregyháza, 2013.) c. erdészettudományi monográfia általános természetföldrajzi nagyfejezetében, ill. biogeográfiai alfejezetében általam megfogalmazottak. (Köszönöm, hogy a szintén nyíregyházi származású Bartha Professzor szerzőtársa lehettem!)

 

A Petíció megfogalmazásakor nem az EU-val és annak szakpolitikáival kapcsolatos félelmeket fogalmaztam meg; az fel sem merült a preambulumban, bár tudok ezen aggályok létezéséről. Nyilván az Ön ezirányú reakciója is az ezt a kérdéskört feszegető aggódó hozzászólásoknak szól, s nem nekem. Én nem is hiszem, hogy az EU az akác teljes vagy akár jelentős mértékű hazai kiirtását reálisan megfogalmazhatja, mert az nem várt ellenállásba ütközne.

 

Ugyanakkor személy szerint nem gondolom, hogy amennyiben jelen petíció célt ér, azaz az akácméz és az akácból készült erdészeti termékek hungarikumok lesznek, az önmagában az eleve antropogén hatások tömkelegének a bélyegét magán viselő hazai természeti viszonyok romlását fogja eredményezni.

 

Az akác egy olyan fafaj, amely nagyon sokoldalú értékekkel rendelkezik, és ezek már a hungarikummá válás küszöbén állnak.

 

Baráti tisztelettel és külön köszönettel a hozzászólása színvonaláért és tartalmáért!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#652

2014-02-07 13:51

Sikeres aláírás gyüjtést kívánok!

Vendég

#653

2014-02-07 13:55

azt egyáltalán nem értem miért kéne kiirtani,de ha az EU ezt akarja akkor én NEM AKAROM!

Vendég

#654

2014-02-07 13:56

Támogatom.

Vendég

#655

2014-02-07 13:56

A magyar akác méz szinte gyógyszernek minősül. Szükségünk van Magyarországon az akácfákra.

Vendég

#656

2014-02-07 13:57

Szükség van Magyarországon az akácfákra

Vendég

#657

2014-02-07 13:59

Nem támogatom az akácfák kivágását!Legyen az akác hungarikum!

Vendég

#658

2014-02-07 14:00

ha az EU ki akarja irtani akkor én NEM akarom,hogy kiirtsák! ennyi. (tuti valami mögöttes szándékuk van vele)...
ifjpalyizoltan

#659 Aláírás eltávolítása (Re: )

2014-02-07 14:20

#599: -  

 Tisztelt Vendég!

 

Hozzászólásából értesültem, hogy Ön nem kívánta aláírni a petíciót, ám ezt véletlenül mégis megtette.

 

Amennyiben mégis szeretné a saját aláírását eltávolítani, akkor azon az e-mailes visszaigazoláson keresztül ezt bármikor megteheti, amit a honlapról kapott, amennyiben a visszaigazolást még nem törölte ki postafiókjából.

 

Amennyiben a visszajelzés már nincsen meg, akkor lépjen a honlap fejlécén a Kapcsolatok menűbe és válassza ki a kívánt funkciót.

 

Amennyiben ez sem vezetett célra, válassza a petíció preambuluma alján a 'Lépjen kapcsolatba a petíció szerzővel!' funkciót és küldjön üzenetet. Az üzenetben jelölje meg, hogy hanyas szorszámú volt az üzenet eltávolításával kapcsolatos hozzászólása, ill. adja meg a véletlenül leadott aláírásának az adatait (sorszám, név, település, ország és e-mail cím). Ezután én magam törlöm azt, amennyiben ezt visszaigazolja nekem e-mailben.

 

Köszönettel az aláírásgyűjtésre szánt megtisztelő figyelméért!

 

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#660

2014-02-07 14:23

Ne vágj ki minden fát...

Vendég

#661

2014-02-07 14:24

Reméljük sikerül megmenteni az akác fát
ifjpalyizoltan

#662 Nem vagyok normális? (Re: )

2014-02-07 14:41

#617: -  

 Tisztelt Névtelen Vendég!

 

Ön az alábbi megjegyzést tette személyemmel kapcsolatban:

"Nem normális,aki ilyen petíciót kitalál..."

 

Nos, ez én lennék, a Kezdeményező. Amennyiben Önnek elmeállapotommal kapcsolatban kétségei vannak, javaslom, kérje mihamarabb elmeorvosi szakértő vizsgálatát személyemre nézve. Hiszen nehezen előrejelezhető gazdasági és társadalmi következményei lehetnek annak, amennyiben bebizonyosodna rólam, hogy én nem beszámítható elmeállapotban egy ekkora népszerűségű elektronikus aláírásgyűjtést indítottam a petíció preambulumában megfogalmazott céllal.

 

Addig is, amíg elmeállapotom a petíció által közvetlenül vagy közvetve érintett emberek számára megnyugtató tisztázásra kerül, hadd tegyek egy őszinte beismerést.

 

Nem szeretem a kocsonyát. És nem tudom, hogy valaha meg fogom-e tudni kedvelni. Mégsem tartom a  Miskolci Kocsonyafesztivál szervezőit, látogatóit és a kocsonya fogyasztóit abnormálisaknak. Apropó! A miskolci kocsonya mikor lesz hungarikum? (Hajrá Miskolc, hajrá kocsonya!)

 

Visszajelzésem élcelődő hangnemét ne vegye bántónak, mert én sem bántódtam meg az Ön megjegyzésén.

 

 

Baráti üdvözlettel!

 

 

 

a Kezdeményező

egy (hungarikumgeneráló) nyírségi erdőmérnök


Vendég

#663

2014-02-07 14:51

Remélem megtudjuk menteni ezeket a gyönyörű fákat :))
Blade

#664 Megmentés

2014-02-07 14:52

Mentsük meg ezeket a fákat mert ezek a fák sokat jelentenek nekünk :)

Vendég

#665

2014-02-07 14:52

Az akác a magyarság fája. legyen hungarikum!

Vendég

#666

2014-02-07 14:55

Személyesen nem szeretem az akácot, sokat küszködtem vele, mire sikerül kiirtani a portámról. nagyon szívós, mindenütt megél. Nem is őshonos, hisz Amerikából hozták be. Az akácméz mégis hazai finomság, és az EU se beszéljen mindenbe bele, ezért írtam alá

Vendég

#667

2014-02-07 14:57

Erősen támogatom !

Vendég

#668

2014-02-07 15:02

Ha nem telepítették volna az alföldre, akkor ott most egy gödör lenne. A méz egy fontos élelmiszer, qaz sem lenne akác nélkül.
Lacus1952

#669

2014-02-07 15:02

Bízom benne, hogy sikerrel járunk!

Vendég

#670

2014-02-07 15:04

Mint a kiskunsági tanyavilág szülötte, kimerem jelenteni, hogy akácfa nélkül az egész táj homok sivatag lett volna már rég, és ha az akác eltűnik az is lesz.
Nem irtani, hanem a rossz aranykoronás földeken telepíteni kellene. Nem zsigereli ki a földet, otthont ad a vadnak, tüzelőt az embernek és nem igényel ápolást, és tűz esetén nem semmisül meg úgy mint a fenyves.

Vendég

#671

2014-02-07 15:10

Az akác értékes, kevésbé kényes fafajta.A lakásom parkettája is ebbő a faanyagból készült, kopásálló.
Az akácosok kiváló méz alapanyagok,a méhek kedvensei Az én kedvencem pedig az akácméz. Valójában így van ezzel minden magyar ember. Végül is kinek árt az akácfa? Miért kellene kiirtani???

Vendég

#672 Re: Akácméz

2014-02-07 15:23

#623: Elvira53 - Akácméz

szó sincs kiírtásról, nem beszélve hogy nem is lehet, mikor mindenhol felüti a fejét.. ott is, ahol nem kívánatos..50 év múlva is lesznek a talajban életképes magok..épp ezért nem kell elvakultan védeni!


Vendég

#673

2014-02-07 15:25

Amikor először tudomást szereztem az akác és a méhek ellen készülő indokolatlan hadjáratról, reméltem, hogy elindul az aláírások gyűjtése, most meg remélem, össze is gyűlik, amennyi szükséges, sőt, több is.

Vendég

#674

2014-02-07 15:28

Én nemcsak az akác mézet szeretem de imádom az akác virágzást.Nem is tudom mi miért nem tartunk akácvirág ünnepet mint a Japánok a cseresznyevirágzásról

Vendég

#675

2014-02-07 15:34

Szeretem a magyar mézet!