Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

AKÁC

#26 Éljen az akác és a magyar méhészek

2014-01-29 19:39

Nagyon örülök a kezdeményezésnek, és bízom abban, hogy sikerrel jár.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2014-01-29 20:56


László Nagy

#28 AKÁCOS ÚT...

2014-01-29 22:21

Tiszteletem! Köszönöm, hogy elfogadták a csoporthoz a csatlakozási
kérelmemet.
Előre bocsátom, hogy nem vagyok méhész, de a zümmögő méhecskéket
szeretem és szeretném az idők végezetéig hallgatni. Én elküldtem több
méhész egyesületnek az akácmézzel és az akácfákkal kapcsolatos levelet,
amit én is üzenetként továbbítottam. Aggódok a méhész és méhecskék
társadalmáért, hogy a génmódosított gabonafélék elpusztítják az Önök
"munkástársait".
Sajnos még sok-sok gonosz embert/?/ hord hátán a föld. De ha így halad
és győznek a "génmanipulált" döntéshozók, akkor mindkét tábor pusztulni
fog! Ha a méhészek társadalma elég hangos lessz, akkor az én
zümmögésemmel együtt máris hallani fogják a hangunkat! Így búcsúzom,
hogy ZÜM-ZÜM!

Nem hiszem, hogy van még egy Nép amelyik ennyire kötődik még a dalaiban
és a NÓTÁIBAN is az akácfához, akác virágzáshoz. Vajjon meddig maradna
fenn egyik másik dalunk, ha nem lessz akácfa és virága? Már pedig meg
kell maradjon a fa és a Nagyapám dala is az "AKÁCOS ÚT, HA VÉGIGMEGYEK
RAJTA ÉN, ESZEMBE JUT EGY RÉGI SZÉP EMLÉK. NYÁRESTE VOLT, MADÁR DALOLT A
FÁN. OTT KÓBOROLT, CSAVARGOTT EGY CIGÁNY . ...vagy a "GYERE VELEM
AKÁCLOMBOS FALUMBA!" Kezdetű nóták. Úgy legyen! ZÜM-ZÜM!

Vendég

#29

2014-01-29 22:31

A Magyar Ember érzlmileg is kötődik az akáchoz. Pár sort ideillesztek:
Tiszteletem! Köszönöm, hogy elfogadták a csoporthoz a csatlakozási
kérelmemet.
Előre bocsátom, hogy nem vagyok méhész, de a zümmögő méhecskéket
szeretem és szeretném az idők végezetéig hallgatni. Én elküldtem több
méhész egyesületnek az akácmézzel és az akácfákkal kapcsolatos levelet,
amit én is üzenetként továbbítottam. Aggódok a méhész és méhecskék
társadalmáért, hogy a génmódosított gabonafélék elpusztítják az Önök
"munkástársait".
Sajnos még sok-sok gonosz embert/?/ hord hátán a föld. De ha így halad
és győznek a "génmanipulált" döntéshozók, akkor mindkét tábor pusztulni
fog! Ha a méhészek társadalma elég hangos lessz, akkor az én
zümmögésemmel együtt máris hallani fogják a hangunkat! Így búcsúzom,
hogy ZÜM-ZÜM!

Nem hiszem, hogy van még egy Nép amelyik ennyire kötődik még a dalaiban
és a NÓTÁIBAN is az akácfához, akác virágzáshoz. Vajjon meddig maradna
fenn egyik másik dalunk, ha nem lessz akácfa és virága? Már pedig meg
kell maradjon a fa és a Nagyapám dala is az "AKÁCOS ÚT, HA VÉGIGMEGYEK
RAJTA ÉN, ESZEMBE JUT EGY RÉGI SZÉP EMLÉK. NYÁRESTE VOLT, MADÁR DALOLT A
FÁN. OTT KÓBOROLT, CSAVARGOTT EGY CIGÁNY . ...vagy a "GYERE VELEM
AKÁCLOMBOS FALUMBA!" Kezdetű nóták. Úgy legyen! ZÜM-ZÜM!

Vendég

#30

2014-01-29 23:33

Az akácfa értéke az is, hogy virágporából a méhek által készített méz gyógyító hatású.


Vendég

#31

2014-01-30 00:45

Néhány évvel ezelőtt olvastam egy AUSZTRÁL folyóíratban, hogy a VILÁG LEGJOBB MÉZE A MAGYAR AKÁCMÉZ. Mindig tudtam, hogy nagyon egészséges, de ennek a cikknek itt a világ másik végén igen megörültem. Lehetett is egy időben kapni eredeti kiszerelésben, majd kezdték betiltani arra való hivatkozással, hogy ha valaki kidob egy üresnek vélt üveget, attól a helyi méhek - ha rászállnak - esetleg megfertőződnek. (Micsoda logika!!!) Ezek után úgy manipulálták a mézünket, hogy felhevítették 70 C°-ra, amivel a legtöbb gyógyító hatását megsemmisítették, majd újra üvegekbe töltötték. Már az íze sem ugyanaz, illata pedig nincs.
Az EU degenerált elképzelését, ami az akiácfák kiírtásán, és ezzel egyidejűleg a világhírű mézünk megsemmisítésén fáradozik, egész egyszerűen nem értem, sőt inkább felháborítónak tartom. Az EU-hoz való csatlakozás - a hozzám eljutott hírek szerint - már eddig is igen komoly károkat okozott, de hogy ilyen jellegű aljasságokra is képesek lennének, az már bűncselekmény. Figyelemmel kísérem a rendszerváltás okozta hanyatlásokat (már ami eljut hozzám), és minden esetben csak sírni tudnék azon, hogy ismét olyan emberek döntenek kis hazánk sorsáról, akiknek halvány fogalmuk sincs a mi értékeinkről, szokásainkról, nemzeti kincseinkről. Legszívesebben ezerszer is aláírnám a peticiót, de sajnos csak egyszer leszek képes rá, ugyanakkor továbbítom mindenkinek és megkérem őket, hogy írják alá ahányan csak tudják és utána ők is továbbítsák.
Üdvözlettel: Darley Mária (Perth, Ny-Ausztrália)

Vendég

#32 Őrizni és művelni, ami ránk bizattatott!

2014-01-30 03:34

"Ahol nincs fa, tudja Isten,Ott talán még öröm sincsen!" - volt olvasható a múlt század iskolás füzeteinek a hátoldalán. Mennyire fontos, hogy a gyermek szívébe időben kell beplántálni az igaz ismereteket!Amikor olyan faluban laktunk, ahol nem volt akácfa, kimondhatatlan hiányérzetben küszködtem. Nem értettem, mi hiányzik? Időbe tellett, amíg tudatosodott bennem, hogy az akácfa, a virágzása, az illata hiányzik, pótolhatatlanul.A rossz hír lám, a magyar lélekben életté formálódik! Tanácsom, hogy a közösségi oldalak egy-egy "csoport" oldalára is tegye be a petícióra való felhívást, akinek lehetősége van rá!

Szívemmel és teljes erőmmel támogatom a magyar élővilágnak a megőrzését!"

"És megmondaték nékik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldelőt, se semmi élőfát..." (Jel 9,4)

"És elplántálom őket az ő földjökbe; és nem szaggattatnak ki többé az ő földjökből, a melyet adtam nékik, azt mondja az Úr, a te Istened!" (Ám. 9:15)

B. Juhász Levente M.V.D.

Ö.P.V. Tábori Püspök

 


Vendég

#33

2014-01-30 06:53

Néhány korrupt E:U-s képviselőt megkentek a többiek,akiknél nem nő az akác, így nem keresnek annyit, amennyit a magyar termelő! Ez nem csak irigység, hanem célirányosan magyar ellenes tett!!
Kiss Albert csaba
IGAZSÁG

#34

2014-01-30 08:38

http://komlomedia.hu/hir.php?hir=4282#sthash.ErMhRBvl.dpbs#ixzz2q5Benjeb
Az Eu tönkretette Magyarország cukoriparágát a járműgyártást, megjátszották és eladatták az Orbán kormánnyal a Nemzeti termőföldet az Anyaföldet, a baromfi ágazatot, stb. Nem kell Magyarország belügyeibe beavatkozni. Azt olvastam, hogy az akác nem őshonos fajta ezért kell megszüntetni. Az Amerikai Egyesült Államokban melyik személy az "őshonos"? Most a világhírű Magyar méztermeléást vették célba.GAZEMBEREK!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-01-30 08:51



Vendég

#36

2014-01-30 08:52

Meg fogjuk tartani az akácfáinkat.

Vendég

#37

2014-01-30 09:23

Az EU hajlamos arra, hogy kvótarendszert állítson fel mindenre, vagy letiltson termékeket. Ez ellen mindig tiltakoznunk kell

Vendég

#38 Re: Akác ´es a méhek.

2014-01-30 10:35


Vendég

#39

2014-01-30 11:14

Az akác akkor is legfontosabb haszonfánk ha nem őshonos.Ha 200 éve itt van már annak is számít.....ISMÉTLEM:HASZONNÖVÉNY!!NEM OLYAN MINT A BÁLVÁNYFA!!

Vendég

#40

2014-01-30 11:17

Van akácerdőm és csak azért is ültetni fogok!

Vendég

#41

2014-01-30 11:23

Tényleg meg kell őrizni az akácot. Sok hasznossága mellett az eredeti betelepítés az alföldi futóhomok megfogását célozta. A telepítés sikeres volt, és az alföld nagy területein sikerült megfogni a homokot. A másik fontos eredmény a méztermelés amit már sokan nagyon hatásosan kifejtettek. Ne engedjük tájidegenné minősíteni az akácot!!!!

karesz

#42 akacfa es mez

2014-01-30 12:15

remeljuk sikerul az EU-t meggyozni!

Vendég

#43

2014-01-30 12:15

Tessedik Sámuel Szarvason telepített előszőr akác csemetét - úgy tudom. Véleményem szerint. Ő tett a magyar mezőgazdaság felvirágoztatásáért annyit, hogy most mi ne engedjük ezt "kiírtani"

Vendég

#44 Re: Őrizni és művelni, ami ránk bizattatott!

2014-01-30 13:07

#32: - Őrizni és művelni, ami ránk bizattatott! 

Én a helyi idős gazdákkal való egyeztetést tartom fontosnak. Ez hiányzott a szocializmus idejében is, és ezt hiányolom most is!!!

 

ifjpalyizoltan

#45 Re: FATÁJ segítség

2014-01-30 13:17

#6: FATÁJ - FATÁJ segítség 

Tiszteletteljes köszönet a FATÁJ hathatós közreműködéséért! Egyértelműen tettenérhető az aláírások számának az intenzívebbé válásában az ide belinkelt híroldal pozitív hatása.

 

Erdészüdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#46

2014-01-30 13:28

A nagyszüleim az 1800 években a földjük körül a homok megkötésé akácot ültettek.A méheknek meg jó méz gyűjtő területe volt,,A lehullott ágak jól égtek a kemencében.Az akácnak minden porcikája hasznos.Halásztelken ahol többnyire élek végig a Duna mentén a gát szélén akácfa volt. Már sajnos csak leginkább múlt időben.Büntetlenül kivágják tűzre valónak.Mert fáznak az emberek .Pénz meg nincs tüzelőre.AZ AKÁC, NEMZETI ÉRTÉK LEGYEN!

Vendég

#47

2014-01-30 13:31

Ne pofázzon már bele mindenbe az eu.

Vendég

#48

2014-01-30 14:32

AMI MAGYAR TULAJDON AZ MARADJON IS AZ!!!

Vendég

#49 Re:

2014-01-30 14:34

erdőgazdálokó111

#50

2014-01-30 14:37

Hazánkban az akác már igen, és az is marad- az EU pedig nem, és nem is lesz soha: őshonos!