Védjük meg a Normafát! Normafa - Természetesen!


Vendég

#201

2013-10-18 09:00

Remélem hogy sikerrel járunk, hajrá!
Ha lesz tüntetés vagy bármi megmozdulás, ott a helyem.

Vendég

#202

2013-10-18 15:12

Gondolom csupán a tereprendezésre, biciklis utak kijelölésére, új padokra nem tudnának ötmilliárdot lehívni. Bevetették a sícentrum mumusát. Így már dől majd a lé.

Vendég

#203 Segítség kérése

2013-10-19 10:33

Dunakeszin hasonló gondjaink vannak, itt is pár városvezető ember akar sok ezer emberrel szemben nagy hírű repülőterünk mezejére építkezni! Mi szeretnénk, ha így maradna meg az utókornak!
Kérlek benneteket segítsétek ügyünket aláírásaitokkal!

http://www.peticiok.com/a_dunakeszi_repulterert_es_az_igazi_demokraciaert

Vendég

#204

2013-10-20 19:22

Amennyiben ez csak név, hely ill. e-mail szerzésére irányuló oldal, úgy lesz neked JAJJ!!!

Vendég

#205 Re:

2013-10-20 20:39

#204: -

Titkossá lehet tenni az adatokat.

__34

#206

2013-10-21 15:02

Én is remélem hogy sikerül mert minden évszakban gyönyörű. Aki pedig síközpontban akar menni menjen külföldre vagy a Kékestetőre vagy bárhova máshova. A NORMAFA így szép ahogy van aki akar így is tud ott síelni. Maradjon meg ilyen szépnek !!!!
neh

#207

2013-10-21 15:58

Mivel Budai hegyvidék, a város tüdeje,nem értem miért kell beépíteni?Itt van Pilis,Börzsöny ott talán több hely van.A helyeiek maguktól értődően féltik a helyet,mert oda fogják hozni a zajt ,a koszt ,a tömeget.

Vendég

#208

2013-10-23 08:12

Vannak helyek, amelyek változtathatalanul hozzátartoznak az élhető, sajátunknak érzett környezetünkhöz, amelyekhez kötődünk, amelyekhez emlékek sokasága mélyen kapcsolódik a családok életéhez, mindennapjaihoz.Meg szeretnénk ezeket őrizni. Nem kell egy város életét ennyire megváltoztatni. Legyen és maradjon benne állandóság, ami folytonosságot jelentheti nagymamáinktól az unokáinkig, és ugyanazt idézi mindannyiunk számára. Mint egy Petőfi vers, egy nemzeti színű zászló, mint az Országház, a János-hegyi kilátó,a Szabadságszobor,a Gyermekvasút, a Feneketlen -tó , a Lánchíd vagy a Városliget...Hagyják meg így, ahogy szeretjük és élünk benne!!!!

Vendég

#209

2013-10-24 22:16

Ilyen volumenű beruházás magához vonzza majd a szállodaláncokat és a szórakoztató ipart is és a végeláthatatlanul profitéhes nagytőke elpusztítja majd a teljes zöldfelületet, Budapest tüdejét. A hegyvidéki utak már most sem bírják el a forgalmat. E túlméretezett beruházással ellehetetlenítik a hegyvidék közlekedését. Felbecsülhetetlen lesz az ökológiai kár is.

Molnár György
Dunakeszi

#210

2013-10-27 09:40

vendég

#211 Re:

2013-10-27 19:22

#209: -

 

Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval, ezt nem szabad hagyni! Ez nem csak az ott élő emberek ügye, hanem

mindannyiunké. Én nem ott lakom, de oda járok kirándulni, ellenben sífelvonó és bobpálya használatára és még

sifelszerelésre sincs pénzem. Hagyják meg nekem legalább a jó levegőt, és a panorámát, ami egyelőre ingyen van.

Sica

#212

2013-10-28 06:22

Akedvenc kirándulóhelyünk télen, összel, nyáron és tavasszal. Sajnálnám ha megváltoztatnák

Vendég

#213

2013-10-28 08:17

Szólj hozzá!...

Vendég

#214

2013-11-02 10:55

Amikor a Margitszigetet átvette a városvezetés, többekkel együtt, nagyon megijedtem, hogy ezt is elkezdik "fejlesztenin", magyarul elvenni sajátos, természetes, parkos vadon-jellegét, már amennyire ez a szigetre elmondható. A város belsejéhez képest mindenképp. De, gondoltam magamban, ok, ha a Sziget elveszik, még mindig ott lesz a Normafa, ahová el lehet menni nyugalomba, kipihenni a fáradalmakat, feltöltekezni az erdő, a fák hihetetlen tisztító erejével. Élvezni a csendet és madárcsicsergést...Na ezt már ne! Innen már ne szorítsák ki azokat az Embereket, akik a Természetet szeretik...a természetességet és szépséget keresik! Az utolsó menedék. Nem adjuk!!!
Indi

#215 Re: sötétzöldek hajrá

2013-11-02 20:55

#60: Abonyi Nándor Soma - sötétzöldek hajrá

"majdnem biztos vagyok benne, hogy a számolt irtás területe nem annyi amennyi valójában..."...hm, hát akkor Ön valóban nagyon bizakodó. Nem, biztos nem akarnak annyi fát kiirtani, mint amennyit terveztek, persze, biztos csak kevesebbet. ?? Járt Ön mostanában a Normafán? Gyönyörű, tiszta, csendes hely, ahová rengeteg ember szeret kijárni sétálni, napozni, végre egy messzebbi horizontra irányítani a tekintetét, kiterjedni, mert a város jó bizonyos dolgokra, de erre nem. Erre csak egy ilyen tájon van lehetőség. Az Alpokban rengeteg hegy van, és rengeteg erdő. Valószínűleg így sem kellett volna ennyihez hozzányúlni, de ott legalább több maradt érintetlenül. Ezt a két dolgot ne hasonlítsuk össze. Normafa, és a budai hegyek, a város közelében viszont csak egy van. És ezt rengetegen szeretik, így, ahogy van. Az erdőnek meg nem kell több foglalkozás, mint amit most kap. Köszöni szépen, jól van. Nem fejlesztés-ellenesek vagyunk itt, csak az ésszerűtlen, kapzsiságon alapuló, és értékromboló fejlesztések ellen. Illetve inkább valamiÉRT vagyunk itt. Azért, hogy a Normafa olyan gyönyörű maradjon, amilyen most, és ne vegyék el a budapestiek kb. utolsó mentsvárát...Köszönettel,

Persze, építsük be az egész Földet, egyértelmű

#216 Re:

2013-11-02 21:15

#48: la -

A természet békén hagyása NEM egyenlő a totálisan enyészettel. Akkor menthetjük meg a totális enyészettől, ha élni hagyjuk!

"nagyságrendileg komolyabb létesítmények vannak érzékenyebb és értékesebb területen."  Ez érv?? Akkor ez legyen a követendő minta? Ezt biztos, hogy te se gondoltad át...

Amúgy, azt hiszem, most már értelek. Persze, fejleszteni, azt kellene. Nem, a jó szó mégis a karbantartás. Átfesteni néha a túristajelzéseket, elvégezni a szükséges erdészeti munkákat, tán néhány új pad is kerülhetne a kilátást nyújtó domb tetejére, hogy a városlakó kényelmesebben majszolhassa el a rétesét, ha akarja, miközben nézelődik. Elvinni a szemetet. Ennek lenne értelme. De sípályát?? Ipari létesítményt? Ide? Mikor voltál fenn utoljára? Mikor vetted észre, hogy az erdő ne tudott volna magáról gondoskodni emberi "fejlesztés" nélkül, és lett volna a "totális enyészeté"? :) Most komolyan?

Peace.

vendég

#217 Re: Re: Re: Re: Re: Normafa petició

2013-11-02 21:22

Fa

#218 Re: Re: Re: Re: Re: Védelem...

2013-11-02 21:36

#98: - Re: Re: Re: Re: Védelem...

Ezek mind annyira jó bejegyzések! Szerintetek ezt látják a "döntéshozók"? Valaki tudja, hova, milyen módon jut el ez a petíció és vajon a kommentek is mellékerülnek?


Vendég

#219

2013-11-14 09:33

Rendkívül fontos,mert egyszer csak arra essmélünk,hogy az egész VILÁG csak utakból,parkolókból,stb áll.
Sertóczy

#220 Normafa

2013-11-14 22:45

Nem szeretném ha Budapest határa a jelenleginél távolabb tolódna

Vendég

#221 Re:

2013-11-14 22:47


Vendég

#222

2013-11-14 22:48

Szivemből szól ez az írás
lakó

#223

2013-11-26 18:11

A Normafa így jó ahogy van, természetes és gyönyörű. Ha egyszer vagy kétszer egy évben sokan vannak ,azért még nem kell átépíteni az egészet. Hogy sok a szemét,? hát ki kell üríteni a szemetesedényeket, ha vannak, Nagyon félek, hogy hiába tiltakozunk,. A Mártonhegyi u elején is épül, egy olyan furcsa ház? vagy minek nevezzem nem tudom, de hogy az mi senki nem tudja. Hogy lehet egy ilyen szörnyeteget a hegy- re építeni nem is hiszem. Kívül fekete meg sárga kombináció hatalmas kerettel. Hátha ezt látom a Normafának sem tudok sok jót jósolni Addig menjünk, kiránduljunk., amíg lehet amíg van Normafánk.

Vendég

#224

2013-12-03 09:57

Minap megnéztem a google térképen a Budai-hegységet. Le vagyok döbbenve. Gyakorlatilag elfogyott az erdő. A Hűvösvölgy teljesen beépült. A Normafa még tartja magát. Csak egyet nem értek. Jómódúék a friss levegőért, az erdőért költöznek oda. De ha minden fát kivágnak, akkor ez mind elvész. Nem?!

Vendég

#225

2014-03-01 09:31

A NORMAFA egy értékes erdő és nem egy "közpark" ! Ne hagyjuk, hogy közparkká redukálják !