Védjük meg a Normafát! Normafa - Természetesen!

élő fa

#101 Re:

2013-10-03 19:27

#70: -

A gezi parkról érdeklődj a CIA-nél és a MOSZAD-nál. Nem a fákról szólt.

élő fa

#102 Re: A természet károsítás bűncselekmény

2013-10-03 19:28

#74: hegeda - A természet károsítás bűncselekmény

Döntsd el, nácik vagy komcsik. Inkoherens vagy. Egyeztess bazdmegDopemaneddel, meg Libajnaival ...

Bajnai és Dopeman, a gyilkosságra buzdítók

#103 Re: Re: Re: Normafa petició

2013-10-03 19:31

#78: Felháborodott zuglói - Re: Re: Normafa petició

Látom, a magadfajta mocsadék szenny alakoknak nem marad más, mint a személyeskedés, ha már a tényekkel szemben képtelen vagy a négy elemiddel (3 első, 1 második) vitába szálni, netán érvelni. A magadfajta tömegbelövető szaralakok miatt tart ott ez az ország, ahol!

Morci

#104 Nem politikai kérdés

2013-10-03 19:46

Nem politikai kérdés ez. Pokorny a fideszes szavazó szemében is egy őrületes ötletet támogató polgi,akinek nem érdekesek a kerületi polgárok - nem is itt lakik! -
pusztán a saját kis "stadionja". Már a sétálóutca szerencsére elvetélt projektben is a kerületére rontott.
Milliárdokat engedtek el a kerületnek. Itt az újabb "játék".
A kerületben születtem,itt élek,gyakran járok a Normafához,8 buszmegálló az erdő.
Ne hagyjuk magunkat becsapni! Ne mocskoljuk itt egymást dopemannel,libással. Megvetem őket,de nem akarok Normafa-projektet.
Ebből a pénzből támogassanak kerületi játszóteret,kerékpárutat,uszodát,teniszpályát.

Vendég

#105

2013-10-04 03:34

Sajnos ez a beruházás is azoknak jók, akik már megkövéredtek a köz, az itt dolgozók, adófizetők pénzén és az étterem pénze sem ? Ez is a túristáknak szól, nem az itt felnövő, jövőt építő gyerekeknek, családoknak. Ugyanaz, mint a műjégpálya, sajnos oda sem tud belépni egy normál fizetésből megélő család gyermeke, itt is ez lesz, sajnos, hiszen a demokrácia ellenségei vetették meg a lábukat édes kis hazánkban.Hiszen a normál fizetés, a realitás bruttó 120 000.- forint és nem annyi, mint amit a média kimond.
Gonosz emberek gonosz tervei ezek, csak, hogy jól lakhassanak, de sajnálom őket, mert nem veszik észre, hogy van Aki látja őket fentről és elengedheti eddigi védő kezét róluk és úgy is járhatnak, mint Heródes vagy, mint Nabukkodonozor, csak néznének utána, de lehet, hogy erre már idejük se lesz.
sese

#106

2013-10-04 06:58

#101, #102, #103
Eltévedtetek, ez nem az a petíció, ahol a krucinfóért kell aláírni!

Vendég

#107

2013-10-04 11:00

Újabb agymen ötlet! Ha kivágják az erdőt, mi a jó fenét akarnak majd megnézetni velünk?! Eszement ötlet, eszement embereknek. Én biztos, hogy nem lennék egy olyan VOLT erdőre kíváncsi, ahol már nem is látnék erdőt! Meg kell állítani! Meg kell akadályozni ezt a sorozat-gyilkosságot. Mert az, ha ennyi csodaszép, egészséges fát kivágnak! A jó fenébe, hogy mindit tojik valamit a veréb, amiért dühös leszek!

Vendég

#108

2013-10-04 11:25

Pofátlanság, felháborító, hogy egy ilyen terv egyáltalán megfordult valakinek a fejében! Miért kell minden jót elrontani? ... A kilátóhoz meg mehetne a vidámpark?!

Vendég

#109

2013-10-04 11:36

Tisztelt Természetszerető polgárok!

A profitorientált XII. ker. Önkormányzat a polgári jogon túllépve a büntetőjogba ütközően rombolja a természetet és ezzel egyetemben lerontja a polgárok életminőségét, a társadalomra veszélyes tevékenységet folytat. Az autoriter közhatalomgyakorló működését nem a jog uralma, hanem a pénz hatalma vezérli. A Normafa csodálatos szépségű biodiverzitását ugyanaz a veszély fenyegeti, mint az országos jelentőségű Ördögorom-Kázmér lejtő vidékét, ahol lakunk. Ezen terület védelmi övezetében az Önkormányzat tíz éve folyamatosan pusztítja a természetet, vandál módon kiirtotta az őshonos fákat, védett növényeket,szétbarmolta az okológiai rendszert, amit a természet évezredek alatt hozott létre. Helyette gyönyörködhetünk a tájba nem illő ormótlan betonerődítményekben.

Mitnyan György polgármester úr idején az itteni tájegység értékét a páratlan növényvilág, a csend, a nyugalom, a jó levegő jelentette. Ennek vége. A II. kerületből átruccant ide Pokorni Zoltán, a tisztséget tisztségre halmozó multifunkcionális közszereplő és az önkormányzati demokrácia helyébe az abszolutizmus nagy alakja, XVI. Lajos tézise lépett: Az állam én vagyok!

Ami a demokrácia égisze alatt a XII. kerületben történik, az példátlan az ezeréves magyar jogállamiság történetében Werbőczy Tripartitumáig visszamenően.

Üdvözlettel,

Sótonyi József

Vendég

#110

2013-10-04 11:53

I am an expert skier who would like to see more opportunities for skiing in Hungary. However, the Normafa forest is not an appropriate place for a development project of this scale. This the largest patch of relatively undisturbed forest within the Budapest city limits. Allowing development in a protected would also set a bad precedent for future development. I also doubt the viability of such a project given the poor winter climate of Budapest. For such a project to work it would require dozens of snow cannons, the pipe for the compressed water, compressors, and snow cats to groom the man-made snow, This type of infrastructure would drive the cost of a ticket well beyond the average Hungarian family's budget.

Vendég

#111 Re:

2013-10-04 14:33

vendég

#112 Re:

2013-10-04 15:02

#110: -

 

Thanks! You are right!


Vendég

#113

2013-10-04 18:17

Maradjon minél több zöldterület, erdő és más természetközeli élőhely Budapest környékén, sőt belterületén is. Ez KÖZÉRDEK, szemben a sítúrizmussal, amelynek fejlesztésére vannak más, alkalmasabb területek (ahol pl. nem kell erdőt kivágni vagy hóágyúkat beállítani).
Dr. Varga Zoltán
István

#114 Normafa

2013-10-04 22:46

Budapest egyik éke!
Jómagam és családom is azért költöztünk ebbe a kerületben, hogy a természet közelébe maradhassunk.
S ez a vidék úgy jó, ahogy van!!!
Nem kell hozzá tenni semmit, mert az csak elvesz belőle.
K.István

Vendég

#115

2013-10-04 22:56

Nincs elég hó telente.Bűn fákat kivágni.A tervezett beépítés nagyrészt kihasználatlan lenne; kidobott pénz.

Vendég

#116

2013-10-05 05:47

Egy újabb "mutyi"...! Talán érdemes lenne megnézni a TV.ben gyakorta nyilatkozó V. Márton és a FIDESZ prominenseinek évekre visszanyúló kapcsolatát...

Vendég

#117

2013-10-05 05:53

Aláírtam, megosztottam. Ültessünk Normafát:-))) akevés megmaradt erdőt semmiképp ne építsük at trendi giccshalmazzá. Telepítsünk helyette új városi erdőket. Ez lényegesen nehezebb, de hosszú távon ez megtérül, amíg az ellenkező irány mindannyiunkat károsít, tönkretesz.

Vendég

#118

2013-10-05 06:22

Én, itt nőttem fel, síversenyek, éjszakai szánkózások, a gyermekkorom. Maradjon így!!!

Vendég

#119

2013-10-05 06:55

Budapestiek érdeke, hogy ezt a helyet, ahová könnyen el lehet jutni a betonerdőben lakóknak, megmaradjon úgy, ahogyan van!!!!!
ÚTTÖRŐ

#120

2013-10-05 09:24

MÉG A CSILLEBÉRCI ÚTTÖRŐTÁBORT SE TUDTÁTOK VISSZAVENNI AZ U.N. "PAJTÁSOKTÓL". AKKOR MIKOR LESZ AZ MO-ÁS ÉSZAKI RÉSZE MEGÉPÍTVE? ATTÓL ÉSZAKRA PEDIG MEHETNE A SÍLIFT, MERT BUDAPESTRE JÖN A SZAHARAI MELEG.
zs

#121 Re:

2013-10-05 09:31

#34: Makakk0 -

igen a bob pálya csudi egy ötlet.

főleg az ittlakóknak akik megszokták hogy ez egy csendes környék most majd hallgathatjuk a sikoltozást állandóan meg a szerkezet zörgését.

remek

vendég

#122 Re: Re: Re: Re: Normafa petició

2013-10-05 13:06

#103: Bajnai és Dopeman, a gyilkosságra buzdítók - Re: Re: Re: Normafa petició

 

Én bizony örülök, hogy vannak olyan hozzászólok, mint a dühös és felháborodott zuglói hölgy, mert ez azt jelenti,

hogy nemcsak a kerület lakói tiltakoznak és érvelnek egy olyan modern projekt ellen, ami ugyan

nagyon jó és szép ötlet,  csak éppen nem a Normafához, és az ország jelenlegi gazdási helyzetéhez és

a nyomorához igazodik.

Itt még nagyon sok a tennivaló, és az acsarkodás, a piszkolódás nem vezet sehová. Inkább minden magyar

állampolgárnak a származására, és politikai hovatartozására való tekintet nélkül, keményen össze kellene fognia végre és

előre vinni ezt az országot, hiszen itt nagyon sok tehetséges és okos ember él.

 


Vendég

#123 Re: Re: Re: Re: Normafa petició

2013-10-05 17:33

#103: Bajnai és Dopeman, a gyilkosságra buzdítók - Re: Re: Re: Normafa petició

Te egy beteg ember vagy. És nagyon rátapinthattam a lényegre, ha ilyen választ tudtál csak produkálni. A személyeskedést pedig te kezdted, te diplomások(?) szégyene. A tömegbelövetéses mondatod abszolút nem értem és nem hiszem, hogy nekem van szövegértési problémám. Valószínűleg mire végigolvastad a kommenteket összekeveredtek a fejedben. Biztos a hóágyú zavart össze kissé. :-D Akik ennyire hencegnek a tanulmányaikkal, azok valószínűleg nem teljesítettek megfelelően és ezért kényszeresen próbálják magukat az átlag fölé helyezni, hogy okosabbnak tűnjenek. Neked ez most nem sikerült.


A Normafát tönkretenni bűn, márpedig egy átgondolatlan projekt helyrehozhatatlan károkat fog okozni, ami sokkal többe fog kerülni, mint amennyi bevétel lesz belőle. Persze a politikusok majd mossák a kezüket, hisz nem az ő zsebükre megy a "játék".


Vendég

#124

2013-10-05 17:47

sajnos a kormáyn ma azt képzeli hogy ő maga az állam é s aközterület a kormáyn szabad prédája és tulajdona ezért ekll demokratizálni azaz törekedni a közvetlen demokrácia kiépítésére

Vendég

#125 Re: Re: A természet károsítás bűncselekmény

2013-10-05 18:16

#102: élő fa - Re: A természet károsítás bűncselekmény

Helló, ez most, hogy jön ide? Aki ellenzi az kommunista vagy jobbikos? És a fideszeseknek pedig mind támogatni kell kétharmaddal? Én fidesz szavazó vagyok, egyelőre, de eszem ágában sincs narancssárga szemellenzőben nézni a világot. Ami jó az jó és lehet akár jobbikos dolog is. De ami nagyon rossz, az aztán tök mindegy, hogy melyik kormány, párt, ideológia agyszüleménye. Álljon már meg a menet! Jó lenne, ha a józan ész dominálna. Amíg a nép acsarkodik addig "fent" tömik a zsebüket. Ez is jó "politika" a részükről.