Védjük meg a Normafát! Normafa - Természetesen!

természetjáró vendég

#51 Normafa petició

2013-10-02 13:26


Sajnos, mindig kitalálnak ilyen őrült, természetromboló tervet!
Ezek a csodás helyek biztosítják Budapest oxigén ellátását,
innét áramlik a tiszta levegő a városba. Ez olyan mintha a város ,,tüdejét" tennék
tönkre! Már így is fulladozunk a szennyezett levegőtől!
Miért kell a természetet kiirtani? Úgy látom az emberi mohóságnak, kapzsiságnak
nincs határa! Arról nem is beszélve, hogy az emberek többsége ezeket a szolgáltatásokat csak
nézni, és nem használni fogja, mert nem lesz rá pénze!
Sajnálom az ott élő embereket is, mert ők viselik majd legjobban ennek a tervnek a következményeit.
hóagyú

#52

2013-10-02 13:28

Az ember mindig talál ürügyet, hogy újabb és újabb területet lopjon el a természettől. Ráadásul síelhető hó híján eleve elmebeteg az ötlet. Évente pár nap van, amikor 10-20 centi hó van, amin viszont NEM lehet tömegesen síelni (legfeljebb a füves talajt tönkretenni).
De a természet kárára mindent lehet. Üzemeltetés veszteséges. A kivitelező viszont zsebre tehet egy kis hasznot.
Rémusz

#53

2013-10-02 13:32

A Normafa úgy szép és jó ahogy van!
Nem szabad hozzányúlni, az egész helynek megszűnne a varázsa.
la

#54 Re: Normafa petició

2013-10-02 13:52

#51: természetjáró vendég - Normafa petició

Kapard elő az általános iskolai kémia és biológia tanulmányaidat, mennyi oxigént termel egy fa ... Ha a város körüli, de akár csak a kontinensen levő fáktól függne az oxigénünk, már rég csak palackban adagolnák ... Szegény sivatai népek, fa nélkül, mind halottak volnának rég :D

Ti fejlesztésellenesek mind ilyen egybites, az iskolákat épp csak átbukdácsoló rossz tanulók voltatok??? Na, nem csoda, hogy a zöld demagógiára ilyen könnyen vevők vagytok ....

hegymászó

#55 Re:

2013-10-02 14:09

#4: -

Teljesen egyetértek!!


Vendég

#56 Re: Re: Normafa petició

2013-10-02 14:36

#54: la - Re: Normafa petició

Az lehet, hogy mi azok voltunk, de ők (MME, WWF, Greenpeace vezetők) biztos nem. Olvass egy kicsit: http://www.greenfo.hu/hirek/2013/09/26/likvidalna-a-normafa-termeszeti-ertekeit-a-tervezett-beruhazas


Vendég

#57

2013-10-02 14:43


Közhelynek számít, de vitathatatlanul igaz a klasszikus mondás: "Ép testben ép lélek." Magyarország súlyos gazdasági és demográfiai problémáit tetézi a lakosság rossz egészségi állapota. Fiatalságunk ebben a tekintetben még az idősebbeknél is rosszabb képet mutat. Túlzás nélkül állítható: nemzetünk jövőjének egyik záloga, sikerül-e a következő nemzedékeket testben és lélekben egészségesebbé tennünk. Elpuhult, elhízott, szellemileg is súlyosan fertőzött, a szélsőségek és a nihilizmus között ide-oda sodródó ifjúságunk megmentésének egyik legfontosabb eszköze a sport. A leginkább veszélyeztetett korosztályokhoz még ma is ez áll a legközelebb, és eredményesebb, mint a felvilágosító előadás, vagy a puszta büntetés. A sporttevékenységen keresztül a küzdőszellem, a közösségi összetartozás, az egymás iránti felelősségtudat is megerősödik. És nem ez hiányzik a felnőtt társadalomban?

Külföldön, elsősorban a jólétben élő nyugati országokban, a testedzés fontos része a mindennapi életnek, télen pedig általános az egy hetes sí-szünidő. Indokolt előtérbe helyezni a természetben űzhető, költséges beruházásokat nem igénylő sportokat, így az egyre több ember (nemcsak fiatalok) körében népszerű sísportot is. A természetet nem az ember ellen, hanem az emberért kell védeni! Örülünk az olimpiai érmeknek és minden nemzetközi sportsikerünknek. Ezek folytatása a merítési bázis szélesítését, a fiatalság sportolásának támogatását igényli. Ennek egyik könnyen megvalósítható eszköze a téli sportolás A sísport terén javítani és növelni kell a hazai lehetőségeket. A Normafa 120 éve a magyar sísport bázisa, százezrek szerették meg ezt a rendkívül egészséges sportágat ott – és egymást. Hogyan lehet ellenezni azt, hogy ott a mai igényeknek megfelelő síélet legyen?

Ami pedig az (alaptalan) félelmeket illeti: a mesterséges hóhoz nem kell vegyszer, semmiféle kárt nem okoz, a sípályákhoz nem kell fákat kivágni, csak helyre kell állítani azt az állapotot, ami száz éve és 20 éve is fennállt.


Jeszenszky Géza egyetemi magántanár, nagykövet, v. miniszter

Vendég

#58

2013-10-02 15:13

Tegyék a Pilisbe, a Börzsönybe, de nekünk szükségünk van a város tüdejére! Az USA-ban kinek jutna eszébe iparosítani a CENTRAL PARK-ot? Itt az utak terheltsége már nem növelhető! Az Istenhegyi, vagy a Budakeszi úton már most is katasztrofális a közlekedés. ŐRÜLT ÖTLET!!!

Vendég

#59

2013-10-02 15:19

irjátok alá!
Abonyi Nándor Soma

#60 sötétzöldek hajrá

2013-10-02 15:20

Én is szeretem a környezetet, próbálom is védeni, nálunk is van kék meg sárga kuka. Ennek ellenére én támogatom a normafai beruházást. Érdekes, hogy az alpokban hány sípája van, gyönyőrű környezettel és ott ez a kutyát sem zavarja. Kíváncsi lennék, hogy a szavazók közül, ha tehetnék, hányan választanának inkább egy nyári ausztriai wellness és aktív pihenést, bármelyik normafán megtalálható panzió, vagy hotel helyett. Szándékosan írtam, hogy nyári, mert egy sípályával kapcsolatban senkinek nem jut eszébe nyári időtöltés, a bobon kívül. Pedig van bőven, amit egy ilyen komplexum adhat. A téli szezont pedig gondolom nem kell magyaráznom.
Arra pedig senki nem gondol, hogy ilyen beruházás mellett azért többnyire foglalkoznak az eddig egyébként elhanyagolt erdővel és az hosszú távon jót tesz a természetnek is. Végezetül pedig nem akarok geometriai, meg térképészeti vitát folytatni, de majdnem biztos vagyok benne, hogy a számolt irtás területe nem annyi amennyi valójában...


pokoli

#61 NO POKORNI

2013-10-02 15:27

Ez Pokorni újabb pénzes bulija. Csak annyi értelme van, amennyire jön az újabb jégkorszak..

Vendég

#62

2013-10-02 15:49

Meg kell hagyni természetes állapotában, szabad használatra mindenki örömére.

Vendég

#63

2013-10-02 16:40

Felháborító, amit művelnének a Normafával.

Vendég

#64

2013-10-02 18:05

JÓ lenne természetes közegeket hagyni a kiépített, mesterséges világ mellett. Szerintem a sífelvonó és a hóágyú mesterséges környezet.
Breda

#65

2013-10-02 18:10

Abban az "átkos" szoci rendszerben volt felvonó, talán még megvannak a rozsdás állványok. Amúgy is vicc arra a 400 méter lesikló felületre egy "komplexumot" felépíteni... Én ott nőttem fel, minden télen ott szánkóztam, snowboardoztam és valóban erdős részt akarnak sípályává alakítani! Mindenkit hülyének akarnak nézni?

Vendég

#66

2013-10-02 19:04

bár a város másik végén lakom, régóta szívesen járok a normafához, és minél többször látom annál inkább meg vagyok győződve arról, hogy pont úgy jó ahogy van. bűn lenne hozzányúlni, főleg az erdő rovására!

Vendég

#67

2013-10-02 21:09

Mindenkép helytelen egy ekkora beruházást
csinálni ezen a szép természetes helyen!!!

Vendég

#68

2013-10-02 21:54

FELHÁBORÍTÓ TERMÉSZETPUSZTÍTÁS KILÁTÁSBAN! MINDENÁRON MEG KELL AKADÁLYOZNI !! A MARGITSZIGETET IS LE AKARJA TAROLNI EZ A GÁTLÁSTALAN PÉNZÉHES BANDA !
természetjáró vendég

#69 Re: Re: Normafa petició

2013-10-02 22:06

#54: la - Re: Normafa petició

Külföldi tanulmányokkal  érvelhetnék az igazam mellett, de én úgy látom, hogy nem érdemes.

Nem kívánok vitába szállni, megmondtam a véleményem  a te nemtetszésed és gúnyolódásod  ellenére is! Szabad országban élünk egyelőre!

 


Vendég

#70

2013-10-03 06:40

Az ország legtekintélyesebb bükkfái közé tartoznak annak az erdőnek az öregjei. Valamint gondoljunk az isztanbuli Gezi parkra.

Vendég

#71

2013-10-03 07:11

Remélem sikerül megmenteni kedvenc kirándulóhelyünket

Vendég

#72

2013-10-03 08:16


Nagyon helyesnek tartom, szörnyü, hogy mit akarnak tiszta rombolás. még azt kérdezem hol jön fel az a sok kocsi? Az Istenhegyi uton? ott nem férnek el. Mert mindenki majd kocsival akar feljönni, a fogassal csak a kispénzü-ek jönnek, azoknak nem kellene hosszabbitani a fogast, ök s gyalogolnak pár métert. Kínek az agyában született meg ez az idióta terv? Ekkora kárt tenni szörnyű. Mi lesz a vaddisznokkal azt a problémát sem tudják, vagy nem akarják megoldani.

Vendég

#73

2013-10-03 08:21

Elegem van ebből a pökhendi, csak a saját, és lakájai örömét kereső (foci, síelés, templomok...) új magyar arisztokráciából! Akiket nem izgat milliók nyomora! Mindent földet, nyugdíjat, trafikot, egészségügyi ellátást, a gyerekek oktatását...)kártérítés nélkül vesznek el nem különbek ők, mint a hothysta, nyilas pribékeknél, nem többek mint a rákosi idők parazitái!!!
hegeda

#74 A természet károsítás bűncselekmény

2013-10-03 08:23

Elegem van ebből a pökhendi, csak a saját, és lakájai örömét kereső (foci, síelés, templomok...) új magyar arisztokráciából! Akiket nem izgat milliók nyomora! Mindent földet, nyugdíjat, trafikot, egészségügyi ellátást, a gyerekek oktatását...)kártérítés nélkül vesznek el nem különbek ők, mint a horthysta, nyilas pribékek, nem többek mint a rákosi idők parazitái!!!
harangvölgyi vaddisznó

#75 Re:

2013-10-03 08:56

#34: Makakk0 -

Tévedsz!A bobpálya nagyon rossz ötlet, ha bobozni akarsz Budapest két végén is megteheted- egyébként veszteségesen müködő- pályákon.