Augusztusi vizsgaidőszak

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Augusztusi vizsgaidőszak petíció automatikusan generált fórumtémája

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-06-28 16:38


Shane

#52 Re:

2013-06-28 20:21

#19: -

Ez nagyon jó hozzászólás :D Amúgy én most fogok végezni és nekünk az elejétől nem volt augusztus és nem is volt baj, ha az ember tudja, hogy van még rá ideje hajlamos elhúzni a vizsgákat, nekünk nem volt ilyen lehetőségünk, így augusztusban pihentünk :) Ne nyávogjatok, inkább tanuljatok szépen ;)

pte aok

#53 haggyad már

2013-06-29 08:06

nem lesz ettől kevesebb orvos max lassabban végzünk. én is buktam egy évet, azért még orvos lehetek. Nem kell annyira sietni, dolgozhattok 7 év egyetem után is még rengeteget

Vendég

#54 Re: haggyad már

2013-06-29 12:26

Örülök hogy neked ilyen szerencsés helyzeted van, hogy húzhatod tanulmányaidat, más viszont egy család fenntartásáért siet a tanulmányaival. Úgyhogy sajnos Nem, nem húzhatja mindenki 7 évig. 8 évig pedig még kevesebben engedhetik meg a röpke 3 milliós költséggel. Mellesleg logikailag ha kevesebb orvos végez minden évben, akkor kevesebb orvos is van összességében. Szerintem ez elég egyértelmű...


Vendég

#55

2013-06-30 10:47

Az azért jó lenne, hogy ha vagy minden orvosi egyetemen lenne augusztusi vizsgalehetőség, vagy egyiken se. Mert nálunk pl. nincsen. Mondjuk szerencsére eddig nem is lett volna rá szükségem, de nyilván én is kerülhettem volna olyan helyzetbe.

Vendég

#56

2013-06-30 12:40

#55: -

Szóval ha nálatok nem lesz, akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is?


Vendég

#57 Re:

2013-06-30 13:28

#56: -

Szerintem én nem egészen ezt mondtam:) Annyit mondtam, hogy akkor vagy nekünk is legyen, vagy másnak se. De ha te így értelmezed, akkor egészségedre:)

 


Vendég

#58 Megnézni!

2013-06-30 15:13

Akik megkapják ezt a peticiót üzenném nekik, hogy nézzék át, mert vannak KAMU nevek az aláírók között, szóval az aláírások egy része nem helyes, tehát nem valódi nevek vannak a számok mögött.

Vendég

#59 Re:

2013-06-30 21:17

#14: -

öhm... ez elég beszűkült hozzáállás. momentán itt volt az árvíz. ismerek olyat akinek tényleg elúszott a háza és nem tudott feljönni vizsgázni...


Vendég

#60 Re:

2013-06-30 22:39

#55: -

De tisztázzunk valamit nálatok meddig tart nyáron a vizsgaidőszak? Mert pl Debrecenben még a júliusban is javában van vizsga. Nekünk meg júni végén off és aztán augban van még lehetőség. Szóval ha a hetek számát nézzük, akkor a két egyetemen ugyanannyi idő van a vizsgákra csak más hónapban.


Vendég

#61

2013-07-01 07:20

nem akarok bunkó lenni (de az leszek), viszont nem ártana azt is figyelembe venni melyik egyetem mennyire...hogyismondjam igényel képességeket, és ennek függvényében osztani a vizsgaidőszak mennyiségét. ez persze aránytalan, mert pl. a BMEn 4 hét az egész vizsgaidőszak, a normál 6 hét a legtöbb helyen.
B. B.

#62

2013-07-01 13:11

#60: Júniusban van vége, idén június 28. volt az utolsó vizsganap. Júliusban nincsenek vizsgák.

#61: Azért az orvosi egyetemek (a BME különféle mérnöki szakjaival együtt) az ország legnehezebb egyetemei közé tartoznak. Még az átlagos vagy akár átlag feletti képességű diákok is gyakran belecsúsznak az augusztusi vizsgákba, főleg ha egy vizsgán nem objektív elbánást kapnak (ami sajnos előfordul) vagy közbejön egy olyan családi, magánéleti vagy egyéb krízis (közeli hozzátartozó halála, vagy akár az árvíz, ahogy az 59-es írta) ami miatt akár 2-3 nap kiesik a tanulásra fordítandó időből vagy nincs olyan lelkiállapotban az illető, hogy koncentrálni tudjon. A szigorú tanmenet miatt (orvosin szinte nincs mozgástér CV-re vagy keresztfélévre) elég kettő ilyen eset hat év alatt (és akkor az átsorolást még nem is érintettük) és máris ott van a 2 milliós tartozás. Az orvosi tananyagban ráadásul nincs segítségre semmilyen intuíció, míg a mérnöki karokon valamennyire segít a matematikai vagy fizikai tehetség. Továbbá bár a villamos- vagy gépészmérnöki karok tantárgyainak anyagmennyiségét nem ismerem, annyit mondhatok, hogy az orvosin a másodév végi szigorlatok közül kettőnél kb. 800 oldal a tananyag órai prezentációkkal együtt, míg a harmadik (anatómia, talán a legnehezebb szigorlat a három közül) kb. 2500-2800 oldal. Amennyit hallottam, a mostani másodévesek majdnem fele kénytelen volt augusztusra hagyni legalább egy szigorlatot.

Vendég

#63 sote Áok

2013-07-01 21:58

Nem tudom, olvasták-e a sote ÁOK-ra járó hallgatók a mai nap írt levelet Hunyadi dékán úrtól, de sok mindent megmagyaráz. Nem merem közzétenni a nyilvánosságnak, mivel nem tudom mennyire bizalmas. Mindenesetre a véleményem az, hogy a HÖK ismét felelőtlenül és felvilágosítatlanul cselekedett, és vétó jogával kiskirálykodva elrontott minden kompromisszumot, illetve talán még visszamenőleg is megvitatják a hitelességét az augusztusi vizsgáknak... egyre keserűbb a helyzet.
Vendeglato

#64 Re: sote Áok

2013-07-01 22:20

#63: - sote Áok 

 HunyadIPSZILON. gyoker.


Vendég

#65

2013-07-02 18:51

Mik ezek az indokok, nem objektív indoklás a bukásra? Lehet itt olvasni, hogy értelmetlen indokokkal buktatnak embereket. Mégis milyen indokokkal? Példákat tudnátok mondani?

Vendég

#66 Re:

2013-07-02 21:03

#65: -

Sokak által említett ill saját tapasztalat. Amikor elmondod szóról szóra a könyvet..majd jön a válasz, hogy "ez nem így van" "maga ebből nem ért semmit". Vagy amikor hagyják, hogy tovább mond a tételed, majd beköpik, hogy a felelet elején rosszul mondtál valamit, amit miatt nem engedhet át, de te persze már nem emlékszel rá, hogy rosszul mondtad és ha rákérdezne tudnád rá a választ, csak lányos zavarodban lehet félrebeszéltél. Meg persze sose mondják meg a jó választ, aztán még bukás után órákig keresed otthon a jó választ...ami persze se az előadás anyagban se a könyvben nincs leírva, bocsánat, hogy egy év alatt nem tudom megválaszolni ezeket..de ha nincs honnan megtanulni..


Vendég

#67

2013-07-04 09:25

Simán meg lehet csinálni augusztus nélkül. Aki tudná, csak nem akarja, az lusta, aki nem is tudná, az meg buta. Egyik sem való erre az egyetemre.

Vendég

#68 Re:

2013-07-04 20:08

#67: -

Tessék?


Vendég

#69 Re:

2013-07-04 20:35

#67: -

Ha több barátod lenne mint 0 te is tudnád, hogy butaság amit írsz mert akkor az arányokból kifolyólag 1 barátod már vizsgázott volna augban és egy másik évet ismételne, ilyen ember való az egyetemre mint te, de az emberek közé egyáltalán nem. :)


Vendég

#70 Re: Re: Re:

2013-07-04 21:09

#45: - Re: Re:

Lehet, hogy letett valamit az asztalra, de attól még rosszindulatú.


Vendég

#71

2013-07-05 12:03

Lehetséges, hogy ha nem lenne augusztusi időszak, és így lenne elfogadva, akkor az emberek úgy állnának hozzá, hogy időben megkéne csinálni a vizsgákat, és ez plussz motivációt okozna nekik, mivel más választás nincs. De ettől az augusztusi időszaktól sokan belustulnak, hogy "oké, majd augusztusra hagyom ezt a vizsgát, jó lesz akkor is, addig pihenek legfeljebb".
Ha tudná az illető, hogy nincs augusztusban vizsga, összekapná magát és nem lazitana vizsgaidőszak alatt annyit, és tanulna.
Máshol sincs augusztusban vizsgaidőszak, és ott is megoldják az emberek. Máshol is van orvosi augusztusi vizsgaidőszak nélkül, és most nem kell ide a nagy monológok, hogy nektek így nehéz, meg úgy, meg így a tanárok, meg úgy, meg a rosszandulat így meg úgy stb.


Vendég

#72 Re:

2013-07-06 09:48

#71: -

Én nem tudom te melyik orvosira jársz/nem jársz, de nekem barátnőm Debrecenben végzi és nekik még júliusban is van 3 hét vizsgaidőszak, szóval lehet, hogy nincs augusztus, de van július. Ergo ugyanannyi hetük van rá.


Vendég

#73 Re: Re:

2013-07-08 15:47

#72: - Re:

Hát lehet, hogy ugyanennyi hetük van rá, de nekik folyamatosan tart a vizsgaidőszak, míg nektek megszakítással, ami mégis egy fokkal jobb, mert tudtok lazitani , pihenni, kicsit kikapcsolódni a szünetben, és ez mégis jobb, mint egy egész vizsgaidőszakot végigtanulni, ahol pihenni sincs idő.

Az a 3 hét, nem mindenesetben 3 hét, hanem 2, de most e szempontból lényegtelen.


Vendég

#74 Re: Re: Re:

2013-07-10 20:37

#73: - Re: Re:

Igazad van.