Ne szívd a vagyonőr vérét! Menj el dolgozni!


Vendég

#51

2013-02-02 20:37

kaptam egy évben egyszer újságot és mikor bent voltam és volt ott újság nem adtak nagy kamara hajráá
akkor kérem vissza a vizsga pénzem na add ide ni.jó itt élni.fegyver vizsga lóvét is kérem.hajrááááááá
SiegruneHagall

#52

2013-02-02 20:46

Hát igen! Az az egymilliárd amivel megint le akar húzni minket, arra biztosan nagy szüksége lehet... Pintér, a milliárdos kormánytag. A kormánytagok közül messze kiemelkedik Pintér Sándor vagyona a most leadott bevallások közül. A belügyminiszternek csak pénzügyi vagyona 1,6 milliárd forintot tesz ki.
A kormány tagjai közül idén is Pintér Sándor tett szert a legnagyobb jövedelemre – derül ki a január 31-i határidőre leadott vagyonbevallások közül. Cégeinek értékesítéséből tavaly és idén is félmilliárd forintot kap.
Vagyonnyilatkozatában több mint 20 ingatlant tüntet fel, amelyek között szerepelt három 100 négyzetméter feletti budapesti II. kerületi lakás, de van siófoki, csömöri ingatlanja is, nyaralói például Szihalmon, vagy Szigetmonostoron. Szántókat, garázsokat, illetve egy parkolóhelyet is külön felsorol, emellett őrzi 1995-ben örökölt Wartburgját is. A tárcavezetőként havonta 777 ezer forintot, emellett 150 ezres nyugdíjat kapó Pintér különböző forint megtakarításai a tavalyi mintegy 220 millió forintról 380 millió forint fölé nőttek, amerikai dollárban befektetett tőkéje 755 ezerről 1,2 millió dollárra (255,6 millió forintra) emelkedett, míg 760 ezres euró (221 millió forint) megtakarítása alig változott egy év alatt. Családi, baráti kölcsön címén 426 millió forint helyett 300 millió forintos pénzkövetelése maradt. Bevallott pénzügyi vagyona így összesen mintegy 1,6 milliárd forintot tesz ki. Vannak részvényei a Molban és az Állami Nyomdában is.
http://www.vg.hu/kozelet/politika/pinter-a-milliardos-kormanytag-396986
Még egy vendég

#53 Re: ...lehúzás...

2013-02-02 23:53

#40: Emerik - ...lehúzás...

Nem tudom mikor tették ezt veled, de vizsgáltasd felül a döntést, mert a kötelező kamarai tagság EU jogellenes volt. Ezért szüntették meg 2012-ben a kötelező tagságot, és ezért is birságolta az EU Magyarországot. Tehát szerintem a vagyonőri igazolvány visszavonása is jogellenes volt, mert a idevonatkozó kamarai, belső szabályzat is jogellenes volt ezáltal. Jogtalanul szedtek tőlünk évente pénzt a tagdijra, persze ezt soha nem fogják visszafizetni.

SiegruneHagall

#54

2013-02-03 07:17


IDEJE LENNE MÁR SZEMBESZÁLLNI EZEKKEL A SZEMETEKKEL! NE FIZESSÜNK ÉS NE MENJÜNK VIZSGÁZNI! MAJD AKKOR RÁÉBREDNEK, HOGY GOND VAN!!!

Vendég

#55

2013-02-03 08:01

A rabszolga kereskedőnek 3-5000/óra a melósmak 4-600Ft/óra!!! Ne hagyátok!

Vendég

#56

2013-02-03 09:07

Ha keresünk 90000-ft-ot és van kettő esetleg három gyermekünk,örülünk ha a rezsit ki tudjuk fizetni.De még ezzel a vizsgával is minket nyúznak.Érdekes a közalkamazottaknak akiknek a bére is magasabb nem kell fizetni a tovább képzésekért.

Vendég

#57

2013-02-03 10:10

Az érettségi vizsgákat történelemből nem kell újra elvégezni azoknak akik 1989 előtt érettségiztek. Ez az egész alaptörvény ellenes. A jogi egyetemet végzetteknek nem kell újra vizsgázni,a rengeteg törvénymódosítás miatt?

Vendég

#58

2013-02-03 10:19

Az első fényképes vagyonőr igazolványokat állandóra adták,visszavonásig ami bűncselekmény elkövetése esetén következett volna be. Az állam ezt igérte aztán kitalálták az öt évenkénti cseréjét,miért másért mint pénzbevétel miatt? RABLÓBANDA.

Vendég

#59

2013-02-03 12:14

PÉNZ CSALÁS AZ EGÉSZ AZ ÁLLAM KASSZÁBA!!!!!

Vendég

#60

2013-02-03 12:58

Nekem visszavonták a vagyonőri igazolványom,mert nem fizettem kamarai tagdíjjat 2005-ben!Munkaszerződéssel és tb könyvvel bizonygattam hogy nem vagyonőrként dolgozom,hanem autószerelőként!Kamarai díjjat akkor miért fizessek???Mit biztosít a kamara??? Érdekképviseletet nem,munkahelyet nem,továbbképzést nem támogat!!! MIÉRT KELLENE FIZETNEM A SOK INGYENÉLŐNEK???
Vendég_80

#61 Vendég

2013-02-03 16:36

Nekem a vagyonőrökkel kapcsolatban csak rossz véleményem van. Olyanok, mint egy hivatalos fegyveres testület a közszférában. A 40 évesen nyugdíjazott rendőrök mellékkeresetként szokták használni ezt az állást és a rendőrségi kapcsolataikat kihasználva mindent megtehetnek büntetlenül továbbra is játszva a nagyfiút. Embereket igazságtalanul vádolgatni, ill. más kérésére attrocitálni ( persze később a szívességért megkapják a habcsókot... ) azt tudnak. Szerintem tényleg az lenne a megoldás he elmennének dolgozni, mint minden becsületes ember...

Vendég

#62

2013-02-03 20:44

Helyes!

Vendég

#63 Re: Vendég

2013-02-03 20:46

#61: Vendég_80 - Vendég

Tisztelt Uram! Ön mivel foglalkozik?

 


Vendég

#64

2013-02-03 20:51

Véleményem szerint nem az újra vizsgázással kellene a törvényhozóknak foglalkozni,hanem meg kellene vizsgálni a fővállalkozásokat.Pl. az én esetem ( és nem vagyok vele egyedül, mert a példa béli cég is több mint 80 embert foglalkoztat): 3 évet dolgoztam egy vagyonvédelmi cégnél, kivételesen alkalmazottként. Ez idő alatt, 7 munkáltatom volt.A vezetőség mindig ugyanaz volt, csak más néven szerepeltek. Egyik napról a másikra kirúgtak. Ebben az időben levonták a magánnyugdíjat, de nem fizették be, szabadságot nem adtak, ki sem fizették, útiköltséget nem fizettek, a nyugdíj folyósítónál nem találták a 3 évemet.Bepereltem Őket, minden munkaadó ellen másodfokon is nyertem. Közel 500.000.-Ft-ról beszélünk. Az ügy több mint 2 évig tartott, és mire végrehajtásra került a sor minden munkaadó a cégét megszüntette, nem volt akin a végrehajtást elvégezhették volna. Pl. ezért vagyunk Mi vagyonőrök kiszolgáltatott helyzetben. Ha utána számolunk még a 8 órás munkára járó minimálbért sem keressük meg, viszont minden irányból minket szidnak, pedig csak a munkánkat végezzük, de mi vagyunk kéznél.

Vendég

#65

2013-02-04 06:30

Gusztustalan, etikátlan és elképesztő dolognak tartom ezt az egész eljárást. Ismét bebizonyították, hogy mire képesek!

Vendég

#66

2013-02-04 07:54

Szégyen és gyalázat.
Pogány

#67 Re:

2013-02-04 12:16

#25: - Nem lenne semmi gond a vizsgával ha végre emberszámba vennénnek minket is. De elgondolkoztatok e már azon, hogy míg volt adójóváírás, hány kollégát károsítottak meg azzal, hogy elszámolták de nem fizették ki és mennyi haszonra tettek így szert, továbbá hol van az éves fizertett szabadság, a betegállomány, mert a legtöbb cég nem fizet az első 15 napra amit nekik kellene csak majd a Tb. Évek óta kevés kivétellel 400Ft/ óra a bér és ebből sok cégnél levonják a kötelező munka ruha pénzt ami nem ritka esetben eléri a 35-40 ezer forintot is. Szóval előbb ezeket tegyék rendbe aztán vizsgáztassanak. A diszkriminációról már nem is szólok, csak minimum 180cm magas és maximum 40éves korig jelentkezzen no a 4 órás bejelentésről sem feledkezzünk meg.

 


Vendég

#68 Re:

2013-02-04 13:37

Tisztelt Uraim kollégák !


Amit le írtál azzal teljes mértékben egyet értek. A kamarának már régen fell kellett volna lépni a bérekkel kapcsolatban, csak egy volt a baj a kamara elnökének is van volt cége  és ő sem akart fizetni. Sőtt indokkal indokolatlanul levonásokat kezdeményezett. Így tehát rend sohasem lesz amíg ezt engedik. Hol van a szakmunkás bér !

 


Vendég

#69

2013-02-04 14:22

Érdekes,hogy mint nem kamarai tag a kamara intézi a vizsgáinkat?lehel kiadták alvállalkozásba?Tudomásom szerint érvénytelenítették a kötelező kamarai tagságot erre tessék egy másik jogszabállyal kényszerítenek.Vizsga után jobb lesz a pénzünk?jobban megbecsülnek?ugyanúgy lehúznak mint eddig,egyszóval semmi sem fog változni.Durván kb100000 vagyonőr szorozva 12000 forinttal szép summa.Inkább a sok vállalkozásban tennének rendet!!!!!pótlékok,szabadság,időbeni fizetés!!!!Remélem az Alkotmánybíróság rendet tesz egy-két fejben,akik könnyen beszélnek az asztaluk mögött.Vizsga?hogyan intézze az őr mikor a hét minden napján üzletet őriz vagy 24órás beosztás után menjen a terembe aludni?14 éve vagyok a szakmában,akkor országos szintű vizsgák voltak több hónapnyi tanulással,most 40 óra alatt tanuljuk a jogszabályokat?szerintem egy sima közlöny elég lett volna amit elolvasunk!Gondoljanak bele mennyi idős őr van?üljenek vissza a padba?sok családban dolgoznak a vagyonvédelemben,mi lesz ha netalán nem sikerül a vizsga?addig nem dolgozhat a szakmában,hogyan éljünk addig?de fizesse be az újbóli vizsgadíjat!!!Korrekt!!!Remélem jövőre a többi szakmában is vizsgáznak,de helyhiány miatt ők az orvosi kamaránál járnak képzésre!!! :-))))
ember képviselő
A petíció szerzője

#70 Embrijog

2013-02-05 00:13

Figyelem!

Mivel a vártnál is nagyobb támogatást kapott ez a kezdeményezés, és a mindennapi élet rétegeire is érvényes elvárásokat fogalmaz meg, ezért arra kérek mindenkit, hogy szíve jogán tegye bele a munkáját, és az akaratát ebbe az ügybe! Ez már nem csak a Vagyonőr ügye! Ez, egész magyarország, és az összes magyar ügye! Hát mi megy itt kérem! Nem csak a vagyonőrt húzza le mindenféle dumával, hanem mindenkit! És nem csak a kamara! Annyit húz le tőled a villanyért, amennyit akar! Vízért! szemétért! Holott ők csomagolják be a szar árujukat! Megadóztat mindenért,, a befolyt összeget meg elsikkasztja! Álljon meg a menet! A villanykörténél megszabja meddig éghet!? Mi a szar ez kérem! Álljunk már a sarkunkra! Oszd!

Vendég

#71

2013-02-05 09:42

Jogos,mert volt olyan,mikor kamarai tag voltam,hogy a segítségüket kértem,mert a cég ahol voltam nem fizetett ki.Csak a vállukat vonogatták.Ráadásul vagyonvédelmi cég résztulajdonosa volt a kamara elnöke.Ez ám az igazi korrupció.

Vendég

#72

2013-02-05 09:46

egységben az erő!!!

Vendég

#73

2013-02-05 10:28

Egyetértek a petíció tartalmával!

Vendég

#74

2013-02-05 11:47

A KAMARA TÉPI A SZÁJÁT,HOGY Ő VÉDI A JOGAINKAT,KÉRDEZNÉM AKKOR,HOGY MINDEDDIG MIÉRT NEM TUDTA ELÉRNI AZT ,HOGY A VAGYONŐRNEK JÁRJON SZABADSÁG,TÁPPÉNZ,RENDESEN BE LEGYENEK JELENTVE ÉS MÉG SOROLHATNÁM A TÖBBIT!Ha mindezek meg vannak akkor esetleg kötelezhet arra,hogy menjünk tanfolyamra és azt fizetik!!!! Mivel ezt amit most akarnak sokunk szerint gerinctelen mocskos pénz lehúzás!!!!!
St. George

#75 Mi lenne, ha...

2013-02-05 12:41

A statisztikákban több, mint 100 ezer vagyonőrről beszélnek. Az új vizsga díja 11.595 Ft Egy kis matekkal: 100.000 * 11.595 = 1.159.500.000 Ft. És ebben nincs benne az esetlegesen vizsgán elhasalók pótvizsga díja (ha lesz pótvizsga). És ezt a tervek szerint 5 évente "beszedné" a kamara. Na már csak egyetlen kérdésem ezen pofátlan számadat után: mit tenne a kamara, ha a 100.000 vagyonőr karöltve megindulna a kamara székháza elé, és kijelentenék, hogy egyikük sem megy el újra vizsgázni. Ezzel ergo 2014 januárjától a szakma egyetlen őre sem vehetné fel a munkát törvényesen. Az áruházak, telephelyek, irodaházak pedig a BIZTOSÍTÓK ÁLTAL BIZTOSÍTÁSI FELTÉTELKÉNT ELŐÍRT ŐRZÉS nélkül maradnának, amire a biztosítók válasza nagy valószínűséggel szerződésbontás lenne a szerződések megszegése miatt. Ekkor azonban cégek százai esnének el a biztosításuktól... érdekes szituáció lenne, de ez úgysem kivitelezhető egy olyan szakmában, ahol fostosok dolgoznak, és inkább tűrik az embertelen körülményeket, csak el ne veszítsék a szánalmas rabszolga állásukat. Ezért lehet veletek, velünk bármit megtenni...