Az állatkínzók elleni jogszabályok szigorítása!

tamatomi

2012-11-02 20:56

Az állatkinzás sulyosabb büncselekmény mint sok vagyon elleni, ennek arányában kellene végrehajtandó szabadságvesztéssel büntetni.
Anita

2012-11-02 23:40

Aki szereti az állatokat és fontos számára az állatvédelem,az csatlakozzon hozzánk!

Vendég

2012-11-02 23:49

Elképesztő a puhány magyar hivatalos hozzáállás ehhez a kérdéshez. Az állatkínzók az emberi gonoszság netovábbja, a legelvetemültebb gonosztevők, a legveszélyesebb gyilkosok, semmi kíméletet nem érdemelnek! Ehhez képest folyamatosan felfüggesztett ejnyebejnyéket kapnak, kis pénzbírságokat, ami felháborító. Ne várják meg a bírók, amíg a gyermekeiket, unokáikat kínozzák meg!

Vendég

2012-11-02 23:58

Előbb aláírtam és a visszaigazolásnál nem látom a listán az aláírásomat. Újra aláírtam, az előbbi hsz-t is én írtam.
Timi

2012-11-03 00:05

Aki egy állatot kínoz, fájdalmat, szenvedést okoz neki, mindenképpen életellenes cselekményt tanúsít, ezért letöltendő szabadságvesztést érdemel! Minden esetben...minimum!!
Sz.

#6 Re:

2012-11-03 00:06

#3: -

Ez csak részben múlik a bírákon. Minden szabálysértésnek, bűncselekménynek van egy büntetéstétele, amelytől eltérni nem lehet.  Pl.: 1-3 év letöltendő szabadságvesztéssel büntethető cselekménynél, az enyhítő, ill. a súlyosbító körülmények figyelembe vételével, a bírónak annyi mérlegelési joga van, hogy 1, 2 vagy 3 év börtönbüntetést szab ki. Az enyhítő és súlyosbító körülményeket ugyan kötelező figyelembe venni, de azért azzal egy kicsit "játszhat" a bíró.

Egyébként félig meddig egyetértek a hsz-sal.

diorissimo

2012-11-03 00:15

Bizonyított tény, hogy a gyermekek elleni erőszakos cselekményeket elkövetők nagyon nagy része állatok bántalmazásával kezdi....el kéne ezen gondolkodni a törvényhozóknak!Sajnos, még mindig gyerekcipőben jár nálunk az állatvédelem.
Bezzeg Szilvia

#8 Kedves tamatomi!

2012-11-03 00:28

Valamiért a Bíróságok nem élnek a letöltendő börtön büntetéssel...
Bezzeg Szilvia

#9 Kedves Anita!

2012-11-03 00:31

Én is úgy gondolom, addig amíg nem állnak az emberek a sarkukra, addig senkit sem érdekel ez a téma... Ezért összegyűjteni rengeteg aláírást ahhoz, hogy napirendre kerüljön egyáltalán... Kérem a segítségeteket, hogy írassátok alá mindenkivel akivel csak lehet! Köszönöm!
Bezzeg Szilvia

#10 Kedves Vendég 3!

2012-11-03 00:38

Én csak azt nem értem, miért nem tud semmi sem működni normálisan ebben az országban? Egy biztos, csak összefogással mennek a dolgok, sehogy másképp!
Bezzeg Szilvia

#11 Re: Kedves "Vendég3-4" :)

2012-11-03 00:41

#4: -

Megjelent a neved végül a listán?

Ha nem akkor írd meg és megkérdem a honlapot mi a helyzet...

Köszi:)

Az aláírást is!

Bezzeg Szilvia

#12 Kedves Timi!

2012-11-03 00:43

Sokan teljesen másképp gondolják és bírák szerintem túl elnézőek, de nem értem miért? Egy biztos, nem nézegettek még olyan képeket mint én... Sokkoló volt:( Vérlázító...
Bezzeg Szilvia

#13 Kedves Sz!

2012-11-03 00:45

Milyen járatos vagy:) Szakmailag ott vagy a témában?:) Köszi az aláírást!
Bezzeg Szilvia

#14 Kedves diorissimo!

2012-11-03 00:50

Igen, erről én is olvastam, hogy a pszichológusok szerint az ilyen elkövetők nagy mértékben hajlamosak az emberekre irányuló erőszakos bűncselekményekre... Voltak rá példák is. Ha engem kérdezel tuti hogy pszichopaták...
Tomas

#15 Néha szégyenlem , hogy ember vagyok.

2012-11-03 01:12

Jóval szigorúbban kellene bűntetni az állatkínzást.
Akik pedíg művelik vagy csak megteszik azokat nem lehet minősíteni.Állatnak nem hívhatók , mert az sértés lenne az ÁLLATOK felé , ember pedíg ilyet nem tesz.Remélem lesz eredménye az aláírásoknak!
Dérfi Jánosné

#16 Balatonfüred

2012-11-03 11:38

Igen,fontos lenne a szigorítás......és várom azt az időt,amikor nem csupán az éterben létezik majd az állatvédelmi törvény,hanem alkalmazzák is a valóságban.
dryenn

#17 Ugyan azt érdemelné!!!!!!!

2012-11-03 12:33

Ugyan azt érdemelnék az emberek,amit ők tettek az állatokkal. De minimum börtönbe záratnám őket!!!! Csak az a baj,hogy Magyarországon a börtönben élőnek sokszor jobb dolga van,mint annak aki nap-mint nap éli "normálisan" az életét. Pénzbüntetés? Ugyan minek? Ha egy csóró,soha nem dolgozó kretén követi el az állatkínzást,soha nem hajtják be rajta. Akinek meg sok pénze van.....Tudjátok!....azt úgysem lehet büntetni. De addig amíg emberölésért sem tudnak ebben az országban normális büntetést kiszabni,nehéz lesz az állatok jogaiért harcolni. De én mindent megfogok tenni értük!!!! És jó lenne,ha minél többen lennénk így!!!
Bezzeg Szilvia

#18 Kedves Tomas!

2012-11-03 13:08

Inkább büszkének kellene lenni mindenkinek, hogy ember... Rossz irányba tart a világ, akik még EMBEREK maradtak, azoknak kell példát mutatni, visszafordítani másokat. Ez csak összefogással érhető el, és tiszta szívvel. Nagyon sok aláírásra van szükség ahhoz, hogy elérje a célját, kérek mindenkit akit teheti, juttassa el másokhoz is! Köszönöm!
Bezzeg Szilvia

#19 Kedves Dérfi Jánosné!

2012-11-03 13:15

Ha rajtam múlik, akkor sürgetjük ezt a dolgot, ezért kérem a jóérzésű barátaim segítségét, sok ezer aláíróra van szükség!
Bezzeg Szilvia

#20 Kedves dryenn!

2012-11-03 13:25

Örülök, hogy segítesz nekünk és teszel azért, hogy mások is aláírják! Mi is úgy gondoljuk, hogy gyalázatos, kegyetlenség az ilyen tett, de több eszünknek kell lenni a legaljánál... EMBERKÉNT harcolunk.
Bezzeg Szilvia

2012-11-03 14:20

Aki nem fizet bírságot, az választhat a bőrtőn v. a közmunka között. Ezért (is) íródott ez a Petíció, hogy a nevetséges összegeket emeljék magasabbra. Az olyan ország ahol nem tisztelik a természetet, az állatokat, az állampolgárokat sem tisztelik!
TLaci

#22 Jobb bánásmódot az állatoknak !

2012-11-03 17:50

Én azt szeretném , hogy ha valaki megöl egy kutyát vagy macskát azt ugyan úgy ültessék le. Plusz pénzbüntetés is járjon , de ne 500Ezerig terjedő hanem 2millióig lehessen büntetni.
Szemet szemért! Én ebben nem látok semmi kivetni valót!!!
Fevoo

2012-11-03 17:52

Ha már magyarországon a politikusok,és törvény alkotok mindig az Uniora hivatkoznak ,akkor az állatvédelmi törvényeket is uniosra kell emelni!!!!!
Figyelmükbe ajánlanám a Németországi állatvédelmi törvényeket!!!!

Tisztelettel: Laufer Ferenc

Vendég

2012-11-03 18:38

SZÜKSÉGES: KELL MERT NEM NÉZHETJÜK EZEKET SZÓ NÉLKÜL!

Vendég

2012-11-04 03:26

kerlek irjatok ala minel tobben!
Facebook