Elég volt a Sziget zajából!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Elég volt a Sziget zajából! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26 Re: Nem létező rendeletre való hivatkozással nem lehet igazolni a dübörgés „megengedett érték alatt

2016-08-16 09:05

#17: Infrahang - Nem létező rendeletre való hivatkozással nem lehet igazolni a dübörgés „megengedett érték alatt”... 

Köszi, hogy ezt így leírtad! Nagyon sok fontos infó van benne. Kiegészíteném még annyival, hogy ezért nem tudják az olcsó füldugók sem kiszűrni a mély hangokat.


Vendég

#27

2016-08-16 10:33

És elég volt a parkoló autókból, a koszból stb.Ma kerékbilincset kaptunk a kocsira, mert este nem tudunk megállni a lakóhelyünk közelében.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-08-16 13:18



Vendég

#29

2016-08-16 16:41

Mert szinte minden kiénekelt hangot tisztán hallunk Csillaghegyen. Nem hiszem, hogy ez nem orvosolható.
Infrahang + Internet

#30 Re: Re: Vajon melyik rendeletre hivatkoznak?

2016-08-16 18:21

#24: . - Re: Vajon melyik rendeletre hivatkoznak? 

 Igyekeztem követni a különböző rendeleteket. Én műszaki végzettségű vagyok, így  csak sajnálni tudom azokat, akiknek ebben jogszabályrengetegben kell kiismerniük magukat. Megtaláltam a Kúria határozatát, amelyben megsemmisíti a III. kerületi Önkormányzat határozatát:

Köf.5.050/2015/4. számú határozat

, de ráakadtam az  "Az alapvető jogok biztosának Jelentése az AJB-6758/2012. számú ügyben" iratra, amelyik a összefoglalójának végén kördiagramokat közöl, hogy melyik megyében hány önkormányzat hozott határozatot.
 
 
Ismertetőjének  egyik bevezető mondata:
Az átfogó zaj- és rezgésvédelmi állásfoglalás a szabadtéri rendezvények vonatkozásában legfontosabb hiányosságként azt emelte ki, hogy hiányzik a közterületi rendezvényekre vonatkozó központi szabályozás azáltal, hogy a környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól szóló 284/2007. (X. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Zr.) a közterületi rendezvényeket expressis verbis kivette a hatálya alól, és ezzel a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról szóló 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendeletben megállapított határértékek alkalmazhatósága is vitathatóvá vált.
 
Megtaláltam az általad idézett módósítást is. 
 
(4)4 A nem közterületen megtartott, a környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól szóló rendelet szerinti alkalmi rendezvény esetében e rendelet alkalmazása során..................
 
Most már csak azt kéne eldönteni, hogy a Hajógyári Sziget közterület, vagy nem közterület!!!!!!!!!!!!!
 
Valamelyik irományból kiderült, hogy ez a módósítás valószínüleg a Forma1 autóversenyek miatt jött létre, és az valószínűleg magánterületen zajlik. De a Hajógyári Sziget aligha magánterület!. Ki tudja ezt?
 
A szövegekben a kiemeléseket én változtattam kövér betűvé.
 
Sz.M.
 
Infrahang + Internet

#31 Nem létező rendeletre való hivatkozással nem lehet igazolni a dübörgés „megengedett érték alatt

2016-08-16 19:26

#26: - Re: Nem létező rendeletre való hivatkozással nem lehet igazolni a dübörgés „megengedett érték alatt 

 A RUGÓEMBER

Szerettem volna egy képet elküldeni, amely azt ábrázolja, hogy az ember melyik szerve milyen frekvenciára rezonál, de nem tetszett a rendszernek, így csak javaslom az alábbi hely felkeresését:

 Mivel a hosszú linkeket nem továbbítja ez a rendszer, ide írom, hogy milyen keresőszavaknál található meg ez az ábra, a Google elsőként a rugóember ábráját tartalmazó hivatkozást fogja feldobni.

Physics Stack Exchange Does the human body have a resonant frequency? If so, how strong is it?

Az ábrába beleírt frekvenciaértékek szépen mutatják, hogy a 100 Hz alatti frekvenciákra az embernek melyik testrésze rezonál.

Sz.M.


Anonymous

#32

2016-08-16 20:31

Tulzásba estek
Infrahang + Internet

#33 Pontosítás: a méréseket hol végezték?

2016-08-16 21:27

Hol végezték a méréseket? Valahol, ahonnan a panaszok jöhetnek, ill. a zajkeltők úgy gondolták, erre a mérési helyre lehet hivatkozni. És ez a lakóterületek utcája, KÖZTERÜLET. Mi a kozterület? Idézet a 

427/2015. (XII. 23.) Korm. rendelet

a környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól szóló 284/2007. (X. 29.) Korm. rendelet, valamint a környezeti zaj értékeléséről és kezeléséről szóló 280/2004. (X. 20.) Korm. rendelet módosításáról

-ből: w) közterület: a közhasználatra szolgáló minden olyan állami vagy önkormányzati tulajdonban álló terület, amelyet rendeltetésének megfelelően bárki használhat, ideértve a közterületnek közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom számára a tulajdonos (használó) által megnyitott részét;

 A módosítás a     91/2015. (XII. 23.) FM rendelet  -tel történt. Ha alaposabban elolvassa valaki, egyértelmű, hogy autó-versenypályák igényei szerint módosítottak, de úgy látom, hogyha a megfelelő táblázatokat megnézed, amelyek lakóterületre vonatkoznak ebben a rendeletben, ott nem ezek most emlegetett magas értékek vannak a lakóterületre vonatkozóan!  Monitorkép segítségével idemásoltam, talán ki lehet másolni úgy, hogy olvasható legyen.

91/2015. (XII. 23.) FM rendelet

a zajkibocsátási határértékek megállapításának, valamint a zaj- és rezgéskibocsátás ellenőrzésének módjáról szóló 93/2007. (XII. 18.) KvVM rendelet, valamint a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról szóló 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet módosításáról

írja.

9. § A környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról szóló 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet [a továbbiakban: 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet] 2. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

(4) A nem közterületen megtartott, a környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól szóló rendelet szerinti alkalmi rendezvény esetében e rendelet alkalmazása során a) nappali időszakon a 6:00 és 23:00 közötti időszakot, éjjeli időszakon a 23:00 és 6:00 közötti időszakot kell érteni, b) a zajtól védendő valamennyi területen a zajterhelési határérték nappali időszakban 65 dB, éjjeli időszakban 55 dB,  

Most már csak azt kéne eldönteni, hogy a Hajógyári Sziget zaj-sugarában lévő, közeli és távoli lakóterületek utcái közterületek-e, vagy nem!!!!!!!!!!!!

SZ.M.

Lakóterületen, monitorképből készült fénykép, azonosítás céljára:

 

Infrahang + Internet

#34 Re:

2016-08-16 21:34

#32: -  

 Válasz a "túlzásba estek" c. levél feladójának: Ha élőszóban tudnánk beszélni, megértenéd, hogy ezzel az összmunkával kiderült, hogy hol van a csúsztatás, amivel azt hirdetik: minden az előírások szerint van, tehát foguk  fel az éjszakai dobpergést és rikoltozást altatódalnak!

remélhetőleg a Petíció eljut valmelyik felelőségteljes illetékeshez, mert itt csűnya "félreolvasások" vannak!

SZ.M.

DD

#35

2016-08-17 00:44

És akkor most lesz valami, ha 100-an vagy 300-an aláírjuk ezt a petíciót? Ugyan úgy fognak a fejünkre tojni, nagyobb pénzek vándorolnak itt, mint hogy bárkire is tekintettel legyenek! Ha fél millióan írnák alá, akkor sem érdekelne senkit!!


Vendég

#36

2016-08-24 19:50

Szegeden nagyon sok embert zavar a SZIN embertelen zaja. Az ellen kèrdem èn hogyan tudunk tiltakozni?

Vendég

#37

2016-08-28 16:14

Mert a szakértő információk ramutattak arra, hogy nem kell elfogadni, hogy az üzleti érdek megelőzze az egészséges környezethez való jogot. Legyen törvénybe iktatta az elfogadható alacsony frekvencia tartomány határ értéke is. Védjük minden ember egészséget.
Dr. Veres

#38 Re: Re: juj...

2018-08-10 21:59

#13: - Re: juj... 

Azért fagadtok így ki mert semmi intelligenciátok? Most tök mindegy, hogy "sziget" -"nő" vagy "férfi" egy másik ember véleményét tiszteletben kell tartani és nem sértegetni! Én orvos vagyok - nekem sem jó fáradtan műteni! De amíg idejön 120.000 angol fiatal és beváltja az erős fontot a bűn rossz forintra és jövőre is visszajönnek akkor a sziget nem csak zajt hanem értéket is termel! És ezek csak az angolok, az átlagos látogatottság 500.000 fő! Nem a zajon kell itt vitatkozni, hanem azon, hogy a főváros ebből a sok milliárdból miért nem lát semmit - 10 szigetből fel lehetett volna újítani a Szen-Margit rendelőt vagy egy suli tornatermét és ha ehhez 8 nap gyötrelem kell akkor én kibírom! Tessék gondolkozni és utána bírálni mások eltérő véldményét! 


Vendég

#39

2019-08-13 20:45

Este 10 után be kéne szüntetni a szabadtéri élőzenét, már az is haladás lenne.