Elég volt a Sziget zajából!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Elég volt a Sziget zajából! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-08-14 19:01

Évek óta zavar a dübörgő zene, ma is - este fél 9-kor - túldübörögte a Star wars-t. Elég volt!!!

Vendég

#2 zavar a zaj

2016-08-14 20:38

Ralán megérdemelnénk hogy 10 kor csendben és nyugodtam tudjunk pihenni és aludni! 

Nem érdekli ezeket semmi!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-08-14 21:23



Vendég

#4

2016-08-15 06:19

Szeretem a zenét nagyon de nem ilyen formában és nem minden nap ha akarom ha nem. Legyen buli a szigeten de oldják meg,hogy ne zavarja az emberek pihenését.Köszönöm

Vendég

#5

2016-08-15 06:27

A zajszint mellett azért írtam alá, mert ez egy környezetromboló tevékenység. Költöző madarak tizezrei, zöldfelület hektarszam pusztul évről évre.

És az is bosszantó, hogy lezarjak miatta a rakpartot, nehezen tudunj hazamenni.

És lassan már két hetesre nyúlik! Régen csak 1 hét volt, manapság meg 11 nap!
bandyta

#6 juj...

2016-08-15 09:02

Hát végül is tök igazatok van!! egy év 365 nap (+,- 1nap) ebből kb.: 8 napot dübörög a zene de amúgy általában csönd van, hát tényleg rohadjanak meg!! :D :D :D :D

Mellesleg persze az már nem okoz problémát, hogy a napi szintű városi alapzaj mivel folyamatos sokkal több kárt okoz a hallásnak mint a ritka többnyire a káros határérték alatti vagy akár kevéssel fölötte lévő terhelés de azért tíccsuk be mert ilyen a magyar megkeseredett, irígy, kárörvendő és semminek nem tud örülni!

vama

#7

2016-08-15 09:55

Konkretan hajnali 5ig kell hallgatni a duborgest! Amikor mas ember dolgozni megy. Tegyek ezt a vackot ki anpisztaba es ott csinaljanak amit akarnak!


Vendég

#8 Re: juj...

2016-08-15 11:44

#6: bandyta - juj... 

 Olvasd el légyszi figyelmesen, mielőtt hülyeséget írsz. Senki nem beszél betiltásról. 


Vendég

#9

2016-08-15 13:38

Azert, mert turhetetlen, h emberek nyugalmat es piheneset elraboljak akar csak egy napra is!!! Mikozben a problema nagyon is orvosolhato ugy, h mindenki oruljon.

Vendég

#10 Re: juj...

2016-08-15 14:21

#6: bandyta - juj... 

 Te biztos nem Ott laksz, ahol a zajszennyezes van/es soha nem is lakhattal, mert fogalmad sincs, h ezek AZ emberek mirol beszelnek es minek vannak kiteve. Biztos nem is nagyon dolgozol, mert arrol sincs fogalmad milyen par oranyi alvassal lehuzni egy 8 oras munkanapot. De ezek AZ emberek biztos nagyon"irigyek", azert mondjak... Csak gratulalni tudok a mely "beleerzokepessegedhez", s AZ igen "magvas" gondolataidhoz....


Vendég

#11

2016-08-15 15:54

Nekem már a hajam hullik ettől a szarságtól! Zenét nem lehet hallani, csak a dübörgést. A hegyek visszaverik, így az sem segít, hogy bezárom az ablakokat - ami miatt mellesleg megfulladunk. Fel nem foghatom miért kell egy ilyet a városban rendezni?! És igen, én betiltanám az egészet. Naphosszat itt henteregnek a szigetlakók a füveken, ömlik a szemét mindenhol. ELEGEM VAN!


Vendég

#12

2016-08-15 16:12

Mert igaz az állítás, nem idevaló a szigetfeszt!

Vendég

#13 Re: juj...

2016-08-15 16:14

#6: bandyta - juj... 

 Tudnám a napok számához mi köze ennek, te legyalultagyú???


Vendég

#14

2016-08-15 16:45

Azért írtam alá, mert - bár a Sziget zaja ide nem ér el - olyan környéken lakom, ahol a sok városból ideszabadult gyökér úgy gondolja, hogy itt lehet zajongani. Amiért a betondzsungelben a szomszédok rákopogtak, most azt itt csinálja. Állandóan dübörög valakinek a szar tuctuca, éjjel, vagy nappal, hétköznap, vagy hétvége, TÖKMINDEGY. És ha szól az ember, akkor még el is küldik az anyjába. Ha hajnali fél kettőkor az erre hivatott szervet értesíti, hogy mostmár pihenne, akkor a válasz a következő: menjen át és beszélje meg vele, hogy kapcsolja ki...! Jogom van a nyugalomhoz, a pihenéshez, és ezzel élni is szeretnék.
pösti paraszt

#15 megmagyarázzák

2016-08-15 17:00

Ha este felhívod a zajvonalat, még meg is magyarázzák, hogy Fóton azért hallod, mert a víz és a meleg levegő vezeti a hangot. Ja, hogy történetesen kilomérekre vagyok a Dunától és a meleg levegő a Váci út zaját nem hozza ide, csak a Szigetét? Hát istenem...

Hihetetlen, hogy évek óta nem kapunk segítséget ellenük. Idén mióta elkezdődött, nem tudtam 3-4 óránál többet aludni per éjszaka. Minden hajnalban felébresztett a dübörgés még csukott ablakok mögött is.

 


Vendég

#16

2016-08-15 17:40

Évek óta nem lehet aludni a zajtól, tegnap 08.14-én pont 11 után volt a legnagyobb zaj és tartott egészen ma hajnalig a dübörgés. Nem hiszem, hogy nincs megoldás, mert ugyan ritkán, de vannak napok - illetve éjszakák - , amikor nem hallani semmit.

Infrahang

#17 Nem létező rendeletre való hivatkozással nem lehet igazolni a dübörgés „megengedett érték alatt”...

2016-08-15 17:59

  A zajmérés nagy tudomány – és sokféle műszerrel végezhető, nagyon sokféle rendelet, előírás és szabvány ismerete szükséges a műveléséhez.

A hozzászólók főként a Szigettől messze lévő helyszíneken is érzékelhető dübörgésre panaszkodnak, feltéve a kérdést, hogyan lehetséges, hogy a műszerek a megengedett határérték alatti értéket mérnek. Úgy, hogy az alacsonyfrekvenciás (100 Hz alatti hang- és rezgéstartományra) vonatkozóan nincs megállapított egészségügyi határérték!!!!

Az alacsonyfrekvenciás hangoknak (és rezgéseknek) egészen érdekes tulajdonságai vannak.

A jelenségek leírásánál meg kell különböztetni a nyílt térben való terjedését, ezzel az internet bőven foglalkozik a szélerőművekkel kapcsolatban, és a zárt, visszaverődő felületeket tartalmazó terekben való viselkedését. Az alacsonyfrekvenciás hangok, rezgések nyílt térben hatalmas távolságokra tudnak terjedni, ugyanakkor zárt helyiségben hangtani csomópontok, állóhullámok alakulhatnak ki Ajánlom figyelmükbe a következő cikket:

http://gegenwind-mudau.de/resources/Wissenswertes___ber_tieffrequenten_Schall.pdf

Az embert -egyéni érzékenységtől függően- nagyon egészségkárosítóan érik az alacsonyfrekvenciás hangok, rezgések.

Az infrahang méréséhez speciális műszerek szükségesek, az általánosan használt zajmérő műszerek erre nem alkalmasak. És azon túl, hogy az alacsonyfrekvenciás zajok méréséhez speciális műszerek szükségesek, az infrahang egészségügyileg megengedett mértékére nincsenek megállapított határértékek!

Tanulmányok találhatóak az interneten, hogy az ember melyik testrésze milyen frekvenciára rezonál, de küszöbértékeket, így határértékeket nem lehet megállapítani élő emberen. Ahol alacsonyfrekvenciás zaj, rezgés van, az az egészségre káros!!!!!!

Így, hiába hivatkoznak rendeletekre, olyan rendelet nincs, amelyik alacsonyfrekvenciás zaj határértékét meghatározná! Nem létező rendeletre való hivatkozással nem lehet igazolni a sokfelé a városban hallható dübörgés „megengedett érték alatt” maradását!!


Vendég

#18

2016-08-15 18:07

Remélem, történik már valami megoldás, hogy ne kelljen minden évben ezt a borzalmas dübörgést hallgatni

Vendég

#19

2016-08-15 18:22

Újpestén lakunk és szenvedünk. Nem tudunk minden évben ezen a héten elutazni. Zárt ablakok mellett is elviselhetetlen a zaj. Idén pedig velünk együtt szenved a 9 hónapos lányom. Sírva ébred hajnalonként. Ez nem normális! Jogunk van pihenni!
Internet

#20 Vajon melyik rendeletre hivatkoznak?

2016-08-15 18:22

27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet - a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról

Vajon melyik rendeletre hivatkoznak? A legvalószínűbb, az 1. melléklet (de vigyázat, ezt úgynevezett "A"-szűrővel mérik, és ez alkalmatlan a teljes 100 Hz alatti tartomány mérésére!!)

 

27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet

a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról

27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet - a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról

1. melléklet a 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelethez

Üzemi és szabadidős létesítményektől származó zaj terhelési határértékei a zajtól védendő területeken


Sor-
szám


Zajtól védendő terület
Határérték (LTH) az LAM
megítélési szintre*
(dB)
    nappal
06-22 óra
éjjel
22-06 óra
1. Üdülőterület, különleges területek közül az egészségügyi területek 45 35
2. Lakóterület (kisvárosias, kertvárosias, falusias, telepszerű beépítésű), különleges területek közül az oktatási létesítmények területe, a temetők, a zöldterület 50 40
3. Lakóterület (nagyvárosias beépítésű), a vegyes terület 55 45
4. Gazdasági terület 60 50
Megjegyzés:
* Értelmezése az MSZ 18150-1 szabvány és az MSZ 15037 szabvány szerint.

 

 


Nem egyezik sem az éjszakai időpont, sem a cikkben említett Az előírt határérték 23 óra után 55 decibel, előtte 65 decibel egyetlen száma sem!!

--------------------------------------------------

Viszont olvassuk csak el ezt, a  hét éve írt újságcikket:

A Sziget kedvéért rendelkezett két minisztérium

WIRTH ZSUZSANNA 2009.08.13. 11:189 Ez a cikk 7 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

(Keresd meg az interneten, a linket nem engedte elküldeni a rendszer) 

Talán most is vannak ilyen titkos rendeletek?

 

Infrahang + Internet

#21 Az előző küldeményben lévő táblázat tördelését szétrázta a rendszer

2016-08-15 18:36

..nincs más hátra, akit érdekel, keresse meg az interneten. Különben is nagyon érdekes lenne, ha valaki megtalálja, milyen rendeletből vették a szervezők az újságcikkben említett értékeket,


Vendég

#22

2016-08-15 18:39

Én most költöztem a Sziget közelébe. Nagyon féltem, hogy mi lesz. Szerencsére valahogy a nagy brutál duborges nem hallható durván itt a bogdani út közelébe, nem erre terjed a hang,  de tudom, hogy a római ltp-en már kegyetlen volt évekig. El tudom kepzelni, hogy ahová elmegy km-re a hang, ott elviselhetetlen. Itt csak az a kellemetlenseg, hogy az ember nem tud megállni kocsival ott ahol lakik du 6 utan. Korozok mint gólyafos a levegőben és k...a messze tudok megállni. Az is idegesítő, mert az idióta Rihanna kap 1millio dollárt azért a szar fellépésért, de még mindig nem tudják korrektül megoldani a szervezők, hogy elegendő parkolóhelyet biztosítsanak ott közvetlenül a rengeteg kocsinak, akik ott hagynak egy valag pénzt nekik, ergo azok elveszik a helyiek parkolóhelyét. Szuper megoldás. Kitüntetést érdemelne a megoldas

Egy békási

#23 Re: juj...

2016-08-15 20:29

#6: bandyta - juj... 

 Lassan már minden normális embernek tele a hócipője ezzel a szigettel és nem kifejezetten a hangerő miatt,  hanem azzal a hozadékkal amivel jár.  Miért kellene ingyen és bérmentve elviselnünk lassan két hétig a nyomoronc szigetlakók látványát,  a közlekedési problémákat?  Kinek van ebből haszna? Gerendai úr vigye őket a saját lakása mellé és élvezze a látványukat és társaságukat,  hiszen ő tömi meg a zsebét a haszonnal! 

.

#24 Re: Vajon melyik rendeletre hivatkoznak?

2016-08-16 00:08

#20: Internet - Vajon melyik rendeletre hivatkoznak? 

Sajnos jók a számok, itt a rendelet módosítása:

 

2. A környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról szóló 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet módosítása


9. § A környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról szóló 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet [a továbbiakban: 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet] 2. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A nem közterületen megtartott, a környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól szóló rendelet szerinti alkalmi rendezvény esetében e rendelet alkalmazása során

a) nappali időszakon a 6:00 és 23:00 közötti időszakot, éjjeli időszakon a 23:00 és 6:00 közötti időszakot kell érteni,

b) a zajtól védendő valamennyi területen a zajterhelési határérték nappali időszakban 65 dB, éjjeli időszakban 55 dB,

c) a b) pont szerinti határértékek megítélési szintben kifejezett értékek, ahol a megítélési idő nappal a legnagyobb zajterhelést adó folyamatos 8 óra, éjjel a legnagyobb zajterhelést adó folyamatos fél óra.”

 

 

Nyilván van az a pénz, amiért módosítják a törvényi rendeleteket is, hogy minél nagyobb hangerővel mehessen a buli. Lehet, hogy ha nekem is adnának egy tízezrest minden átvirrasztott éjszakáért, amit az elviselhetetlen dübörgéssel okoznak, akkor én is mosolyognék hozzá.


Vendég

#25 Nem írtam alá :)

2016-08-16 07:28

Én is hallom esténként . Egyáltalán NEM zavaró !