Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#1026 Re: Re:

2016-04-15 20:35

#1008: - Re:  

 Probálja ki és megtudja mi olyan "nehéz!


Vendég

#1027 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-15 20:50

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Nálad nagyobb paraszt nem is létezik aki illyet ír annak megbomlótt az elméje !Szánalmas egy ember vagy aki a másik ember munkáját lenézi! Ilyen emberek miatt tart az ország ott ahol......!


Vendég

#1028 Re: Re:

2016-04-15 20:54

#601: - Re:  

 Igy igaz.


Vendég

#1029 Re: Re: Re:

2016-04-15 21:02

#146: karesz94 - Re: Re:  

 EZT EGY ÁLTALÁN NEM ÉRTEM -VANNAK BOLTOK NYITVA VIDÉKEN IS MEG Pesten is mért nem elég a vásárlónak ,ja a kisboltba nem tud soppingolni .

Etele Simon
A petíció szerzője

#1030 Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-15 21:34

#1027: - Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Nem kell foglalkozni vele, szerintem csak egy provokátor...

 


Vendég

#1031

2016-04-16 04:42

Mert gyakorlatból tudom hogy munka ês család mellett is megoldható a hét 6 napján a vásárlás es a vasárnap dolgozók nem kapnak olyan anyagi pluszt hogy elismerve legyenek hogy õk a pihenõnapjukon szolgáltatnak.

Vendég

#1032 Re:

2016-04-16 04:53

#1014: V -  

 Tisztelt Kommentelő!
Tudni kell (kellene) a más szakmákhoz hasonlítgatónak, hogy amihez a kereskedelmet hasonlítja az miben "rokon szakma". Más a kereskedelem mint a vendéglátás, vagy az idegenforgalom, vagy a közszféra szolgáltatásai, vagy épp az említett készenléti munkák (egészségügy (orvosi és kórházi ügyeletek, katasztrófavédelem, belügyi készenléti szervek). Az Unióban, ahová tartozik az ország zömében kifejezetten TILTOTT a vasárnapi munkavégzés vagy bármilyen olyan tevékenység végzése ami másokat a heti pihenőnapon (!!!) bármilyen módon zavar, és ahol lehet ott is nagyon szigorú elvárások és szabályozásokal és kontroll mellett tehetik.
Itt jelenleg 500 ezer embert tettek másodrendű állampolgár (kereskedelmi rabszolgává) egy politikai sakktáblán, és ne felejtsük el, ahogy ezt "megoldották" bárkivel megtehetik. (...és e szerint meg is teszik... bizonyíték a nagy "parlamenti összhang...!)
...


Vendég

#1033 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-16 05:10

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Tisztelt Pláza mami!
Ha tudná: Magyarország UNIOS tagállam, ahol a heti pihenőnap vasárnapra esik és a vasárnapi üzletek nyitvatartását igen szigorúan szabályozzák! Még a hétközbenit is! Az USA kicsit messzebb van ettől, térben, más szabványokkal, szokásokkal...stb...stb...stb...!
Ha meg pályát vált valaki (szakmát), hogy értse, a következő  aki a helyébe felvesznek ugyan azt fogja csinálni, kevesebb bérért - mindaddig, míg rá nem jön, hogy ez ugyan úgy nem jó mint az előtte dolgozónak--
500 ezer ember másodrendű állampolgár lett itt most minősítve, jogcsorbítással stb. Nem írom, mert nem értené a lényeget. Más szakmákhoz is hasonlítgatját a jelenlegi "problémát" de ahhoz, hogy valaki ezt megtegye át kellene neki néznie a szakmák sajátosságait, és ezeket ismerni is kelle és rájönne, hogy nem lehet hasonló ami nem olyan sajátosságokkal rendelkezik.
Remélem megértette írásom, mely szándékosan sarkalatos.


Vendég

#1034 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-16 05:33

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Ha az a pár 100 ezer ember ott hagyná a kereskedelmet nem kéne se vasárnap se napokon boltba menned. Mert a sok migráns nem akar dolgozni egy napot sem nem pedig 11. 


Vendég

#1035 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-16 05:37

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Valószínűleg te sosem jártál úgy hogy ehy héten csak egyszer láttad a gyermekedet mert dolgoztál. Nekem csak a vasárnap maradt. Ti miattatok alik azt hiszik hogy pénzen mindent meg lehet venni. Biztos soha nem dolgozzál.


Vendég

#1036 Re: Re:

2016-04-16 05:38


Vendég

#1037 Re: Re:

2016-04-16 05:42

#26: Pláza mami - Re:  

 Nem hiszem hogy kevesebb lennénk barkinél mert eladó vagyok de nekünk is vannak jogaink ezt ne feled! 


Vendég

#1038

2016-04-16 07:13

Nem vagyok kereskedelmi dolgozó de mégis meg tudom oldani vasárnapi vásárlás nélkül ezt a napot. Mindenkinek jár egy olyan nap szabad mikor az egész család együtt lehet. A pláza cicák, akik vasárnap vásárolnának azok nem a kereskedelemben dolgoznak! Nagy részüknek rengeteg pénze van, bejarónő, bébiszitter... Szabadon választható életet élnek, akkor és azt csinálnak amit akarnak, nincsenek időhöz kötve de viszont a vasárnapi nyugalmukat ők sem szeretik korlátok között élni. Pláza nekik is kikapcsolódás, mert nem tudnak mit kezdeni a rengeteg szabad idővel,csak arra nem gondolnak míg ők plázákba mászkálnak addig rengeteg anyának sóvárog valahol a gyereke, otthon vagy nagyinál legjobb esetbe.
Nagyon ritkán vásároltam vasárnap, ezután sem fogok, Remélem nem teszik kötelezővé. Sajnálom akinek dolgozni kell ezen a napon de még jobban sajnálom azokat akik csak pláza látogatással tudja a vasárnapját le foglalni

Vendég

#1039 Re: mi ütött belétek?

2016-04-16 08:57

#1010: nanemár - mi ütött belétek? 

 Nem tetszik a rendszer küzd a jogaidért, de azért mert te droid vagy azért nem kötelező mindenkinek azzá válni!!!


Vendég

#1040

2016-04-16 10:34

Huszonkét év kereskedelmi munka után, melyből kb négy évet egy plázában töltöttem, elegem lett a megaláztatásokból. Mikor eladónak mentem, nem azt választottam, hogy unatkozó családok egész napos korzózásánál asszisztáljak. Mert a vasárnapok nem a vásárlásról szóltak, csak a szabadidő eltöltéséről. Időközben megszületett a kislányunk, így esélyem sincs visszamenni a szakmámba dolgozni. De nem is bánom, mert a családommal töltött időt semmi nem pótolhatja. Gyorsan eljön az az idő, amikor már nem a mi társaságunkra vágyik, most kell vele töltenem rengeteg minőségi időt. Vasárnapi munka mellett ez lehetetlen.
Igazad van :(((

#1041 Re:

2016-04-16 11:06

#10: -  

 


Vendég

#1042 Re: Re:

2016-04-16 13:03

#978: - Re:  

 Kedves 978!

Valóban igaza volt, én tévedtem. A bizonyítványom tanúsága szerint 1997-ben végeztem, és mivel rögtön utána mukába is álltam, ez valóban nem 17 év. Ha rájövök hogy kell módosítani a bejegyzést, ha lehet egyáltalán megteszem. Addig is szíves elnézését kérem.

Kellemes napot!

Eszter

Eszter

#1043 Re:

2016-04-16 13:15

#963: Eszter -  

 Tévesen adtam meg a dátumot a bejegyzésemben, mielött még több hibaüzenetet kapok...

1997-ben végeztem, így 19 éve kezdtem el dolgozni. 

Az üzenetem, viszont inkább arról szól, hogy jobb lenne több jószándék az emberekben itt magyarországon, és nem csak a kereskedőkkel szemben, ezen a helyen is, a nagyon sok bejegyzésből fröcsög a trágárság, és a gyalázkodás. Pedig lehet, hogy jobb lenne a magyar emberek élete, ha nem támadnák egymást, szinte minden lehetséges okkot felhasználva.

Eszter


Vendég

#1044

2016-04-16 13:21

Mert règen se voltak az ūzletek nyitva ès az emberek megoldottàk a bevasàrlàst!Ès annak a dolgozònak is van csaladja ès legyen legalàbb egy szabadnapja.Az emberek akik màs munkakörbe dolgoznak ők örūlnènek ha nekūk is bevezetnèk a szombati munkàt?
2 :-))

#1045 Re: Re:

2016-04-16 13:37

#951: - Re:  

 Kedves 1:-!

 

Ha ezen múlna én kibírnám. Az emúlt 1 évben sem arra használtam a vasárnapot, hogy étterembe járjak. Kibírnám nélküle a továbbiakban is. Ha elindítja ezért a petíció ígérem aláírom. Legyen minden zárva Vasárnap. Csak és kizárólag az üzemeljen, ami nélkül az eberek életveszélybe kerülhetnek, de az ott dolgozóknak islegyen megsztabva a törvényben, hogy a hétvégén csak az egyik nap dolgozhatnak. Igazábol én ennek is örülnék, és ennyi is elég volna, hogy a hétvégén valamelyik napom szabad legyen, és nem érdejelne, ha cserébe vasárbap dolgoznom kell. Mindamellett a trágár kifejezéseket kikérem a magam és minden kereskedő nevében, elég otrombadolog, persze így arc nèlkül könnyű, de szégyen önre nézve az milyen szavakat használ. :-))

További kellemes életet!


Vendég

#1046 Re: Re:

2016-04-16 13:43

#1032: - Re:  

 Teljesen egyetértek, de kell a gyűlőlködés, és ez az egész most sokaknak jó alap rá. Undorítö mennyi trágár, és gyalázkodó megjegyzést szült ez a petíció.

Szép napot.


Vendég

#1047 Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-16 13:56

#1033: - Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Szerintem nem érti. Szerintem Pláza Mami eddigi élete során csak hanyattfekve dolgozott (esetleg más pózban is). Valószínű, hogy valaki mindíg eltartotta, így nem tudhatja mi az: szakma, munka és pihenőnap. Ezért nem képes értékelni más ember pihenőnapját. Akinek csak pihenő napja van, nem tudja milyen értékes egy biztos pihenőnap a héten, többet ér mint az a párezer forint ami nettónak megmarad az adó és a járulékok levonása után. De Pláza Maminak, csak az fontos, hogy soppingoljon. Hát rajta Pláza Mami!


Vendég

#1048

2016-04-16 14:20

....mindenki megteheti,hogy előző nap,szombaton ejti meg a bevásárlást,tehát szükségtelen az,hogy vasárnap nyitva legyenek a boltok,így a kereskedelmi dolgozóknak is jut egy pihenő nap,amikor családjukkal lehetnek.....
Emi

#1049 Re: Re:

2016-04-16 14:34

#585: - Re:  

 Szia! Ne haragudj, de szerintem a mentősöket, rendőröket, busz és vonatvezetőket nem lehet ugyanide sorolni, vagy ha igen, akkor miért nincsenek nyitva az irodák, miért nincs még egy csomó más is nyitva minden hétvégén??? Szerintem a heti 7 napból 6-ban kehetett vásárolni, az talán kevés?? Egyébként azok a kereskedők akik a 7 napból 5,5 felet dolgoznak minimálbérérért (A szabit nem adják ki, és nem kapják meg szabadnapba a szombat délelőttöket), nekik olyan nagyszerű... és ha nem vállalja el, lesz helyette más, aki igen. A 100%-os pótlékról meg csak annyit, hogy a nagy multik lehet megadják, de egy maszek sose fogja! És ha az alapbéred rossz, az se ér sokat! Szerintem a rendőrök, tűzoltók jobban keresnek...nem sajnálom tőlük! Az is kevés! A kereskedelemben viszont sokan éhbérért dolgoznak...persze itt is vannak kivételek! Az meg, hogy valaki képezze át magát, aha és mégis minek?? 

Mondom úgy, hogy3 szakmám van! Gyes után alig tudtam elhelyezkedni!! 

Marika

#1050

2016-04-16 14:45

Hát ezt nem értem -voltak boltok nyitva minden hol, lehetett vásárolni vidéken is és Pesten is -igaz hogy cipőt nem tudott venni, és nem tudott stopingolni a családjával, ez hiányzik .