Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#601 Re:

2016-04-13 18:48

#17: -  

 Igazad van , mert a kiskereskedők nagy része ebből az egy napból él ! Pontosítva ez tartja őket életbe ! 


Vendég

#602 Re: Re:

2016-04-13 18:51

#26: Pláza mami - Re:  

 Ha mi nem volnank kiszolgalna ki téged ? Te szabad  vagy azért tudsz vásárolni vasárnap .

 


Vendég

#603

2016-04-13 18:52

Mert mindenki megèrdemel egy napot a hètből, ami biztosan szabad, hogy egy kis rendszeressèget vigyen a család èletèbe.

Vendég

#604 Re: Re:

2016-04-13 18:53

#246: Nia - Re:  

 Ezt is ugyanúgy  tanultuk!!! Máskülönben nem lennénk ott!!!! 


Vendég

#605

2016-04-13 18:56

Valamikor szombat délig betudtunk vásárolni.Pedig akkor sokkal többen dolgoztunk, nem volt ennyi léhütő.Aki ki akarja nyittatni vasárnap is az üzleteket soha nem dolgozott a kereskedelemben,vagy egyáltalán sehol.

Vendég

#606 Re: Re:

2016-04-13 18:56

#585: - Re:  

 Mentős, tűzoltó stb dolgozhasson havonta max 1 darab vasárnapot extra gázsiért, cserébe kapjon 3 szabadnapot. Vannak szegmensek, amik valóban nem állhatnak le. Nem az eladók rinyálnak, hanem te, ha nem tudsz szabadidődben - mások kárára - korzózni. Képzavarban vagy de piszkosul: az eladóknak nem a munka büdös, hanem szeretnének némi magánéletet a családjukkal. Beteg vagy, ha ezt nem érted és egyébként is mi a francot keresel itt?


Vendég

#607

2016-04-13 18:58

Azért írtam alá a petíciót, mert a kereskedelemben dolgozóknak is jár a szabad vasárnap.

Vendég

#608

2016-04-13 18:59

Azért írtam alá, mert meggyőződésem, hogy a heti pihenőnaphoz mindenkinek állampolgári joga van.Biztos vagyok benne, hogy ha a népszavazás létrejön, a többség a zárva tartás mellett szavaz.Egyszerűen arról van szó, hogy ez a gennyláda , semmirekellő kormány élén a főpatkánnyal összeszarta magát a népszavazástól, ezért az egy évvel ezelőtti önmagát szembeköpve, most gyorsan megváltoztatta a örvényt( mert sajnos azt tesz amit akar),hogy ne kelljen szembenéznie a valódi hatalommal, a néppel.mert Petőfit idézve:habár felül a gálya, és alul a víznek árja, azért a víz az úr.

Vendég

#609

2016-04-13 19:02

Szeretném ha az édesanyák a családjukkal együtt töltenék a vasárnapot! A vasárnap az vasárnap mindenkinek!

Vendég

#610

2016-04-13 19:03

A kereskedő is EMBER, alkotmànyos joga van a pihenőnaphoz.
A kereskedő is anya vagy apa akit otthon vàr a csalàdja.
A kereskedők zöme minimàlbérért rabszolgaként dolgozik.
TESSÉK A KERESKEDŐKET IS MEGBECSÜLNI !!!!!!!

Vendég

#611

2016-04-13 19:10

Egyetértek a vasàrnapi zàrvatartàs mellett .Nem szeretném hogy a boltok nyitva legyenek ezen a napon.

Vendég

#612

2016-04-13 19:10

Régen még szombaton is dolgoztunk.Vasárnap semmi nem volt nyitva a dohány és a virág bolton kívül. Nem volt mindenkinek hűtőszekrénye, még sem haltunk éhen.Igaz a világ változik,de nem értem miért kell egy önző rétegnek tönkretenni szociálisan másokat.Éppen elég azoknak a közszolgáltatásban dolgozóknak, kikre feltétlenül számíthatunk ha baj van. De a bevásárlás nem éppen e körbe tartozik.

egy pesti srác


Vendég

#613

2016-04-13 19:11

Mert a vasárnap a családoké kell hogy legyen!!

Vendég

#614

2016-04-13 19:12

Más az egészség ügy , és más a kereskedelem .azok akarnak vásárolni vasárnap, aki kényelmesek. az irodások miért nem dolgoznak vasárnap. sok ember menne oda is mert máskor nincs idejük. ki kellene azt is próbálni,Miért nem lehet szombaton este bevásárolni, hisz kilencig nyitva vannak. az irodásoknak miért nincs szombati nyitva tartás, nekik mind a két nap kell pihenőnek.A kereskedők is emberek, és sok családos van, de még aki egyedül van az is pihenni, kikapcsolódni vágyik.szombatok kilencig kényelmesen tudnak vásárolni. . a környező országokban sincs vasárnapi nyitva tartás. a magyarok felső része nagyon elkényelmesedett. Nekik szabad.

Vendég

#615 Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 19:12

#596: Hülyeország - Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Hidd el pajti, ha te is egy kasszából szórakoztatnád hétvégente a nagyközönséget, előbb-utóbb neked is bunkóparaszt hozzáállásod lenne. Nem hiszem el hogy hétfőtől szombatig nem bírsz bevásárolni. Mi vagy te? Bentlakó űrhajós?


Vendég

#616

2016-04-13 19:14

Nekünk sokat jelentett anyagilag a multik zárva tartása

Anonymous

#617 Re: Re:

2016-04-13 19:18

#27: Pláza mami - Re:  

 Rossz hozzá állás !!!!!!


Vendég

#618

2016-04-13 19:20

Mert nem szeretnék vasárnap dolgozni. A családommal szeretném tölteni ezt a napot.

Vendég

#619

2016-04-13 19:20

Teljes mértékben támogatom
Etele Simon
A petíció szerzője

#620 Re: Re: Re: Re:

2016-04-13 19:22

#600: Hülyeország hülyeemberek - Re: Re: Re:  

 Mondok többet is: Ausztria, Németország teljes vasárnapi zárvatartás a kereskedelemben, szombaton sem ám 22:00-ig. Ausztriában 18:00-ig, Németországban 16:00 -ig.

Angliában a 280 négyzetméternél nagyobb üzletek vasárnaponként legfeljebb 6 órán keresztül lehetnek nyitva.

Belgiumban évente 9 vasárnap lehetnek nyitva az üzletek, ebből hatot a kormány, hármat az önkormányzatok határozhatnak meg.

Norvégiában csak a benzinkutak, pékségek, és a 100 négyzetméternél kisebb élelmiszerboltok vannak nyitva vasárnap.

Svájcban főszabály szerint zárva vannak az üzletek vasárnap. Kivételt a kisboltok, a turistaövezetek és a repülőtereken, pályaudvarokon üzemelő egységek képeznek.

 

Szóval téves volt az infó...


Vendég

#621 Re: Re:

2016-04-13 19:23

#585: - Re:  

 Kébzeld én nem sìrok,csak nem értem meg ezt a mentalitást.Ez a duma jézusom.Én csak egy vagyok a sok kereskedő közül igaz,de kébzeld csak el éretségim,nyelvvìzsgám,informatikàm s sorolhatnám milyen végzetségem van.Kitanultam hogy több làbon àlljak,de az élet pofán baszott s sajnós eladónak maradtam.Egyedülálló anyuka lettem két kisgyerekkel.Nem sírtam hogy milyen szar az élet,pedig nem volt segìtségem mindent próbáltam tulélni.Ne mond már azt nekem hogy el kell estin végezni más szakmàt,mert ez nem így megy.Ki vigyázz a gyerekekre délutánonként heti 2*-3* addig amig a padban tanulgatsz?S persze ingyen szeretettből?Igen én elmentem estin éretségizni munka mellett,mondhatom szuper volt fáradtan ott ülni,de megcsinàltam nem egyszer ezt,mert kitartottam s nagyon akartam.Persze gyerek nélkül,s àllandó délelőtös műszak mellett,s így sem volt könnyű.Ha valaki egyedül tart el gyerekeket,neadj isten lakáshitele is van emelett akkor nem hiszem hogy bekockáztattja a munkahelyét és elmegy egy màsik munkahelyre ahol szabad hétvége van,merthàt jozan paraszti ésszel a biztossat egy bizonytalanért nem kockàztatja be egy felelőségteljes anya.Ha elbukik a munkahelye uszik a lakàs,a gyerekek stb.Nem fogsz talàlni új munkát mert hiszen a gyerekeket vinni hozni kell oviból suliból s olyan helyett talàlni.De mint mondom ez csak egy történet a sokból.Sajna itt tartunk mi magyarok.Ha "Rozinak szar Piroskànak is legyen szar."Inkâbb csak meg kellene érteni a màsik oldalt is,hisz kell a pénz kell nagyon,de nem minden áron.S amennyi a pótlék abból nem tudok még egy mozijegyet sem venni.Nem tudok megvenni semmi pluszt a gyerekeimnek,de tudom őket kompenzàlni a minőségi idővel amit velük tőltők Vasàrnaponként.S szűgség van rà hisz jó lenne ha nem az utca nevelné őket fel.Sajnos nagyon nehéz egy Szombatott is megoldani hogy valaki szivességből vigyázzon a gyerekekre,de ìgy hogy Vasàrnap is le kell akasztani valakit hàt.Nem beszélve arról hogy hiàba a hétköznapi pihenő akkor nem veheti ki az ember a gyereket az iskolàból hogy kiràndulni,csavarogni menjen vele.Jóformàn marad az 1hónapba egy vasárnap erre,persze ha akkor a gyerekek nem a volt férjnél vannak láthatáson akár.Kàr hogy hétköznap se talàlkozik az ember a gyerekeivel a suli,munka,edzés végett.S körbenézve a munkatàrsaimat mindenki ezekkel a próblémàkkal küzd.Persze baby sittere senkinek nem telik minimálbérből,merthàt hiàbba vagy 10éve annál a cégnél a béred nem emelkedik.Na mindegy is,sajna ez csak az egyik oldal.


Vendég

#622 Re: Re: Re:

2016-04-13 19:24


Vendég

#623

2016-04-13 19:24

Azért mert kell egyik szabadnap vasárnap pihenés napja

Vendég

#624

2016-04-13 19:27

Azért írtam alá, mert kereskedelmi dolgozó vagyok, és szeretnék a családommal lenni vasárnaponként.

Vendég

#625

2016-04-13 19:28

Érintett vagyok benne.Családommal szeretném tölteni a vasárnapokat!