Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#576 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 17:54

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 ??? Bevándorlók a pult mögött? Elment az eszed ember, vagy inkább sose volt?! Nem tud Magyarul, irni olvasni az anyanyelvén se tud, hogy fog az téged kiszolgálni?! Hogy fogja leolvasni a szalámi szavatosságát például?! Ha romlott kaját akarsz falni, tedd őket a pultba, nagyokos!!!


Vendég

#577

2016-04-13 18:00

Mert egyetértek vele.

Vendég

#578

2016-04-13 18:02

Dolgozon AZ aki kitalálta
Vendég

#579 Azért milyen érdekes

2016-04-13 18:04

Azért milyen érdekes, hogy megint egy romániai magyar (Simon Etele ugyanis kolozsvári születésű) ember próbál beleugatni az itthoniak életébe... A Tesco elleni személyes bosszúhadjáratot talán nem itt kellene levezetni ...


Vendég

#580

2016-04-13 18:08

Ki lehet birni, hogy egy nap ne vásároljunk, és a bolti dolgozók, családjukkal tölthessék a vasárnapot!!!

Vendég

#581 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 18:11

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Amerikában 10-20 % -s felárral dolgoznak a nyitva tartó üzletek.Ez azt jelenti,h vehetsz bármit,de ennyivel többe kerül ,mint hétköznap.Így is tetszene a nyitvatartés?így is akarnál plázázni?

 


Vendég

#582

2016-04-13 18:12

Mert szeretnék a családommal kisunokámmal egy napot eltölteni.De ha vasárnap dolgozom akkor sajnos nemlehetek velük. Hétközben mikor pihenõnapot kapok nemmondhatom az unokámnak mond a tanitó néninek most nemmegyek iskolába mert a mamám csak akkor lehet velem.

Vendég

#583

2016-04-13 18:18

Azért, mert nem létszükséglet a boltok nyitva tartása vasárnap. Legalább egy fix szabadnapja legyen az ott dolgozóknak.
navazzeg

#584 Re: Re:

2016-04-13 18:18

#568: - Re:  

 Ollé, akkor te vagy a mi emberünk! :) Szeretettel várunk (melózni) a kereskedelemben ;)


Vendég

#585 Re:

2016-04-13 18:20

#1: -  

 Érdekes. A mentősök, tűzoltók, pincérek, szakácsok, benzinkutasok, rendőrök, buszsofőrök, vonatvezetők nem hisztiznek. Nekik biztosan nincs gyerekük, nem emberek, nem alszanak, napfényt esznek és minden vasárnap kicsattanó jókedvvel végzik a munkájukat.

Először is: teljes mértékben igazat adok azoknak akik azt követelik, hogy vasárnapra 100%-os túlórabér legyen bevezetve minden szegmensben. Ez így korrekt, mindenki felé. Másodszor: legyen választási lehetőség, ha kell, akkor vegyenek fel új embereket a hétvégi nyitvatartás miatt a boltok. Ezért harcoljatok, ne pedig sírjatok. Senkit nem hat meg, mert az ország fele így is dolgozik vasárnap és bizony ők is szívesen otthon lennének a családdal, de ha ez mindenkinek megadatik akkor óriásit fogtok szívni.

Másodszor: hagyjátok már végre abba a sírást. De tényleg. Szánalmasan unalmas ez a mentalitás, mindig mindenért csak sírunk és másokat okolunk. Nőjetek fel végre és tegyetek is valamit azért amit el akartok érni. Ha mást nem, képezzétek tovább magatokat egy esti tanfolyamon és menjetek el más szférába dolgozni. És senki ne mondja, hogy könnyű ezt mondani, mert ha csak egy kicsi akarás is van az emberbe akkor ez a legkevesebb amit tehet. Persze, a legkönnyebb reggel felkelni és rögtön más arcába bőgni, hogy milyen nehéz az élet - de van egy rossz hírem: senkit nem érdekel mert mindenki ugyanabban a cipőben jár, csak a normálisabbika nem picsog rajta, hanem tesz ellene.

Etele Simon
A petíció szerzője

#586 Re: Azért milyen érdekes

2016-04-13 18:22

#579: Vendég - Azért milyen érdekes 

 "Kedves" ismeretlen. Lehet a személyemet támadni, nem fog meghatni. Erdélyi magyar vagyok, igen és erre büszke is vagyok. 26 éve vagyok ebben az országban, itt végeztem e középiskolámat, itt szereztem OKJ-s szakmát, itt diplomáztam. Ide fizettem az évek alatt nem kevés adót, itt vagyok önkormányzati képviselő 10 éve és itt igyekszem minél több emberrel jót tenni... Nincs szó személyes bosszúhadjáratról, ha arról lenne szó, akkor azt nem itt tenném, hanem a munkaügyi bíróságon. Sok jót és sok rosszat kaptam a 9 év alatt a Tescotól, sokat tanultam ezalatt és sokszor rúgtak belém. Annyit szeretnék, hogy az áruházláncok vegyék végre emberszámba a dolgozóikat, legyen az Tesco, Penny, CBA vagy bármi más. Ne éljenek vissza korlátlanul az erejükkel és ne azt sulykolják a dolgozókba, hogy te csak egy humanoid vagy, akit bármikor pótolhatunk és kuss a neved...

Gondolom van olyan bátor, hogy névvel és arccal is vállalja önmagát!


Vendég

#587 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 18:31

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD Én voltam mostanság Krakowban és Eszéken. ott nyitva van vasárnap is minden, lehet cigit venni a tescoban és dohányozni a kocsmában. itt meg korlátoznak mindenben....


Vendég

#588

2016-04-13 18:34

Szeretnék vasárnap a családdal lenni.

Vendég

#589

2016-04-13 18:35

Kereskedelemben dolgozom hosszu évek óta,és én igen szerettem vasárnap együtt lenni a családommal.Ennyi.

Vendég

#590

2016-04-13 18:36

Szeretnék egy napot a csalàdal tölteni . És az a Vasàrnap.

Vendég

#591

2016-04-13 18:37

Mert a fiam és a párja a kereskedelemben dolgozik, és amúgy is lojális vagyok másokkal.

Vendég

#592 Re: A ti döntésetek volt

2016-04-13 18:37

#570: - A ti döntésetek volt 

 Szakma? Ha majd te is kényszerhelyzetbe kerülsz és csak a kereskedelemben találsz melót (mert ott van ám hely!) és szórakoztathatod vasárnap is a hozzád hasonlókat.... na akkor legyen ekkora az arcod :P

Szóda

#593 Petíció

2016-04-13 18:38

Támogatom.

Gabeesz

#594 vasárnap

2016-04-13 18:39

Nos én kereskedelemben dolgozom és mível vasárnap majd dolgoznom kell akkor munka után szeretnék bemenni a postára feladni a csekkjeimet, szeretnék bankba is beugrani csak mert ugy tartja kedvem, be szeretnék menni a polgármesteri hivatalba ügyeket intézni, mert ugy tartja kedvem. Ha se a kereskedőknek, vendéglátosóknak nincs hétvége akkor a hivatalokba dolgozóknak se legyen. Elvégre a mi adónkból vanak fizeve akkorhad én mondjam meg hogy melyik nap szeretném intézni azügyeimet s ha ez pont vasárnap akkor igy jártak igenis dolgazzanak.


Vendég

#595 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 18:39

Hülyeország

#596 Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 18:41

#117: Aranyhal - Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Pedig mindig a vásárlónak van igaza. Akinek van kereskedelmi végzettsége az tudja, bármi történik mindig a vásárlónak van igaza, hisz ő hozza a pénzt ;). Vagy talán a boltosok rakják a kasszába? Pont az ilyen seggfejek miatt utál az ember boltba járni, mert pontosan ezt a bunkó paraszt hozzáállást kapja az ember a kereskedelemben dolgozóktól. Nem plázázni járunk, muszájból megyünk, de inkább az önkiszolgáló pénztárban fizet az ember, nehogy egy bunkó pénztáros elvegye a kedvét megint. 


Vendég

#597

2016-04-13 18:42

Boltosoknak is had legyen èlete

Vendég

#598

2016-04-13 18:44

Én a Tescóban dolgozom és nagyon jó volt hogy legalább a vasárnap biztos pont volt hogy pihenő nap volt a családommal lehettem!!

Vendég

#599

2016-04-13 18:46

Fogjatok össze egymásért, és tartsatok ki !Gratula a szervezőknek , ha shoppingolni akarsz akkor dolgozz is !
Hülyeország hülyeemberek

#600 Re: Re: Re:

2016-04-13 18:47

#123: Ko - Re: Re:  

 Mondjál már egyet,ahol zárva van. ? Sztem nyitva vannak máshol is. A környező országokban mindehol nyitva van, előbb tájékozódj szegénységi bizonyítvány...