Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#951 Re:

2016-04-14 20:32

#1: -  

 Vendeglatasban dolgozom;) akkor

ide se tegyetek be a labatokat. Egyszer nem

nyafogtam hogy ha kellett menni pedig:) nekem is jar a vasarnap! Lusta dogok vagytok nem mindegy hogy hetkozben van 2 szabadnap vagy hetvegen egy meg hetkoznap! Alszent faszok vagytok:) sirtok rinyaltom hogy ne kelljen menni?! Akkor tise mennyetek sehova! Se fagyizni se etterembe se sehova! Okis ugyan ugy dolgoznak :) :))))


Vendég

#952

2016-04-14 20:36

Miért nem azért megy az aláírásgyűjtés, hogy tisztességes Munka törvénykönyve legyen, ami megfelelő jogokat garantál a munkavállalóknak? Akár valamilyen különleges kedvezmény a kereskedelmi dolgozóknak? Például mindenki csak havi egy vasárnapra legyen beosztható? Ha pedig ezt a munkáltató nem tartja, akkor kapja meg a megfelelő szankciókat? Vagy péládul családosok egyáltalán ne legyenek beoszthatóak? Aki pedig egyedülálló és beosztanak, az kapjon 100%-150% vagy akár 200%-os bérpótlékot? Csak jelezném, a módosításkor ezt a javaslatot a kormánypárt egy-az-egyben lesöpörte és ismét csak 50 % jár. Stb., stb.

Ezernyi lehetőség lenne, amivel jól járnának a kereskedők és a azok is, akik valamilyen okból vasárnap vásárolnának.

 

Lehet itt most gyűjteni aláírást meg tünteni, csak ezt éppenséggel sokkal magasabb szinten eldöntötték. Ahogy a netadót is, azóta már inkább arról megy a szónokolás, hogy pont csökkenteni kéne az ÁFÁ-ját.

 

 


Vendég

#953 Re: Re: Re:

2016-04-14 20:39

#352: - Re: Re:  

 Hétvégén eleve ritkítva vannak a közlekedési járatok,ha nem tűnt volna még fel.,,

Katalin

#954 Re: Re:

2016-04-14 20:40

#246: Nia - Re:  

 Tisztelt Nia! 

Csak egy kérdés vetődött fel bennem hozzaszolasat olvasva,engedje meg, hogy megosszam Önnel, mert sajnos nem birom magamban tartani. Mégpedig, hogy Ön mit tanult? Mert megnyilvanulasabol az tűnik ki számomra, hogy az intelligencia szintje mélyen a nagy átlag alatt lehet, legalábbis remélem. :)


Vendég

#955

2016-04-14 20:44

a vasárnap Isten is megpihent

Vendég

#956

2016-04-14 20:51

Épp készülök beadni a felmondásomat. Sajnos. Pedig nem annyira rossz hely ahol vagyok. Őket is nagyon sajnálom, mert nagyon kevesen vagyunk így is nehéz megoldani, nemhogy még plusz egy nap nyitvatartással. Egyre kevesebb a használható munkaerő. Nagyon nagy a baj. Felfoghatnák már végre odafent is.

Vendég

#957 Re:

2016-04-14 20:52

#955: -  

 Éppen, hogy dolgozott. Vasárnap teremtette a világosságot, ezáltal elválasztva a fényt és a sötétséget.

Szombaton pihent meg, ezért az az ünnep a zsidóknál.

 

Ne hivatkozzon olyan a Bibliára, aki még az első fejezetét sem olvasta.


Vendég

#958

2016-04-14 20:54

Nem szeretek vasárnap dolgozni! Kell a szabad vasárnap!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-14 21:01



Vendég

#960 Re: :(

2016-04-14 21:10

#100: -  

 Ez így igaz!!! Teljes mértékben egyetértek Veled!!!


Vendég

#961

2016-04-14 21:18

Mert joga van mindenkinek vasárnap a családjával lenni. Ha én meg tudom oldani a vásárlást szombatig, akkor másnak is meg kellene tanulnia. Támogatom a vasárnapi zárvatartást!


Vendég

#962 Re: Re: Re:

2016-04-14 21:29

#948: - Re: Re:  

 Erröl beszélek hogy más rosszabbul él és megvan az oka miért akarja hogy vasárnap nyitva legyenek. Mi miért értsünk meg titeket ha ti sem értitek meg a másik oldalt. 

Eszter

#963

2016-04-15 00:23

Amikor 17 évvel ezelött végeztem az iskolában, és elkezdtem dolgozni a kereskedelemben, minden bolt kivétel nélkül bezárt szombaton 13 órakkor, mikor kitanultam a szakmát, és elkezdtem dolgozni sejtelmem sem volt róla, hogy néhány évvel késöbb majd dolgozhatok vasárnap is. Se akoriban sem az elmúl egy évben nem vesztette életét egyetlen ember sem azért, mert nem vásárolhatott vasárnap, legalábbis én nem hallottam róla. A probléma az, hogy, ha nincs a kötelező vasárnapi zárvatartás, akkor nincs kötelezö pihenőnap sem, én dolgoztam már le egyhuzamban 12 napot úgy hogy volt benne 2 nap 12-13 órás munkanap, és a többi napon is 9-10 órát dolgoztam. Amikor az ember kimerült, nehéz kedvesen mosojogni a kedves vásárlóra akik között sokan annyiba sem veszik a kereskedöt, hogy visszaköszönjönjenek, és előfordul, hogy a megszólítás "Hol van a...?" Szeretem a szakmám, és nem akarok váltani, de azért jó volt az az egy biztos pihenönap. Nevetséges az összehasonlítás, az orvosokkal, növérekkel, rendőrökkel, tűzoltókkal. Az ő munkájukon életek múlhatnak. Vagy tényleg van olyan ember aki belhalna, ha továbbra sem vásárolhatna vasárnap? Én nem irigylem senkitől a szabad hétvégét, a 3- 4 napos hétvégét amikor ünnepnap van a hétvége mellett. Tőlünk miért sajnálják azt az egy nap hétvégét? Gyüjtenek majd aláírást vajon azért is, hogy a bankok, az iskolák, a bölcsödék, az óvodák, az állami hivatalok, és minden egyéb munkahely nyitva legyen szombaton és vasárnap is? Hát mért nem tudnak az emberek a hét egyetlen napján kirándulni, és a családjukkal, a barátaikkal lenni vásárlás nélkül? Engem ebben a témában nem érdekel a politikai hovatartozás, a kereskedők nagy többségének jó a vasárnap zárvatartás. Hat napon reggel 6-22 óráig rengeteg bolt van nyitva igenis meg lehet venni az élelmiszert. Csak egy kis jó szándék kell, nem azt hangoztatni, ha nekem rossz legyen rossz neki is, mert ő sem különb nálam! Pláza mami, önnek sok boldogságot kívánok.


Vendég

#964

2016-04-15 02:44

Mert nem értek egyet az áruházak vasárnapi nyitva tartásával.

Vendég

#965

2016-04-15 02:57

Én is egy vagyok azok közül akiket rá kényszerítenek arra hogy dolgozzanak vasárnap is.

Vendég

#966 Re: Re:

2016-04-15 04:02

#951: - Re:  

 Szívemből szolsz!

A férjem szakács dolgozik hétvégén unnepnapon késő estig.

Sosem volt ez gond mert ez ilyen szakma. Akkor dolgozik amikor mások nem.

De akkor ne ugasson  a sok boltos hogy joga van a vasarnaphoz mert joga van a vendeglatosnak is aki dolgozik hogy ők beulhessenek enni inni valahova.

Szóval remélem nyitva lesz minden bolt minden vasárnap késő estig.


Vendég

#967

2016-04-15 04:02

Mert nekem is dolgozik családtagom a kereskedelemben és szeretném ha legalább a hétvégét együtt tölthetnénk. Aki sajnálja tőlük ezt az egy napot az nyugodtan beállhat a helyükre és nem fog unatkozni.

Vendég

#968 Re:

2016-04-15 04:05

#958: -  

 Más se szeret mégis megy. Szokd  a gondolatot.


Vendég

#969

2016-04-15 04:36

Szeretném ha nem lenne nyitva vasárnap a bolt ,kell a családdal is lenni minden embernek!

Vendég

#970 Re: Re:

2016-04-15 04:40

#968: - Re:  

 Gondolom ,ahoz a réteghez tartozol aki ki rándulásra használja a vasárnapi vásárlást!


Vendég

#971 Re: Re: Re:

2016-04-15 04:46

#970: - Re: Re:  

 Képzeld nem. Sőt vasárnap maximum a piacra járok.  De a szakács férjem zokszó nélkül dolgozik vasárnap.  És karácsonykor.  És minden olyan napon amikor a boltos nem. Tavaly is 24-25 én dolgozott. Szilveszterkor is.

 

Pont hidegen hagynak a boltosok siralmai. 


Vendég

#972

2016-04-15 04:51

Addig amíg a többi NELKULOZHETO terület mellett nem áll ki senki addig én sem támogatom a zarvatartast. 

Lehet hogy az orvosnak menni kell DE egy mozipenztarosnak vagy vendeglatosnak nem letszukseglet a vasárnapi munkavegzes. 

A mozik éttermek strandok is kinyitnak és nem hisztiznek a dolgozók.  

Én az összes itt meg máshol rinyalo eladót azonnal kirugnam. Aztán mehetnek gyárba 3/3 napozni na akkor sirhatna  a szájuk. 


Vendég

#973

2016-04-15 05:15

Kereskedelemben dolgozom és nem szeretnénk vasárnap dolgozni.Ez egy biztos szabadnap ilyenkor lehetünk együtt a családdal.
Busman

#974 Re:

2016-04-15 05:49

#1: -  

 Nem tudom mit értesz "megfizetés alatt", a multiknak a 100%-os pótlékot is bagó kifizetni. Pont erre megy ki a játék. Két vasárnappal ad még pluszba 15-20 ezret bruttóba, annak a nettója 10-12 ezer. Kinek éri meg ennyiért dolgozni, ha közben otthon van a család, és egy élet suhan el a fejünk felett, amiben nincs időnk élni, mert vannak néhányan akik azt hiszik (sajnos inkább tudják) hogy pénzért mindent megkaphatnak. Csak auz az idő amit nem a gyerekeinkkel családainkkal töltünk, az később már nem fog visszatérni, és pénzzel sem lehet pótolni. :( 


Vendég

#975

2016-04-15 05:51

Mert én is szeretnék Továbbra is együtt lenni a gyermekemmel hiszen ez az egy nap volt amikor együtt lehetett az egész család!!!!