Önvédelmi célú lőfegyverviselés

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Önvédelmi célú lőfegyverviselés petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76 Re: Re:

2015-10-26 19:40

#8: - Re:  

 "A fegyver csupán egy eszköz, nem több, nem kevesebb. Megfelelő, alkalmas, felelős emberek kezébe való. "

 

A fegyver egy olyan tárgy, amelyet emberi élet kioltására alkottak. Tehát nem csak egy eszköz.

Vannak olyan emberek, akiket nem engednék volán közelébe, mert alkalmatlanok közúti közlekedésre (vagy mert bizonytalan, vagy mert túl nagy az önbizalma). Ugyanígy alkalmatlanok sokan toronydarú kezelésére.

A felelős fegyverhasználatra az emberiség töredéke alkalmas csupán.


Vendég

#77

2015-10-26 19:44

Szerintem a válasz egyértelmű. Olyan országnak vagyunk a lakói, ahol egyre több a bűnözés, ráadásul egyre több támadás ér csoportosan elkövetve(is) àlt. 1 vagy akár több embert. Önvédelmi célra és hogy a határokat ne lépjük túl, ez az egyetlen reális, életszerű megoldás.
T.

#78 Re: Re: Re:

2015-10-26 23:51

#76: - Re: Re:  

 Attól hogy valamivel ölni lehet, attól az még csak egy eszköz. Vajon hány ember konyhájában van konyhakés? Magyarországon a szándékos emberölést nagy részben késekkel követik el. Betiltanád a kést? Vagy csak azért mert vannak gyorshajtók, megnehezítenéd-e a jogosítvány megszerzését annyira, hogy a végén csak néhány politikusnak legyen autója, mint Észak-Koreában?

A felelős fegyvertartásra a lakosság legnagyobb része tökéletesen alkalmas. Az USA statisztikái bizonyítják hogy a legális fegyvertartó lakosság sokkal kisebb eséllyel követ el erőszakos dolgot, vagy bármilyen bűncselekményt, szabálysértést mint azok akiknek nincs legális lőfegyverük.

Hogy a bűnözők illegális lőfegyverekkel mit csinálnak, az egy teljen más téma, de ez a petíció sem róluk szól, hanem a tisztességes, törvénytisztelő emberek jogairól.


Vendég

#79 Re: Re: Re: Re:

2015-10-27 04:31

#78: T. - Re: Re: Re:  

 Nagyon frappáns és igaz válasz! Minden benne van a válaszban. A törvénytisztelő, nagykorú lakosság alkotja a társadalom többségét, akik igenis alkalmasak szigorú szabályozás mellett fegyvertartásra és viselésre. Aki az erőszakos fegyverhasználat ellen aggódik, annak indítani kéne egy másik petíciót, amelyben az illegális fegyverhezjutás visszaszorítását kérik. Itt nem eről vanszó, hanem arról, hogy a "rendes emberek" kérik, hogy nézzék őket nagykorúnak, ha teljesíteni tudják a feltételeket, akkor legyen módjuk lőfegyvert tartani, kiegyenlítve ezzel az esélyeket a bűnözőkkel, akik ma minden gond nélkül megvillanthatnak egy illegális lőfegyvert.

Putyur

#80 Re: Re: Re:

2015-10-27 10:09

#76: - Re: Re:  

 Nem a fegyver öl embert, hanem az ember öl embert.

Ahogy nem a ceruza véti a helyesírási hibát, és nem a kanál okozza a kóros elhízást.

Ha (véleményed szerint) a felelős fegyverhasználatra - bár itt inkább a "tartás" szót használnám - csak az emberiség töredéke alkalmas, akkor az a megoldás, hogy az egész emberiséget (kivéve az "egyenlőbbeket") eleve ki kell zárni a fegyvertartásból...?

Attól hogy sokan nemhogy 30 de 3000 óra alatt sem tanulnak meg tisztességesen (értsd: nem ön-, és közveszélyes módon) vezetni, azért még osztogatnak jogosítványokat, nem...? Toronydaru-kezelő is létezik, pedig nem egy egyszerű szakma...

"A fegyver egy olyan tárgy, amelyet emberi élet kioltására alkottak. " - ez is sántít. Szerinted van olyan rendvédelmi szerv a világon, ahol le van fektetve szabályzatban hogy fegyverhasználat esetén döggé kell lőni az ellenfelet...??? Segítek; pont fordítva van, (lehetőség szerint) törekedni kell a támadó megállítására, de életének ki nem oltására.


Vendég

#81

2015-10-27 13:31

A bűn elkövetők és felette szemet húnyók legnagyobb elrettentése a polgári öntudat, a dolgozó polgárok képessége az önvédelemre, és kivételes esetekben engedetlenségre. A rendőrség korrupt, ne a lefizetett egyenruhásoktól várjuk a védelmet, mert sok esetben PONT ők biztosítják a terepet az elkövetőknek.

A legális fegyvertartás érettséget és felelőséget feltételez - az illegális semmit. Ha minden IQ deficites idióta, és drogos hozzájuthat (mint ahogyan tehetik USÁban) illegálisan lőfegyverhez, nem marad kő kövön.


Vendég

#82

2015-10-27 13:53

a jelenlegi helyzet ezt alapvetoen megkoveteli mivel egyre tobb tàmadàs èr normàl embereket ès a veszèly csak novekedni làtszik !!

Vendég

#83

2015-10-27 14:03

Erkölcsi bizonyítványhoz, alkalmassági vizsgálathoz, - hogy ideg és elmebetegek, bűnözők ne kaphassanak fegyvert - kötném, de TÁMOGATOM!!! Sajnos kellene!

Vendég

#84

2015-10-27 14:16

A jelenlegi tendencia szerint csak a gyilkosok viselhetnek fegyvert,mert így könnyű a célt elérni! A világ lakosságát megtizedelni a kiváltságosak jövője védelmében. Lásd az amerikai kormány próbálkozásai a fegyverviselési engedélyek megszüntetésére

Vendég

#85

2015-10-27 15:59

Mert egy ejnye-bejnye nem elég ahhoz,hogy megvédjem a családomat,tulajdonomat és magamat.A rendőrséghez nincs bizalmam.Eddig sosem segitettek ha szükségem volt rá.

Vendég

#86

2015-10-27 17:39

Nekem mindig is az volt a véleményem, hogy fegyverek nem ölnek! Aki ölni akar, az megtalálja a módját fegyver nélkül is, nagyon sok legális eszköz van ami emberi élet kioltására alkalmas! tehát szerintem, főleg a mai világban, igen is megfelelő feltételekkel engedélyezni kellene a fegyvertartást, önvédelmi célokra! Mivel a bűnözők, a fekete piacon hozzá tudnak jutni, szinte bármilyen fegyverhez, és valóban ezáltal előnyben vannak a tisztességes állampolgárokkal szemben! Ha a felfegyverkezett bűnöző tudja hogy esetleg a kiszemelt áldozatnak is nagy valószínűséggel fegyvere van, talán meggondolja hogy rá támadjon e! Szerintem van vissza tartó ereje! nem beszélve arról, hogy aki védekezni kíván, nem mindegy mi ellen és mivel védekezik! Én támogatom a fegyver tartás liberalizálását!

Vendég

#87

2015-10-27 19:11

A civilek nincsenek biztonsagban!!!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2015-10-27 19:44



Vendég

#89

2015-10-27 21:34

Egyet értek vele.

Vendég

#90

2015-10-27 22:52

Ha egy betörő, közel azonos mértékű ellenállásra számíthatna akciója során, mint amivel ő rendelkezik, kétszer is meggondolná, hogy meglátogassa e éjszaka az "öregeket"! Kezdetben biztosan lennének kilengések is, főleg, mert az ellenzők be akarnák bizonyítani, hogy nem szabad a lakosságnak fegyvert adni, és ezért provokátorokat fizetnének meg! Azonban, az a tudat, hogy a másiknál is lehet fegyver, amivel esetleg vissza is lőhet, a támadásokat igen nagy mértékben lecsökkentené!

Vendég

#91

2015-10-28 06:19

Vállalkozó vagyok, rendszeresen nagyobb összegű készpénzzel vagyok kénytelen közlekedni. Féltem a velem tartózkodók, és saját testi épségem.

Vendég

#92

2015-10-28 08:36

Szeretném ha engedélyeznék,pontosan a gyakori garázdaság,és aljas rablások gyakorisága miatt.

Vendég

#93

2015-10-28 19:56

Ideje volna , h meg tudjam védeni javaimat életemet, családom életét, mivel a hatóságok képtelenek.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2015-10-29 00:48



Vendég

#95

2015-10-30 08:48

Egyet értek vele.

Vendég

#96

2015-10-30 20:22

Mert egyet értek vele!

Vendég

#97

2015-11-09 12:28

Egyszerűen érthetetlen hogy az ember csak a munkahelyén alkalmas tartásra, viselésre...

Vendég

#98

2015-11-09 15:38

Mert az eszköztelen polgároknak a teljes kiszolgáltatottság állapotát kell elviselni a gátlástalan bűnözőkkel szemben. Azon nagykorú és család fenntartó, büntetlen előéletű állampolgárok, akik pszichikai és fizikai alkalmassággal bírnak, igény esetén maroklőfegyver tartására és indokolt esetben viselésére legyenek jogosultak.

Vendég

#99

2015-11-11 23:19

Csehországban is lehet fegyvert tartani, hasonló fegyvertörvények vannak mint az USA-ban. Mégsem hallani róla, hogy visszaélések lennének vagy őrült tömeggyilkosok. Svájcban meg minden kiképzésen átesett katonakorú otthon tartja az egyenruhája mellett a gépkarabélyt, hogy behívás esetén egyből egyenruhában, fegyverrel felszerelve érkezzenek a meghatározott helyükre. Ott sem lövöldöznek egymásra bekattant emberek.


Vendég

#100 Re:

2015-11-18 09:48

#54: Oldshooter -  

 Üdv!

Balogh Tibor vagyok, aláírtam a petíciót, rendelkezem önvédelmi célú fegyverrel ( is):)))

Sajnos minden politika: én a fenti célok eléréséban annyit tudtam segíteni, hogy az egyik parlamenti párthoz ( feleségem a párt jogalkotási osztályvezetője ) eljuttattam a petíciót, ahol pozitív fogadtatásra talált- innen már sajnos a politikán múlik minden...

Legjobbakat: Balogh Tibor 




Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...