Önvédelmi célú lőfegyverviselés

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Önvédelmi célú lőfegyverviselés petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2 Re:

2015-10-12 04:23

#1: -  

 Tisztelt Hozzászóló!

 

Az ilyen és ehhez hasonló rémtettek ellen minden jóérzésű ember tiltakozik! Ez azonban épp összecseng azzal a ténnyel, hogy egy ámokfutó mindaddig gyilkolhat, amíg nem találja magát szembe egy fegyveressel, aki megállítja végre. Adott esetben az iskola területe teljesen fegyvermentes övezetként létezett, azaz a biztonsági személyzet sem rendelkezett lőfegyverrel. Mindaddig, amíg a rendőrség meg nem érkezett és meg nem állította az őrültet, az tombolhatott és szedhette ártatlan áldozatait. 

Nagyon jó volna, ha az ellenzők megértenék a parícióban foglalatakat. Abban arról ban szó, hogy a felelős fegyvertartásra alkalmas embereket fegyverhez juttatva visszaszorulna a bűnelkövetők fölénye, hisz nagyobb eséllyel talalálnák magukat szembe hathatós védekezéssel. Még egyszer: a bűnözésre nincs hatással a legális fegyvertartás bármennyire is szigorú szabályozása.

 

 


Vendég

#3

2015-10-14 14:00

Sajnos a becsületes emberek ki vannak szolgàltatva.Ha számithatna egy bünöző fegyveres ellenállásra,meggondolnà kétszer is a támadást.

Vendég

#4

2015-10-14 17:27

Sziasztok!
Engem az zavar a legjobban hogy a jelenlegi szabályozás méltatlannak tartja azon fegyveres testület tagjait is az önvédelmi fegyver tartására,akik amúgy esküjük szerint (... életem árán is megvédem ...) akár az életüket is feláldoznák. Munkaidőben alkalmas a fegyver viselésére,utána alkalmatlan.
Kíváncsi vagyok melyik rendőr helyezi szolgálatba magát egy baltával hadonászó ember láttán (fegyvertelenül,szabadidejében),miközben tudja, a családja hazavárja.

Vendég

#5

2015-10-14 17:34

Mi támogatjuk... Többen is, hiszen az önvédelem mindekit megillet.

Vendég

#6

2015-10-14 17:41

Birtokmentés - magántulajdon --és legfontosabb ÉLETMENTÉS CSALÁD SAJÁT

Vendég

#7

2015-10-14 18:05

Én személyszerint támogatom, de azért lássuk be, elég komoly kockázatot is rejt a dolog... Lehet, ma még alkalmas vagy a viselésre, de mi van ha valami miatt bekattansz, egy vélt vagy valós sérelem miatt... Különben pedig komoly jogi ismeret is szükséges a használathoz, mikor, hol, hogyan és még sok-sok kérdés....


Anonymous

#8 Re:

2015-10-14 18:14

#7: -  

 Igaz, amiket írsz. Tisztában kell lenni mind a helyes jogi, mind a gyakorlati használati feltételekkel. Nem szabad enyhíteni a szabályos használat feltételein. Azonban ez a bekattanás dolog.... Ha bekattan valaki és egy 30éves Ladával belehajt egy embertömegbe, az is felér egy népirtással. Ehhez nem kell fegyver szerintem. Épp ezt a démonizálást kellene elfelejteni. A fegyver csupán egy eszköz, nem több, nem kevesebb. Megfelelő, alkalmas, felelős emberek kezébe való. 


Vendég

#9

2015-10-14 18:19

Úgy vélem, így nagyobb lenne a család biztonsága. Tudom használni, külföldön már volt is.

Vendég

#10

2015-10-14 18:32

Mert tűrhetetlen,hogy megfosztják az feddhetetlen embereket is az önvédelem halvány esélyétől is.

Vendég

#11

2015-10-14 18:38

Azért írtam alá mert védtelennek érzem magam!

Vendég

#12

2015-10-14 18:39

Mert nem értek egyet azzal a Magyar gyakorlattal , hogy nem engedélyezik az önvédelmet fegyverrel történő védekezést , kivéve a gázriasztó fegyvert .Még a környező országokban engedélyezett flóbert , szerelt lőszeres gumis fegyverek is tiltottak , ami pedig szerintem igen humánus módja a védekezésnek ! Egy gyorsan változó világban élünk , ahol van lét jogosultsága a polgárok fegyveres önvédelmére . A rendvédelmi szervek képtelenek megvédeni az embereket . Sőt sikeres fegyveres ( jelen esetben gázriasztó ) még majdnem a védekező kerül bajba. .Ezen változtatni kel ! Tekintsék a politikusok végre az embereket felelős embereknek , akikre nem csak négy évente van szükség !

Vendég

#13

2015-10-14 19:01

Egyetértek.

Vendég

#14

2015-10-14 19:03

Egyetértek a kezdeményezéssel! Messzemenően....

Vendég

#15

2015-10-14 19:06

Teljesen egyetértek vele!

Vendég

#16 Re:

2015-10-14 19:23

#1: -  

Nézd akkor ezt is, hogy kicsit szinesítsd a látóköröd:

http://tuleloblog.blogspot.hu/


Vendég

#17

2015-10-14 19:33

25 éve vannak sportfegyvereim!....Tíz évig volt
önvédelmi státuszú maroklőfegyverem is,-de nem újítottam meg,-mert újra végig kellett volna szenvedni az egész engedélyezési procedúrát!!
Nagyon sokszor sötétedés után gyalogosan megyek hazafelé a puskatokkal a kezemben melyben komoly értéket képviselő fegyver van,-és eddig még szerencsém volt!
Egy önvédelmi fegyver lehetővé tenné,-hogy hatékonyan tudjam megvédeni magamat a fegyver elbirtoklását célzó támadással szemben!!!!!!


Vendég

#18

2015-10-14 20:06

A petícióban leírtak miatt. Egyszerűen nonszensz, hogy a bűnözők a saját köreik segítségével pillanatokon belül fegyvert szereznek és azzal védekezésre képtelen (törvényeink miatt kiszolgáltatott) személyekre támadnak, mivel az önmagunk védelme fegyveresen (hiába jogos) Magyarországon jelenleg bűncselekmény. Ez abszurd!
ZsoltF

#19 Re:

2015-10-14 20:12

#7: -  

 Ha bekattanok lőfegyverrel, akkor lelövök pár embert. Ha bekattanok lőfegyver nélkül, akkor baltával feldarabolok pár embert.

Az eszköz ilyen esetben végülis mindegy. Azaz mégsem. Akit csak meglövök, annak lehet esélye a túlélésre a baltával feltrancsírozottal szemben..


Vendég

#20

2015-10-14 20:17

A saját testi épség és a tulajdon védelme mindenkit megillet!!!

Vendég

#21

2015-10-14 20:25

Minden jó idegzetű embernek jogában áll meg védeni ,
magát bizonyos körülmények és jogszabályok be tartása mellett.

Vendég

#22

2015-10-14 20:38

Köszönöm a lehetőséget, hét évig dolgoztam Hivatalos vadász ként.Most 16.éve Budapesten lakom és igen is szorgalmaznám az önvédelmi maroklőfegyver viselését. Természetesen csak a megfelelő orvosi, fizikai, és szihológiai vizsgák után.üdvözletem.

Vendég

#23

2015-10-14 20:42

Mert teljes mértékben egyetértek a tartalommal , valamint - többek között - elképesztönek tartom hogy még a saját rendöreiket is lefegyverzik , bevonják önvédelmi fegyvereiket .

Vendég

#24 Re:

2015-10-14 21:30

#1: -  

 Tisztelt Hölgyem/Uram,

a "tiltakozásában" megosztott linkjével pontosan ennek a petíciónak a fontosságát mutatja és hangsúlyozza.

Köszönöm minden felelőségteljes polgártársam nevében is.


Vendég

#25 Re:

2015-10-14 21:32

#17: -  

 Egyetértek. Abszurd a jelenlegi szabályozás...




Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...