Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#7001 Re: Re: Re: Re:

2016-08-16 20:39

#7000: - Re: Re: Re:  

 A "fantazmagóriám" melyik részre vonatkozik a hozzászólásnak ? Ugyan írd már le mivel tartozna a Q az alkalmazottainak ??? Az alkalmazottaik köszönik szépen, jól vannak, élnek, mint mondottam sokan a jövőbeli ÚJABB Q károsultak pénzére vadászva. Na ez a fantazmagória ? Ja, hogy esetleg a munkatársaknak is voltak befektetései a Q-ban ? S hányan mentették ki az utolsó napokban...  ha meg ugye vállalati kötvényeik voltak, akkor ugye tudjuk HOL ÁLLNAK A SORBAN... :)

Vagy Borkai erőfeszítése annak érdekében, hogy az ETO Park INGYENESEN Győr városának kezébe kerüljön ? Cáfolj már meg... kotorj elő pár tavalyi Kisalföldet. Elég gyakori téma volt a "zavarosban halászata"... csak sajna "kibontani" nem sikerült a részleteket, hisz Győrben tudjuk ki az úr. 

Ne adj isten a felszámoló istentelen "erőfeszítése" azért, hogy "szegény bérlők" végre új tulajdonossal ismerkedhessenek meg az ETO Parkkal kapcsolatban, nehogy ne legyen kinek kifizetni a bérleti díjat... :) Mert ugye a felszámolónak is a legfontosabb a bérlők "problémája"...

Ezeket a csőd, felszámolási, stb törvényeket úgy hozták meg, (azok az etikailag, erkölcsileg erősen megkérdőjelezhető urak ott a Parlamentben) hogy a kisember megszívja a keselyűk meg mint írtam "fingért megkapjanak MINDENT". Az, hogy TE ennek esetleg "tapsolsz", mivel nem tudom mi közöd van a Q ügyhöz az a te dolgod. Ettől függetlenül nagyon sokunknak megvan a véleménye a felszámolásról, az egész ügyről, no meg azokról akik ebből az ügyből is busás haszonnal fognak kiszállni - s azok nem mi leszünk. Meg majd lehet egyszer papír is lesz róla, mi is volt ez az egész ügy, s kik is akik mögötte állnak, no meg kik is a valódi haszonélvezők - mert itt is előjön az általad emlegetett fantazmagóriám, miszerint nem Tarsoly az igazi haszonélvező...

aztán tévedni emberi dolog, mindesetre elég lenéző, kioktató komment az amit itt lenyomtál feljebb, ilyet ritkán olvasok fórumokon szerencsére. Ugyanis senki sem mondta, mint említettem, hogy nem az a sorrend amit írsz, sőt, tudjuk hol áll a sorban a vállalati kötvénytulajdonos, ettől még lehet ennek nemtetszését közölni. Erre meg lehet normális emberi módon is reagálni - SZERINTEM. (ebből meg leszűrheted, hogy a te kommented mennyire tartom ebbe a kategóriába tartozónak, mint mondottam nem "szakmailag", hanem emberileg)


Vendég

#7002 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-17 08:31

#7001: - Re: Re: Re: Re:  

  Te magad állítottad, hogy „röhejes a felszámolási sorban az alkalmazottakkal előhozakodni”, mert tudni véled, hogy már busásan ki lettek fizetve, ezért a felszámolás során senkinek egyetlen petákot sem lehet kifizetni.

Ezzel szemben tény, hogy a csődöt követően sokan még hónapokig dolgoztak fizetés nélkül, és most senki sem tudhatja – így te sem! – hogy az elbocsátások során minden egyes Q-alkalmazottat hiánytalanul kifizettek volna, hogy senkinek sem lehet törvényes követelése. A törvény ezekre a lehetséges munkavállalói követelésekre vonatkozóan teszi a kielégítési sor elejére az esetlegesen elmaradt alkalmazotti járandóságok kifizetését. És ez teljesen független attól, hogy te személyesen kinek hány peták kifizetését tartod jogosnak. Mint ahogy attól is független, mert majd csak a büntető eljárás végén derülhet ki, hogy egyes Q-alkalmazottak hogyan segítették elő a csalássorozatot, s hogy mennyit kaszáltak belőle.

Azt is tényként állítottad, hogy az ETO Parkot fingért már át is játszották másoknak, miközben azt is írod, hogy a Borkai már meg is pályázta azt 1 Ft-ért. A valóság viszont az, hogy az ETO Parkot bűnügyi zárlat alá helyezték, ami most is hatályos, így azt meghirdetni sem lehet, nemhogy már befejezett átjátszásról lehetne szó.

Ezeket a paranoid agymenéseket neveztem kissé eufémisztikusan fantazmagóriáknak.   


Vendég

#7003 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-17 10:05

#7002: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Bocsánatod kérem, hogy a fogalmazás félreérthető volt, de legalább most lehet normálisan reagálnom:

A csőd márciusban következett be, a március bér kifizetése után. Nem tudom HÁNY Q alkalmazott dolgozott tovább a csőd után - gondolom neked sincsenek pontos számaid, ha mégis írd le, megköszönném s akkor számíthatunk egy nagyjábóli összeget erre a tételre a felszámolásban -, de a helyi irodában pontosan 1 azaz egy darab. Az is április végéig, s a munkája kimerült abban, hogy reggel felhúzta a rolót 50 centire, majd 1 óra irodai munka után távozott. Azaz, lehet munkának venni ezt is, mondom törvényt alkotni erre (is) a legkönnyebb, velem például igen gyakran beszélgetett az utcán "zárás" azaz az egy óra irodai munkája után. Mindez történt egy igencsak felkapott helyen, tehát nem egy 1000. rangú Q irodában. Ezek után erős a gyanúm, nem több milliárdos követelés lenne a dolgozók juttatása, s ha sarkosan fogalmazva is, nem járok messze az igazságtól, HOGY a felszámolás során nem ez lesz az a tétel amire a Q vagyon el fog menni. (s most igazából lényegtelen mi is a Q vagyon, mennyit ér, mert gondolom te magad is a nagyságrendekről nagyjából egyetértesz velem) Az meg, hogy a magánvéleményem mi Q dolgozókról, az akkor sem változik meg, ha mind egy szálig ideáll elém, s a szemébe kell mondanom a mondandóm.

Az ETO Parkról. Mint irtam - a múlt időt perrel elválasztva a jelen (jövő) időtől azaz NEM állítva, hogy MÁR megtörtént, hanem, hogy megtörtént VAGY folyamatban van. Nem egy, és nem két cikk szól(t) többek közt Győr kepesztéséről az ETO Parkért. Valamint annak "semmitérőségéről". (hisz az 1 Ft-os vételi ár ezt sugalja...) Természetesen arról "elfeledkezik" mindenki, - legalábbis akinek az az érdeke - hogy miért volt "kihasználatlan", "semmitérő" a komplexum. De hagyjuk ezt, gondolom Győrnek lenne stratégiai terve, HOGYAN legyen "kevéssbé" "értéktelen", "kihasználatlan", persze miután már az ÖVÉK lenne. (feltételezem, nem veszteségként szeretnék ezt a vagyonelemet a városban tartani) Azaz, lehetett volna ezt a problémát már korábban is orvosolni, HA valakinek érdeke füződött volna hozzá... nem történt meg. Miért nem ? (nem hiszem el, hogy éppen neked kellene ezt elmagyaráznom, de mindegy) Tudjuk jól, ami nem szuperál, az nem ér annyit, mint egy felkapott, jól működő valami. A lényeg továbbá, mint írtam, - s nem is cáfoltál -, hogy a budapesti befektetőcsoport, akikkel a felszámoló titkos tárgyalásokat folytatott az ETO Parkról szintén szinre lépette a "semmit sem érő" komplexumért folyó tárgyalásokban. Az sem mellébeszélés, hogy e tárgyalások középpontjában se a károsultak - akik a felszámolásba vesznek részt, speciel én NEM, mert engem a felszámolás nem érint - voltak, hanem mint leírtam, legfontosabb probléma (a titkos egyeztetéseken túl, no meg a(z) (lehetséges) vételár titkossága mellett) a bérlők helyzete. Azt gondolná az ember, hogy van egy országos méretű pénzügyi botrány, folyik (?) a felszmolás, akkor a felszámoló hébe-hóba a károsultakkal is foglalkozik. Erre írtam, hogy az "istentelen erőfeszítések" a mai napig a károsultak számára semmi érdemi INFÓT nem értek, nemhogy kézzel fogható valamit, még infó morzsákat SEM. Szerinted, itt a károsultak fórumán nekem a bérlőkkel, vagy a károsultakkal kellene foglalkoznom ? Ezt te átfordítottad "fantazmagóriákra", ami lehet, hogy az, mindenesetre EGY károsult véleménye - amit jelenleg még leírhatok akkor is, ha x-nek, vagy y-nak ez nem tetszik. Nem lehet azt mondani, hogy a vagyonelemek tételesen, értékelve, valahol a nagyközönség számára is elérhető módon fel lennének sorolva, azokból a leendő vagy folyamatban levő felszámolás menetére bármit kilehetne következtetni (azon kívül amit már leírtam, hogy a kisemberek megszívták... - ezt a felszámolási sorral te magad is elismered, max nem írod ezt (mármint a "megszívást") le, de a felszámolási sorból, a sorban elfoglalt helyből mindenki levonhatja a konzekvenciát, maximum becsapja önmagát) Nem véletlen a felszámolók "semmittevése", "elérhetetlensége", "információ hiánya". De én csak az ETO Parkot hoztam fel. Nem hoztam fel mást, amit mások leírtak - Mátrai Hotel, Dunacity, orosz , török beruházások, stb, stb. Van erről konkrét információ így majd másfél évvel a csőd után ? De csiperegnek a hotel körül döngő legyekről is, gondolom semmi sem marad gazda nélkül idővel - kérdés MILYEN áron. Mert itt ez a leglényegesebb dolog az ár. Ez határozza meg mi lesz a károsultakkal. Ez az ár meg - cáfolj rám az elmúlt 20 valahány évben, ha volt olyan felszámolás ahol valaki nem nyert, a többség, a "kicsik" meg nem veszítettek - sejthetően nem lesz túl magas. Nem célom a hangulatkeltés - még ha te azt is gondolod - csak nem árt leírni, hogy amenyiben nem lett volna ilyen-olyan kártalanítás, akkor nemhogy ennyi, hanem közel a semmi sem jönne (jött volna) vissza. Mert a felszámolás ilyen módon nem tud működni, s ezt tudja mindenki. Két ellenérdekű oldal viaskodik, s mindig az erősebb kutya... s itt nem a kisbefektető az erősebb.

Úgy vélem, teljesen mindegy, hogy lezajlott-e már, vagy csak a jövőben fog lezajlani ennek-annak a vagyonelemnek a más kezébe "átjátszása" (azért idézőjelbe, nehogy gond legyen a szóhasználatommal, írom akkor inkább, úgy, hogy "a más által történő megvásárlása", ha így jobban tetszik - aztán, hogy ez hitelátvállalás, megvásárlás, történjen bármi módon) a sorban hátul kullognak a károsultak, ahogy te is leírod korrektül. Ebből én nem rémisztgetés okán, szimplán levontam, hogy "megszívták". Nem kell ehhez még nagyon okosnak sem lenni, mert ezt már a csőd napján is TUDTUK - legalábbis többségünk tisztába volt a dolog súlyával. (én magam az "x száz milliárdos Dunacity" projectet pld nem is számoltam egy krajcárnak sem, sőt idővel a tudható vagyonelemek értéke is fogyásnak indult, amihez lehet volt kis segítség is, lehet nem, a lényegen nem változtat, a 200 milliárdos kárra nem elég.) Persze a Q ott csapott be, mikor azt mondta, hogy 60 milliárd a befektetett összeg, s kb ennyi a fedezet alaphangon. A fedezet akár még lehetett is volna ennyi, ezt hagyjuk is, de a követelés sorban "kissé" mások voltak a számok. S a kormányzati kárenyhítés UTÁN is fennmaradt annyi követelés - a bankokat most ne is számoljuk bele, csak szimplán a kisemberekét - amire a vagyon NEM elég. Na ezek után a végkövetkeztetésÜNK nagyjából ugyanoda jut, maximum én megcifráztam a magam kis "fantazmagóriáival", "újsághíreivel", s végső soron a konzekvenciák levonásával.

Mindenesetre megköszönöm a reakciódat, lehet ezt így is. Remélem a károsulttársak sokkal jobb helyzetben vannak, vagy lesznek a folyamat során, mint amilyennek ÉN látom most a képet, s remélem tévedek, s mindenki legalább a pénze egy részéhez hozzájut. (kiváncsi azért még vagyok persze, mert sok kérdés lenne ami izgat, csak azokra valahogy az az érzésem vagy csak nagyon soká, vagy soha nem fogunk választ kapni... azért Tarsoly agyában szívesen olvasgatnák :D Mert sok itt az "érdekes véletlen", történés, na meg főleg a FŐszereplőkre lennék kiváncsi...)


Vendég

#7004

2016-08-17 16:16

Elvették életünk, s most véle nagyra vannak. összeroppantották erejét a csládoknak.

Hírdessük gusba kötött kézzel, sebesen lázadó vérrel, hogy béke nincs, hogy béke nincsen itt.

Kezünk bár nem pihen a kardvason, a szíveinkben nemlesz nyugalom.

Tönkretett emberi életek, e- sebek és e- fájdalom örök, Ettől vonaglik minden Magyar rög, Ettől vérez ki majd nyomunkba hág, ettől nem gyógyulnak az unokák, puha szívek kővé Ettől válnak, kemény kövek élő szívként fájnak, sírban Ettől nem lesz pihenésünk, Ettől szorul a kezünk ökölbe, Ettül sír a gyermek anyaölben. Minden süvít, de mi nem nyugszunk bele.  NEM NYUGSZUNK BELE!

Szóljon hát a tönkretett családok üzenete, hogy megroppant bár karunk ereje, de mi, nem nyugszunk bele. NEM NYUGSZUNK BELEEEEE!!!


Vendég

#7005

2016-08-18 14:32

Mi a helyzet a perekkel? Hogyan állunk?


Vendég

#7006 Re:

2016-08-18 18:02

#7005: -  

 Konkrétan milyen perekre gondolsz? Az eddigi ötletbörzéken milliónyi pert helyeztek kilátásba, de hogy közülük melyik indult el, az nem ismert. Én figyelem a FBcsoport oldalát, de a sajtóban is olvasható büntetőperen kivül semmilyen perról sincs info.


Vendég

#7007

2016-08-18 19:30

Az AB. döntést megkellene várni, ugygondolom lesz még 1-törvény.

 

 


Vendég

#7008 Re: Re:

2016-08-19 04:25

#7006: - Re:  

"Időközben a Quaestor Hrurira Kft. károsultjainak egy része beperelte a felszámoló Vectiglas Zrt.-t, arra hivatkozva, hogy nem képviseli megfelelő szakszerűséggel az érdekeiket. A legfőbb kifogás az, hogy nem járt el kellő alapossággal a Quaestor vagyonának feltárása során. Közismert, hogy vélelmezhetően a brókercég tulajdonában vannak olyan vagyonelemek, mint a győri ETO Park és további 30 ingatlant, és nagyságrendileg ugyanennyi egyéb tulajdonrész is, valamint „számos nagy értékű ingóság.” Ezeknek létezéséről onnan tudhatunk, hogy Bagoly Bettinát, a Fővárosi Főügyészség szóvivője tavaly április 1-jén arról számolt be, hogy ezeket vagyonzár alá vették. A felszámoló ugyanakkor arra hivatkozott, hogy azért nem tekintett bele a földhivatalnál lévő ingatlannyilvántartásba, mert ez költségekkel járt volna, és ezzel is óvni kívánta a hitelezők vagyonát. A károsultak szerint ez az érvelés azért is álságos, mert 4200 quaestoros azért fizetett be összességében 52 millió forint regisztrációs díjat, hogy az ilyen - egyébként korántsem milliós nagyságrendű - költségeknek meglegyen a fedezete. A vagyonelemek között olyan is akad, mint a ferencvárosi Duna City nevű telek, ahová a kormány a 2024-es olimpiát tervezi, a Kenese Golfközpont, Balatonkenesén vagy a Lifestyle Hotel Mátraházán. A felszámoló úgymond "költségkímélésével" a quaestorosok mintegy 52 milliárd forintos kára áll szemben."

Ilyen napjaink "profi" felszámolója!. Nem tekint be a földhivatalnál lévő ingatlannyilvántartásba, hogy ne is tudja meg, mennyi a Q vagyona. Nyilván azért, mert megvan már annak a helye. Ez az alapállás, erre számíthatunk, ha nem küzdünk.


Vendég

#7009 Re: Re: Re:

2016-08-19 08:09

#7008: - Re: Re:  

 A felszámoló a fellelhető vagyontárgyak feltárásában érdekelt, a díjazása attól függ.

A hitelezők le is csrélhetik a felszámolót.


Vendég

#7010 Re: Re: Re: Re:

2016-08-19 08:20

#7009: - Re: Re: Re:  

 Te melyik országban élsz?


Vendég

#7011 Re: Re: Re: Re:

2016-08-19 08:28

#7009: - Re: Re: Re:  

 Lecserélték már többször is, de nem a hitelezők!


Vendég

#7012 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-19 11:09

#7011: - Re: Re: Re: Re:  

 Valóban? Hányszor? Akkor sorold az elődöket!


Vendég

#7013 Re: Re:

2016-08-19 12:12

#7006: - Re:  

 Palotás, Magyar György dr.


Vendég

#7014

2016-08-19 13:50

akik elindították a QFH. fa. Vegitális elleni pert azt kell kimondatni a bíróságon hogy 1. mind a QFH. és annak felszámolója 2. QÉP.Zrt. és ennek felszámolója, 3. mind a QPT. annak felszámolója egyetemlegesen felelős a teljes kár megtérítésében. Az egyszerűsített fa. azt jelentené, hogy azonnal perelhető a Magyar állam, és a MNB.  Ne kérjetek másik fa. mert ez csak időhúzás lenne. 

Ezen felül kérdezem, ki áll mindeggyik felszámoló mögött?  A Magyar állam


Vendég

#7015 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-19 15:11

#7012: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ha károsult vagy, akkor te is tudhatod!


Vendég

#7016 Re: Re: Re:

2016-08-19 15:18

#7013: - Re: Re:  

  Az a gyanúm, hogy el sem olvastad, amire válaszolsz. A Hruria felszámolójának, azaz a Vectigalisnak (megbízottja Bollér Katalin) a hitelezők által kezdeményezett lecseréléséről volt szó. Márpedig ezt a felszámolót eleddig sem a Palotás, sem a Magyar György nem cserélte le.  


Vendég

#7017 Re: Re: Re: Re:

2016-08-20 04:18

#7016: - Re: Re: Re:  

 Ilyet itt senki se mondott. Össze-vissza írkáltok.


Vendég

#7018 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-20 05:22

#7017: - Re: Re: Re: Re:  

 Hát, igazából nem mondta, de biztos ezt gondolta.


Vendég

#7019 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-20 06:52

#7017: - Re: Re: Re: Re:  

 "Össze-vissza írkáltok"

Hát persze, mert egyeseknél a düh az az állapot, amikor a nyelv gyorsabban forog, mint az ész.


Vendég

#7020

2016-08-22 08:57

"A balatonalmádi Ramada hotel megvásárlásával gyarapította hotelláncát Mészáros Lőrinc. Több, pénzügyi zavarba került ingatlant is megszerezhet a felcsúti milliárdos.

A Magyar Nemzet a múlt héten írt arról, hogy a négycsillagos Ramada Hotel and Resort működtetését az Event-Immo Kft. átvette az eddigi üzemeltetést végző Aurora Hotels Kft.-től. Ez azonban csak egy része az üzletnek: információink szerint ugyanis a Mészáros tulajdonában levő R-Kord Kft. a hotel épületét is megvette a tulajdonostól, amely megegyezik az Aurora Hotels tulajdonosi körével.

Érdekes fejlemény, hogy az Event-Immo Kft. székhelye a VI. kerületben, a Révai utca 10. szám alatti irodaházban van. Ez az épület a tavaly csődbe ment Buda-Cash tulajdonában volt, de ingatlanpiaci hírek szerint már ez is a Mészáros-ingatlanbirodalomhoz tartozik.

Folynak az egyeztetések a Hunguest-hotellánc átvételéről is - itt 19 hotel van átadólistán. A legjobb vételnek azonban kétségtelenül a felszámolás alatt levő szállodák számítanak: az egerszalóki Saliris Resort Hotel és a mátraházi Lifestyle Hotel Mátra. Ez utóbbi a Quaestor-csoporthoz tartozott.

 

Na, most már tudjátok, hogy hol van (illetve lesz) a Q vagyona? 

Gondolom, ők a vétel előtt kikérték a tulajdonlapot, amire a mi felszámolónk "nem akart költeni" (persze a mi érdekünkben)!


Vendég

#7021

2016-08-22 10:27

"Rocskai János volt Quaestor-könyvvizsgáló állítja: nem tudott arról, hogy milyen csalás folyik a cégnél, ezzel együtt pedig a rejtett szoftverről sem hallott. Rocskai 18 éven át volt a Quaestor Értékpapír könyvvizsgálója, mégsem tudott a milliárdos sikkasztásokról - állítja.

A szakértő ellen egyébként a hatóságok, a könyvvizsgálói kamara és az MNB sem indított eljárást vagy nyomozást, az NGM viszont visszavonta a befektetési vállalkozási minősítését, amely miatt Rocskai bírósághoz fordul."

 

Gyakorlatilag a haja szála se görbült. De nekünk tudnunk kellett volna arról, amit a könyvvizsgáló se vett észre. Mi fizetjük a büntit, ellene meg vizsgálat se indul. Hogy ezekre nem szakad rá az ég!!!!!!! 


Vendég

#7022 Re:

2016-08-22 11:56

#7020: -  

"A legjobb vételnek azonban kétségtelenül a felszámolás alatt levő szállodák számítanak: az egerszalóki Saliris Resort Hotel és a mátraházi Lifestyle Hotel Mátra. Ez utóbbi a Quaestor-csoporthoz tartozott.

Az egy pillanatig se zavarjon, hogy a Q-ingatlanvagyont- beleértve a hoteleket is - már tavaly bűnügyi zár alá vették, így azokat nem lehet értékeíteni.

A hőbörgés felszítására mindenesetre jó eszköz.


Vendég

#7023 Re:

2016-08-22 12:03

#7021: -  

  Rocskai János a rendszerváltás előtt államtitkár volt 


Vendég

#7024 Re: Re:

2016-08-22 13:49

#7022: - Re:  

Igaza van, nem kell hőböröni, minden szép és jó. De jó lehet magának. 


Vendég

#7025 Re: Re:

2016-08-22 13:55

#7023: - Re:  

És?

Annál rosszabb!