Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#7002 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-17 08:31

#7001: - Re: Re: Re: Re:  

  Te magad állítottad, hogy „röhejes a felszámolási sorban az alkalmazottakkal előhozakodni”, mert tudni véled, hogy már busásan ki lettek fizetve, ezért a felszámolás során senkinek egyetlen petákot sem lehet kifizetni.

Ezzel szemben tény, hogy a csődöt követően sokan még hónapokig dolgoztak fizetés nélkül, és most senki sem tudhatja – így te sem! – hogy az elbocsátások során minden egyes Q-alkalmazottat hiánytalanul kifizettek volna, hogy senkinek sem lehet törvényes követelése. A törvény ezekre a lehetséges munkavállalói követelésekre vonatkozóan teszi a kielégítési sor elejére az esetlegesen elmaradt alkalmazotti járandóságok kifizetését. És ez teljesen független attól, hogy te személyesen kinek hány peták kifizetését tartod jogosnak. Mint ahogy attól is független, mert majd csak a büntető eljárás végén derülhet ki, hogy egyes Q-alkalmazottak hogyan segítették elő a csalássorozatot, s hogy mennyit kaszáltak belőle.

Azt is tényként állítottad, hogy az ETO Parkot fingért már át is játszották másoknak, miközben azt is írod, hogy a Borkai már meg is pályázta azt 1 Ft-ért. A valóság viszont az, hogy az ETO Parkot bűnügyi zárlat alá helyezték, ami most is hatályos, így azt meghirdetni sem lehet, nemhogy már befejezett átjátszásról lehetne szó.

Ezeket a paranoid agymenéseket neveztem kissé eufémisztikusan fantazmagóriáknak.   

Válaszok


Vendég

#7003 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-08-17 10:05:06

#7002: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Bocsánatod kérem, hogy a fogalmazás félreérthető volt, de legalább most lehet normálisan reagálnom:

A csőd márciusban következett be, a március bér kifizetése után. Nem tudom HÁNY Q alkalmazott dolgozott tovább a csőd után - gondolom neked sincsenek pontos számaid, ha mégis írd le, megköszönném s akkor számíthatunk egy nagyjábóli összeget erre a tételre a felszámolásban -, de a helyi irodában pontosan 1 azaz egy darab. Az is április végéig, s a munkája kimerült abban, hogy reggel felhúzta a rolót 50 centire, majd 1 óra irodai munka után távozott. Azaz, lehet munkának venni ezt is, mondom törvényt alkotni erre (is) a legkönnyebb, velem például igen gyakran beszélgetett az utcán "zárás" azaz az egy óra irodai munkája után. Mindez történt egy igencsak felkapott helyen, tehát nem egy 1000. rangú Q irodában. Ezek után erős a gyanúm, nem több milliárdos követelés lenne a dolgozók juttatása, s ha sarkosan fogalmazva is, nem járok messze az igazságtól, HOGY a felszámolás során nem ez lesz az a tétel amire a Q vagyon el fog menni. (s most igazából lényegtelen mi is a Q vagyon, mennyit ér, mert gondolom te magad is a nagyságrendekről nagyjából egyetértesz velem) Az meg, hogy a magánvéleményem mi Q dolgozókról, az akkor sem változik meg, ha mind egy szálig ideáll elém, s a szemébe kell mondanom a mondandóm.

Az ETO Parkról. Mint irtam - a múlt időt perrel elválasztva a jelen (jövő) időtől azaz NEM állítva, hogy MÁR megtörtént, hanem, hogy megtörtént VAGY folyamatban van. Nem egy, és nem két cikk szól(t) többek közt Győr kepesztéséről az ETO Parkért. Valamint annak "semmitérőségéről". (hisz az 1 Ft-os vételi ár ezt sugalja...) Természetesen arról "elfeledkezik" mindenki, - legalábbis akinek az az érdeke - hogy miért volt "kihasználatlan", "semmitérő" a komplexum. De hagyjuk ezt, gondolom Győrnek lenne stratégiai terve, HOGYAN legyen "kevéssbé" "értéktelen", "kihasználatlan", persze miután már az ÖVÉK lenne. (feltételezem, nem veszteségként szeretnék ezt a vagyonelemet a városban tartani) Azaz, lehetett volna ezt a problémát már korábban is orvosolni, HA valakinek érdeke füződött volna hozzá... nem történt meg. Miért nem ? (nem hiszem el, hogy éppen neked kellene ezt elmagyaráznom, de mindegy) Tudjuk jól, ami nem szuperál, az nem ér annyit, mint egy felkapott, jól működő valami. A lényeg továbbá, mint írtam, - s nem is cáfoltál -, hogy a budapesti befektetőcsoport, akikkel a felszámoló titkos tárgyalásokat folytatott az ETO Parkról szintén szinre lépette a "semmit sem érő" komplexumért folyó tárgyalásokban. Az sem mellébeszélés, hogy e tárgyalások középpontjában se a károsultak - akik a felszámolásba vesznek részt, speciel én NEM, mert engem a felszámolás nem érint - voltak, hanem mint leírtam, legfontosabb probléma (a titkos egyeztetéseken túl, no meg a(z) (lehetséges) vételár titkossága mellett) a bérlők helyzete. Azt gondolná az ember, hogy van egy országos méretű pénzügyi botrány, folyik (?) a felszmolás, akkor a felszámoló hébe-hóba a károsultakkal is foglalkozik. Erre írtam, hogy az "istentelen erőfeszítések" a mai napig a károsultak számára semmi érdemi INFÓT nem értek, nemhogy kézzel fogható valamit, még infó morzsákat SEM. Szerinted, itt a károsultak fórumán nekem a bérlőkkel, vagy a károsultakkal kellene foglalkoznom ? Ezt te átfordítottad "fantazmagóriákra", ami lehet, hogy az, mindenesetre EGY károsult véleménye - amit jelenleg még leírhatok akkor is, ha x-nek, vagy y-nak ez nem tetszik. Nem lehet azt mondani, hogy a vagyonelemek tételesen, értékelve, valahol a nagyközönség számára is elérhető módon fel lennének sorolva, azokból a leendő vagy folyamatban levő felszámolás menetére bármit kilehetne következtetni (azon kívül amit már leírtam, hogy a kisemberek megszívták... - ezt a felszámolási sorral te magad is elismered, max nem írod ezt (mármint a "megszívást") le, de a felszámolási sorból, a sorban elfoglalt helyből mindenki levonhatja a konzekvenciát, maximum becsapja önmagát) Nem véletlen a felszámolók "semmittevése", "elérhetetlensége", "információ hiánya". De én csak az ETO Parkot hoztam fel. Nem hoztam fel mást, amit mások leírtak - Mátrai Hotel, Dunacity, orosz , török beruházások, stb, stb. Van erről konkrét információ így majd másfél évvel a csőd után ? De csiperegnek a hotel körül döngő legyekről is, gondolom semmi sem marad gazda nélkül idővel - kérdés MILYEN áron. Mert itt ez a leglényegesebb dolog az ár. Ez határozza meg mi lesz a károsultakkal. Ez az ár meg - cáfolj rám az elmúlt 20 valahány évben, ha volt olyan felszámolás ahol valaki nem nyert, a többség, a "kicsik" meg nem veszítettek - sejthetően nem lesz túl magas. Nem célom a hangulatkeltés - még ha te azt is gondolod - csak nem árt leírni, hogy amenyiben nem lett volna ilyen-olyan kártalanítás, akkor nemhogy ennyi, hanem közel a semmi sem jönne (jött volna) vissza. Mert a felszámolás ilyen módon nem tud működni, s ezt tudja mindenki. Két ellenérdekű oldal viaskodik, s mindig az erősebb kutya... s itt nem a kisbefektető az erősebb.

Úgy vélem, teljesen mindegy, hogy lezajlott-e már, vagy csak a jövőben fog lezajlani ennek-annak a vagyonelemnek a más kezébe "átjátszása" (azért idézőjelbe, nehogy gond legyen a szóhasználatommal, írom akkor inkább, úgy, hogy "a más által történő megvásárlása", ha így jobban tetszik - aztán, hogy ez hitelátvállalás, megvásárlás, történjen bármi módon) a sorban hátul kullognak a károsultak, ahogy te is leírod korrektül. Ebből én nem rémisztgetés okán, szimplán levontam, hogy "megszívták". Nem kell ehhez még nagyon okosnak sem lenni, mert ezt már a csőd napján is TUDTUK - legalábbis többségünk tisztába volt a dolog súlyával. (én magam az "x száz milliárdos Dunacity" projectet pld nem is számoltam egy krajcárnak sem, sőt idővel a tudható vagyonelemek értéke is fogyásnak indult, amihez lehet volt kis segítség is, lehet nem, a lényegen nem változtat, a 200 milliárdos kárra nem elég.) Persze a Q ott csapott be, mikor azt mondta, hogy 60 milliárd a befektetett összeg, s kb ennyi a fedezet alaphangon. A fedezet akár még lehetett is volna ennyi, ezt hagyjuk is, de a követelés sorban "kissé" mások voltak a számok. S a kormányzati kárenyhítés UTÁN is fennmaradt annyi követelés - a bankokat most ne is számoljuk bele, csak szimplán a kisemberekét - amire a vagyon NEM elég. Na ezek után a végkövetkeztetésÜNK nagyjából ugyanoda jut, maximum én megcifráztam a magam kis "fantazmagóriáival", "újsághíreivel", s végső soron a konzekvenciák levonásával.

Mindenesetre megköszönöm a reakciódat, lehet ezt így is. Remélem a károsulttársak sokkal jobb helyzetben vannak, vagy lesznek a folyamat során, mint amilyennek ÉN látom most a képet, s remélem tévedek, s mindenki legalább a pénze egy részéhez hozzájut. (kiváncsi azért még vagyok persze, mert sok kérdés lenne ami izgat, csak azokra valahogy az az érzésem vagy csak nagyon soká, vagy soha nem fogunk választ kapni... azért Tarsoly agyában szívesen olvasgatnák :D Mert sok itt az "érdekes véletlen", történés, na meg főleg a FŐszereplőkre lennék kiváncsi...)