Kérjük, ne vegyen részt a budapesti Városliget tönkretételében!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-03-02 23:20



Vendég

#27

2014-03-03 07:58

"Köszönjük, hogy aláírtad ezt a petíciót! Kérlek, ismertesd meg annyi emberrel ezt a petíciót, amennyivel csak tudod! Minél több ember aláírja, annál jobban odafigyel rá a média és a döntéshozók." Hát ebben egy cseppet sem hiszek.Mindenesetre papcsák elvtárs ragadós mancsait szeretném mindentől távol tartani:-) Öt évig dolgoztam a Szépművészeti Múzeumban műszaki vonalon.Úgy gondolom van némi rálátásom az egész elképzelésre.Momentán nekem csak egy költői kérdésre futja.Hogy fognak kinézni a tervezett épületek?? Gondolom amolyan "felcsuti tüzép barokk" :-)

Vendég

#28

2014-03-03 08:04

Inkább a meglévő parkot kellene tovább szépíteni, helyenként, ahol szükséges, kulturáltabbá tenni.

Vendég

#29

2014-03-03 09:38

Ez is csak a haveri lenyúlásról szólna, na meg OV. szeretne a Várba költözni.

Vendég

#30

2014-03-03 09:45


Felújítani a parkokat, a gyepet, pihenő padokat,sakk és pingpongasztalokat, a kisgyerekek kresz parkját,természetbarát sétautakat (nem beton) kellene. Körülötte kijelölni a kultúrált parkolókat azoknak akik bejönnének sétálni a fák alatt hűsölni,babakocsival kisgyerekkel labdázni,
játszani (nem kutyákkal). A fákat védeni, ápolni
nem kivágni ha úgymond veszélyesnek titulálják.
Több helyen gyerekes-babás illemhelyet(nemzeti szalag nélkül),ivókutakat és rengeteg komoly méretű, könnyen üríthető,természetes anyagból készült, stabil szeméttárolót,mert ha van szemtávolságban látható gyűjtő,az emberek természetes ösztöne is oda vezeti őket, nem földre
dobálják szét az otthonukban sem a hulladékot.
Locsolni nem csak az átmenő út melletti -szép és üdítő látványt nyújtó- virágokat kell, hanem a gyepet is.
Szóval tájépítészekkel kertészekkel tetessük rendbe, ne építészmérnököket kérjünk fel!!!!!

Vendég

#31

2014-03-03 11:01

Győzzön a JÓ!
természetkedvelő

#32

2014-03-03 11:53

Budapest lassan egy betonváros lesz. Minden zöld területet beépítenek, irtják a fákat az utak mentén, a parkokban, a lakótelepeken. Nem mindenki tud a Rózsadombra vagy a Svábhegyre költözni, ahol még sok a zöldfelület. A városlakók fuldokolnak a kipufogógáztól és az egyéb szennyező anyagoktól! Ragaszkodunk a városliget fáihoz és zöld pázsitjához! Viszont jó lenne, ha a pénzt a meglévő műemlékek felújítására fordítanának és megszüntetnének a zsibvásárokat, ahogy ezt egy fentebb hozzászóló már leírta.

Vendég

#33

2014-03-03 12:09

Szólj hozzá!...
Micci

#34

2014-03-03 13:28

Húzzunk bele emberek, mindenki hozzon még két embert:) Most megy éppen az orbitális népbóditás a Szépművészetiben sajtótájékoztató fedőnév alatt
vava

#35

2014-03-03 14:22

Kell nekünk a Liget!

Vendég

#36

2014-03-03 14:26

A betongyártáson lehet jól keresni!
A meglévő épületekben, az emberek
művelődésén nem annyira?!?

Vendég

#37

2014-03-03 14:36

OK

Vendég

#38

2014-03-03 15:36

Már azt hittem én vagyok egyedül aki nem ért
egyet ezzel a megalomániás tervvel az építészek
közül. Jó, hogy nem vagyok egyedül.
Amúgy nemcsak ezen a helyen 6 új múzeum nem
kell, hanem 6 új múzeum egyáltalán nem kell.
Helyette a meglévő múzeumokat kellene legalább
a normál működésüknek megfelelően finanszírozni!

Vendég

#39

2014-03-03 15:40

Mindenkinek alá kellene írni!
Hejhó

#40

2014-03-03 15:51

"Baán László, a projekt miniszteri biztosa pedig úgy vélte, hogy a pályázatnak kifejezetten jót tesz a tiltakozás, hiszen az ötletpályázat ellen is bojkottot hirdettek, mégis rekordszámú pályázat érkezett. Jelen esetben is többszáz pályaműre számítanak."

Mondjátok mit ért ez az ember a világból az erőn és az arrogancián kívül?

Vendég

#41

2014-03-03 16:09

AZOKNAK AZ EPITESZNEK NEVEZETT EMBEREK DIPLOMALYUKAT IS VISSZA VONATNAM AKIKNEK CSAK A GONDOLAT IS MEGFORDULT A FEJEBBEN.AZ EGESZ VILAGOT LE AKARJAK BETONOZNI........BUDAPESTI EMBEREK ELLENI BUNTET.

Vendég

#42

2014-03-03 16:39

állítólag több zöld terület keletkezik, mint amennyi volt....ezt azért le fogjuk majd tudni mérni nem? ahogy kinéz most a városliget, ahhoz képest bármi jobb.

Vendég

#43 yoeyoe

2014-03-03 16:44

Kicsit azt érzem, hogy tényleg politikai vitába ment át ez a történet.....ennél korrektebb pályázatot még nem láttam egyik kormánytól sem...... a független

Vendég

#44

2014-03-03 18:54

Vigyáznunk kell zöld övezeteinkre, mert a természeti környezet, ami feltölt és megnyugtat a fárasztó mindennapokban.
Harley

#45

2014-03-03 19:13

Olvassátok el, baromi jó.
Egy fillér uniós pénz nem lesz a bulira, Baán szerint a romkocsmák is sikeresek, pedig ott sem készült hatástanulmány, és a Városliget ingatlanfejlesztő zrt nem mer a környékbeli lakosokkal találkozni
EZ EGY VICC
http://index.hu/belfold/budapest/2014/03/03/kiderult_150_milliardbol_ujul_meg_a_varosliget/
kamalaleva

#46 Re:

2014-03-03 22:27

#1: -

Terézvárosban lakom. Az önkormányzat konténerben fákat rakott ki az utcákra (gondolom nem kevés pénzért) azzal a címszóval, hogy a régi belvárosi rész a legzsúfoltabb, itt a legkevesebb a zöld terület. Ezek folyton tele vannak szeméttel csikkekkel, alig van már, ami életképes.

Most meg az erős, valóban a tisztább levegőt nyújtó fákat akarják kivágni, valami ködös téves kultúrális szempontok miatt.

Nem értem, miért kellene az összes múzeumot, kiállítótermet egybe rakni. Ki az az őrült, aki az egyikből a másikba vándorol, és memorizálni is tudja mit látott néhány órával ezelőtt. Sláger tárlatokon kívül a múzeumok meg úgyis üresek. Állítólag forráshiánnyal kűzdenek. Erre meg van pénz?

Vagy valakik szemet vetettek jelenleg helyet adó gyönyörű épületekre mint az Iparművészeti vagy a Nemzeti Galériára?

Nem kéne inkább a volt kormányzati negyed hasznosításával törődni? Hatalmas terület áll üresen, melynek az állaga folyamatosan romlik, őrzése pénzbe kerül, sőtt a környéken van további épület ami igen megérett a rehabilitációra.

Erre úgy látszik nincs pénz. Vagy az illetékeseknek nincs érdekük a valóban szükséges területrendezés véghezviteléhez?

ligetpárti

#47 Re: Re:

2014-03-03 23:05

#46: kamalaleva - Re:

Igazán nem akarom idehozni a politikát, de  a jelenlegi kormányfő, már 2000.-ben szemet vetett pl. a Népművészeti múzeumra, már akkor féltek ott, hogy megszűnik. Én itt lakom a környéken születésem óta, kisebb kihagyásokkal. A lányomat annak idején a botanikus kertbe vittem kicsi babaként. Már csak emlék sajnos.Pedig milyen szépen meg volt csinálva, és öröm volt ott tölteni az időt, csend volt, és tisztaság, és még az aranyhalakat sem lopták el.

Minek kell idehozni a turistákat, hogy még több ember zsúfolódjon össze az egyetlen nagy zöldterületen a környéken? Inkább az egész volt felvonulási teret is parkosítani kellene, nem betonozni.


Vendég

#48 Re:

2014-03-03 23:31

#8: -

A Népligetben rengeteg olyan épület van, melyet már évtizedek ota nem használnak. Továbbá mindennek lehet nevezni csak ligetnek nem. A meglévő épületek helyére - ami értéktelen- lehetne akár múzeumot is építeni. Nem a zöldterület csökkentése árán, hanem a lepusztultak helyén. Ezzel a Város több pontja is turisztikai célpont lehetne.

Budapest nem csak a belvárosból áll.

Hagymácska
Vendég

#49

2014-03-03 23:34

Érdekelne, hogy a Felvonulási, vagy a liget belső területeiből lenne a múzeumok felépítése? A petícióban szereplő zöldterület elvétel ellenkezik az én általam hallottakkal... Jó lenne ezt egyértelműen, alátámasztva konkrétumokkal közölni. (Ezért nem bírálok, minősítek, ítélkezem, de örülnék, ha megmaradna, s felújításra, szépítgetésre kerülne ez a szeretett terület.)                                                                                                                                                                                       Köszönöm érdekvédő munkájukat. Sok sikert a liget, a zöld területek, oxigéndús levegő megóvásához!


Vendég

#50

2014-03-04 01:20

Személyes érintettségemre szeretnék hivatkozni. A Városligeti fasor másik végén, a Király utca Lövölde tér közeli végén lakom 30 éve. Ennek köszönhetően a Városliget évtizedeken keresztül a legkézenfekvőbb kikapcsolódást jelentette a családom számára. Lányom gyermekkorában még néhány játszótér is volt, amely mindennapi szórkozást jelentett számára. Érthető hát, hogy valamiféle kötődésem alakul ki ehhez a területhez a jelenlegi formájában.