Kérjük, ne vegyen részt a budapesti Városliget tönkretételében!

damjanich

#51

2014-03-04 07:27

Barbár terv!

Vendég

#52

2014-03-04 08:06

Néhány petíciót aláírtam már, de a jelenlegi kormány mindenki véleményét figyelmen kívűl hagyja. Nem számít mit akar az ország, csak az számít mi az érdeke orbánnak és az oligar
háknak.
Connerth
Vendég

#53

2014-03-04 08:18

Minden városban, de főleg Budapesten, ahol rendszeresen előfordulnak egészségkárosító szmogok, nem irtani, de szaporítani kellene a zöldfelületeket!


Vendég

#54

2014-03-04 08:23

Elég a hozzáértést, a szakmai tervezést, a távlati koncepciókat , az itt élő emberek véleményét nélkülöző ötletelésből, pazarló pénzköltésből!
Elég az öncélú napi politikából!
Elég a harmad-rangú emberek kontárkodásaiból!
Elég az utca átnevezők valódi eredményt nélkülöző pót cselekvéseiből!
Elég a kataszrofális szájaló, semmittevő városi vezető(k)-ből!!
Sok sikert a hozzáértésnek, az igazi értékeknek !!
Üdvözlettel:
Juhász György

Vendég

#55 Re:

2014-03-04 08:23

#52: -

Igen, sok politikus gondolta ezt már így a történelemben. A petíciók csak szaporodtak, de senki nem törődött velük. Aztán egy ponton eldőlt egy dominó és döntötte magával a többit. Megjósolhatatlan, hogy hol lesz ez a pont. Ezért kell szívósan, kitartóan képviselni a véleményünket.


Vendég

#56

2014-03-04 08:47

Kell a királynak a palota!!

Vendég

#57 Re:

2014-03-04 08:52

#42: -

Akkor rendbe kell tenni! Kevesebbe kerül és hasznosabb.


Vendég

#58

2014-03-04 09:13

A Városliget Budapest legsűrűbben lakott kerülete, a VII. kerület mellett van, s mint ilyen, rendkívül fontos zöld terület a városrész számára. Nem értek egyet a beépítésével.

Vendég

#59 Re:

2014-03-04 09:57

#1: -

És nem csak a budapstieknek fontos!


Vendég

#60

2014-03-04 09:59

A múzeumoknak helyet adó meglévő épületekre vajon kiknek fáj a foga?

Vendég

#61

2014-03-04 10:03

Szeretem a városligetet, úgy ahogy van.(Igaz néhol lehetne tisztább is)
A múzeumi gigaberuházásról pedig az a véleményem, hogy azt,az ebból meggazdagodni vágyó lobbisták erőszakolták ki. Természetesen megint az amúgy is elszegényedett magyar állampolgárok zsebére megy a játék. Ezenkívül senki nem gondol arra, hogy ezt a tervezett giga múzeum együttest működtetni is kell. De miből? Hiszen a mostani múzeumokat is nehezen bírja el anyagilag az ország!

Vendég

#62

2014-03-04 10:45

A leghatározottabban tiltakozom a Városliget beépitése ellen, ezzel tönkretéve a környezetet, megfosztva a pihenni , kikapcsolodni vágyó emberek százait a Városligettöl!!!! /Zsibvásárrá alakitani azt!!!/

Vendég

#63

2014-03-04 10:54

Az aláírásom önmagáért beszél!
bardóczi

#64 Re:

2014-03-04 11:04

#49: Hagymácska -

A tervpályázati kiírás azzal számol, hogy az Építészeti, a Fotó és a Néprajzi Múzeum a Fevonulási térre kerül, a magyar Zene háza viszont a Liget belsejébe (Városligeti tó keleti rész), a legnagyobb gyűjtemény (Új Nemzeti Galéria és Ludwig) a PeCsa és a Hermina út közötti fás területre, valamint szerepel a térképvázlaton egy Közlekedési Múzeum bővítés szintén a zöldfelületek kárára a Hermina-Ajtósi sarkon. A jelenlegi tervpályázat nem beszél (még) a koncepció szerint szintén a Ligetbe tervezett Gyermek és Ifjúsági Központról sem, vélhetően az előzetes tervek szerint ez a PeCsa helyén épülne meg, egy annál nagyobb épületben. Az Új Nmezeti Galéria és a Néprajzi Múzeum magassága a kiírás szerint akár a 40 métert is elérheti. Ugyancsak nem részletezett a szükséges mélygarázsok, lehajtók, sétányok sorsa, illetve a park zöldfelületeinek rekonstrukciója. Utóbbi nem része a most kiírt tervpályázati csomagnak.


Vendég

#65

2014-03-04 12:27

Nem szabad hagyni!!!!!!!

Vendég

#66

2014-03-04 12:52

Ha naiv lennék csodálkoznék...

Értem én, hogy európai, látványos, meg bevétel a turizmusból... De a mi kis országunkban vannak olyan gyerekek, akik fáznak, éheznek. A betegek a gyógyulás helyett műtéti várólistán "parkolnak", míg aranylábú focistáinknak (és nem a szurkolóknak, mert azok ettől még nem lesznek kíváncsibbak erre a teljesítményre)csoda stadionokat építünk.
Most meg ez. Szóval mit, miből, mi helyett?

Ja, és persze, hogy hová? Nem találok szavakat...

Rideg Sándor:
"Tudom én jól, az a baja a világnak, hogy nem a tehénpásztorok kormányozzák. Ha én valamikor miniszter leszek, mindent visszájára fordítok. A csősztől elveszem a bunkósbotot, a revolvert szintén a saját derekamra kötöm. A pofonokat végleg eltiltom. Aki vét a törvény ellen, azt fölpofoztatom a bakterral. Az ország vászontarisznyájára lakatot tétetek, nehogy kilopják belőle a pénzt."

Vendég

#67

2014-03-04 13:37

"Szeretett" polgármesterünk "áldásos" talpnyalásának köszönhető, hogy ez a helyzet kialakult.
Csak erő felmutatásával, folyamatos tiltakozással lehet esély a Városliget megmentésére.
Április 6-a legyen népszavazás a Városliget sorsáról, és  Paks II-ről! Aki Orbán helytartóját támogatja az a rombolásra szavaz, aki az élhető, zöld Zuglót szeretné, az az összefogás pártjainak jelöltjét Tóth Csabát kell, hogy támogassa!


Vendég

#68

2014-03-04 14:05

Felháboritó. Miért kell mindent tönkretenni, ami szép, továbbá Történelmünk egy része.Vagy már nem számit Magyarország Történelme?
Háromszéki Zsuzsana

Vendég

#69

2014-03-04 14:58

Miért kellene tönkretenni az egyik legszebb közterületet - zöldövezetet a főváros szívében.

Vendég

#70

2014-03-04 15:05

MIÉRT KELL MINDENT TÖNKRE TENNI?

Vendég

#71

2014-03-04 19:13

Vajon ki az a hülye, aki elhiszi, hogy a "pecsa " lebontásával és öt múzeum felépítésével több lesz a zöldfelület a városligetben???
EL A KEZEKKEL A VÁROSLIGETTŐL
Imrus69

#72 Hé orbán!

2014-03-04 19:55

A városliget a pesti embereké! Nem adjuk! Te nem idevalósi vagy! Felcsúton építkezz, ha még a rohadt stadionod nem volt elég, de csak is a saját vagyonodból, ne a mienkéből!
vidor

#73

2014-03-04 20:20

előző ciklus = kormányzati negyed - most meg múzeumi negyed? Mi a különbség?
Normális?????? Miért kell mindig tönkre tenni valamit valahol?
Nem engedjük!!!!!!
Hagymácska

#74 Re: Re:

2014-03-04 20:59

#64: bardóczi - Re:

Köszönöm teljességre törő válaszát. Még olvasni is kimerítő volt, mert én is úgy érzem leírása, s időközben megnézett tervrajzok alapján sok zöldterület elvész. Mindamellett értelmetlen ide zsúfolni ezen épületeteket, hisz ezek csak a felének bejárásához is min.4 nap szükségeltetik. Ésszerű, elfogadható magyarázatot nem tudok találni jelenlegi ismereteim, tudásom alapján, mi a döntésük megalapozott indoka. Nagyon sajnálom magunkat, mert ilyen területek karbantartására, korszerűsítésére ill. újak létesítére lenne szükség, nem nyirbálására. Bízzunk benne, hogy átgondolják még, felülvizsgálják elhatározásukat, figyelembe veszik a lakosság igényeit, érdekét, s bátran elénk állnak, elismerve: tévedtek, amivel nem kevesebbek, hanem többek, értékesebbek lesznek szemünkben.

Budapest több helyszínén található idegenforgalmi, kultúrális látványosságok egyúttal jobban megmutatják a főváros sok színű arculatát, a külső kerületeket is bevonhatnák a "projektbe". Nem "okoskodom" tovább, de remélem az illetékesek igen.  Ismét köszönöm tartalmas tájékoztatását, sikert, derűt, harmóniát, egészséget kívánok mindennapjai megélésében.


Vendég

#75

2014-03-04 21:01

Ez borzasztó, hogy ilyen egyáltalán bárkinek eszébe jut... Büsznének kellene lennünk Budapest történelmi múlttal rendelkező parkjára. Imádom a Városligetet, eddig az összes külföldi ismerősömnek megmutattam, büszke vagyok rá, hogy ilyen szép park van a városban. Miért kell mindent tönkretenni? Azt sem tudják befejezni, amit elkezdtek! Ilyen baromságok helyett inkább fejezzék már be a Keleti Pályaudvar körüli felújítást, vagy a 4-es metrót, esetleg nem ártana a 3-as metrót felújítani, mert a Népligetnél kb. életveszélyes állapotban van. Kezdhetnének valamit az újpesti uszodával is, és egy csomó normális dolgot is csinálhatnának ahelyett, hogy ilyen baromságokat tervelnek ki.