Összefogás a családi pótlék emeléséért!


Vendég

#76

2014-03-01 11:05

Osszátok több oldalon is. A pártok,miniszterek,hírportálok stb... facebook oldalaikon is. Hátha valaki felfigyel rá.
Krisztina

#77 Re: Gyerekes

2014-03-02 15:58

#5: Vendég. - Gyerekes

Szia

 

Most választások elöt megteszik !!!  De csak a VOKS-ért

Hercegnő Gypsy

#78 Re: CSP

2014-03-02 16:06

#15: Sevenday - CSP

Bizonyos népcsoport ?   Akik ujáépitették az országot?  Szerinted most amikor ujjitották a kosuth teret 500 munkásbol mennyien voltak abbol a bizonyos népcsoportbol??????450  en    Szerintem Nem kellene itt szájkaratéskodni a kis ártatlan közbe meg kiváncsi a bizonyos népcsoport férfi tagjaira szomszéd

 

andi

#79 Re:

2014-04-14 10:35

#1: katka1990 -

Az a baj ,hogy sose fogják emelni.

Maresz

#80 ??

2014-04-14 14:51

Szégyellném magam, ha rá lennék szorulva a családi pótlékra és úgy gyártanám a kölköket!!!! Én nem az államnak szültem, hanem magamnak, nekem kell gondoskodnom róluk!!!! Vagy itt mindenki úgy gondolja, hogy az állam köteles a gyerekét eltartani???????? Lett viszont családi adókedvezmény, aminek azért szép nagy az összege!!!
Maresz

#81 Re:

2014-04-14 14:53

#76: -

Te az államnak szültél, vagy magadnak? No akkor tartsd el magad!!!!!!

Maresz

#82 Re:

2014-04-14 14:55

#52: Lili -

A gyerekenkénti havi 10ezer forintos adókedvezmény az neked semmi??????? Évi 120/gyerek.......... Az államnak szültél, vagy magadnak????? Akkor tartsd is el!!!!!!


Vendég

#83 Re: Re:

2014-04-14 15:15

#40: #3: - - Re:

Ugyan mond már el a 4-ik gyerek után miért nem érdemel valaki családi pótlékot szerinted?


Vendég

#84

2014-04-15 08:29

Köszönöm a hozzászolasokat.Én hoztam életre a csoportot, azzal a céllal, hogy hátha... nem vagyok bolond, Mint írják ott fentebb. Nem vagyok híve az antiszemita gondolkodasnak. A lényeg az, hogy ez csak összefogásban megy. Aki teheti csatlakozzon csoportunk,és tamogasson bennünket, ha eljön az idő. Köszönöm.

Vendég

#85

2014-04-15 09:00

Én osztogatom. Jó hogy bevezették a családi adókedvezményt,de csak az tudja kihasználni aki el tud menni dolgozni és persze be is jelentik rendesen és ki is fizetnék legalább azt a minimálbért. Mert persze sok munkáltató még azt sem fizeti ki. Hát akkor meg miből az adókedvezmény? És mi van akinek négy vagy több gyereke van? A bérminimumból(118000ft)csak 3 gyerek után lehetne kihasználni a családi adókedvezményt,több gyerekre már nem. Ahhoz több száz ezret kéne havonta keresni hogy valaki kitudja rendesen használni. A családit és a gyest már nagyon régóta nem emelték. Nem abból kell megélni,de a gyes mellett hiába lehet elmenni dolgozni nincs hova és hogyan. Mert a legtöbb munkahelynél reggel korán kéne kezdeni és általában több műszak is van,az óvodák és a bölcsődék pedig nincsenek hajnaltól estig nyitva és hely sem nagyon van a bölcsődékben. És mióta nem emelték a családit azóta már mindennek emelkedett az ára,nem is kicsit. Ha csak megnézzük az élelmiszerek árát(tej,kenyér,liszt,zőldség,hússtb...),de minden másnak is. Pl. ruházat,tisztítószer,iskolaszerek,gyógyszerek stb...

Vendég

#86 Re: Gyerekes

2014-04-15 15:33

#5: Vendég. - Gyerekes

Talán TE vagy a ....... ! a dilisnek meg tényleg mindegy mert nem érzékeli mi folyik körülötte.Ha nem teszel semmit nem is fog történni semmi.Cselekedni kell a remény hal meg utoljára. 4 gyermeket neveltem fel és van egy gyönyörű unokám nem egyszerű agyereknevelés ,de túlzásokba se kellene esni. M.Évi.


Vendég

#87

2014-06-13 18:00

Négy gyerekes édesanya vagyok.Három idősebb gyerekem huszonéves,már a kicsi is 14 éves.A semmiből indultunk,szinte semmi családi háttér és társadalmi kapcsolatok nélkül.Ma a nagyobb gyerekeim egyetemisták.Mikor mi fiatalok voltunk,sok állami segítséget kaptunk gyerekeink neveléséhez.Mivel azt rájuk fordítottuk,gyerekeink nem voltak hátrányba a kisebb családban nevelkedő gyerekekkel szemben.Ha nem lett volna három gyerekünk,sokkal nehezebb lett volna.Minket már annyira nem érint,de állandó stresszben vagyok, hogy nap mint nap azt látom hogyan kell manapság felnőni a szegény családok gyerekeinek.A gyerekeim tartós párkapcsolatban élnek,szeretnének,de nem mernek gyereket vállalni egy ilyen világban,ahol ennyire nincs értéke sem az életnek sem az emberi jogoknak.
Erika

#88 Re:

2014-06-13 18:48

#68: csak egy otlet -

Szerintem a családi pótlék emelése, nem növeli a megélhetési gyerekszülést.Minél alacsonyabb a családipótlék összege, annál több gyerek születik a szegény családokban.A nyomortelepeken a fiatal nők vagy szűlnek vagy elmennek prostinak.Ketten nem kaphatnak egy családban foglalkoztatási támogatást,tehát csak az anyasági marad.Egy nem szegény családban születő gyerek ma az államtól sokkal több támogatást kap, csak azt nem segélynek hívják.Mindenféle szükségletet támogatnak,kivéve az alapvetőeket.Szerintem a megfelelő támogatási forma az alapjövedelem lenne,melyből egy minimális szinten fel lehetne nevelni 3-4gyereket.Aki nem vállalna gyereket,az mindet magára költhetné.Sokkal kevesebb gyerek születne oda, ahova nem kellene.Mindenki csak nyerne vele hosszabb távon.De addig is,sok gyereket, sok szenvedéstől szabadítaná meg egy jelentősebb családipótlék emelés.

Erika

#89 Re: ??

2014-06-13 19:20

#80: Maresz - ??

Az államnak nem kötelessége eltartani a gyerekemet ,viszont kötellessége lenne  olyan törvényeket hozni,mely egy élhetőbb országot eredményezne. Hiszen ezért kapnak fizetést, nem is keveset.Szerintem az embereknek az egyik alapvető joga,hogy családban éljenek,néhány gyereket neveljenek.Ma a globalizáció miatt a munkaerő ára,értéke olyan alacsony, nincs benne a gyereknevelés költsége. A munkaerőt készen felnőttként kapják a vevők,csak annyit fizetnek érte hogy működjön napról napra.Ha beteg lesz, eldobják.Van másik.Az államnak azoknak a gyereknevelését kellene támogatni, akik állami támogatás nélkül nem tudják felnevelni gyerekeiket.

Béla

#90 Re: Gyerekes

2014-07-24 07:51

#5: Vendég. - Gyerekes

Szerintem  nálad nem hülyébb!!!! mi a szarnak vagy itt ha csak károgni tudsz!! lehet még gyereked sincs, de ha van akkor meg kitartott vagy bakker!!!!!


Vendég

#91

2014-07-24 15:30

3 gyermekem van de 12 éve a családi még nem emelkedet.Kiváncsi lennék hogy Orbán és a többiek meg e tudnának ebböl élni.

Vendég

#92

2014-07-24 19:35

sajnos a kormány nem foglalkozik a szegény emberekel.ök meg kapják a millios fizetést mi meg tartsuk el a gyermekeket 14000ft-bol.nekik kellene ennyi pénzböl a saját gyermeküket eltartani na nem tudom hogy állna a szájuk.

Vendég

#93

2014-07-25 05:20

Emeljek meg a csaladit a gyest na meg az egyszri anyasagitamogatast ne csak a gazdagoknak legyen jobb es jobb eletuk

Vendég

#94

2014-07-25 16:44

Ez így lenne jó!!!

Vendég

#95

2014-07-25 17:58

teljesen igaz ez már foglalkoztatott engem is mivel 6 gyermekem van és nagyon nehéz megadni nekik mindent.augusztusba a dupla családi se volna rossz.

Vendég

#96

2014-07-25 18:28

Én egyedül nevelem 3 csemetémet, 2009 ót befagyasztott a családi- a kiadások azóta nem nőttek? Köszönöm: Szilvi
hua

#97

2014-07-26 14:52

Hello. Nekem egy gyerekem van. Igen jo lenne ha emelnék de minket egy két gyerekeseket nem érint csak a nagy családosokat kicsit igasságtalanság.

Vendég

#98 csalédipótlék emelés

2014-07-27 05:17

nekem is három gyermekem van és elég nehéz a megélhetésünk de mi is dolgozunk a férjemel és még a családi van én nem azért szültem a három gyerekemet hogy a családiból neveljem őket de bizóny egyik gyermekem már 18 éves van 16 éves meg egy 11éves és nagyon nehéz ebből a csalédi potlékból nevelni őket én is mint egy anya arra kérem a többi édes anyát és édesapát fogjunk össze és ez a családipótlék ügy megoldási ugyre kerülne nagyon örülnék és igen meléteném hogy nem azért írok mert én csak azért írtam mert tényleg nagyon kevés az a 48 ven nyolc ezerforinból nevelni és meglegyen nekik minden az a mai világban lehetettlen és már jólenne ha emelnének a csalédin és persze a beteges gyerekek családokon természetesen kiemeltebb odafigyelésben érdemlik én egyet is értek mint egy anya de remélem hogy emelnek végre mert sok sok családra nagyon is reférne már a családi emelés enyit szeretem volna hozászólni
bogyó

#99 emelés

2014-07-29 14:20

Ez nagyon jó lenne,csak előszr a min .bért,valamint az oregségi nyújdijat kell emelni ezekhez. Tartós beteg gyermekem van,2xis beteg,de az emelt családit csak 1x kapom meg rá,ami pénz meg elmegy rá amit adnak kozel sem fedezi. Sajnos ez van,itt csak vegetál az ember az országban.

Vendég

#100

2014-07-29 14:30

Kíváncsi lennek rá : Havonta mennyi pénz kell egy négy gyermekes családnak : kenyérre , tejre , tejtermékre / nem feltétlenül DANON és KINDER PINGU / vajra, esetleg felvágottra , húsra , gyümölcsre , mosóporra, vízre /mosáshoz , fürdéshez / , villanyra , esetleg buszbérletre , esetleg mozi- színház bérletre /ahova az iskola viszi el őket , mert a szülőnek már végkép nem jut ilyen " főúri murira " / osztálypénz , tisztasági csomag , ha véletlenül OKOS - ÜGYES versenyre menne NEVEZÉSI DÍJ VAN , ha tehetséges a sportban SPORTKÖRI DÍJAT KELL FIZETNI , ha " véletlenül " beteg lesz egy, rövidesen a többi is elkapja , mennyibe kerül a gyógyszer , ha szemüvege , fogszabályozója van ez mennyibe kerül , ha esetleg a nyári szünetben kedve támadna strandra menni egyszer -kétszer ????????????? Lehet rá válaszolni hogy nem kellett volna négyet szülni ! Ez is igaz - egyébként " megörököltem "őket , a gyámjuk vagyok - , ők NEM AKARTAK MEGSZÜLETNI , de ha már vannak kutya kötelességünk NEKÜNK FELNŐTTEKNEK A LEHETŐ LEGJOBBAN GONDJUKAT VISELNI !!!!