Összefogás a családi pótlék emeléséért!

Ági

#26 Re:

2014-02-06 07:38

#21: zsuzsy -

Ne haragudj, de nekem 4 gyerekem van, és igaz nem vallom magunkat szegénynek, de nekünk akkor jött a 4. gyermek, amikor végre munkám lett, és gyógyszer mellett terhes maradtam. Az vesse rám az első követ, aki elvetetett volna egy szerelem gyümölcs, egészséges gyermeket!

Most 2,5 éves elmúlt már, itthon vagyok gyesen, munka még kilátásban sincs, úgy néz ki májusban beadom a főállású anyaságira a papírt, hogy leglább az a kevéske is legyen, és ne maradjak TB nélkül. Rengeteget fizetünk hitelre (lakást azért vettünk 5 éve, hogy ne vesszen el az a 2 millió, amit szocpolnak adtak 3 gyerek után, és hogy ne dobáljuk ki a pénzt az ablakon albérletre tovább), a két nagy lányom iskolás, mindig kell vmit venni nekik, mert mindent ellopnak a suliban mások, használt ruhákat veszek ismerősöktől, örülök, hogy a fehérneműjüket meg tudom venni újonnan. A 3. gyermekem a fiam, ő óvodás, de jövőre ő is megy suliba, nő mint a gomba. Nem élünk rosszul, de élhetnénk jobban. 100 ezret fizetünk fűtésre, tv-re, internetre, villanyra, telefonra, gázra és vízre, és ennek az összegnek a fele csak a fűtés! Arról nem beszélve, hogy nem is fűtünk nagyon, du. 3-4 fele vesszük fel a fűtést, és amikor lefekszünk aludni kikapcsoljuk, és nem rohad le rólunk a ruha, nincs olyan meleg. Szerintem 4 gyerek mellett ez igen is sok! Ja, és nem vagyunk kisebbség! A férjemnek rendes szakmája, érettségije van, gyárban dolgozik, nem keres rosszul, de kereshetne jobban is. Ugyanazért a munkáért Németországban legalább 3x annyit kapnak a munkások!

Vezessék be az eurót, és akkor kötelesek lennének felemelni Európa szintűre a fizetéseket is. Az élelmiszer nem kerül többe ki Németországban, mint itt, de a fizetés lényegesen több!


Vendég

#27

2014-02-06 09:16

Nagyon örülök hogy vannak kis hazánkban olyan emberek,akiknek feltűnt az hogy nem csak nyugdíj,minimálbér,létezik,hanem a családi pótlék is jelen van.Sajnos tény hogy évek óta ennek összegét nem emelték,de más mindent kitalálnak hogy gyerekek szülessenek,holott a gyes is csak x koráig kapjuk a gyerekek után,míg ezt a fajta támogatást bizony jóval tovább.Így könnyen emel olyan összeget,ami max 3 éves korig jön,ellenben a családi pótlékkal ami a gyerek 20 éves koráig ha tanul.Örülök a kezdeményezésnek,így tovább!!!!!!HAJRÁ!!!!!!!!!!!!

Vendég

#28

2014-02-06 09:28

Aláírtam a peticiot igaz nincs már kis gyermekem így nem vagyok érintett de vannak unokáim
nemadom a nevem

#29

2014-02-06 10:36

Mivel fogalmam sincs, kiknek kellene megadnom meg a személyes adataimat, és hogy utána mi lesz az adataim sorsa, egy aláírással kevesebbet kap.
Nonszensz, hogy mindenféle szervezet, vagy aki / akik szervezetnek álcázzák magukat, (magyarul adathalászok) kunyerálja az interneten az emberek személyes adatait.
Emberek, gondolkozzunk!
Teréz Varga
A petíció szerzője

#30 Re:

2014-02-06 10:51

#29: nemadom a nevem -

Szia!
Neveden, és a helységnéven kívül más nem kell, szerintem.
Magánemberként indítottam az aláírásgyűjtést, nem áll szándékomban visszaélni senki bizalmával.
Semmi máshoz nem férek hozzá, kizárólag ahhoz, amit ti is láthattok, név és helységnév.
Üdv.


Vendég

#31

2014-02-06 11:20

Mert ez kevés.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-06 12:54



Vendég

#33 ikrek

2014-02-06 13:13

Én mondjuk arra is szavaznék hogy az ikres szülök is kapják meg a dupla gyedet kettő után. Három után meg háromszorost. Nem igazán értem egyszerre születnek és az nem számít.Nem marad le a ruha az idősebről hanem mindig mindent duplán vagy akár triplán kell venni.Ezen is elgondolkodhatnának az okosok.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-06 13:41


Teréz Varga
A petíció szerzője

#35 Kérés

2014-02-06 14:03

Kérem a kedves hozzászólókat, ne a pártjukat hirdessék, ez a petíció NEM erről szól!
Lehet politizálni, de nem itt, ezentúl törlöm a hasonló hozzászólásokat.
Magánakció a petíció, semmilyen színű párthoz nem tartozom, és nem is akarok, míg
ebben az országban mindegyik párt bort iszik, és vizet prédikál, illetve csak a saját zsebét tömi, a szegény embereket meg magasról ...-ja le, amint hatalomra került!
Erus

#36

2014-02-06 14:49

Bizony kell az emelés,hisz nálam is vannak gyerekek jól tanulnak,de havi 17.000 emelt családi pótlékból sokszor el kell dönteni mi a fontos,mert nem kerül mindenre,vagyis szinte semmire,hiába kapok emeltet.Bérlet,ruha,élelem.És ki kérdezi meg miből fizetjük a rezsit mi akik otthon gyereket nevelünk?Nem mondhatom nekik( nem ehetsz vajas kenyeret,kell holnapra is valami) :( szomorú a helyzetünk.Nesze neked létminimum :( .

Vendég

#37 Re: Re:

2014-02-06 14:52

#26: Ági - Re:

Teljessen egyet értek.


Vendég

#38

2014-02-06 15:36

:)

Vendég

#39

2014-02-06 16:04

emeljëk fel s családit
#3: -

#40 Re:

2014-02-06 16:55

#3: - szia szerintem ,diferenciális elosztás kéne hisz akkik minimálbérből élnek és még az alatt azoknak több kéne hogy járjon, és még egy fontosdolog csk is kizárólag 3 gyermekik adnák cspt. a 4dik gyerektől már nem.

 


Vendég

#41

2014-02-06 16:58

bizony kell az emelés nekem egy gyermekem van egyedül nevelem ,bizony behúzom a nadrág szijat ,de a gyerekemnek veszek dolgokat bizony van olyan hogy egyszerre nem tudom megvenni de következő alkalommal meg veszem kell az az emelés
Teréz Varga
A petíció szerzője

#42 Re: Re:

2014-02-06 17:32

#40: #3: - - Re:

Szia!
A differenciált emelést, és a megélhetési gyermekszaporulatot is beleírtam.:)
Volt erről szó, pár éve, de szépen szőnyeg alá seperték, mert az ellenzék vetette fel, pedig
nagyon jó ötlet, sok országban van ez az elosztási rendszer.
A gazdagok, értem itt, aki keres több százezer Ft-ot havonta, meg sem éreznék a hiányát, viszont a rászorulóknak lényegesen több jutna.
Az is tervben volt, hogy 3 gyermekig járna családi pótlék, a többi után, ha születik, már nem kapnának többet, csak a 3 gyermek után járót.
Attól a főállású anyaság megmaradna, meg ugye , mostmár dupla gyes is jár, ikrek esetén is minden dupla,
így nem érné meg nekik a feleslegesen sok gyerek.
Igen, ez lenne a megoldás, mert aki csak azért születik meg, hogy a szüleinek pénzforrási legyenek, az világ életében nyomorogni fog, nem tud kitörni, még ha akarna is, de pont az a réteg nem is akar, hanem már 14 évesen ők is elkezdik a gyermekgyártást.
Pont most született egy baba a tágabb ismerettségi körömben, de már  mondják a szülők, amint lehet, jön a következő, mert házat akarnak venni.
Majd gondolom, akkor is jön majd a következő, ha rezsit kell fizetni, és így lesz aztán 1-ből 5-6, vagy több.:(


Vendég

#43

2014-02-06 17:55

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bea

#44

2014-02-06 19:46

családipótlék emelést ,akinek beteg gyermeke van megérdemli !!!

Vendég

#45

2014-02-06 19:49

Csatlakozzatok!
kovibo

#46 Emelt összegű

2014-02-06 20:03

Sajnos nekem csak ez a jövedelmem van! Rokkantsági ellátást nem kapok, mivel veleszületett és gyermekkoromban összeszedett betegségeim vannak! Munkaviszonyom mindössze 480 nap (9 évnek kellene lenni)! Sajnos betegségeim miatt sehova nem vesznek fel! 73%-os rokkant vagyok és csak emelt összegű családi pótlékot kapok! Muszáj volt aláírnom a petíciót!
barbi

#47

2014-02-06 20:31

Hát igen,ideje már a gyerekekre is gondolni,nem csak a nyugdíjasokra!Nekik több minden kell!!!
Nildi

#48

2014-02-06 21:08

Azért ezt a differenciált emelést át kellene gondolni, mielőtt ezt szajkózzátok. Nálunk a férjem szerencsére jól keres, de lakáshitelt fizetünk, ikreink vannak (tehát a gyed extrából kimaradunk), és az egyik baba tartós beteg. Úgyhogy hiába a párom jó fizetése, azért igenis nagyon megéreznénk ha a családi csökkene.

Vendég

#49

2014-02-06 21:19

Kérlek Titeket írjuk alá minél többen hiszen a mi érdekünket szolgálja!!!
Teréz Varga
A petíció szerzője

#50 Re:

2014-02-06 22:59

#48: Nildi -

Nézd, ez mindenkinek fájó,de:
Vannak a mélyszegénységben élők, akik ha hiszed, ha nem, 22800 ft segélyből, és csp-ből próbálnak ÉLNI!
Enni, rezsit fizetni, gyógyszert venni, öltözködni, gyereket taníttatni, és sorolhatnám.
Mi, akiknek nincs olyan szerencsénk, hogy dolgozhatunk, mert rossz helyre születtünk, és esélyünk nincs elmenni innen, mert még arra sem telik, hogyha állást kapnánk, el tudjunk indulni, mert a mínuszból nem lehet.
Itt nem súlyos 10 ezrekről van szó,sokszor akár 500, sőt 200 Ft-on múlik, hogy a család egyáltalán egy kiló kenyeret tudjon venni, és ne korgó gyomorral feküdjenek le aludni.
Hogy a saját pédámat mondjam: lázas beteg gyerek, nyelni sem tud, olyan tüszős mandulagyulladása van, de az antibiotikumot nem tudom kiváltani, mert nincs rá pénz. /már megoldottam, de ez csak a szerencsén múlott!/
Mi van, ha nem sikerül kiváltanom a gyógyszert, és a betegség, mint ahogy a doktor is mondta, rámegy a veséjére, rosszabb esetben szívére a gyereknek? /aktív, leigazolt sportoló kamaszról van szó!/
Ezzel nem én vagyok így egyedül, sok ezer család NEM LEHET beteg hónap végén, mert nincs miből gyógyulni!
Biztos, hogy sokaknak fájna, ha kevesebbet kapnának, de valljuk be:
Akinek havi 300.000 Ft-ból /és akkor még keveset írtam/ fáj , hogy esetleg 10.000 Ft-al kevesebb jut a kasszába, hát, nem nagyon tudom sajnálni, és akik ezt a petíciót aláírják, bizony inkább az első táborba tartoznak, ők, akiknek sokszor 1 kiló kenyeret nehéz előteremteni, vagy a beteg gyereknek a gyógyszert kiváltani.
Ez a rendszer, ami a szociálisan leginkább rászorulókat támogatja, sok külföldi, sőt, akár szomszéd országban is működik, és nem zúgolódnak rajta, ez így lenne igazságos.
Tudod, kapjak inkább havi 150.000 fizetést, és semmi támogatást, mint 22.800 segélyt, és a megalázóan kevés családi pótlékot.